Jump to content

KarmaWhiskas

Players
 • Content Сount

  49
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

About KarmaWhiskas

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

107 profile views
 1. KarmaWhiskas

  Okręt zniknął z portu

  Po krótkiej przerwie wszedłem na konto i zorientowałem się, że Queen Elizabeth nie ma w porcie. Mam za to iron duka. Co więcej, QE nie była nawet zbadana a dowódcy nie ma w rezerwie. Warto wspomnieć, że znikąd wzięło się u mnie kilkadziesiąt tysięcy wolnego expa. To w ramach aktualizacji? Czy coś się pogrzało? Nie ukrywam że jestem bardzo poirytowany, bo dzieliły mnie 2-3 godziny gry od KGV, a teraz cofnęło mnie o cały tier. Edit: nie wiem co to było, ale wywaliło mnie z serwera i jest już ok.
 2. KarmaWhiskas

  Mało FPS

  Synchronizacja pionowa ogranicza do tylu fps ile masz hz na monitorze albo do tylu klatek ile masz ustawione odświeżeń z tego co wiem, w niektórych grach możesz ustawić sobie też limit fps na synchronizacji. W kartach AMD masz jeszcze technologię freesync ale to jest ustawienie w monitorze. Ja też mam limit 75fps nie ważne na jakich ustawieniach gram. Trza zrobić tak jak pan mówi:
 3. KarmaWhiskas

  Temperatura CPU bardzo wysoka

  Jaki masz CPU?
 4. KarmaWhiskas

  uczciwa walka

  Nikt nie chce uczciwej walki, tylko przewagi po swojej stronie. Jak bijesz się z kimś, to bijesz się z kimś z kim możesz wygrać, w prawdziwym życiu też nie zadziera się z dwa razy większymi i silniejszymi od siebie. Grasz w drużynie więc dostosuj się do niej. Nawet jeśli się trafi na totalne stado małp to można coś ugrać chowając się za nimi bądź wspierając ich ogniem. Pływaj za tankowatymi panckami, bądź w ruchu, podpalaj i nie pokazuj burt. Każdego ten MM boli, jak wypadniesz takim Gneisenau na Iowe to wiadomo że boleć będzie :P.
 5. KarmaWhiskas

  Matchmaking: podstawy tworzenia drużyn

  Bolączka każdej produkcji wargaming :P
 6. KarmaWhiskas

  Matchmaking: podstawy tworzenia drużyn

  Coś nie może być sprawiedliwe i niesprawiedliwe jednocześnie! Matchmaker: potrzymaj mi piwo
 7. KarmaWhiskas

  Rankingowy sprint 12 vs 12 wyścig zbrojeń

  Jak to zwykli mawiać marynarze: "Pamiętaj przyjacielu, dym, lotniskowce i praca zespołowa to trzy najbardziej gejowe rzeczy. Prawdziwy mężczyzna robi samotny RUSH B na pancerniku."
 8. KarmaWhiskas

  Taktyka na CV - Obieg

  Właśnie chodzi o to, żeby nigdy nie dochodzić do tych 9 tak, aby te po powrocie się nie marnowały przez co w efekcie możemy tracić więcej samolotów a i tak startować pełną eskadrą ciągle uzupełnianą tymi kilkunastoma z powietrza. W taktyce chodzi o to, by magazynować samoloty w powietrzu. Załóżmy, że startujesz sześcioma, i nie wiem masz jakieś trudności i długo ci zajmuje przypuszczenie ataku. Na tyle długo, że na pokładzie znowu masz 9 samolotów. Przypuszczasz atak, tracisz załóżmy połowę maszyn i zostają ci 3 które wracają. Gdy wrócą, to nie bedzie to miało żadnego efektu ponieważ masz już 9 i nie będzie więcej, myk polega na tym, żeby startować krótko przed powrotem tych trzech i one się dodadzą, co w efekcie daje nam 3 minuty przewagi bo nie musimy czekać na to aż zostaną przesunięte na pokład jak to ujmujesz. Jeśli robisz to wystarczająco sprawnie, to możesz mieć w powietrzu w sumie kilkanaście samolotów tego samego typu (kilka leci do ataku, kilka wraca a kilka jest na pokładzie, tymi z pokładu startujesz przed tymi które wrócą, żeby nie musieć czekać na nowe samoloty tak długo). Chodzi o to, by za wszelką cenę nie marnować wracających samolotów.
 9. KarmaWhiskas

  Taktyka na CV - Obieg

  Chodzi o recykling tych 4 co lecą i o to, żeby cały czas się produkowały. Tutaj mam 13, prawie 14 samolotów w sumie (najwięcej chyba 17 miałem tak ustawionych że cały czas pełnymi eskadrami startowałem bo wracały w odpowiednim momencie żeby zapełnić klucz do maksymalnej ilości w powietrzu). Tamte 4 które dolecą na pokład jak będą na nim już 4 nowe daje nam 8 na pokładzie czyli jeden do osiągnięcia limitu (maksymalna ilość to 9 na statku). Chodzi o taki timing startowania, żeby te samoloty cały czas namnażać a nie że masz 7 na pokładzie, ląduje 4 i w efekcie tracisz 2 samoloty które mogłyby być zdatne do użytku ale nie miałeś na nie miejsca.
 10. KarmaWhiskas

  Taktyka na CV - Obieg

  Ja na hosho latam, nie wiem jak to na langleyu wygląda ilość samolotów. Na hosho startujesz X-9-X. Startujesz eskadrą i masz X-3-X, produkują się i masz w pewnym momencie X-5-X albo X-6-X po 3 minutach jeszcze przed powrotem tej pierwszej. Startujesz tymi 5 lub 6 co je masz na pokładzie przed powrotem tej pierwszej grupy, masz więc 5-6 w powietrzu i X-6-X na pokładzie. Będą się produkowały dopóki nie zapełni się hangar i nie będziesz miał 9 (na hosho). Zaraz porobię screeny
 11. KarmaWhiskas

