Jump to content

RobDiver

Players
 • Content Сount

  25
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  13125
 • Clan

  [33AD]

About RobDiver

 • Rank
  Able Seaman
 • Birthday 02/03/1966
 • Insignia

Contact Methods

 • AIM
  Gram Dla Zabawy
 • Website URL
  https://www.instagram.com/scubadiverrob/
 • Twitter
  @Scuba_Diver_PL

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Polska
 • Interests
  diving (CMAS - PL), swimming, sailing, downhill skiing, cycling, skating, ......... Gram Dla Zabawy

Recent Profile Visitors

2,765 profile views
 1. jak by ktoś chciał się zalogować .....
 2. Ekscytująca rozgrywka tymi "podwodnymi" i coraz BARDZIEJ mnie to bawi - dzisiaj po 3 logowaniu (za wzorem kolegów) w końcu wpadł i ..... liczę że we WTOREK to będzie strzał w dzisiątkę ...
 3. Odnaleziono wrak niemieckiego krążownika SMS „Scharnhorst”

  Źródło: Falkland Maritime Heritage Trust

  Wrak niemieckiego krążownika pancernego SMS „Scharnhorst” został odnaleziony w wodach Oceanu Atlantyckiego, w pobliżu Falklandów. Okręt Kaiserlischemarine został zatopiony podczas I wojny światowej, 8 grudnia 1914 roku, w starciu z brytyjską Royal Navy. O odnalezieniu i identyfikacji wraku poinformowało The Falklands Maritime Heritage Trust.

   

  Zlokalizowanie wraku krążownika to przełomowe odkrycie, stanowiące wstęp do odnalezienia całej niemieckiej eskadry, która została rozbita i zatopiona podczas bitwy morskiej w grudniu 1914 roku. Sam projekt rozpoczął się już 5 lat temu, w 100 rocznicę Bitwy o Falklandy, niestety zakończył się niepowodzeniem. Teraz misja została wznowiona, a naukowcu mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzętu do poszukiwań podmorskich.

  0kUWJo9

  Prace poszukiwawcze były w głównej mierze oparte o 4 pojazdy podwodne typu AUV, które przeczesywały morskie dno na obszarze 4500 km². Metodyczne poszukiwania wsparte wykorzystaniem sonaru bocznego i echosondy przyniosły rezultat trzeciego dnia ekspedycji. 98 Mm na południowy-wschód od Port Stanley, na głębokości 1610 m odnaleziono wrak niemieckiego okrętu.

  mbes-image-scharnhorst-22

  Bitwa o Falklandy była kluczowym starciem morskim na początku I wojny światowej. Niemcy odnieśli tu dotkliwą porażkę, ponosząc olbrzymie straty. Na dno poszły 2 krążowniki pancerne, 2 krążowniki lekkie i 2 transportowce. Zginęło około 2200 marynarzy, w tym dowodzący niemiecką flotą admirał Maximilian Graf von Spee, a 215 dostało się do niewoli. Z kolei straty po stronie brytyjskiej to 10 zabitych marynarzy i 19 rannych. W efekcie tego starcia niemiecka Wschodnioazjatycka Eskadra Krążowników – jedyna stała formacja morska poza granicami Rzeszy, przestał istnieć.

   

   

  Poszukiwania prowadzone są z wykorzystaniem fantastycznej jednostki Seabed Constructor, należącej do Swire Seabed i będącej od 2016 roku we flocie brytyjskiej firmy Ocean Infinity, która ma na swoim koncie wiele projektów poszukiwawczych zakończonych sukcesem, i która dysponuje wszystkim tym, czego zespół poszukujący wraków może tylko zapragnąć.

  Seabed-Consstructor-Seabed-Constructor-in-Bergen

  SMS „Scharnhorst” nazwany tak na cześć generała Gerharda J. D. von Scharnhorsta, był okrętem flagowym Wschodnioazjatyckiej Eskadry Krążowników (Ostasiengeschwader) admirała Maximiliana Grafa von Spee. Jednostka zbudowana w 1905 roku mierzyła 144.6 metra długości i 21.6 metra szerokości. Mogła rozwinąć prędkość maksymalną 23.5 węzłów i posiadała zasięg operacyjny 6500 Mm, przy zachowaniu prędkości ekonomicznej 12 węzłów.

  cB6kszr

  Falkland Maritime Heritage Trust stara się teraz o formalną ochronę tego miejsca. Wrak nie był eksplorowany ani w żaden sposób nie zakłócono miejsca ostatniego spoczynku setek niemieckich marynarzy. Zespół badawczy znajdujący się na pokładzie Seabed Constructor przeprowadził również ceremonię upamiętniając wszystkich poległych w bitwie.

