Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
FeelTheseTorps

Legenda japońskiej marynarki wojennej- Yamato... czy wszyscy o mnie zapomnieli?

193 comments in this topic

Recommended Posts

Players
81 posts
9,158 battles

Yamato- Legenda marynarki wojennej Japonii, okręt posiadający działa kalibru 460mm, teoretycznie największy i najbardziej zabójczy pancernik na świecie, ale...

I tak właśnie zaczyna się cała historia tego okrętu w grze World of Warships. W obecnej "mecie" Yamato jest praktycznie najmniej granym pancernikiem w grze.

Ma to oczywiście swoje powody, kiedy World of Warships wyszedł jako otwarta beta mieliśmy do wyboru 2 nacje: amerykańskie i japońskie okręty. Montana straszyła każdy napotkany okręt potencjałem wystrzelenia 12 pocisków o dobrej penetracji w stronę wroga ściągając mu dużą część HP bądź też likwidując go w całości jedną salwą, Yamato natomiast był okrętem któremu wszystko jedno czy okręt jest ustawiony frontem czy bokiem, bo pociski 460mm i tak przebijały się przez okręt.

Po czasie panowania USA i IJN przyszedł czas na pancerniki niemieckie, brytyjskie i francuskie, całkiem możliwe że niedługo zawitają też do nas włoskie pancerniki...

Jak Yamato sprawuje się obecnie?

- Wypada najsłabiej porównując go z innymi pancernikami.

- Conqueror może dostać znaczące obrażenia, a jego regeneracja HP i tak sprawi, że trzeba ten okręt "zabić" dwa razy

- Montana może spokojnie wyjść z każdej sytuacji nie będąc za to zbyt mocno ukaraną, przy czym jest też dosyć zwrotna

- Grosser Kurfuerst nie otrzymuje obrażeń w cytadelę z bliskiej odległości, przez co może zawracać nawet na otwartych wodach i ucierpi na tym ewentualnie na tyle mocno, że będzie mógł wyleczyć obrażenia od penetracji (50%)

- Republique ma świetny pancerz i penetracje tego okrętu od frontu są wręcz awykonalne

Yamato natomiast MUSI polegać na całym zespole, ustawić się perfekcyjnie na mapie osłaniając swoją burtę od wszystkich pancerników i niektórych krążowników (Moskva i Henri IV), które mogą przebić się w jego cytadelę. Yamato w przypadku skrętu na otwartych wodach zostaje momentalnie usunięty z bitwy przez okręty wroga.

No w porządku, ale co jest tego powodem?

- Powodem tego jest jego cytadela, która jest umieszczona nad linią wody (cytadela burty) oraz jego heksagonalna cytadela na dziobie okrętu, którą wyżej wymienione okręty z łatwością mogą penetrować, dodatkowo Yamato ma bardzo duży promień skrętu i jedyną opcją dla niego jest zajęcie pozycji i cofanie się bądź też przyspieszanie. Zmiana pozycji w trakcie bitwy, kiedy Yamato jest pod ostrzałem jest praktycznie niemożliwa, co powoduje, że Yamato szybko idzie na dno , więc nie dziwi tutaj spadająca aktywność tym okrętem.

Wargaming dodał kapitana Yamamoto Isoroku, który świetnie się sprawuje na okręcie Yamato... okej, ale parametry okrętu pozostały te same, dalej jest najtrudniejszym pancernikiem do grania i dalej zostaje daleko w tyle za swoimi klasowymi rywalami.

Skoro w nadchodzącym patchu 0.7.4 Shimakaze dostosowuje się do panującej mety i jej kamuflaż zostaje zmniejszony do minimalnie 5,59 km, to czemu Yamato dalej pozostaje swoją własną wersją sprzed 2 lat?

Czyżby Wargaming zapomniał o swoim japońskim gigancie kiedyś siejącym postrach i zniszczenie, a dziś wywołującym uśmiech, bo mamy darmowy cel do palenia, torpedowania i do trafiania cytadel?

Jeśli o czymś zapomniałem, podzielcie się proszę spostrzeżeniami, póki co dziękuję za uwagę i przeczytanie tego co mam do powiedzenia na temat japońskiej legendy marynarki wojennej, Yamato.

Pozdrawiam i powodzenia w bitwach!

