Jump to content

RazWKozeToNieHaram

Players
 • Content Сount

  139
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2554
 • Clan

  [QTAZ]

About RazWKozeToNieHaram

Recent Profile Visitors

338 profile views
 1. RazWKozeToNieHaram

  Kleber nerf

  Nikt nie przeczył, że Kleber jest lekko OP, a zwłaszcza w ręku unicuma - wielu graczy uważało, że należy go znerfić, ale sposób w jaki to zrobiło WG woła o pomstę do nieba. Widziałem wiele propozycji, żeby osłabić dps/szansę na pożar/chorą saturację/torpedy (to akurat lekko znerfiono) - to co WG w swojej mądrości zrobiło? Wykastrowało camo, a z tym jednocześnie jego możliwości gry jako assasin, o chorym spocie z powietrza już nie wspomnę. Ogarnijcie tę logikę, najpierw tworzą okręt, który jest typowym assasinem (wręcz podejrzewam, że był jako taki projektowany) - duża prędkość, krótkie i szybkie torpedy, dobry dps przy użyciu reload boostera, po czym wrzucają nerf do camo, przez co jedyną możliwością jest gra jako Khaba v2, czyli klepanie dmg z dużej odległości. Bez pół litra tej ruskiej logiki nie zrozumiesz...
 2. RazWKozeToNieHaram

  Henry IV

  WG mode on Zmiany w statystykach okrętów są wynikiem dogłebnych analiz dużych ilości danych, do których gracze nie mają dostępu. W niektórych przypadkach Henry wyraźnie wyróżniał się na tle innych krążowników, przez co byliśmy zmuszeni do zmniejszenia jego możliwości. Trzeba pamiętać, że gra tego typu podlega ciągłym zmianom, a jeżeli nerf okaże się być zbyt duży, w przyszłości możemy wzmocnić ten okręt. WG mode off Tyle korporacyjnego pieprzenia, które jestem w stanie przewidzieć. Z Excela tak wyszło, poza tym RU community uważa, że jest FR bias, więc teges. Czy już kupiliście dubloniki, żeby dostać drzewkowy okręt wcześniej?
 3. RazWKozeToNieHaram

  Plotki, niepotwierdzone informacje i wróżenie z fusów

  Henry po nerfie w 9.0: Francuski CA z 'potensznym' napędem przyspiesza gorzej niż niejeden BB W połączeniu z nerfem do Klebera możemy śmiało powiedzieć: RIP francuz bez gumy - bo jak by nie było to HIV. Tymczasem Kremlin i Smoleńsk:
 4. RazWKozeToNieHaram

  Polskie drzewko - rewizja

  Dosyć wolny DD bez dymu przy obecnych CV? Tak średnio to widzę...
 5. RazWKozeToNieHaram

  Misje na Puerto Rico

  Koniec eventu, także można pokusić się o podsumowanie: Wszystkie dyrektywy ukończyło jedynie 154 graczy na serwerze EU, co widać jak na dłoni w galerii sław. Niestety to się nie przekłada na ilość PR zrobionych całkowicie za free, musimy dodać tych, którzy zrobili 6 dyrektywę na czas, tych którzy nie zrobili dyrektyw na czas mimo ich ukończenia, nie zapominajmy też, że spora część ludzi z galerii sław też wydała kasę na boostery/Gorizie, tylko mam problem z oszacowaniem tej liczby. Połowa? Jedna trzecia? Nie wiadomo. Mimo tak biednych i niepewnych danych wejściowych można wróżyć, że event całkowicie za free ukończyło jakieś 50-100 osób - przy czym 100 jest przy bardzo optymistycznych założeniach - a to jest jakieś 1% PR znajdujących się w portach graczy i znacznie mniejszy procent ogólnej liczby aktywnych graczy. Cóż, jak długo Drwal nie pokaże oficjalnych danych, pilnowanych niczym archiwum GRU, to nie poznamy prawdy o wielkości sukcesu tego eventu.
 6. RazWKozeToNieHaram

