Jump to content

Ralph_White

Players
 • Content Сount

  16
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2269
 • Clan

  [PLO]

About Ralph_White

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

488 profile views
 1. Ralph_White

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Dzięki za wyjaśnienia. Ewidentnie nie jestem klientem docelowym tej gry :(
 2. Ralph_White

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Za duży skrót myślowy :), nie łapię o co chodzi. Póki co gram IJN i KM.
 3. Ralph_White

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Grywam głównie niszczarkami (ostatnio zacząłem testować lotnie). Uważam, że większym problemem są właśnie radary a nie lotnie. Samoloty widzę odpowiednio wcześnie. Mogę spróbować zejść z trasy samolotów, schować się za wyspę, postawić dym i wyłączyć plot. czy na wczesnym etapie gry schronić się pod skrzydła krążowników. Generalnie moje decyzje mają wpływ na to, czy lotnia mnie wyświeci od razu albo czy wystawię się na atak. Zacząłem trochę grać na lotniach, żeby empirycznie sprawdzić co mogę zrobi na DD, żeby utrudnić życie CV. Da się to jakoś ogarnąć (fajnie by było jakby spot z samolotów był tylko na minimapie :) ) Natomiast radary świecące przez wyspy to jest jakiś dramat. Nie ma dobrej taktyki poza trzymaniem się poza zasięgiem chłopców radarowców. Nie można się podkraść, korzystając z osłony wysp, zaplanować ataku i odwrotu. Zawsze znajdzie się jakiś radarowiec, który magicznie wyświeci przez skały i wdusi F3.
 4. Ralph_White

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Witam, czy odtwarzając bitwę z plików replay mogę jakoś wyświetlić ekrany podsumowania?
 5. Ralph_White

  Wygrajcie Exeter – Twitch Drops w 0.9.0

  Też mi tak wyszło z pobieżnych podliczeń. Tak, że ten, tego ... dałem popis inteligencji ;) Dzięki za wyjaśnienia.
 6. Ralph_White

  Wygrajcie Exeter – Twitch Drops w 0.9.0

  OK. Dzięki za info i sorki za pomyłkę. Do supportu napisałem, ale przyjrzałem się temu co Twitch wyświetla i chyba mylący jest sposób wyświetlania powiadomień na Twitchu. BTW, gdzieś kiedyś widziałem mały program, który z logów gry wyciągał historię kontenerów, kodów, dropów itp. ale nie mogę sobie skojarzyć jak to się nazywało i gdzie widziałem :( Może ktoś kojarzy taki program?
 7. Ralph_White

  Wygrajcie Exeter – Twitch Drops w 0.9.0

  Witam, ja z kolei mam sytuację, że nie wszystkie dropy z Twitcha wpadają do WOWS. W zeszłym tygodniu wyświetliło mi w twitchu info, że dostałem 1 misję i 2 kontenery - w kliencie nie pojawiło się nic. Natomiast wczoraj info o 2 misjach i 2 kontenerach - w kliencie pojawiła się tylko jedna misja. @Lumber_Jack, były już takie zgłoszenia, czy tylko ja jestem uprzywilejowany :)? Może są jakieś limity dropów? Napisałem do wsparcia, czekam na odpowiedź.
 8. Ralph_White

  Aktualizacja 0.8.11: Nowy rok

  Witam, w obecnej aktualizacji już kilkukrotnie zdarzyło mi się, że zawiesił mi się ekran/interfejs. Widok z kamery zatrzymuje się, a okręt odpływa. Mogę nim sterować i strzelać. Nie zmienia się natomiast położenie kamery, nie otwiera się mapa czy ekran ze składami. Nie aktualizuje się minimapa.
 9. Ralph_White

  Matchmaking tier 6 i 8

  Generalnie nie upieram się przy V. Ale nie chce grać stokowymi VI (Fubuki, Gaede) na randomach z kapitanami bez CE, bo to już w ogóle masochizm. A i szkoda psuć komuś grę. Tak więc robię kapitanów na V a w międzyczasie grinduję VI na kooperacjach.
 10. Ralph_White