[BTT-W]szatan3434

• Cool 7
  • Funny 3
  • Boring 1

[2137]
[2137]
Weekend Tester
306 posts
5,603 battles
10 hours ago, szatan3434 said:

Skoro w nadchodzącym patchu 0.7.4 Shimakaze dostosowuje się do panującej mety i jej kamuflaż zostaje zmniejszony do minimalnie 5,59 km, to czemu Yamato dalej pozostaje swoją własną wersją sprzed 2 lat?

Ile ja bym dał, żeby on był taki jak 2 lata temu  - stary heal. 

Players
562 posts
4,989 battles
12 hours ago, szatan3434 said:

teoretycznie największy i najbardziej zabójczy pancernik na świecie

Iowa była ciut dłuższa, mimo mniejszego kalibru, działa były niby lepsze, systemy celowania etc. W dodatku pancerniki tej klasy był uzbrajane w systemy phalanx, wyrzutnie rakiet typu tomahawk i harpoon. Więc niestety ale to te pancerniki były najbardziej zabójcze.

W obecnej "mecie" Yamato jest praktycznie najmniej granym pancernikiem w grze.

Kolejny błąd chyba, że grasz na tierach 7dmych. Ja spotykam ten pancernik notorycznie u siebie lub u wroga w teamie. Ostatnio nawet zdarzały się po dwa na przeciwko idące razem, niemiły widok.

amato natomiast był okrętem któremu wszystko jedno czy okręt jest ustawiony frontem czy bokiem, bo pociski 460mm i tak przebijały się przez okręt.

Dalej tak jest ale RNG to RNG. A celować też trzeba wiedzieć gdzie. Nie mniej na wiele czynników nie mamy poprostu wpływu od tego są te wspaniale wymyślone systemy typu RNG itp.

Po czasie panowania USA i IJN przyszedł czas na pancerniki niemieckie, brytyjskie i francuskie, całkiem możliwe że niedługo zawitają też do nas włoskie pancerniki...

Włoskie oczywiście, że się pojawią ale najprawdopodobniej najbliższe pancerniki to ZSRR, znaleźli w kliencie gry 0.7.4 PT dane pocisków rosyjskich o kalibrach do 457mm włącznie.[Prorokował bym tegoroczny gamescon bo musi być coś z efektem WOW]

ak Yamato sprawuje się obecnie?

- Wypada najsłabiej porównując go z innymi pancernikami.

- Conqueror może dostać znaczące obrażenia, a jego regeneracja HP i tak sprawi, że trzeba ten okręt "zabić" dwa razy

- Montana może spokojnie wyjść z każdej sytuacji nie będąc za to zbyt mocno ukaraną, przy czym jest też dosyć zwrotna

- Grosser Kurfuerst nie otrzymuje obrażeń w cytadelę z bliskiej odległości, przez co może zawracać nawet na otwartych wodach i ucierpi na tym ewentualnie na tyle mocno, że będzie mógł wyleczyć obrażenia od penetracji (50%)

- Republique ma świetny pancerz i penetracje tego okrętu od frontu są wręcz awykonalne

Rly? Nie twierdze, że yama obecnie jest najlepsza ale...

Qrweror- pewnie drednota zrobić na nim najłatwiej dzięki LOL healowi ale dmg jaki ten okręt zbiera od CA to poprostu masakra hipperem biłem mu po 7 do9k w burtę na 13km, okręt ogólnie gwałcony dlatego campi.

Montana- najbardziej uniwersalna 12 pocisków i ładne skupienie, niestety potrafi łykać i to bardzo duzo i nie jest zwrotna, napewno jest tu lepiej niż u yamato czy wursta ale bez przesadyzmu.

Wurst -rzadko dopływa do bliższych konfrontacji, przyjmuje hojnie od jakiegoś czasu spostrzegłem na nim syndrom FREDR'isia

Republiqa-  świetny pancerz? To łyka jak qrwer tyle, że bez lol heala. Fakt można się ustawić pod kątem rufą do wroga i tankować idąc 1/2 i odchodząc na plus na pewno ładne skupienie, rld i potrafi przyłożyć a i pociski są najszybsze wśród BB.