  Taktyka na CV - Obieg

  Wracających się nie posiada, ale one potem zostają dodane gdy wrócą na statek co jest formą rezerwy. Jak będę grał dziś to zrobię screena i pokaże o co mi chodzi :P
 12. KarmaWhiskas

  Taktyka na CV - Obieg

  Faktycznie im większa liczba samolotów tym mniejszy sens tej metody. Po za tym im większy tier tym większe straty. Lecz Hosho który zaczyna z 9ma samolotami na pokładzie, startujesz sześcioma, zakładamy od startu do powrotu mijają 2 minuty (podczas powrotu używasz innych eskadr wiec nie tracisz więcej czasu niż te 30 sekund na wylot) więc masz 5 samolotów (3 z rezerwy początkowej + 2 zrobione) na pokładzie którymi znowu startujesz i normalnie ich używasz jeszcze zanim te pierwsze wrócą. Zakładamy że w ataku nie stracisz więcej niż 3 maszyny i że na atak potrzebowałeś 2 minut (czas lotu w tę i z powrotem + wybór odpowiedniego celu, dwa podejścia i F). Więc załóżmy że straciłeś te 3 samoloty i atak zajął ci dwie, maks trzy minuty jeśli cel był jakoś oddalony albo potrzebowałeś czasu na bóg wie co. Więc masz 6 które wróciło z początku (było w powietrzu bo je puściłeś na początku rozgrywki), 2 lub 3 powracające po ataku i 2 wyprodukowane (jeśli nie było cię dłużej bo cel był gdzieś na krańcu mapy to na lotniskowcu stoi 9 maszyn i produkcja stoi plus te które są w powietrzu). Znowu startujesz, zwalniasz miejsce, atakujesz (+2 samoloty do czasu powrotu), ograniczasz straty do dwóch samolotów (przy takim myogi którego nierzadko się spotyka można nawet nie stracić żadnego :P). Więc masz 2-3 z rezerwy poprzedniej, 2-3 które wróciły, i 3-6 których właśnie używałeś (rzadko kiedy tracę więcej niż 3, chyba że na prawdę trafisz na jakąś bańkę z wrogich pancerników z dobrym AA). Więc w najgorszym wypadku na mapie po 3 takich cyklach znajduje się 7 twoich samolotów jeśli za każdym atakiem traciłeś pół maszyn. W najlepszym wypadku masz na mapie 12 swoich maszyn (6 na lotnisku, 6 wraca). Mi się udało niedawno mieć generalnie w pewnym momencie 16 maszyn co jest liczbą dwa razy większą niż początkowe 9 (4 na statku, 6 wracających z ataku na Myogi którego AA nie istniało, i 6 w locie do następnego ataku). Mając w sumie 16 maszyn spokojnie możesz brać się potem za kogoś z dobrym AA i przypuścić kilka pełnych ataków zamiast latać dwoma samolotami po jednym ataku na okręt z dobrą P-lot. Oczywiście są bitwy gdzie po prostu nie da się ograniczyć strat bo przeciwnik dobrze się rozstawił albo nie spojrzymy na mapę i oberwiemy z AA od pięciu statków które nie były wyspotowane, ale zazwyczaj znajdzie się odosobnione jednostki.
 13. KarmaWhiskas

  Taktyka na CV - Obieg

  Może coś źle zrozumiałem w ich całej mechanice, ale one produkują się przez cały czas o ile jest miejsce na lotniskowcu i na tym polega myk, żeby cały czas zwalniać miejsce przez co produkcja nie ustaje. Takie magazynowanie samolotów w powietrzu. Po wylocie od razu produkują się nowe, mimo, że jeszcze żadnego nie straciłeś. Wylatujesz gdzieś na środek mapy, wciskasz F (powrót jest dosyć wolny, co jest nam na rękę bo daje więcej czasu do produkcji), wsiadasz na szturmowce i zanim wrócą torp. którymi wyleciałeś wylatujesz tymi torpedowcami które ci się zrobiły. Na całym manewrze nie tracisz dużo mniej niż minutę (liczę tylko wylot bo po nim od razu F i wsiadasz na inny klucz) i zyskujesz 3 samoloty. to od razu wylatujesz tymi które jeszcze są na statku żeby zwolnić miejsce i żeby samoloty cały czas się robiły. Chyba że jak już mówiłem coś źle zrozumiałem/przeoczyłem Ja też do tej pory tylko na nim.
 14. KarmaWhiskas

  Taktyka na CV - Obieg

  Na randomie randomie robię po 70k na T IV także chyba źle nie jest. Może i tak, ale ten spot to jest nie więcej niż 30 sekund i potem od razu wchodzę na szturmowce żeby pomęczyć DD. Zanim wrócą już masz co najmniej 5 nowych torpedowców na pokładzie (+6 w powietrzu) i możesz się spokojnie brać za krążowniki/pancerniki i tracić po pół eskadry. Trzeba też ogarnąć odpowiedni cel, lepiej ustrzelić odosobnionego courbeta niż przymierzać się do nalotu na pływające obok siebie Kaisery.
 15. KarmaWhiskas

  Taktyka na CV - Obieg

  Właśnie ja rzadko spotykam ludzi z jakąś ogarniętą taktyką na lotnisku. Jak widzę zdychające torpedowce na samym początku gry oraz jak kolesie startują jednym samolotem po 10 minutach średnio intensywnej bitwy to aż się człowiekowi słabo robi
×