Caliber406

Players
 • Content count

  64
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

About Caliber406

 • Rank
  Able Seaman
 • Birthday
 • Portal profile Caliber406

Recent Profile Visitors

121 profile views
 1. Nie sprzedawaj Belfasta,ale Atlantę kupuj.Co prawda rozczarował mnie trochę po zakupie:"Belf" jest w moim odczuciu trudniejszy,ale wynika to z przyzwyczajenia do Atlanty, która jest totalnym partyzantem: manewrowość wież,szybkostrzelność,ilość dział,torpedy-idealny do zasadzek i polowań.Ja grę "Belfastem" traktuje jako wyzwanie,jest "sztywniejszy",więcej wymaga w moim odczuciu i nie ma tej łatwości i swobody którą ma Atlanta,ale właśnie dla wyzwań pozostawię go w porcie.Zaś na zachętę co do Atlanty (wynik zrobiony dzień przed aktualizacją poprawiającą penetrację OB z dział poniżej 139):
 2. "Kriegsmarine and Allies" ma za cel przede wszystkim zrzeszenie graczy floty niemieckiej oraz Państw Osi (Japonia,Włochy), ale także Aliantów. Preferowana jest (choć nie jest to warunek) specjalizacja w lini lub w pojedynczych okrętach,także premium. Cel priorytetowy to stworzenie na bazie klanu dywizjonu.Na zachętę: od poniedziałku do czwartku dostępność do gry w dywizjonie 24 godziny na dobę (gram w tym czasie bardzo dużo i prawie bez ograniczeń czasowych, więc nie trzeba polować na siebie by się zgrać) Na pozostałe trzy dni oddam dowodzenie w zastępstwo.A więc meldujesz się i już masz wsparcie przynajmniej mojej osoby. Warunek to komunikator głosowy,oraz ścisła współpraca w trakcie rozgrywki.Tiery rozgrywek od 6 w górę (preferencja 7-8). Gram agresywnie i ryzykownie,więc nie wymagam niebotycznych statystyk,bardziej zależy mi na zaangażowaniu w rozgrywkę.Zatem mile widziane osoby poważnie traktujące temat.Wiek 18+. Zgłoszenia i pytania kierujcie tutaj na PW lub wpisujcie,skontaktuję się.
 3. Co do propozycji założyciela tematu: USS Zumwalt. W realu ma nadal sporo problemów wieku dziecięcego,więc chyba WG go zrobiło.Zatem jest szansa że zawita do WoW. edit: to był żart.
 4. Zasady bitew klanowych bardzo przypominają to co działo się na ostatnim testowym.Z racji łatwości w dojściu do X tieru oraz z powodu zachęty bonusem,już po pierwszym dniu 90% bitew wyglądało następująco: po trzy co najmniej,a najczęściej cztery czy pięć Minotaurów na stronę,do dwóch innych krążowników,jeden-dwa pancerniki,rzadko lotnisko,no i z dwa niszczyciele-a wszystko X. W praktyce wyglądało to tak,że non stop dym na całej mapie, dopóki zadymione okręty nie zostały skoszone przez dywany torped czy ostrzał po radarze.Pierwsze minuty po wykryciach: obustonna rzeźnia na pierwszej lini. Potem rozgrywka trochę normalniała.Zastanawiałem się wtedy czy taka sytuacja rzeczywiście miała na celu przetestowanie nowej mechaniki dymu,bo nikt normalny nie korzystał z tego pancernikiem w takich warunkach.Teraz mi to wygląda na test pt. "jak to będzie gdy wszyscy będą mieli dostęp do X".Pewnie będzie tak że klany świeższych graczy rzucą się na wypożyczalnię ile limit pozwoli, i będą przez ten czas mięsem dla bardziej zorganizowanej reszty.
 5. Zao

  " poza tym, swietnosc japonskich AP wynika tylko z dobrej trajektorii, wartosci przebicia maja slabsze niz amerykanskie " I to jest zdanie którego brakło przy wszystkich zachwalaniach.
 6. Czy jest jakaś możliwość by bardziej powiększyć minimapę przy pełnej rozdzielczości 4K? Grając na TV mapa jest mała,a miejsca jest sporo,starczy ze spokojem na jeszcze raz taką.
 7. Zao

  Pancernikiem? Z 5 km i prostopadle...? Na 33 wbite pod tym kątem trafienia? Nasłuchałem się i naoglądałem jakie to Zao ma pociski,i skłaniam się na tu i teraz ku zdaniu osób które w tym wątku wyrażają niezadowolenie.Może kiedyś miał dobre,ale jak dla mnie to na X tier słabo.
 8. Zao

  Tam był niski pasek lądu (cypel tej wyspy) uniemożliwiający torpedowanie.Natomiast gdyby było czysto do torped,to pewnie i tak bym się decydował na strzelanie...sytuacja -wydawało się- była jasna,cały okręt w celowniku i nawet czas na spokojną decyzję i przymiarki jak wysoko trafić.
 9. Zao

  Nie spodziewał byś się cytadeli w takich warunkach (z Conquerorem) ..? Strzelał byś OB-kami?
 10. Zao

  Skuteczność artylerii.Dzisiejsza rozgrywka, serwer testowy. Sytuacja:z za wyspy wypływa idealnie równolegle do mojego Zao Conqueror,zajęty strzelaniem w drugą stronę,ja płynę w tym samym kierunku-odległość 5 km (!) Zaczaiłem się nań,uszykowałem wvcześniej PP,ma już tylko 1/6 HP.Dwie salwy-wszystkie oczywiście w cel-z tej odległości w celowniku zajmuje cały ekran.Pierwsza w linię wody,druga w połowę wysokości burty.Do trzeciej salwy nie doszło,bo zatopił go ten z którym się pojedynkował.Screen końcowy: Sytuacja druga: ostrzeliwanie ustawionych burtą Minotaurów (oba ok. 5/6 HP) , pociski OB + obie flagi podpalające + perk podpl. 3 poziom + perk przebijalności pancerza 4 poziom,odległość ok.10 km: Dwa zatopione (dostały po dwie salwy),ale ilość DMG na taką ilość pocisków? Wnioski do indywidualnej oceny.
 11. aaaa........rzeczywiście.Dziękuję za naprowadzenie.
 12. Od wersji 0.6.10.1 miało wejść w 4 poziomowym perku kapitańskim na lepszą penetrację OB,że z kalibru poniżej (o ile dobrze pamiętam) 152 zmniejszenie szansy podpalenia z "-3" będzie zredukowane do "-1" (wyższe kalibry bez zmian).Patch wszedł,żadnej zmiany w opisie perku nie ma,co więcej: zniknęła informacja że to ma wejść z oficjalnej listy zmian.Taka norma..?
 13. .
 14. Dark_Havoc: Czy to Ty punktujesz u WG w ten pomysłowy i oryginalny sposób? : Całkiem nieźle to wychodzi
 15. Dzięki,weszły.