Yamato natomiast MUSI polegać na całym zespole, ustawić się perfekcyjnie na mapie osłaniając swoją burtę od wszystkich pancerników i niektórych krążowników (Moskva i Henri IV), które mogą przebić się w jego cytadelę. Yamato w przypadku skrętu na otwartych wodach zostaje momentalnie usunięty z bitwy przez okręty wroga

Niestety ale każdy okręt polega na team'ie sami nic nie zrobimy ale kumam o co ci chodzi. Wine ponosi akurat w tym przypadku budowa przedniej płyty cytadeli jak już to z tym coś musieli by zrobić, tak jak sam wspomniałeś.

Czyżby Wargaming zapomniał o swoim japońskim gigancie kiedyś siejącym postrach i zniszczenie, a dziś wywołującym uśmiech, bo mamy darmowy cel do palenia, torpedowania i do trafiania cytadel?

Nie przesadzaj Yamato to jedyny pancernik, który naprawdę budzi we mnie lęk czymkolwiek nie pływam, ze względu na jego możliwości. Dlatego gdy gram CA jest u mnie numerem jeden do spalenia, niestety ale wole pozbyć się niebezpieczeństwa na początku niż później dostać bułe z 20km za połowe HP lub jego całość. Yamato to wciąż groźny przeciwnik, który potrafi wiele znieść. Poprostu już wiele graczy ma ten okręt a niekoniecznie są zbyt dobrzy na nim.

Jestem za by zrobili coś z tą jego przednią płytą cytadeli ale też bez przesadyzmu. Tak jak jestem za by Qrwerorowi usunięto 419mm, zostają 457mm tak jak pierwotnie zwiększają sigme na 2.1 jak u yamy a także zmniejszają rozrzut do takiego jak ma yama. W końcu dostalibyśmy normalny pancernik a nie zapalniczkę.

tenor.gif?itemid=4828140

A teraz jako autor tego wątku skontaktuj się z Drwalem i poproś by przeniósł temat do innego działu bądź podczepił go do tematu Yamato bo tego okrętu dotyczy. W dziale w którym zamieściłeś czy jakimkolwiek innym z serii OKRĘTY dodajemy tylko i wyłącznie w odpowiednich kategoriach tematy o danym okręcie, jeżeli takowy istnieje to tam najlepiej pisać a nie robić niepotrzebny bałagan.

Pozdrawiam

• Cool 3

[-FZO-]
Community Contributor
1,103 posts
11,329 battles

Jak to powiedział Drwal, jeśli dostanie porządny feedback na temat tego iż Yamato nie jest już tym okrętem co kiedyś to będzie przynajmniej co przekazać wyżej niż tylko burczenie pod nosem pojedynczych graczy. Zatem? Czekam na wasze opinie dotyczące tego jak po dupie dostał ten okręt bo o tym że "kiedyś to było" słyszałem nie raz. Czekam na wasze opinie, sam nie wiele mogę powiedzieć bo od niedawna jestem posiadaczem. @WG_Lumberjack szykuj się!

wows2.jpg

• Boring 1

Players
1,344 posts
7,105 battles

Yammato jest jak gdyńska stocznia - kiedyś załatwiał całe statki, teraz trafiają mu się tylko pojedyncze moduły.

• Cool 3
  • Funny 7

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,213 posts
13,823 battles

Jamato dostaje od brytyjskich bb bo jest nieruchawy. Dostaje od Montany i Kurfursta jak jest cwany. Dostaje od cv i dd bo jest nieruchawy. Zostają mi tylko krazowniki do zabawy ;) 

• Cool 2

[KURLA]
[KURLA]
Players
3,365 posts
19,601 battles
8 minutes ago, Misiuuuu said:

Yammato jest jak gdyńska stocznia - kiedyś załatwiał całe statki, teraz trafiają mu się tylko pojedyncze moduły.

I co tu wiecej dodawać?

[KURLA]
[KURLA]
Players
3,365 posts
19,601 battles

5ac66de0612af_2018-04-05(12).png.67fe63d

Tak oto 8tier (Richelieu) robi z Yamato, jesień średniowiecza. Ja rozumiem że kara za broadside musi być. Ale bez przesady. W żaden inny BB (no może Musashi) tak nie wchodzi. Jedynie Iowa przed buffem tak łapała.

