Jump to content

koholet

Players
 • Content Сount

  68
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  7018
 • Clan

  [P-W-C]

About koholet

 • Rank
  Leading Rate
 • Insignia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. koholet

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Spokojnie. Przy kolejnym reworku znerfią i to. Bo będzie zbyt OP. Oczywiście to będzie globalny rework, bo przecież okrętów Premium nikt nigdy nie nerfi.
 2. koholet

  Smolunio

  Des Moinem z przyjemnością. Smoleński to darmowe cytadele.
 3. koholet

  Smolunio

  Najfajniejsze jest, jak taki BBrajanej STOI na kotwicy. Wtedy zbiera wszystko z salwy. W ruchomy cel już nie tak łatwo się nie trafi. Najlepszą kontrą na Smolenia jest ogarnięte Shimekaze, co dożywa do 5 minuty bitwy. Albo cię wygrabi torpedami z dymu, albo zaspotuje. Tylko kto w dzisiejszych czasach gra dedekami?
 4. koholet

  Smolunio

  Smoleńsk dostał mocno. Nerf IFHE zmniejszył zadawane obrażenia. A nerf pancerza spowodował, że nie da się już kitować, bo cytadele wpadają z każdego kąta i każdego kalibru. Ale nie martwcie się. Na testach są nowe OP-shipy z czerwoną flagą. Jak wyjdzie Pietropawłowsk, to dopiero zobaczymy co to znaczy OP.
 5. koholet

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  https://eu.wargaming.net/support/pl/products/wows/hot-issues/26698/ U mnie rozwiązało to problem ze zbrojownią.
 6. Za Halloween: zbieranie zielonych glutów. Na Nowy Rok tylko 8 tier, niestety.
 7. koholet

  Dyskusja nad poziomem realizmu w grze

  Ile okrętów w rzeczywistości zatopił Yamato? W bitwie pod Samar nie był w stanie pokonać 7 niszczycieli. Fakt. Lotnictwo, a raczej potencjalna możliwość użycia przez USA lotnictwa była kluczowa, ale pancerniki wcale nie były takie potężne, jak sobie to wyobrażasz.
 8. koholet

  Dyskusja nad poziomem realizmu w grze

  Średnie kalibry też robią krzywdę. 90% załogi Bismarcka zginęło od ostrzału i pożarów, a torpedy dobiły tylko bezbronny wrak. Lub okręt został zatopiony przez resztę załogi. Te torpedy to nie jest pewna wersja. Pancerz kadłuba nie został przebity. Bismarck to dobry przykład, że da się spalić pancernik.
 9. koholet

  Dyskusja nad poziomem realizmu w grze

  To czemu Bismark zatonął? Tak, wiem, to nie Piorun go zatopił. Zadaniem Pioruna było wskazanie celu dla reszty floty. Ale ich pociski też nie uszkodziły kadłuba Bismarka.
 10. koholet

  Dyskusja nad poziomem realizmu w grze

  @kastor816 NIE! Mam nadzieję, że Twoje postulaty nigdy nie zostaną spełnione. Ta gra to zręcznościówka. I dlatego mnie bawi. Bo bitwa trwa góra 20 minut, a nie 20 godzin. Są inne gry. Symulatory, z Silent Hunterem na czele. Ale nie chcę studiować 5 lat w Akademii Morskiej, by umieć kierować okrętem w realnym symulatorze. Przeliczać w excelu (nierealistyczne! ołówkiem i suwakiem logarytmicznym) kąt wyprzedzenia torped, kąt nachylenia dział. To piękna gra, z ładnymi modelami i tyle. Mam nadzieję, że taka pozostanie. PS. A z postulowanym realizmem uważaj. Bo choć ogólnie nasz rację, to w szczegółach się mylisz. Jaka była szybkostrzelność dział Salema? Ile pocisków przebiło pancerz Bismarcka? Ile pocisków Bismarka trafiło w Pioruna?
 11. koholet

  Podwodne Krążowniki

  Tak, masz rację. Tylko typ XXI nie zdążył wziąć udziału w wojnie. Wzorowane na nim amerykański projekt GUPPY i radziecki typ 613, choć stały się wzorem dla wszystkich późniejszych OP, to już czasy powojenne. Artyleria na okrętach z czasów II wojny miała służyć do zatrzymywania statków. By pod osłoną działa, załoga abordażowa mogła przeprowadzić inspekcję ładunku. A nie do walki z okrętami. Sporym problemem dla konstrukcji przedwojennych, był fakt, że nie wiadomo było jak okręty podwodne wykorzystać. Na atakowanie okrętów wroga były za wolne, atakowanie statków było wtedy niezgodnym z traktatami morskimi przestępstwem. Lexington nie ma dział203mm, ale Kaga już jest w nie wyposażona, jako w artylerię pomocniczą.
 12. koholet

  Podwodne Krążowniki

  W temacie dziwolągów: Brytyjczycy w czasie I wojny światowej mieli okręty podwodne typu K. Z napędem parowym. Uzbrojone w 8 wyrzutni torped, 2 działa 102mm, 3 działa 76mm. Miały walczyć częściowo zanurzone. W rzeczywistości utracono 6 okrętów na skutek wypadków.
 13. koholet

  Podwodne Krążowniki

  Japonia miała nawet podwodne lotniskowce typu I-400. Działo 140mm i trzy samoloty. Ale wolał bym najpierw zbalansowaną rozgrywkę z klasycznymi OP, a potem udziwnienia, które w realnym świecie okazały się niepowodzeniami.
 14. koholet

  Dyrektywy świąteczne - opinie...

  4 etap jest do zrobienia. Trzeba postawić dwa budynki przed Świętami. Czyli zrobić dyrektywę 1 i 2. Kolejną można w styczniu. Jeśli odbierzesz wszystkie punkty stoczniowe z dostaw codziennych i conajmniej połowę z misji dziennych spokojnie wystarczy na kolejne dwa budynki w styczniu i 23,1 mln punktów się uzbiera. Po drodze wpadnie Gorizia. Jak masz bogatych rodziców to będziesz mógł dokończyć PR za 35k dublonów. Choć moim zdaniem nie warto.
 15. koholet

  Dyrektywy świąteczne - opinie...

  Pomyliłeś się. Aby dostać nagrody ilość wymaganych punktów rośnie wykładniczo. Pierwszy kamuflaż to 23,1 mln.
×