Jump to content

_artjen_

Players
 • Content Сount

  20
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2900
 • Clan

  [-FWS-]

About _artjen_

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
  [-FWS-]

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. _artjen_

  Operacja "Operacja"

  To mogło być moje bo na scenariuszach zbijam gwiazdki na prawie każdym bb☺ a ostatnio na gneisnau z 200 tys. Dmg i parę fragów było☺ Reload.... zmieniło mi Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: połączenia 2 postów.
 2. _artjen_

  Operacja "Operacja"

  Wszystkie bb się sprawdzają na narai. Nie mam w tej chwili tylko Francuza. Przy bb na 7t w zasadzie wszystkie są tutaj ok. Nie mam tylko Francuza, a gniecie wg mnie KGV. Co do wymienionych krążów to akurat podałeś re z najniższym rekordem. Reasumując jednak, każdy się nada o ile kierowca nimi ogarnia☺
 3. _artjen_

  Operacja "Operacja"

  Lotnisko nie jest potrzebne. Wystarczy mieć ale w sumie niekoniecznie chociaż 2 krążki z aa (atlanta, belfast) by po początkowej walce: 2 krążki (lub 1 z super aa i szybkostrzelny bo tam będzie jeszcze dd i krążek) poszły w lewo po cv, 1-2 krążki (w tym jeden dd gdyby nie daj boże w teamie były dwa...) w prawo po transportowe i reszta (w tym wszystkie bb) po missouri i potem zatrzymanie botów do przyjścia pomocy z lewej i prawej. Na missouri przydaje się w sumie deska która zdejmuje go na salwę (przynajmniej jak to zawsze robię). Wg mnie optymalnie byłoby by w lewo i prawo poszło po 1 szybostrzelnym krąźku a reszta szła przodem (czyli przed konwojem). Ale to tylko teoria.... W praktycw radomy niestety zawsze odpuszczają lotnisko z lewej i osłonę konwoju przed/w trakcie/po walce z missouri bo zazwyczaj wszyscy są za konwojen lub wszyscy latają za transportowcami...
 4. Fajnie byłoby już zakończyć konwersację na temat dym/radar, bo to nie jest wątek do tego. Sam się rozpisałem niepotrzebnie tutaj na ten temat, sry.
 5. _artjen_

  Skargi / Karma - Ogólna dyskusja

  ☺ Lotniska są strasznie nielubiane i minusowane☺ Ja mam prostą zasadę; plusy daję gdy u mnie w teamie gracz zrobił ponad 2000 bazowego expa, a minusy gdy mi ktoś podpadnie. Tych drugich do rozdania zazwyczaj po 2 grach już nie mam☺
 6. Dla mnie na randoma nie ma opcji bez dymu dla Mino. Po prostu zrobię dla teamu i dla siebie znacznie więcej na dymie. Popłynąłem na radarze to myślałem, że mnie szlag trafi, bo losowało wrednie otwarte mapy, koksy walące do mnie czy własne deski myślące inaczej. Dym jest dla mnie bezpieczniejszym wyborem.
 7. _artjen_

  Co robię źle ?

  Tak do końca nie ma znaczenia ilość trafień i liczba pożarów a moment kiedy to zrobisz. Patrz na reakcję przeciwników. Często bb nie gasi się po pierwszym pożarze czekając na ew. drugi dopiero wtedy się gasi. Tobie pokazuje wtedy 2 pożary i niewiele dmg. I tak może być w każdej bitwie. Podpal i poczekaj z kolejną salwą z he w ten sam cel np waląc do niego z ap lub bez zmieniania wybierz inny cel. I wróć do pierwszego jak się zgasi. Generalnie palenie daje wymierny efekt gdy wybierasz cel który się niedawno naprawił. Poza tym skąd przypuszenie, że na czapce lub innym krąźku 8t będziesz robił po 100 tys. dmg... Przecież czasami je rzuca tylko na niższe tier z mniejszą ilością hp, zazwyczaj są chłonne na cytadele od bb i są bez naprawki i szczególnie że ich działa robią mniejszy dmg. Stąd zamiast skupiać się na robieniu dużego dmg lepiej skup się na robieniu go dobrze pomagając przeciw dd czy krążkom, i jak nie ma tych pierwszych w zasięgu to wtedy bb. Uzyskasz więcej expa i kredek, proste.
 8. No nie do końca. Zależy od gracza, a nie wyboru dym/radar. Gram na dymie i jak mogę to w pierwszej kolejności pomagam na ca pie nawet kosztem straty hp, a dopiero potem jak mam spokój od torped to klepię dmg na innych klasach.
 9. _artjen_

