Jump to content

__Davy_Jones_

Players
 • Content Сount

  14
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  1133

About __Davy_Jones_

Recent Profile Visitors

108 profile views
 1. __Davy_Jones_

  Dlaczego weekendy są takie rakowe??

  Uważam to za bzdury. Jestem weekendowym graczem. __Davy_Jones_ Zarejestrowano: 11-02-2018 Poziom 15 w przebiegu służby, stoczone bitwy 861. Gram na tyle ile mi czas pozwala, a mimo to miałem czas zapoznać się z forum, poradnikami do gry, czy nawet zadać kilka pytań w dziale nowi gracze na nurtujące mnie pytania. Uważam że to co zrobiłem wystarczy żeby mieć średnie wyniki albo chociaż nie być kulą u nogi drużyny. Nawet swojego ojca w podeszłym wieku nauczyłem grać w WoWs, że spokojnie utrzymuje średnie wyniki i rozumie jaka klasa okrętu ma jakie zadanie. A tak mamy cuda wianki BBki zwiedzające mapę i strzelające na granicy zasięgu, DDki płynące yolo i ginące w pierwszych minutach bitwy, czy lotnie co uparcie próbują zatopić krążek z rozbiciem. Sam musiałem zainstalować mod na wyłączenie czatu, bo mnie szlag jasny trafiał jak po bitwie na czacie widzę GG, i to jeszcze od ameby z 40%wr która w bitwie nie zrobiła nic ale rzuciło ją do lepszej drużyny. Rada na weekendy taka. Albo nie grać w WoWs, albo zacisnąć zęby i grać najlepiej jak się da, albo grać w trybie operacji lub kooperacji, albo iść grać w cokolwiek innego. Nic nie poradzisz że osobniki z dodatkowym chromosomem przyszły sobie po "szczelać" i nawet im do głowy nie przyjdzie ogarnąć podstaw.
 2. __Davy_Jones_

  Pancerniki T8-10

  Zasięg może jest, ale nie powiedział bym że celność. Wiem że na większe odległości powyżej 10-11km celować na linii pokładu bo pociski NC lecą po paraboli i opadając na pokład robią mocne uszkodzenia. Na bliższe odległości też celować inaczej. Ale rozwala mnie totalnie to w jaki sposób pociski potrafią się rozproszyć nawet na średnim lub krótkim zasięgu. Wiem też że WoWs to nie symulator, ale rozwala mnie na łopatki jak celuję pancernikiem w inny pancernik, strzelam, a ten prawie że hamuje w miejscu, gdzie normalnie to jest ogromna masa której od tak nie da się zatrzymać, nawet jak się wrzuci bieg wsteczny (nie wiem jak poprawnie się to nazywa). Zresztą celowanie w pancernik to jedno a wceluj w krążownik który nie dość że bardzo szybko wytraci prędkość, to jeszcze częściowo zmieni kierunek. Ale to już temat na inne żale. Tak jak było wspomniane wyżej, widzę że gra na tierach niższych niż 8 to inna bajka a wyżej jeszcze inna. Nawiązując do jeszcze wcześniejszego wpisu, ja zbieram wszystko lecz większość drzewek raczej zaczynam od tieru 5, pierwsze 3 przeskakuję za wolny exp i kupię je kiedyś. Zbieram wszystko w porcie, nawet jeśli coś jest nie grywalne, po prostu niech sobie stoi. Yorck, Hipper, Jianwei z opisu na forum to słabe okręty, a mi z czasem grało się nich przyzwoicie. NC miało wszystko i wszystkich masakrować a tu lipa, nie potrafię nią grać nawet na poziomie przyzwoitym. (pomijając sam fakt że zrobiłem ją głównie dla kampanii gdzie wymagany jest pancernik amerykański). Dzięki wszystkim zainteresowanym za rady i wypowiedzi w temacie.
 3. __Davy_Jones_