• Cool 3

[TYTAN]
[TYTAN]
Players
319 posts
5,790 battles

No to na prawdę jest masakra jak on zbiera w porównaniu do innych BB X tieru. Powiem tak, Yamato była moja pierwsza X, na początku ciekawe doświadczenie ale żyby mi to d*pe urwało to nie. Później zacząłem grać krążkami i tak zrobiłem Desa, Hindena i Henryka i każda z tych dych jest mega przeskokiem jakościowym w porównaniu do swojego poprzednika, każda daje niesamowitą frajdę, i poczucie że ma się w rękach potężne narzędzie. Zdecydowanie nie mogłem tego powiedzieć o Yamato, ta jego potęga jest mocno przereklamowana. 

Sprzedałem bo nie chciało mi siè nim w ogóle grać, bo już wolę  sobie zagrać na Kii z ch*jowym MM, znacznie większa frajda.

Players
651 posts
7,461 battles

Jeśli wierzyć informacjom z tej strony, to również działa Yamato przestają być "gwoździem programu" tego okrętu. Względem dział Republiki, działa Yamato mają:

- wolniejsze przeładowanie (aż o 20%);

- gorszą dyspersję;

- gorszą penetrację;

- delikatnie lepszą sigmę;

- kaliber pozwalający overmatchować pancerze dziobowe;

- delikatnie wolniejszy czas lotu pocisków;

- większe obrażenia pojedynczych pocisków;

- gorszy DPM z APkami.
Czyli "na plus" dla Yamato otrzymuje się zdolność overmatchowania, ciut większą sigmę i większe obrażenia pojedynczego pocisku, a pozostałe wartości są gorsze. Blado wygląda ta lista (niepełna, bo nie uwzględniająca cech samych okrętów) wobec innych "dych", szczególnie względem Republiki, która "króluje" w licznych zestawieniach.

Players
562 posts
4,989 battles
6 minutes ago, Davao said:

Może się czepiam, ale...

Pancerniki klasy Iowa były uzbrajane w Phalanxy, Harpoony i Tomahawki dopiero w latach osiemdziesiątych, gdy Yamato był już dawno na dnie.

22 hours ago, szatan3434 said:

Yamato- Legenda marynarki wojennej Japonii, okręt posiadający działa kalibru 460mm, teoretycznie największy i najbardziej zabójczy pancernik na świecie, ale...

Niestety ale autor nie ujął żadnego przedziału lat, odniósł się do wszystkich pancerników na całym świecie. Następnym razem polecam przeczytać ze zrozumieniem. To że skończył swoją karierę tak szybko to akurat niczyja wina, spekulacje typu jak by go dozbroili czy też wgl by coś z nim zrobili nie mają sensu. Co nie zmienia faktu, że nie był największy ani najbardziej "zabójczy" wśród pancerników na świecie.

Myślę jednak, że TAK czepiasz się albo nabijasz posty ot tak:cap_like:

[BSW-F]
Players
1,039 posts
11,855 battles
17 minut temu, Razjael napisał:

Niestety ale autor nie ujął żadnego przedziału lat, odniósł się do wszystkich pancerników na całym świecie. Następnym razem polecam przeczytać ze zrozumieniem. To że skończył swoją karierę tak szybko to akurat niczyja wina, spekulacje typu jak by go dozbroili czy też wgl by coś z nim zrobili nie mają sensu. Co nie zmienia faktu, że nie był największy ani najbardziej "zabójczy" wśród pancerników na świecie.

Myślę jednak, że TAK czepiasz się albo nabijasz posty ot tak:cap_like:

Nie winię Cię, że tak piszesz, ale WOWS to gra z przedziałem czasowym mniej więcej do początku lat pięćdziesiątych i takich ram czasowych się trzymajmy.

Anyłej, czy naprawdę Yamato-wi jedynie co zostało to tylko kampienie na 20 km?

[TF16]
[TF16]
Players
211 posts
6,318 battles

Mimo ze zgadzam sie w wielu kwestiach z autorem postu to uwazam jednak ze kolejny buff ktoregokolwiek z BB -eczkow to generalnie rzecz bez ktorej spokojnei mozemy sie w obecnej sytuacji obejsc.

Yamato cierpi z tych samych powodow co inne okrety "z dawnych czasow". Zmiana mety, nowe linie, nowe rodzeja uzbrojenia. Taka montana dostala niezlego buffa do przezywalnosci poprzez obnizenie cytki i to w zupelnosci wystarczylo. Pytanie tylko jak mialoby zostac poprawione Yaamto aby znowu nie  przegiac i nie zrobic z niego pogromcy wszystkiego. 

