Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Problemy z pojawianiem się okrętów na minimapie.

35 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,659 posts
3,276 battles

Kapitanowie,

Niestety wystąpił błąd w aktualizacji 0.7.4, który prowadzi do tego, że czasem na minimapie zamiast ostatniej lokalizacji okrętu wyświetla się ikona okrętu wyspotowanego (czerwona zamiast szarej).

To może mylnie informuje was, ze w pobliżu jest niewidzialny, wyspotowany okręt.
Cały system działa tak jak opisany w ostatnich artykułach o aktualizacji. Problem jest po stronie minimapy. 

Już pracujemy nad rozwiązaniem i wypuścimy aktualizację naprawiającą tak szybko jak to możliwe.

Przepraszamy za niedogodności.

• Cool 3

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
118 posts
8,625 battles

Oprócz powyższego... Mam wrażenie że dalej jest opóźnienie w renderowaniu okrętów między mini-mapą a celownikiem. 

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
84 posts
9,884 battles

chyba coś się kiepści bo nagle na 9 km z nikąd mam przed ryjem Izumo albo na 7 km Roona, musze obejrzeć powtórkę...

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,156 battles
5 hours ago, Leonarnik said:

Zdaje się też, że zlikwidowali punkt celowania na mapie. Szkoda, czasami się przydawało.

Punkt celowania na mapie był i jest obecny TYLKO w modach. Przeinstaluj swoje mody.

[KAA]
Players
423 posts
8,677 battles

Moim zdaniem po patchu cała sytuacja z wyświetlaniem tylko się pogorszyła. Wcześniej było pewne, że po pięciu sekundach przeciwnik w końcu się pojawi, a teraz czasem nie widać go wcale i to pomimo, że strzela w zasięgu widzenia. Tymczasowe rozwiązanie pogorszyło sytuację, jest źle - wolałbym te poprzednie błędy, bo były mniej uciążliwe.

[FWK]
Players
656 posts
9,879 battles
9 hours ago, batonik26 said:

Moim zdaniem po patchu cała sytuacja z wyświetlaniem tylko się pogorszyła. Wcześniej było pewne, że po pięciu sekundach przeciwnik w końcu się pojawi, a teraz czasem nie widać go wcale i to pomimo, że strzela w zasięgu widzenia. Tymczasowe rozwiązanie pogorszyło sytuację, jest źle - wolałbym te poprzednie błędy, bo były mniej uciążliwe.

Zgadza się

[KURLA]
Players
186 posts
11,397 battles

strasznie to *edited* teraz na rankingówkach widze ze pociski leca a goscia nie widac

Ten post był edytowany z powodu: (wulgaryzmy).

[ZGZ]
Players
4,216 posts
9,589 battles

Potwierdzam. Często najpierw jest info o wykryciu, a sekundę-dwie dopiero pokazuje się okręt, który nas wykrył (przy odległościach rzędu 2-3 km, więc to nie kwestia różnic w spocie). 

[FWK]
Players
656 posts
9,879 battles
On 27.04.2018 at 9:41 AM, Leonarnik said:

Zdaje się też, że zlikwidowali punkt celowania na mapie. Szkoda, czasami się przydawało.

Tak z ciekawości - co to jest "punkt celowania"? Chodzi ci o tę kropkę, w którą strzelasz, żeby trafić?

Players
271 posts

Na mapie, na linii celowania była odmierzana odległość upadku pocisków. Czyli w sztormie mogłeś strzelać do spotnietego ale nie narysowanego okrętu. Albo w dymie mogłeś strzelać w miejsce ostatniego kontaktu jeżeli uważałeś że stoi.

[HEROZ]
Players
723 posts
6,382 battles
14 minutes ago, Leonarnik said:

Na mapie, na linji ce;owania była odmierzana odległość upadku pocisków. Czyli w sztormie mogłeś strzelać do spotnietego ale nie narysowanego okrętu. Albo w dymie mogłeś strzelać w miejsce osttniego kontaktu jeżeli uważałeś że stoi.

Ciekawe. Mod wydaje sie przydatny/ Nie jest nielegalny?

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,156 battles
5 minutes ago, Oderisson said:

Ciekawe. Mod wydaje sie przydatny/ Nie jest nielegalny?