  Plotki, niepotwierdzone informacje i wróżenie z fusów

  Wyciekły tajne rozmowy z siedziby WG: <Mistrzexcela> Panowie, gracze narzekają, że Kremlin potrzebuje solidnego nerfa. Z tabelek wynika, że powinniście skupić się głównie na rzeczach typu wytrzymałość, AA, etc. <Iwan1> Da, tovarich, zrobi się. Mija kilka dni... <Mistrzexcela> To jak tam? Zrobione? <Iwan1> No jasne, prosta robota, z Saszą zmieniliśmy wytrzymałość modułów AA o 50% zgodnie z poleceniem. <Mistrzexcela> Kurna! Pisałem żeby znerfić wytrzymałość i AA, tam był przecinek! <Mistrzexcela> Mówiłem najpierw zrobić, potem chlać! <Iwan1> Ale.. <Mistrzexcela> Żadne ale! Dobra, stało się, nie ma czasu, wrzućcie to. Shitstorm i tak przyjmą na klatę CM, od tego są.
 7. RazWKozeToNieHaram

  Plotki, niepotwierdzone informacje i wróżenie z fusów

  Ok, CW z 12km cyklonem (Czyli RU BB już zyskują swoją celność, a radar też łapie tę odległość), ale nadal bez CV
 8. RazWKozeToNieHaram

  Plotki, niepotwierdzone informacje i wróżenie z fusów

  To jedziemy: Hindie - kolejny buff do reloadu sprawia, że w zasadzie ma lepszy dps niż przed nerfem. To tylko pokazuje jak bardzo zmieniła się meta w grze, jak bardzo wzrosła ilość HE spammerów i BB z overmatchem na 30mm, skoro wymagał (?) takiego buffa. Montana - zasłużony buff, z jej grubością pancerza była piniatą dla wszystkich HE spammerów. Kremlin - Tu to srogo do...rzucili do pieca, ze wszystkich cech, które czynią go tak silnym znerfili co? Wytrzymałość AA! Jeszcze nerf do dps AA bym zrozumiał, ale wytrzymałość?! Ciekawe, co w następnej kolejności, pewnie zmniejszą dmg secondary o 100 Nie komentuję tego dalej, bo dostanę bana, lub post zniknie niczym Iwan w Gułagu po krytyce linii partyjnej. Błyskotka - Ja, gut, przyda się. Mimo wszystko nadal uważam, ze jakiś drobny buff do camo (0.3-0.5km) byłby dużo lepszy. Fusilier - Nie wiem, nie znam się, na tych tierach rzadko bywam, więc przyjmijmy, że to dobra rzecz wynikająca z Excela. Mogador & Kleber - Nie powiem, spodziewałem się jakiegoś nerfa, może do reloadu, może do prędkości torped, czy przegiętej saturacji, ale powyższe zmiany w zasadzie kastrują te okręty z możliwości gry jako assassin. Camo, o ile wcześniej wrogie DD miały nad nimi 1-1,5km przewagi, to teraz to będzie 2-2,5, co w zasadzie czyni zasadzki na DD z jakimkolwiek wsparciem praktycznie niemożliwe. Torpedowanie z niewidziałki, które z zapasem spota 1km było trudne, teraz stanie się praktycznie niemożliwe. Nerf do spota z powietrza też jest tragiczny, bo o ile CV były nemesis dla tych okrętów, to przez odpowiednie manewry można było sprawić, że celownik rakiet nie skupiał się w pełni i nieco zmniejszaliśmy obrażenia - teraz to już nic nie da. Czyli WG najpierw stworzyło assassina (prędkość, reload booster, szybkie torpedy), a potem go wykastrowało tworząc Khabę v2, bo po takim nerfie zmiana buildu na plumkanie w BB wydaje się najrozsądniejszym podejściem. Henryczek - koniec zabawy prędkością, którą umiało wykorzystać góra 1% graczy, bo większość i tak grała na zasadzie 4W i palimy wroga. Podsumowując, tu aż się prosi o jakiś komentarz na temat glorious spreadsheet, jak to Wania z Saszą pochlali w Sylwestra, czy nie graniu we własną grę, ale z okazji nowego roku będę miły i o tym nie wspomnę
 9. RazWKozeToNieHaram

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Tak bez komentarza
 10. RazWKozeToNieHaram

  Dyskusja nad poziomem realizmu w grze

  Nie warto, zaufaj mi. Raz, że z perspektywy gry to są olbrzymie zmiany. Dwa, z doświadczenia mogę powiedzieć, że WG nie interesują pomysły graczy, zwłaszcza zmieniające rozgrywkę w takim stopniu. Trzy, takie zmiany raczej nie przypasują większości graczy, którzy wchodza postrzelać w stateczki - i nic więcej ich nie obchodzi. Także szkoda klawiatury.
 11. RazWKozeToNieHaram

  Chciałbym być lepszym graczem. Gdzie zacząć?