  Pancerniki T8-10

  Na New Mexico czy Colorado tankowanie ma sens, jak Colorado wrzuci na 9 to też jakoś daje radę, ale już NC na 9-10 to jest jedna wielka padaczka. Czytałem o tym że inaczej się nią celuje, musiałem się do tego przyzwyczaić, że w niektórych sytuacjach można tankować dziobem, że warto nim zamykać ciasne przesmyki (dalej tankowanie dziobem). Ale jak by nie patrzeć nie idzie mi to totalnie. Zawsze staram się zapoznać z daną jednostką i stylem gry bo frajdę sprawiają mi zwycięstwa i dobre bitwy do ostatniego okrętu (nawet jeśli są przegrane) a nie bezsensowne plumkanie z dział i podziwianie krawędzi mapy. Ctrl+c ctrl+v i spokojnie można mnie wyszukać. Nie mam potrzeby ukrywać statystyk. Szału nie robią, staram się uczyć i grać jak najlepiej, i mimo że ostatnio mam tendencje spadkową to nie jest to powód do ukrywania się. Tu masz link do moich statów na WoWs Stats. (nie wiem czemu sygnaturka nie wyświetla mi się w profilu) https://wows-numbers.com/player/553327202,__Davy_Jones_/ Tu mój profil. https://worldofwarships.eu/pl/community/accounts/553327202-__Davy_Jones_/!/pvp/overview/ Jeśli rozwiałem już twoje wątpliwości do mojej gry, to może podziel się jakimiś dobrymi radami o które prosiłem w pierwszym poście. Edit: Przepraszam jednak pisałeś rady, czytałem od końca i dopiero doszedłem do tego wątku. Z tym "faildivision" to znajomi wolą czołgi, a sam dużo czasu na granie nie mam żeby dołączyć do klanu czy znaleźć kogokolwiek rozgarniętego do gry. Planowałem zostać na max 8T i nie iść dalej na 9 i 10 bo 8 na początek spokojnie wystarczy do misji które chce zrobić. Kolejna klasą okrętów które mam zamiar z czasem męczyć to lotniskowce, chociaż te już mnie totalnie przerażają z powodu ilości rzeczy jakie trzeba na raz ogarnąć. Może też masz rację że muszę zmienić styl gry. Po co pchać się tą 8 do przodu jak panicze na panckach 10 poziomu stoją sobie z tyłu i czekają na cholera wie co.
 4. __Davy_Jones_

  Pancerniki T8-10

  Jak grać pancernikiem na tierach 8-10? Męczę od dłuższego czasu North Carolina i totalnie nie odnajduję się w walce na 9 i 10. Zbliżyć się do wroga na 10-12km nie mogę, bo od razu łapię focus od wrogich krążków i szybko wracam do portu. Co się ugaszę to pożar, krążki walące na granicy zasięgu i w 90% trafiające. Nie mam problemu z niszczycielami, jeśli wpadam w torpedy to przez błąd lub nieuwagę. Natomiast walka przeciw krążownikom jest totalnie bez sensu. Żeby zatopić krążownik, muszę się do niego zbliżyć, jeśli zbliżam się do niego, to on ucieka i radośnie sobie plumka z działek robiąc cały czas szkody. Walka na zasięg też jest bez sensu, zanim moje pociski dolecą, to gość z 10 razy zmieni pozycję Na bliskim zasięgu 8-12 też nie jest weselej. salwa okręt płynący burtą to czysta loteria, albo wejdzie perfekcyjnie chociaż połowa pocisków albo 1 nie robiąc większych szkód. Grałem już sporo krążkami, niszczycielami i grało mi się nimi bardzo dobrze, to na pancernikach czuję się jak upośledzony. Oglądałem na YT wiele poradników dotyczących tego okrętu, ale żadnej nie pokazuje walki 8 na 9 i 10. Na samych 6-8 jakiegoś większego problemu nie ma, ale wyżej to jakaś parodia. Czy ma ktoś jakieś rady, linki do naprawdę łopatologicznych poradników czy innych filmów instruktażowych. A może to po prostu nie jest klasa dla mnie, tylko wtedy jak zrobić misje w kampaniach. Poniżej screeny z moich porażek na NC (jedyny pancernik wysokiego tieru jaki posiadam i chyba ostatni bo to jest dramat) Ps. Przepraszam za chaotyczny styl pisania.
 5. __Davy_Jones_

  Nasze "osiongniencia"

  Gracze z dodatkowym chromosomem przyszli "se po szczelać". 9 okrętów zostało zatrzymanych przez 2 z przeciwnej drużyny. Od tygodnia tendencja spadkowa, tępak na tępaku tępakiem pogania.
 6. __Davy_Jones_

  DC i powrót po 6-15 próbach

  A próbowałeś wyłączyć i włączyć? A tak serio to podejrzewał bym jakieś problemy, awarię u dostawcy internetu. Parę tygodni temu miałem taki sam problem i podejrzewałem winę po stronie serwerów WG, ale były to przejściowe problemy właśnie u mojego dostawcy. Możesz też tak jak pisze Tumaniszwili pisać do supportu wcześniej sprawdzając "ich rady" https://eu.wargaming.net/support/pl/products/wows/article/10253/
 7. __Davy_Jones_

  Wungle - na co wydać?

