Jump to content

sarhat_of_shmagenrock

Players
 • Content Сount

  263
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  6543
 • Clan

  [P-W-C]

About sarhat_of_shmagenrock

Recent Profile Visitors

596 profile views
 1. sarhat_of_shmagenrock

  Plotki, niepotwierdzone informacje i wróżenie z fusów

  Jak donosi radio Erewań, nagrody będą nawiązywały do wydarzenia - Amerykanie w kwietniu będą zrzucać z helikopterów gumy do żucia. Tyle, ze nie z helikopterów, a z B-29, nie w kwietniu, a w sierpniu i nie gumy...
 2. sarhat_of_shmagenrock

  Na randomach nie da się grać....

  Też na to zwróciłem uwagę. Zresztą, brak trzeciej wieży to jeszcze pół biedy, Maya (i Chokai) nigdy nie przeszła tak gruntowanej przebudowy jak Takao i Atago, więc główna nadbudówka powinna być nieco węższa i 3 poziomy wyższa, zaś maszt rufowy bardziej z przodu z żurawiem skierowanym w tył. Tymczasem mamy klon Takao/Atago, który z rzeczywistością ma niewiele wspólnego. Żeby było zabawniej, z Mayą z Arpeggio też ma niewiele wspólnego, bo Japsy, jak to oni, do takich rzeczy potrafią przyłożyć masę uwagi - Maya jest ukazana w konfiguracji z 1944 r. (w części nawodnej rzecz jasna ) No ale tak jak zrobiło WG jest zdecydowanie łatwiej, a kasa się zgadza... Kolejny sukces.
 3. sarhat_of_shmagenrock

  Bitwy klanowe: sezon „Grecja”

  Pewnie wprowadzą później - np. od drugiego tygodnia sezonu...
 4. sarhat_of_shmagenrock

  Test SEZON - Rankedy

  Wrzuciłbym tu jakiś obrazek Batmana bijącego Robina, ale mi się nie chce
 5. sarhat_of_shmagenrock

  Bitwy rankingowe: Sezon drugi

  Ja nie mam tego za złe. Częściowo z tego samego powodu, a ponadto rankingowe kamo są brzydkie jak cholera, na czele z brązowym.
 6. sarhat_of_shmagenrock

  Aktualizacja 0.10.1: Włoskie pancerniki

  A kto to? EDIT: OK, już wiem. Chyba nigdy nie zwracałem uwagi na to jak się nazywa (noo, może czasem jak przeglądałem kapitanów w zbrojowni, bo jest tam jej mnóstwo alterego naciepane).
 7. Tyle że Stalin ma kosmiczny promień cyrkulacji, a żaden moduł czy perk tego nie zmniejsza. Sprawdzałeś może ile zajmuje pełna cyrkulacja Stalinem przy modułach 1.ster+ster vs 2.silnik+ster vs 3.ster+kamo? Nie mam Stalina (tfu ), ale sprawdzałem swego czasu na Zao i Venezii i prawdę mówiąc od tego czasu uważam, ze opcja 2. jest bardziej optymalna niż 1. - przynajmniej w przypadku okrętów z relatywnie dużym promieniem cyrkulacji. Po prostu bonus od pierwszego steru w połączeniu z drugim nie wynosi -20%, tylko -12% (bo oba się mutiplikują), co na Stalińcu daje 1,5sek zysku (6,0 vs 7,5) Krytyczne jest oczywiście to co daje efekt w rzeczywistości - czas samego skrętu w obu wypadkach.
 8. sarhat_of_shmagenrock

  Wasze ulubione okręty

  Atago i Furutaka Ja też. Swego czasu nawet chciałem go kupić, sprzedać i zrobić z tego filmik - wyrażenie takiego obrzydzenia jest warte trochę tam tej stali Niestety sprzedać się z tego co mi wiadomo nie da, wiec nici z planu...
 9. sarhat_of_shmagenrock

