PietroMaximoffTR

Players
 • Content count

  13
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

About PietroMaximoffTR

Recent Profile Visitors

30 profile views
 1. Anladım, sanki daha önce farklı bir 8. seviye gemi açıklanmıştı gibi aklımda kalmış, karıştırmışım. :/
 2. HMS Nelson'a ne oldu? Yoksa biri premium mu?
 3. Ben de rank 10'da yaklaşık 5 gün süründükten sonra oynamayı bırakmıştım olmuyor diye. Dün 5-6 oyun oynayıp rank 9'a çıktım, bugün tekrar oyuna girip tekrar 5-6 oyunda 8'e yükseldim. Sanırım oyun sayısını abartmamak gerekiyor, hele galibiyet serisinden sonra ara vermek şart, üst üste 4-5 galibiyete karşılık bir o kadar da yenilgi oluyor.
 4. Evet Fatty gerçekten de tek seçenek o. Ama gizlilik değil de tespit modifikasyonu almış bir muhribin de çevredeki diğer gemiler tarafından tespit edilmemiş olması ilginç. Hadi sisin arkasındaki savaş gemisi tespit edemedi diyelim. Peki cap'e yakın ve arkası dönük olan geminin tespit edememiş olması? Keza o savaş gemisi cap'e girmiş ve cap'ten çıkıyor. Fark edilmese bile rakip muhrip karşıda bu kadar gemi varken fotoğrafta gördüğümüz muhribin sisine intihar dalışı yapmaz diye düşünüyorum, bilemedim. Bu gerçekten de bir bug olabilir, çok sık yaşadığınız bir konuysa oyun konfigürasyonuyla ile ilgili bir sıkıntı vardır. Bu sorun olmasa da oyunun kurulumuyla ilgili bazı eksikler yüzünden daha farklı sorun yaşayan oyuncular var, az da olsa böyle şeyler yaşanıyor. Eğer sorun varsa çözümü bilmiyorum belki tamamen kaldırıp tekrar yüklemek sorunu çözebilir. Aslında minimap'te gemilerin son konumları açık olsaymış her şey daha net olurdu. :)
 5. Finally i good reason to buy a Blys. Because its cheap enaugh.
 6. Aldığınız fotoğrafı incelediğimde hasarın büyük kısmını radarlı gemilerden aldığınızı farkettim. Özellikle Edinburg ile oynarken sisi kullanarak gizleneceğiniz yeri dikkatli seçmeniz gerekir. Üst seviye oyunlarda cap'lerden birine hareket etmek için aceleci davranmamak, önce rakibin radar kullanabilen kruvazörlerinin ağırlıklı olarak ne tarafta olduğunu görüp ona göre hamle yapmak daha akıllıca olur ve oyundaki sürenizi uzatır. Bunun dışında söylediğiniz sorunun şimdilik herhangi bir çözümü yok.
 7. I like Akizuki, my only 19 points captain at IJN tree still on it. I didnt think that captain to assign Yamato even but Akizuki needs so much love from WG on these days. Akizuki is bad in many ways and got only fastest and relative guns. They are not decent to make good damage even with IFHE. On the other hand, competetive games like clan wars are still need Akizuki. Aki is the only ship which can stop that boring Benson and Kageros. But in real life you are not opposite to only these two guys. There are too many options to stop Aki like soviet DD's, radar cuisers, longer range hydros, secondaries and better spotter CV's. etc.
 8. Sözünü ettiğin tipte bir başlık sürekli yeni başlıklar açılmasını engelleyebilir haklısın. Aslında her bilginin üzerinden yeterince geçilmiş kısa bir google araması bile her sorunun cevabını veriyor ama herkes aynı yeterlilikte kullanamıyor ne yazık ki Türkçe forumun dışında diğer dillerde ve Reddit'te de aynı sorun var ama dert eden yok pek.
 9. Also, we can see "swiftsure" which is submarine on that list.
 10. Çeviriler için teşekkürler.
 11. Aynen beklenmeyecek derecede iyi. (: Fubuki de genel olarak iyi bir muhrip hem 10 km torpido. Fakat tespit olduğu anda R.İ.P
 12. Tier 6 oyunun en dengeli seviyelerinden biri, muhtemelen zorlu olacaktır. Ben La Galissonniere veya Budyonny'le katılabilirim. Yalnız katılmak isteyen arkadaşlar için ön bilgilendirme olması adına daha önce 6. seviyede yapılmış sıralamalı savaşlarda en yüksek kazanma oranına sahip gemilerin Leander, Arizona ve Anshan olduğunu söylemekte yarar var. Tabi daha önce oyunda olmayan ama şimdi oyuna dahil edilen çok güçlü de gemiler var. Aslında Shinonome'la oynamak zevkli olabilirdi ama Fubuki, Farragut, Gaede ve Anshan gibi dişli rakiplerle cap mücadelesine girip sinir hastası olmak istemiyorum.
 13. Teşekkürler, güzel. Yalnız keşke Akizuki gibi 4 topu olsaymış. Gerçi öyle olsa kesinlikle seviyesinin OP gemileri arasına girerdi. Gemi genel olarak biraz kafa karıştırıcı olmuş diyelim ama iyi deneme Sanırım 8. seviye muhriplerin kralı hala Benson :/ (ne yazık ki!)
 14. Teşekkürler, Harekaze bekliyoruz. Mümkünse Kagero ve Benson toplarıyla değil Akizuki toplarıyla yani 100 mm olan.
 15. Zırhlı oyuncularının birincil önceliği zaten muhrip kovalamak değil özellikle ilk seviyelerde. Kruvazör oyuncularına muhriplere odaklanmalarını söylersiniz. Ya da özellikle hidro özellikleri sayesinde sis içindeki muhripleri ve bilhassa torpidolarını tespit etmeleri orta seviyeden sonra biraz daha kolaylaşan Alman zırhlılarına kayabilirsiniz. Zaten haritalarda muhriplerin önünüze nereden fırlayabileceği bellidir. Belli bir süre sonra, ben buradan geçersem kesin torpidolanırım hissine kavuşursunuz. Bug ya da hile diye abartılacak bir durum yok ortada.