  Zbieraj cierpliwie na Salem lub Musashi. Prawdziwa zabawa jest na tierach VIII-X.
 8. __Davy_Jones_

  Kontenery - Dyskusja

  193 otwarte kontenery. Niby nic ale wewnętrzna cebula mówi mi że darmo to darmo i nie ma co marudzić
 9. __Davy_Jones_

  Nasze "osiongniencia"

  A ty po ilu porażkach się uśmiechniesz z zażenowania? Pierwotniaki umysłowe przyszły sobie "po szczelać". I tak oto w teorii najprostsza misja w evencie na indianapolis stała się niewykonalna. "Staty nie grają, okręty nie grają, drużyna też nie gra".
 10. __Davy_Jones_

  Najlepszy statek do podlapania

  Niemiecki krążek 7 tieru Yorck. Chyba nie mam na nim bitwy bez co najmniej 8 podpaleń. Gorzej z obrażeniami od podpaleń bo ostatnio nagle wszyscy potrafią używać gaszenia, ale misja na nim wpadła za 3 razem. No i gra nim jest trudna, zwłaszcza bez kapitana z minimum 6 punktami.
 11. __Davy_Jones_

  Yorck, VII tier

  Starożytni przenajświętsi, ten okręt to jakaś parodia. Muszę zacząć czytać opinie o danym okręcie zanim coś zacznę badać i kupować. (choć o czasem opinie innych nie pokrywają się z własnymi doświadczeniami). Nürnberg miał być straszną kupą, a mi pomimo wielu jego wad grało się przyjemnie. Yorck za to nie ma chyba na tą chwilę dla mnie żadnych zalet. Jak każdym nowym nabytkiem pierwsze kroki stawiam na PVE lub operacjach. Yorck miał mi właśnie do tego posłużyć, bo oprócz azjatyckiego DD nie mam żadnej 7 do operacji. Kilka podejść i za każdym razem kończy się tak samo, salwa od DD łapię dwa pożary. Gaszę się, DD ubite, płynę dalej, pojawia się cleveland i robi ze mną co chce. Strzelam AP prosto w jego burtę, pociski trafiają wszystko tylko nie jego. On perfekcyjnie trafia mnie za każdym razem powodując pożary + obrażenia. Ja jak go nawet trafię w cytadele, to za max 6k. Ludzie kurwują że yorck noob itp, ale ten okręt to totalne nieporozumienie. Zawsze staram się nauczyć podstaw gry danym okrętem na PVE, ale jest to pierwszy okręt na który nie mam pomysłu. Nie wiem czy jest sens iść nim na PVP i męczyć siebie jak i swoją drużynę. No chyba że ktoś mi tu doradzi jak nim grać, jaką taktykę obrać żeby drużyna miała ze mnie pożytek.
 12. __Davy_Jones_

  Nie mogę dołączyć do bitwy.

  Gram na kliencie steam. Dziś była aktualizacja ważąca około 2.8GB. Po tej aktualizacji nie mogę dołączyć do bitwy. Mam ekran że czekam w kolejce, z logiem WG sygnalizującym że znalazło drużynę i tu się gra zatrzymuje. Tzn czas odliczający stanie w kolejce leci, słyszę odgłosy gry jak strzały itp ale mogę czekać i czekać a do bitwy nie dołącza. Za trzecim razem po zwinięciu gry na pasek moim oczom ukazał się critical error occurred. Gra w porcie działa normalnie. Problemu z internetem nie mam, inne gry jak Wiedźmin 3 działają normalnie. Sprawdzałem spójność plików gry w kliencie steam i nic nie pomogło. Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Załączam screeny. Z góry dziękuję za pomoc. _DJ_
 13. __Davy_Jones_

  Kilka pytań.