  HNHIk6N

  Źródło: Falkland Maritime Heritage Trust

 4. RobDiver

  Klub Kolekcjonerów

  Witam Ja kolekcjoner ... ok niech i tak będzie - pozdrawiam
 5. RobDiver

  [X] Zaō

  Jak wspomniałem grając dla przyjemności - podstawowy dylemat jest pomiędzy Zao a Moskwą, dzięki za podpowiedź
 6. RobDiver

  [X] Zaō

  Tak, mam bo to dla mnie zabawa i odskocznia, trochę inaczej podchodzę od pewnego czasu do "grania" po tych "50" wysnułem wnioski .... dzięki za podpowiedź
 7. RobDiver

  [X] Zaō

  Witam Uzbierałem co trzeba i mam dylemat co wybrać: Zao, Moskwa, Minotaur lub Worcester. Kolejność w jakiej wymieniłem uznałem za taką jaka mnie interesuje, czy ktoś może mi doradzić/podpowiedzieć ? Dzięki za sugestie i porady.
 8. RobDiver

  ZGŁASZANIE BŁĘDÓW

  No jak w moim przypadku to nie do końca to tak zadziałało, wywaliło po 2 rozgrywkach, potem przez 1,5 h albo niedostępny albo przekierowanie nie działało i logowanie "wisiało" (tyle fajnie że siatkówkę sobie pooglądałem w między czasie) i potem chyba około 22,40 w końcu się zalogowałem a kiedy pierwszy raz mnie przenosiło to raczej w "bezmiar oceanu" .
 9. RobDiver

  ZGŁASZANIE BŁĘDÓW

  Dzięki, faktycznie działa "Esc", nawet kiedy przycisk jest "szary"
 10. RobDiver

  ZGŁASZANIE BŁĘDÓW

  Takie pytanie Od pewnego czasu z tego co zauważyłem lub zdarza się to bardzo często nie ma możliwości kliknięcia w - Opuść Kolejkę - na początku ładowania bitwy bo jest on "szary" - też tak macie ?
 11. RobDiver

  Zasady wydarzenia Fly! Strike! Win!

  Dzięki za odpowiedź, dość dziwnie jest to "opisane w Fly! Strike! Win!" ale ok , wpadło - "Eksterminator", moim zdaniem powinno to być opisane tak jak "wyskakuje" po zdobyciu czyli: "Honorowe osobiste postęp", ...... ale, szafa gra jedziem dalej ......
 12. RobDiver

  Zasady wydarzenia Fly! Strike! Win!

  Czy ktoś mi podpowie co to oznacza - ...... Zdobądź jedno osiągnięcie - "Najwyższa nagroda" - czyli ?
 13. Odnaleziono wrak U-boota z „Zaginionej floty Hitlera" - Link 

  W wodach Morza Czarnego u wybrzeży Stambułu odnaleziono wrak niemieckiego okrętu podwodnego U-23. Jednostka wraz z pięcioma innymi (U-18, U-19, U-20, U-21 i U-22), jest określana mianem „Zaginionej floty Hitlera”. Wszystkie okręty zniknęły w Morzu Czarnym podczas II Wojny Światowej. Okręt odnaleziono i sfilmowano podczas realizacji nowego filmu dokumentalnego.

  Video 

  Wrak U-23 znajduje się na głębokości 40 metrów, w odległości niespełna 4 km od wybrzeża Turcji, na wysokości popularnego kurortu Agva, położonego w odległości 100 km od Stambułu. Te wspaniałe znalezisko padło łupem ekipy nurkowej, podczas realizacji filmu dokumentalnego „Mavi Tutku” (Blue Passion), produkowanego przez turecką telewizję i marynarkę wojenną.

   

  5c54e0e7dda4c847038b45b4

   

  „Od dawna opracowywaliśmy temat niemieckich okrętów podwodnych działających w regionie Morza Czarnego. To właśnie im poświęcony jest film dokumentalny, który przygotowywaliśmy. Nasza produkcja opowiadania nie tylko o okrętach, ale również o naocznych świadkach tamtych wydarzeń. Sam film już wkrótce ujrzy światło dzienne” – powiedział reżyser Hakan Aslan.

  Odkrycia dokonano z pokładu nowoczesnej jednostki TCG „Akin” (A584), należącej do tureckiej marynarki wojennej. Głównym przeznaczeniem jednostki jest niesienie pomocy dla okrętów podwodnych. „Akin” posiada na wyposażeniu m.in. zdalnie sterowany pojazd podwodny ROV z kamerami, który może eksplorować głębię do głębokości 1000 metrów. To właśnie przy jego pomocy, odnaleziono i po raz pierwszy nagrano wrak U-23.

  Jest to dopiero drugi okręt wspomnianej „Zaginionej floty Hitlera”, który udało się odnaleźć. Wcześnie, w 1994 roku, poszukiwacze namierzyli wrak U-20, spoczywający na głębokości zaledwie 23 metrów, u wybrzeży Karasu. Uważa się także, że wrak U-19 znajduje się u wybrzeży północnej prowincji Zonguldak, jednak dokładne miejsce zatonięcia wciąż pozostaje nieznane.

  Źródło: dailysabah.com

 14.  

  Załoga jednostki badawczej R/V „Petrel” w wodach Pacyfiku zlokalizowała i zidentyfikowała wrak amerykańskiego niszczyciela USS „Strong”, który został zatopiony 5 lipca 1943 roku. - L I N K -

  Plik:USS Strong (DD-467) underway at sea, circa in early July 1943 (80-G-52931).jpg

   

  Wrak został odnaleziony na początku bieżącego roku, 6 lutego, podczas mapowania morskiego dna sonarem. USS „Strong”spoczywa na dnie Zatoki Kula, na Wyspach Salomona, na głębokości ponad 300 metrów. Tym samym amerykański niszczyciel został kolejną pozycją, na coraz dłuższej liście sukcesów i jednostek odnalezionych prze załogę R/V „Petrel”. Wśród nich warto wymienić wraki takich okrętów, jak USS „Indianapolis”, USS „Lexington”, USS „Juneau”, USS „Helena” czy USS „Hornet”.

×