  A mówili, że wòdka nie jest wigilijną potrawą to ludzie nie słuchają... Taķże do rzeczy: 11 bitew to za mała próba żeby ocenić cokolwiek - i przy tej liczbie można mieć 0%, jak i 100%WR. Szczególnie w święta, kiedy wszystkie dzieci farmią PR nowo kupionymi premkami Nie muszę kłamać, bo wydałem na tę grę okrągłe 0 PLN, a z punktu widzenia WG jestem najgorszym typem klienta, który nie dość, że nie daje $$, to jeszcze jest roszczeniowy i krytykuje balans. Przy drugim poście śmiechłem srogo, bo zgodnie z twoją teorią sam się wkopałeś, wydając kasę na grę Czyli co? Jak nic nie wydałem, to algorytm zbijania WR u mnie nie zaskoczył i mogę kręcić wyniki? Kurła, zawsze wiedziałem, że moje skąpstwo się przyda A bardziej na serio, to idioci wierzący w takie teorie spiskowe napędzają WG kasę, bo myślą, że jak kupią coś to będą wygrywać. A potem inni to czytają, wydaje im się, że to prawda i też kupują na potęgę. Ale gratuluję decyzji o zaprzestaniu wydawania kasę na grę - akurat to popieram w pełni.
 12. RazWKozeToNieHaram

  Unique upgrades czy NTC v2?

  Toż właśnie o tym piszę w słowach "NTC w pierwotnej postaci" Nic to, trzeba czekać na oficjalne "wiem, ale nie mogę powiedzieć" od jakiegoś CM.
 13. RazWKozeToNieHaram

  Unique upgrades czy NTC v2?

  Na początku byłem zadowolony, że coś robią w tym temacie i sądziłem jest to próba naprawienia relacji z graczami po tragikomedii z PR. Niestety po wczytaniu się w to mam dziwne przeczucie, że to wprowadzone tylnym wejściem NTC w pierwotnej postaci. To może oznaczać, że unikalne ulepszenia (w zmienionej formie) będą dostępne za punkty z resetowania linii? Za jakąś nową dziwną walutę? A może od razu dublony? Show must go on!
 14. RazWKozeToNieHaram

  Misje na Puerto Rico

  To się zapowiada na lepszą dramę Pozostaje tylko podziwiać celność excela działu marketingu WG, który trafnie ocenił swoją bazę graczy.
 15. RazWKozeToNieHaram

  Dyrektywy świąteczne - opinie...

  How to: Naprawa katastrofalnego eventu z PR w trzech prostych krokach. 1. Przeprosiny. Serio, te zamieszczone są niczym innym niż drugi z kolei strzał w pysk. A powinny być szczere, konkretne za chamski cashgrab pod płaszczykiem eventu. Zwrot dublonów wydanych na boosty premium też byłby na miejscu. 2. Wrzucenie PR do sklepu premium. I tak sprzedajecie TX za kasę, więc można się zebrać na odwagę i zrobić to z otwartą przyłbicą. 3. Zmiana sposobu darmowego zdobycia z ultra chamskich dyrektyw na kampanię w stylu tej na Shinonome - nawet z takimi samymi wymaganiami. Wbrew narzekaniu, że kampanie kończy mały procent graczy, to i tak jest to większa wartość niż 1% w jedynym szczerym poście Sub_octaviana. W ten sposób zachowacie choć trochę twarzy, a gracze będą mogli sobie zrobić ten kiepsko-średni okręt w swoim tempie. A kto to będzie chciał mieć od razu, to go kupi. Porada nie jest zawartością premium, ale chetnie przyjmę za nią Enterprisa.
×