Jump to content
Server restart - 22/10 at 05:00 UTC Read more... ×

Ralph_White

Players
 • Content Сount

  31
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4187
 • Clan

  [PLO]

About Ralph_White

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

1,104 profile views
 1. Ralph_White

  Prezenty urodzinowe

  Pod warunkiem, że promocje będzie można łączyć z kuponem, co znając WG nie musi być prawdą :)
 2. Ralph_White

  rezygnacja CC

  Nową jakość można sobie zobaczyć u PAGO3 tak mniej więcej 20-30 minut licząc od początku. Transmisja dziwnie zbiegła się z wydarzeniami wokół programu CC. https://www.twitch.tv/videos/1100774339
 3. Ralph_White

  Okręty podwodne

  Ciekawe czy koszt obsługi pozostanie na tym poziomie co teraz, poniżej dla X tieru.
 4. Ralph_White

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  To i tak nieźle, bo ja zostałem dwukrotnie obsypany srebrem :(
 5. Ralph_White

  Trzecia potyczka

  Jasne, pisałem w kontekście wbijania na siłę. Mi obecnie wystarczają dwie trzy bitwy dziennie, więc na pewno nie dociągnę daleko.
 6. Ralph_White

  Trzecia potyczka

  O tym samym myślałem. Dodatkowo grając solo przy WR w okolicy 50-55%, daje około 75-80 gier * średni czas trwania gry .... szkoda życia.
 7. Ralph_White

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Właśnie dałoby to możliwość obejścia autopilota :). Wielokrotnie się zdarzało, że wolałbym przeskoczyć na pokład na parę sekund lekko skręcić, dać 1/4 naprzód, stop albo wstecz i szybko wrócić do eskadry. Zamiast tego musiałem użerać się z autopilotem na mapie aby raczył wcelować między wyspy, wyczyniając przy okazji różne cuda.
 8. Ralph_White

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Latanie jednym czy dwoma kluczami zamiast pełnej eskadry jest właśnie odpowiednikiem wyłączonych wież lub wyrzutni. Zgoda' pancerne' CV to przegięcie, a jeśli chodzi o pożary czy zalania to wolałbym aby zostawili je w gestii gracza ale jednocześnie dali możliwość przeskakiwania z powietrza na pokład bez odwoływania samolotów.
 9. Ralph_White

  Błąd w trakcie ładowania gry

  Potwierdzam, u mnie od 2-3 dni jest duży problem z podłączeniem do serwera.
 10. Ralph_White

  Wugje wsadźcie sobie w rufe tego autopilota!!!

  Fakt, jest to jakieś rozwiązanie. Tylko, że dla mnie CV to terapia po sesji na DD. I do pełnego błogostanu brakuje tylko działającego autopilota lub ręcznego sterowania lotniskiem z powietrza.
 11. Ralph_White

  Wugje wsadźcie sobie w rufe tego autopilota!!!

  Najlepiej jakby dali możliwość przeskoczenia z eskadry na CV. Czasami wystarczyłoby 2xA (lub 2xD), 3xW i po zawodach. Bo ten zje....y autopilot takie cyrki czasami wyprawia, że ....
 12. Ralph_White

  Aktualizacja umiejętności dowódcy

  I dla tego, imo powinno istnieć ograniczenie dla perków na niższych tierach. Tym bardziej, że od II są już premki, gdzie można wrzucać wymaksowanych kapitanów bez żadnych dodatkowych kosztów. Tier I - nie działają żadne perki Tier II - działają tylko perki za 1 punkt, Tier III - działają perki za 1-2 punkty, Tier IV - działają perki za 1-3 punkty, Tier V - działają perki za 1-4 punkty (żeby dochować tradycji, że tier V ma najbardziej p..bane ;) )
 13. Ralph_White