Mimo ze na papierze faktycznie wypada nieco slabiej niz reszta konkurentow to gra mi sie nim ciagle wysmienicie.

• Cool 1

[KURLA]
[KURLA]
Players
3,365 posts
19,601 battles
18 minutes ago, ORP_Buka said:

Mimo ze zgadzam sie w wielu kwestiach z autorem postu to uwazam jednak ze kolejny buff ktoregokolwiek z BB -eczkow to generalnie rzecz bez ktorej spokojnei mozemy sie w obecnej sytuacji obejsc.

Yamato cierpi z tych samych powodow co inne okrety "z dawnych czasow". Zmiana mety, nowe linie, nowe rodzeja uzbrojenia. Taka montana dostala niezlego buffa do przezywalnosci poprzez obnizenie cytki i to w zupelnosci wystarczylo. Pytanie tylko jak mialoby zostac poprawione Yaamto aby znowu nie  przegiac i nie zrobic z niego pogromcy wszystkiego. 

Mimo ze na papierze faktycznie wypada nieco slabiej niz reszta konkurentow to gra mi sie nim ciagle wysmienicie.

Generalnie to chodzi właśnie o obniżenie cytadeli. I jest to buff przede wszystkim do walki z innymi BB. W resztę praktycznie nie uderza. Jedynie krążki trochę stracą w bezpośrednim starciu, ale opcja całopalenia zostaje bez zmian. 

Alpha Tester
1,340 posts
9,269 battles
4 minutes ago, UrukSzymon said:

Generalnie to chodzi właśnie o obniżenie cytadeli. I jest to buff przede wszystkim do walki z innymi BB. W resztę praktycznie nie uderza. Jedynie krążki trochę stracą w bezpośrednim starciu, ale opcja całopalenia zostaje bez zmian. 

Generalnie to całopalenie powinno wylecieć z gry, tak jak to zrobiono z kampieniem pancków w dymie, razem z strzelaniem "bez LOS", czyli zza przeszkód.

• Funny 3
  • Boring 1

Players
81 posts
9,158 battles

Yamato powinien dostać zdecydowane obniżenie cytadeli, aby nie była możliwa jej penetracja od frontu oraz tak żeby boczna była pod linią wody jak w reszcie pancerników (pomijając wrogie Yamato, ktore powinno się przez pancerz przebić) oraz celność dział powinna zostać przewrócona do celności z patcha przed wejściem 1 sezonu Clan Wars, wtedy Yamato był jeszcze celny.

Dzisiaj to Albo pociski polecą ładnie jak kiedyś... albo mamy rozrzutnik gnoju gorszy niż Roma... 1 pocisk spada w okręt, natomiast reszta 1km od okrętu -.-

• Boring 1
  • Bad 1

[TF16]
[TF16]
Players
211 posts
6,318 battles

Byc moze obnizenie cytki faktycznie pozytywnie wplyneloby na gre BB-eczkow. Moze gdyby wiedzieli ze z bliska nie da sie (w teorii) wylapac cytki to byc moze wpadliby jeden z drugim na przewrotny pomysl odejscia od kampy z 20+ km :cap_wander_2:

Wiem ze zalamaloby to swiatopoglad wielu osob ale to nawet juz dzisiaj jest wykonalne :) Nawet na Yamato. 

[CSMW]
Community Contributor
42 posts
7,466 battles

Myślę, że obniżenie cytadeli byłoby dobrym i wystarczającym rozwiązaniem. Ja jednak nadal dość często Yamato w bitwach spotykam, wiec nie jest najmniej granym pancernikiem w mojej opinii. 