  Matchmaking tier 6 i 8

  Nie tylko CV mają problem z MM na wyższe tiery. Grywam głownie DD japońskimi i niemieckimi, drzewkowymi, na tierze V (rzadziej VI). Więc szału nie ma. Generalnie jak MM wylosuje 0/+1 to idzie grać normalnie. Mam odczucie, że moja gra coś dla teamu wnosi. Ale gier z takim MM jest naprawdę mało. Znacznie częściej trafia się losowania +1/+2. W tym przypadku grając takim Mutsuki czy T-22, mogę co najwyżej skupić się na tym by nie dać się za szybko zabić. Bitew w których jestem czymś więcej niż tarczą strzelniczą jest bardzo mało. A jak dodatkowo u czerwonych pojawi się jakaś premka z radarem, to w zasadzie można iść YOLO na pałę do przodu i wpływ na bitwę będzie mniej więcej taki sam jak przy uważnym graniu. Nie dalej jak wczoraj, przy tak niekorzystnym losowaniu, starałem się bronić flanki przed zbyt śmiałymi rajdami DD wspieranego przez CA i 2xBB. Artyleria Mutsuki się nie na wiele przydaje, więc puszczałem sytuacyjnie torpedy, starając się korzystać z osłony wysp. Po paru minutach powstrzymywania czerwonych dostałem radarem PRZEZ WYSPĘ, fokus z kilku okrętów i dość szybko zawinąłem do portu :(. Generalnie jak widzę ekran startowy z losowaniem +2 to wiem, że będę niepotrzebnie marnował swój czas. Oczywiście takie bitwy też bywają zwycięskie, ale mój wkład jest raczej niewielki i zazwyczaj ląduję na dole tabeli wyników. Aczkolwiek, jak dolosuje mi CV z IV tieru, to moimi niszczycielami lekko podrasowanymi pod AA, mogę sobie ze 20 samolotów strącić ;)
 11. Ralph_White

  ZGŁASZANIE BŁĘDÓW

  Witam. Mam to samo :( Wywala zarówno w bitwie, jak i w porcie. Średnio dwie bitwy na trzy mam rozłączane. Na 100% nie jest to wina neta, bo w tym samym czasie, na drugim komputerze w Fortnite nie ma problemów. Testy sieci zwracają pingi średnio 15-20 ms i przepustowość 15-20/1,5-2 MB
 12. Ralph_White

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  HUMBLEGIVEAWAY https://www.humblebundle.com/store/world-of-warships-humble-pack
 13. Ralph_White

  Zmiany w systemie radarowania, UI i zalaniach.

  Jest czymś więcej, jest sposobem grania. To tak jakby pancek miał cały czas odpaloną R-kę, albo deska cały czas dymiła. Są bitwy, w których nawet nie wiem od którego z radarowych krążków dostaję spota - bo są tak dobrze skampione, że się nie wyświetlają. Ale radarują, a w przypadku Amerykańców - również strzelają. Może dobrym rozwiązaniem byłoby, gdyby przez wyspę nie dało się 'radarować'. Ewentualnie pokazywał się na minimapie tylko znacznik okrętu przeciwnika, bez pokazywania klasy, nazwy ilości HP. Wiesz że coś za wyspą podpływa ale nie wiesz co i nie możesz do niego mierzyć. Podobnie w przypadku samolotów z CV. Bombowce, torpedowce czy myśliwce wyświetlały by obiekty na minimapie bez dawania spota i bez informacji o torpedach. Dodać nowy typ eskadr: samoloty zwiadowczo-rozpoznawcze i tym dać możliwość spotowania, zabierając jednocześnie możliwość bezpośredniego zadawania DMG i walki z innymi samolotami. Wówczas kapitan lotniska mógłby zdecydować, czy woli świecić okręty przeciwnika dla swoich okrętów, czy atakować bezpośrednio. Samolotom z CA, BB zostawić spota i wykrywanie torped na przykład dla macierzystego okrętu, a reszcie dawać tylko znacznik na minimapie. Możliwości trochę jest. Gra zrobiłaby się bardziej kombinacyjna. Ale przez to trudniejsza dla zwykłego 'klikacza' i dawała jeszcze większy bonus dla graczy w dywizjonach.
 14. Ralph_White

  Zatopiony przez swojego (spotkanie znajomych z forum)

  Wypływając na Mutsuki zza wyspy nadziałem się na @Capricorn_Two w Dallasie. Wypstrykane torpedy, wypstrykany dymek, wynik spotkania mógł być tylko jeden Pozdrowienia.
×