Nie jest nielegalny. Jest w oficjalnej paczce od WG a także w innych, np od Aslaina. Mało tego WG chce wprowadzić ten mod na stałe do gry.

[HEROZ]
Players
723 posts
6,382 battles
2 minutes ago, Dark_Havoc said:

Nie jest nielegalny. Jest w oficjalnej paczce od WG a także w innych, np od Aslaina. Mało tego WG chce wprowadzić ten mod na stałe do gry.

Acha. No to chyba go sprawdzę. W cyklonie nie do przecenienia. W dymie w sumie też zawsze mam problem z staczem dymnym bo jak potrafię ocenić prawo lewo to w głąb już średnio.

[FWK]
Players
656 posts
9,879 battles
32 minutes ago, Dark_Havoc said:

A możesz powiedzieć, jak się nazywa w paczce Aslaina?

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,156 battles
4 minutes ago, Darlantan said:

A możesz powiedzieć, jak się nazywa w paczce Aslaina?

Niestety nie mam bladego pojęcia. Jest to mod związany z minimapą.

[FWK]
Players
656 posts
9,879 battles
2 minutes ago, Dark_Havoc said:

Niestety nie mam bladego pojęcia. Jest to mod związany z minimapą.

Wybacz, ale ta czerwona kropeczka o której jest mowa to jest miejsce, w które masz strzelać, żeby trafić okręt przeciwnika i jest podstawowym elementem każdego War packa, co z kolei jest (przynajmniej oficjalnie) zabronione przez WG.

A to co piszesz, to chyba jest ostatnia pozycja okrętu na minimapie

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,156 battles
Just now, Darlantan said:

Wybacz, ale ta czerwona kropeczka o której jest mowa to jest miejsce, w które masz strzelać, żeby trafić okręt przeciwnika i jest podstawowym elementem każdego War packa, co z kolei jest (przynajmniej oficjalnie) zabronione przez WG.

Ja mówię o krzyżyku na minimapie pokazującym gdzie masz wycelowane działa.

[FWK]
Players
656 posts
9,879 battles
7 minutes ago, Dark_Havoc said:

Ja mówię o krzyżyku na minimapie pokazującym gdzie masz wycelowane działa.

To jeszcze co innego i na pewno nie jest to punkt celowania.

Z określeniem "punkt celowania" spotkałem się tylko w odniesieniu do war packa

PS. Właśnie sprawdziłem mody od Aslaina i nie znalazłem nic co by wskazywało na miejsce celowania.

[DV]
[DV]
Beta Tester
44 posts
6,788 battles

Kolega dobrze prawi. W paczce aslaina jest mod do celowania (krzyżyk na końcu linii kierunku celowania). Też nie pamiętam który to jest mod dokładnie, ale musi być w sekcji minimapy. Poprobuj. 

PS. W paczce aslaina nie ma zakazanych modów. Sam używam tej paczki od dawna i nigdy nie było problemu. Jeśli WG zmienia listę zakazanych modów to aslain takowe usuwa ze swojej paczki. 

[KAA]
Players
423 posts
8,677 battles

Teraz to nawet wróciło strzelanie z "niewidki" - na dychach pancernik, o ile jest na dystansie powyżej 18 km, może spokojnie wystrzelić, po kilku sekundach pojawia się na chwilę i już ma z powrotem niewidziałkę. Czas, w którym go widać, to około 10 sekund. Kilka razy miałem tak, że się strzelałem krążownikiem przeciwko pancernikowi i obecne błędy pozwalały oddać jedną (!) salwę z krążownika, bo pancernik po swojej salwie stawał się niewidzialny. Przy tym wszystkim pancernik cały czas widział krążownik, a sam był widziany co jakiś czas przez 10 sekund - już kilka razy to miałem. Zdecydowanie proszę o przywrócenie poprzednich błędów, bo przynajmniej dało się wtedy grać...

WG Staff
1,659 posts
3,276 battles

@Leonarnik

Jeśli używasz lub używałeś modu o nazwie warpack to radzę Ci go odinstalować i wyczyścić klient gry w przeciwnym razie pożegnasz się z grą na zawsze.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.