Jump to content

Ralphius

Players
 • Content Сount

  34
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4288

About Ralphius

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ralphius

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  nie odporny, tylko ma dobrą AA więc licze że nie wsadzi 6..tylko jedną może dwie, a po drugie byłem zajęty walką na blisko z 3ema okrętami i na wstecznym bo moskwa szła na taran..po co klepiesz takie bzdury..następny kozak..
 2. Ralphius

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  jesli jestes zajety walką na blisko z dwoma alskami i moskwą to raczej Ty tez dostaniesz torpedy kozaku
 3. Ralphius

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  wiesz co to do dupy z ta grą, mam ful AA plus rozbicie a i tak mi latadło coś wsadza, MA NIC NIE WSDZAĆ! okręt typu salem czy des moin es ma mieć wypolerowany pokłąd na glanz a nie jakieś 4 czy 6 torped , jęśli już takie cuda wymyślają to powinny być okrętety tylko do niszczeniea samolotów tak jak to było naprawde..no ale tą historycznościa to wiadomo jak jest w wargamingu, ma być losówka dla ułomnych a nie tam jakaś historia...ehh... P.s To przepraszam jaki okręt jest nie do ruszenia na X przaez lotnie? Minotaur? tylko? czy tez 4 czy 6 wsadzi torpy ? no właśnie i znowu...strzelam się salemem z 2 alaskami..aż tu nagle podlatuje midway z torpedami, ok mówię sobie mam rozbicie..dam jeszcze 125 wzmocnienia i powalczę..aha..6 torped LOL..
 4. Ralphius

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Nie, nie latało tylko montana dostała 2 torpedy i ja 2, a montana miała fokus fire, w efekcie te torpedy ją zatopiły. Nie nagrałem bo nie bawię się w żadne mody i różne cuda , wiem że ciężko w to uwierzyć ale tak było, wryło mnie i powiedziałem oookkkejj i przestałąem grać i odrazu dałem tu wpis. Bo jeszcze jakby midway to może...ale hakuryu
 5. Ralphius

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Pisze na gorąco po bitwie, Wargamingu obudz się! Montana i Salem płyną sobie obok siebie żeby się wspierać full pod AA i Hakuryu nic sobie nie robi, lata sobie jak gdyby nigdy nic bombuje torpeduje??? edit!! Jaki balans o czym wy tam cały czas mówicie w to się już nie da grać! Jeśli krązek i BBk usa jest full pod AA to taki psi Hakuryu nie może nawet powąchać dymu z komina edit !!!! Co jest? czyżby cheaterzy? Nie umiecie tego plugastwa wytępić? To pousuwajcie tez wszytkie mody edit.
 6. Wiesz co , zgodzę się z tym co napisałeś. Mi konkretnie chodzi o to że jeśli powstaje film dokumentalny i są tam postacie autentyczne, które służyli na danym okręcie i opowiadają konkretnie o danym zdarzeniu , to nie mam powodu im nie wierzyć. to właśnie oni uwiarygodniają historię.
 7. Ten wpis umieszczam już post scriptum. Umieszczenie tego filmu nie miało uwiarygodnić wypocin wargamingu (filmik o niszczycielach), tylko wtręt do dyskusji, być może trochę nie udany ale jednak związany z tematem.
 8. Prawda nie ma przydomków, ona jest i już. ale jeśli już to matematyczna bardziej by pasowała. Prawdę jednak tą sama i jedyną, można przedstawić na różne sposoby. To odbiorca o mniejszej percepcji intelektualnej może mieć problem ze zrozumieniem. Może dostrzec prawdę taka jaka ona jest albo mieć wyobrażenie o prawdzie, w wyniku czego jego uwarunkowania sprawią prawdę na taką jaka powinna być.
 9. Planet + ma jedne z lepszych jak nie najlepsze dokumenty.
 10. Nie jestem urażony, teraz już widzę że masz taki styl, ok.
 11. Wielce szanowny Graczu Panie Nickt, Moje wątpliwości o których wspominasz nie są takimi wątpliwościami jakimi Ci się wydają. Otóż zdaję sobie sprawę z tego jakie są intencje tworzenia filmów które są emitowane z przerwą na reklamy. Niestety muszę Cię rozczarować, prawda jest tylko jedna. P.S Używanie zwrotu "Wielce Szanowny..etc.." Jest zwrotem mającym za zadanie zrobić z odbiorcy "mniejeszgo" i "mniej wiedzącego" jest to zabieg celowy , pewnego rodzaju psycho technika, z której też zdaję sobie sprawę. Odnosząc się jednak do cytatu z prawdą i dupą, to bardziej chodzi o 'zdanie" jakie ktoś może mieć o czymś lub o kimś czyli ładniej mówiąc subiektywne odczucie lub też światopogląd. "Każdy ma swoje zdanie ja dziurę w dupie" - Clint Eastwood w Brudnym Harrym.
 12. ok, zastanawiam się tylko czy robiąc takie filmy dokumentalne, Ci którzy je robią nie maja takiego zadania? Myślisz, że to gimbusy co robią film na podstawie jednego źródła i ktoś im na to pozwala? ..a może nam "się wydaje" że my sięgamy do źródeł i wiemy więcej od nich?
 13. Tą odpowiedzią czuję się usatysfakcjonowany, pełna i rzetalna , ok. A propos świadków naocznych to już pisałem w tym wątku o tym, że trzeba oddzielić fakty od subiektywnych odczuć więc tu się zgadzamy w 100%. Jedno jedak trzeba przyznać, że w opowieściach naocznych świadków nawet jeśli by to były to maszyny "monstrum przestworzy" to nie można im odebrać odczuć jakie im towarzyszyły. Nas tam nie było, więc możemy sobie tylko wyobrazić. Oni tam byli. Jeśli strzelali z wszystkiego co mieli i nie widzieli "goły okiem" że to daje jakiś efekt to w skrócie tak mówili. Fakt, że zadawali straty nie były dla nich odczuwalne, widoczne . Nie uwalniało ich od dalszej walki z "tym monstrum" . Dla żołnierza efekt miał być natychmiastowy, strzelam to ma nie żyć a nie nadal strzelać do mnie.
 14. więc powiedziałem już wcześniej że należy oddzielić fakty od subiektywnych ocen
 15. propaganda to jedno a opowieści naocznych świadków to drugie, no chyba że ten naoczny świadek to nie naoczny świadek, musi być potwierdzona jego autentyczność
×