• Cool 1

[KURLA]
Alpha Tester
2,136 posts
10,848 battles

Ciekawe co niektórzy piszecie. Ja tym okrętem grałem jak był laserowo celny. Jego pancerz pozwalal na wplywanie na capy. Bo nawet złapany bokiem nie dostawał buły za całe hp. Zagrożeniem były Cv dd  i inne yamo. Sam pamiętam randony. I jak było Yamato to szedł cały ogien na niego bo każdy się go bal. Teraz to jest pośmiewisko nie okręt. Wiadomo wursty kurwerory by się nie sprzedały gdyby  był taki jak kiedyś. Po co grać gorszyni okretami? Montana dostala buffa do cytki. Yama nerfa do dział i pancerza. Dziękuję za taki balans. To pancernik przypomina tylko z nazwy i kaprysnych dział. Hinerburg ma lepszy pancerz od tej plywajacej parodii. Niech mu przywroca penetracje, sigme i pancerz z przed nerfow. Bo dewastujace yamd 380 to patologia. Odbijace pociski od mino czy czapki to żenada. A celność rozrzutnik  gnoju kolejny dramat

Pisałem przed chwilą w wątku o Yamato, ja się już nie dziwię kierowcom tego Bb ze snipia z maks zasięgu. Skoro każdy krążek 10 tieru może mu wsadzić w czasie jednej salwy po 30-40k. Po co oni mają się pchać do przodu?

• Cool 4

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,156 battles

Ja osobiście mam Yamato dla ubogich - czyli Musashi. Jednak ostatnio sobie pograłem Lionem i w wielu bitwach lepiej było strzelać do Yamato ustawionego bokiem niż do np Hindenburga. Szczytem smuteczku było to jak Yamato złapał na 8 km 3 cytadele, a tymczasem Hindenburg na podobnej odległości po prostu zawrócił - pokazał bok i nie zarwał nawet ćwierć cytadeli. Yamato banalnie łapie cyty na średnich i małych odległościach zarówno w bok jak i pod kątem w dziób.
Wcale się nie dziwię, że większość graczy woli pływać na maksymalnym zasięgu - wtedy szansa na cytę jest mniejsza.

• Cool 2

[KURLA]
Alpha Tester
2,136 posts
10,848 battles
13 minutes ago, Dark_Havoc said:

Ja osobiście mam Yamato dla ubogich - czyli Musashi. Jednak ostatnio sobie pograłem Lionem i w wielu bitwach lepiej było strzelać do Yamato ustawionego bokiem niż do np Hindenburga. Szczytem smuteczku było to jak Yamato złapał na 8 km 3 cytadele, a tymczasem Hindenburg na podobnej odległości po prostu zawrócił - pokazał bok i nie zarwał nawet ćwierć cytadeli. Yamato banalnie łapie cyty na średnich i małych odległościach zarówno w bok jak i pod kątem w dziób.
Wcale się nie dziwię, że większość graczy woli pływać na maksymalnym zasięgu - wtedy szansa na cytę jest mniejsza.

O tym właśnie piszę. To jest żenada czym ten okręt jest. Nie chodzi mi o nerf hindiego. Tylko o to żeby pancernik tieru10 miał pancerz pancernika A nie czapajewa. Plywajac Bb jak widzę Yamato bokiem to chcbym miał inne cele będę strzelać do niego bo wiem ze go zatopie albo prawie wyzeruje. Musaszi kupiłem bo miałem wolny exp. Nie gram nim bo po co? Yamato gram tylko w dywizjonu ostatnio, nie jestem tak odważny żeby nim grać solo. Łysy już jestem siwy nie muszę byc

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,720 posts
20,110 battles

@Shiryaku - odnosiłem się tylko do wypowiedzi o Yamato jako naj naj naj okręcie świata. Tego prawdziwego świata. 

W grze jest jak jest - jest fatalnie teraz. 

• Cool 1

[GRAY]
Players
250 posts
10,536 battles

A może by tak znerfić pozostałe BB zamiast buffować Yamato? Co na to obrońcy pokrzywdzonych pancerniczków?

• Cool 2

[KURLA]
Alpha Tester
2,136 posts
10,848 battles
11 minutes ago, PukuwerR said:

A może by tak znerfić pozostałe BB zamiast buffować Yamato? Co na to obrońcy pokrzywdzonych pancerniczków?

A co za bardzo "bijom" przecież teraz tak łatwo się pali każdego bb. Nikt nie chce niewiadomo jakiego buffa tylko przywrócenia do stanu wyjściowego. Gra niby ma się opierać na kamien/papier/nożyce.  Nie widzę tego  grając pancernikami,  skoro krążowniki zamiast topic dd i inne krążki. Robią co chcą z takim Yamato to chyba gdzieś ten balans szlag trafił. 

• Cool 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.