  [WOB] WHISKY ON BOARD REKRUTACJA

  Nie widzę szefowej, włączyła kamuflaż termooptyczny?
 10. sarhat_of_shmagenrock

  Test SEZON - Rankedy

  I chyba tym razem trzeba tam będzie zostać. Przynajmniej będzie można znów sprzedać te kamuflaże "Brąz". Jasny gwint, tak brzydkiego kamo chyba nie ma w całej grze, jakby okręt w całości taką świeżą zdrową kupą wysmarowano. Nawet te ptaszory na amerykańskich krążkach kisną. No marzenie gastrologa Podejrzane wydaje mi się to określenie "on average". Srednio czyli jak? W najgorszym razie w brązie bez zmian, w srebrze c.a. x1,5 i w złocie c.a. x2 (tak tak, wiadomo że w każdej lidze jest inna liczba gwiazd, chodzi mi o zasadę )
 11. Standardowe wykrycie to wykrycie, które Ci się pokazuje w porcie.
 12. Wyjątkowy fun obecnie jest jak się ga Venezią robioną pod DMG, z tym 17,6km wykrycia i pod manewrowość. Okręt widać z Marsa, ale jak się zrobi gorąco, można postawić dym i się ewakuować. Autentyczna przyjemność jak się widzi te dziesiątki pocisków omijających kadłub - a strzelają czerwoni, bo często się jest jedynym celem Jedna skarga od Gearinga (chyba...) wpadła, któremu wyp... za 17k na raz i wykończyłem z dodatkowej - tak jest, udało mi się podejść skubańca na 6-7km, z tym 17,6 km wykryciem, zaraz na początku bitwy. Będzie trzeba wypróbować na innych krążkach... Wg mnie PT jest... priorytetowym perkiem dla Venezii, bo nie ma ona możliwości spota torped inaczej niż zbliżeniowo - więc trzeba przewidywać, a w tym PT pomaga. A to tylko jedno z zastosowań. Na innych krążkach też tego używam, aczkolwiek nie jest to imho tak krytyczne jak na Vene. Wolę jednak wiedzieć niz nie wiedzieć - z tego samego powodu często biorę RPF, jak jest możliwość. 3pkt na mocniejsze APki to trochę za dużo wg mnie - na Hindena albo Desa itp., OK, ale nie na Vene, która ma je nijakie. Ani alfy Hindena ani preferencyjnych kątów Desa. +5% oznacza raptem +240 obrażeń na pocisk, i tylko w przypadku cytadeli. Dla zwykłej penetraci będzie to jedynie +80, a jak wejdzie saturacja to maleje do +40. Pomijam, ze na Venezii APki są używane zdecydowanie rzadziej niż SAPy.
 13. W linku poniżej jest opisany jako Venezia farming / no concealment build https://docs.google.com/document/d/1XfsIIbyORQAxgOE-ao_nVSP8_fpa1igg0t48pXZFIu0/preview?pru=AAABd0VlCxg*DYLlHzu50v-TYVm0DZhuNg Identyczny sobie zrobię dziś na rankedy EDIT: Hmmm, coś nie ten teges, powinno być wg mnie raczej coś takiego Wtedy mamy kamo na 17,6km, skrócenie przeładowania wytwornicy dymu i maks. wydłużenie jej działania. Trza sprawdzić osobiście
 14. Ooo, to dziś sobie to przetestuję , tylko zamiast pierwszego steru wezmę silnik, na czwartym slocie. Kiedyś nawet tak grałem i była niezła frajda, ale zmieniłem pod zasięg na klanówki bo się wtedy Sansonetti nie odpalał. I zostało. Tylko chyba z tym przypadku RPF wypada, co jest dla mnie okolicznością wielce niefortunną. Wczoraj grałem buildem klasycznym (bieduildem? ), pod kamo i zasięg, też robiła robotę. Rzekłbym, że przy takim buildzie w jej przypadku nic się zauważalnie nie zmieniło. Vigilance nie używałem (PT mi wystarczy), więc mnie nie zabolało, ze usunęli. A, no to chociaż coś. Dzięki za info.
 15. Ja jestem na razie wobec nich sceptyczny, więc wczoraj ich jeszcze nie testowałem. Niewątpliwie pozwalają na nieco inną grę, ukierunkowaną w stronę uzyskania tych korzyści - identyczna koncepcja istnieje już zresztą w przypadku skilli legendarnych dowódców. Jednak pytanie - czy w przypadku aktywacji takiego "perka warunkowego" dostajemy jakąkolwiek informację o tejże aktywacji, o zmianie parametrów okrętu? W przypadku aktywacji skilla kapitańskiego wyskakuje monit (i flara, jak ktoś wybrał) itd.
×