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Też nie rozumiem tego 'jechania' po kierowcach CV i minusowania za sam fakt gry na CV. Standardowe teksty, że są OP, że perma spot, że łatwy DMG itp. jakoś mi nie pasują do tego z czym się sam mierzę grając lotniskiem (na razie mam VI być może na X to się zmieni na +). Przed reworkiem CV grywałem głównie DD, po reworku było faktycznie ciężko. Zacząłem grać CV, żeby sprawdzić jak wygląda polowanie na DD z punktu widzenia CV. Obecnie grając na DD i mając lotnisko po drugiej stronie dostosowuję swój styl gry i tyle, tragedii nie ma. Wiadomo, jak się lotnia uprze to się nie pogra, ale z mojego punktu widzenia jako kierowcy DD, bardziej mnie wk..wia świecenie radarem czy sonarem przez wyspy. Wracając do CV, jeżeli polosuje na topce to wiadomo gra się łatwo i przyjemnie i faktycznie można być na pierwszym miejscu w tabelce po bitwie. Przy losowaniach na +1/+2 to już trzeba się mocno napracować aby być w górnej połowie tabeli. Dużo zależy od własnego teamu, a od drużyny czerwonej jeszcze więcej. Jeżeli ma się przeciwnika, który tylko 'szczela' przez lornetkę, nie manewruje, nie używa wzmocnienia sektora czy konsumabli (myśliwiec, wzmocnienie AA), to nie ma się co dziwić że CV jest na pierwszym miejscu po bitwie. Ale przy ogarniętym przeciwniku to już trzeba odpowiednio wybierać cele, zmieniać typ samolotu, patrzeć skąd na cel nadlecieć, gdzie zrzucić myśliwce, itp. kombinowania prawie tyle co na DD. Niezaprzeczalną różnicą na "+", w porównaniu do innych klas, jest to że można robić DMG po jednej stronie mapy a za chwilę ratować flankę przed zapaścią na drugim końcu. Inne klasy mogą być tak samo 'rakiem' w grze :). Oglądałem niedawno jak gościu na Mino przez 1/3 gry stał za górką, 1/3 w dymie i przez większość czasu miał 6 salw w powietrzu a na podsumowaniu 1000+ hitów z głównej i 5 fragów. Co miał zrobić BB złapany na otwartej wodzie, nawet nie wiedział kto mu na głowę sypie tą lawinę stali. Lotnia dałaby mu możliwość obrony i chwilę oddechu między nalotami, tu takiej nie miał. Kolejny przykład, oglądałem wczoraj na Twitchu jak FeetThisTorps farmi DMG Vermontem. Odpalony spoter, dwie salwy - dwa fragi po dewastach, trzecia salwa i na JB -60000 HP, a w między czasie Kagero -90%HP (tu już na blisko) też po jednej salwie. We wszystkich przypadkach zero szansy na obronę. Pierwsze dwa cele to nawet nie wiedziały co je trafiło i dlaczego. @Statek_lt nie jest prawdą, że CV musi być cały czas w dużym oddaleniu. Grając w taki sposób osłabia się faktycznie drużynę. CV jest najbardziej efektywne jak jest blisko akcji, niestety jest to trudne i bardzo uzależnione od rozwoju wypadków. Ja na CV zajmuję czasami capy jak sytuacja sprzyja, a czasami jak poskłada się flanka za którą poszedłem jako wsparcie nie dożywam do końca gry (jeden z zarzutów dla CV to że giną na końcu :). Pooglądaj sobie trochę filmów jak się gra CV na blisko, naprawdę można poprawić skuteczność w grze i wtedy to nawet często plusy się od swoich dostaje ;)
 14. Czyli jak przeniosę go z Shimekaze na np. Kagero to będzie przeszkalany dla kasy niszczycieli (okrojone działanie perków) a pozostałe klasy będą w pełni przeszkolone? Jeżeli tak, to w sumie będzie całkiem OK.
 15. Ralph_White

  [IV] Rhein

  Zacząłem ogrywać lotniskowiec na kooperacjach (nie miałem wczesnego dostępu). Po kilku pierwszych bitwach mam pewne spostrzeżenia: 1. Rakietowce. Szybkie, zwrotne, można postrzelać w krążowniki. Wchodzi sporo cytadel. Mam problem z celownikiem, w trybie ataku są momenty kiedy jest on praktycznie niewidoczny. Nie wiem czy to wina mojego komputera czy bardziej globalny problem. Być może muszę się przyzwyczaić. 2. Torpedowce. W opisie WG, miały być batem na DD, ale póki co nie bardzo są. Na kilkanaście prób miałem dwa trafienia i to takie bardziej fuksiarskie. Szły ataki krzyżowe z naszego DD i ode mnie. Podejrzewam, że bot wybrał torpedy z CV z racji, tego że szło ich mniej i są słabsze. 3 Bombowce. Dość dziwnie się celuje, trzeba przyzwyczaić się do nowej perspektywy. Miałem najmniej udanych ataków. Zdarzały się ataki, że strącona została cała eskadra zanim udało się zrobić zrzut. Generalnie samoloty są dość delikatne, szybko spadają nawet przy całkowitym unikaniu wybuchów. Trudno o skuteczny atak na grupę okrętów, a nawet pojedyncze z trochę lepszą AA. Więcej napiszę, jak ogram się na koopach i przejdę na randomy.
×