  Kontenery Royal Navy

  Dla mnie temat do zamknięcia. Tylko ciągłe narzekanie i wyjaśnianie opornym, że to najlepszy event od lat. Przecież tylko za granie można bezproblemowo dostać za free: okręt premium/rekompensatę za niego w dublonach, premkę 8t za 3.57zł, masę sygnałów i kamo.... Jak nie wpadnie misja na dd to przecież zero probemu, bo dzięki tym sygnałom/kamo można zrobić w tydzień dany dd...
 10. _artjen_

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  A wystarczyło zawsze się trzymać zasady, że z zakupami/zmianami okrętów/modułów/inne wstrzymać się do weekendu☺ Ja zaoszczędzę ponad 21 baniek na wyposażenie 13 ostatnio kupionych/otrzymanych okrętów. I jeszcze moźe się uda coś dodatkowo odkupić i wyposażyć☺
 11. _artjen_

  Kontenery Royal Navy

  Faktycznie wygląda za różowo jak na wg. Nie znalazłem jednak informacji negujących te super prezenty. I to w sumie dostajemy w większości za samo granie. Jedynie trzeba pokombinować z tym, że suwereny zresetuje po drugiej aktualizacji.
 12. _artjen_

  Kontenery Royal Navy

  Z misji dostaje się kontenery z suwerenami. Za dyrektywy są gwinee.
 13. _artjen_

  Kontenery Royal Navy

  Nic nie musi. Nagrody będą pewnie te same co teraz, tylko suwereny zacznie liczyć od zera. Jeżeli tak będzie to tylko utrudni, ale nie uniemożliwi zgarnięcia warspite, gallant i kapitana. Wystarczy w pierwszych dwóch aktualizacjach zbierać i wybrać suwereny na okręty, a ewentualne ryzyko ponieść tylko z kapitanem, zostawiając jego wybór na trzecią aktualizację. Wg danych z zagranicznych źródeł w pierwszych dwóch aktualizacjach, bez grania dd brytów, wyciągnie się 480 suwerenów. Na warspite i gallant spokojnie starczy i jeszcze zostanie. Stąd, jakby okazało się, że suwerenów nie będzie w trzeciej aktualizacji, to dla kapitana chętnemu wystarczy postarać się zdobyć bonusowe kontenery za miejsca w rankingu lub je w ostateczności dokupić. Dla przypomnienia w sklepie można kupić jednorazowo 10 Gwinei za zdaje się 3,57zł. Kupione + zbierane z eventu gwinee dają niską cenę za dd 8 poziomu. Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: połączenia 2 postów.
 14. _artjen_

  Dziękuję ze zepsucie weekendu

  Ten sam system, antywirus + nvidia i po patchu miałem parę dni identycznych problemów. Czarny ekran czasem co parę minut i zero moźliwości zamknięcia gry. Musiałem się chociaź przelogować. Grałem przez to głownie scenarisze gdzie jakoś problemow nie było. Napisałem do supportu. Zrobiłem co kazali: -update Windows (aktualizuje na biźąco) -update wows (ja całkowicie odinstalowałem i zainstalowałem wows), -update sterowników karty graficznej (j.w. bo czasem trzeba na czysto je zainstalować, by starocie zlikwidować), -wgrałem proponowany programik instalujący wszystkie potrzebne biblioteki, runtimy itd, +za radą kolegi zacząłem grać w trybie zmaksymalizowanym bez ramek (jakoś tak się to nazywa- dalej pełnoekranowy ale moźna lepiej ew. zamknąć grę w przypadku problemów). I zero problemów od tego czasu.
 15. _artjen_

  Operacja "Operacja"

  Ja ostatnio doceniłem scenariusze bo: - exp jest prawie taki jak na randomie i przy prawie 100%wr nawet z losowymi graczami skraca drastycznie grind zakładając tylko 1 sygnał Charlie london -szybkie wykonywanie łańcuchów codziennych misji -niweluje poziom stresu z randoma. W efekcie tego również codzienne kontenery jakoś szybciej wpadają. Niestety, wg mnie nie wszystkie z nich, nawet z kumatym teamem, robi się szybko i zawsze łatwo na 4-5 gwiazdek. Do tych najłatwiejszych zaliczyłbym ostatnie tygodniowe tj. Kwiat wiśni i Aegis. Grając tylko z randomami na pierwszym z nich na luzie przeszedłem wcześniej Cleva i Martela, a ostatnio Czapajewa i Edynburga. Na drugim, od ubiegłego piątku do wtorku zrobiłem w całości 4bb i dokończyłem Fubuki☺ Co do organizowania się, to pomysł bardzo dobry, ale Pamiętajcie, źe za tydzień rusza Go navy z fajnymi nagrodami + nowy tryb. W evemcie nie da się robić misji na scenariuszach, więc trzeba będzie coś wybrać i navy będzie wg mnie zdecydowanie lepszym wyborem.
×