  Dzięki za odpowiedź. Trochę szkoda że przed zrobieniem konta trochę nie poczytałem lub nie zrobiłem konta na normalnym kliencie z czyjegoś linku zaproszeniowego. Ale już robić drugiego konta nie będę bo za leniwy jestem, a zresztą mam zboczenie że lubię zbierać osiągnięcia na steam :P Takie tam upośledzenie z czasów młodości :) Co do Jianwei gram nim jak to siostrzeniec określił "jak małym upośledzonym krążownikiem". I na razie ta taktyka się sprawdza. Jak wybadam drzewko azjatyckie do 6-7 tieru to zabiorę się za rosyjskie i dopiero ocenię czy dam radę z Błyskawicą. Dziękuję za odpowiedzi :)
 14. __Davy_Jones_

  Kilka pytań.

  Jestem nowym graczem w WoWs, i swoje konto zrobiłem przez klienta steam. Pytanie: 1. Czy jest jakiś działający kod dla już aktywnych graczy na jakiekolwiek flagi maskowania? Na ile ogarnąłem temat, nie łapię się już na kod zaproszeniowy więc nie mam co liczyć na żaden okręt premium choćby tieru 3. 2. Wyczytałem że na normalnym kliencie są lepszej jakości dźwięki w grze. Czy w kliencie na steam też da się jakoś je aktywować? (niektóre działa na tierach obecnie przeze mnie ogrywanych brzmią co najmniej dziwnie) 3. Czy klient steam i normalny klient WoWs to ten sam serwer? Czy jest to oddzielna gra jak to ma miejsce w AW? Dalsza część. W każdej grze zanim cokolwiek zacznę robić, staram się ukończyć jakiś tutorial, lub chociaż poczytać na temat gry. Grę odpaliłem, zobaczyłem jakie są nacje i rodzaje okrętów w poszczególnych z nich. Mój wybór padł na niszczyciele azjatyckie (pierwszy raz zamiast najpierw poczytać o grze zasugerowałem się wyglądem, azjatyckie bardzo mi się podobają a za nimi mam zamiar robić linie rosyjską). I tu zaczynają się schody. Trochę poczytałem o pierwszych z nich, pograłem w trybie PVE żeby załapać co z nimi i jak i poszedłem na PVP. Męczę obecnie 4 tier i jest po prostu mega. Zbadałem tier 5 Jianwei i tu nie bardzo wiem jak grać. Torpedy niby prawie ten sam zasięg, kamuflaż jakoś jeszcze ujdzie, sporo dział choć żeby je wykorzystać trzeba się już trochę ustawić burtą co powoduje ryzyko, i jak w poprzedniku dość często pada mi ster lub śruba napędowa. Jak tym grać? Na forum w dziale okręty, pod Jianwei jest po prostu pusto. Nikt się o nim nie wypowiedział. Według własnego rozumowania robił bym go pod tak zwany gunboat , czyli walka oparta na działach, dymie, i torpedach wykorzystywanych w sprzyjających sytuacjach. I tu powtarzam pytanie: 4. Jak grać Jianwei? Ostatnia rzecz która mnie nurtuje. W grze jest dostępny niszczyciel ORP Błyskawica. Jestem raczej graczem który nie wydaje pieniędzy (a na pewno nie tak dużych za jednym zamachem) na mikro transakcje. Ale ten okręt jest po prostu piękny i bardzo bym chciał go mieć. Pytania: 5. Czy jest on dobry, albo czy utrzymuje poziom jego drzewkowych odpowiedników innych nacji? 6. Jestem świeżym graczem więc pytanie czy jest sens żebym go kupował. Mam wewnętrzne obawy że kupię, nie będzie mi nim szło, i wydam pieniądze na marne. (Wyczytałem że gra na tierach 1-5 a 6-10 to niebo a ziemia, rozgrywka dość mocno się różni bo wchodzą do gry mocniejsze lotniskowce, a okręty są wyposażone w radary.) 7. Czy oprócz ORP Błyskawica są jakieś okręty premium warte zakupu do budżetu max 100zł i czy poradzi na nich sobie w miarę rozgarnięty gracz? Z góry przepraszam za chaos w pytaniach, i liczę na w miarę szczegółowe odpowiedzi. W razie kolejnych pytań, postaram się edytować ten post, lub pisać pod. Pozdrawiam _DJ_
×