Corsairdream

Players
 • Content count

  45
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

1 Follower

About Corsairdream

Recent Profile Visitors

89 profile views
 1. WG cidden paraya aç geçtiğimiz hafta sonu biliyorsunuz ki oyunun yıl dönümü kutlandı ve oyunun yıl dönümünde oyuna para verip dükkandan komik fiyatları olan kutuları almamızı beklediler Sırf biraz daha fazla kazanacağım diye oyunda alışageldik zırhlı mekaniğine uymayan İngiliz zırhlılarını getirdiler yazık
 2. 4. fotoğrafta cv ile alakası olmayanların bu gemyi aldığını az da olsa kanıtladığımı düşünüyorum. Eğer bir gün sıyırırsam GZ Test gemisine sahip olan herkesin profiline bakarım. Midway ve Taihoya kadar kasmış bir cv oyuncusu olarak az çok takımda ki kişiyi analiz edebiliyorum .
 3. Konunun amacı aslında belli,böyle bir gemiyi test ederken neden satın alanlara yaptırılıyor bunu anlamıyorum. Adam keyfi için almış gemiyi cv sınıfını bilmeyen oyuncu neden gemiyi test etsin ? Sen kod yazmayı bilmeyen adamı işe alır mısın iş yapmasını bekler misin ? Haliyle iş yapamaz ve projeni de mahveder. GZ den yediğin hasarı söylüyorsun fakat ben de zaten diyorum ki GZ etkili ellerde gayet iyi bir gemi lakin bu gemi test edilirken belli başlı şeyleri değerlendirerek test edecek insanlara ulaştırılmalı, diyorum. Ayrıca bu konuyu açtım çünkü T7 T8 T9 da cv hariç gemiyle oynamaya korkar oldum.GZ gelecek diye. 4. fotoğrafta CVlerini gösterdiğim oyuncu sırf spot yapmadığı için öldüm . Oyun sırasında israr ile spot istedim ve öldüğümde ise bana hakaret etti hem oyayı bilmeyip hemde küstahlık yapmanın anlamı yok.
 4. Selamlar Biliyorsunuz ki bir kaç ay önce Graf Zeppelin adlı Alman CVsi oyuna eklendi. Evet geminin avcıları yetersiz can puanı ve hasara sahipti. Lakin düzgünce alt saldırısı yapıldığı taktirde karşı tarafın avcılarını rahatça kesebilecek güçte uçaklara sahip. GZ yetersiz olduğu için satıştan çıkarıldı ve gemiyi satın alanlara iki seçenek sunuldu buna da eyvallah fakat şu gemiyi alan oyunculara keşke bilgi testi yapıp bu geminin gelişimine öye katkı sağlamaları için yetki verseydiniz . GZ'i alan oyuncuların %80 i Alman cv gelmiş cv ile alakam olmasa da limanımda dursun kafasıyla almış oyunculardan oluşuyor. Oyunda gördüğümüz GZ kullanıcıları da bunu destekliyor. 3. Fotoğrafta bir arkadaşın bilgisayarında GZ oynadım ve çıkarttığım sonuç. Hasar az çünkü atış dinamiğine alışmamıştım .(Hesapları kullanıcısı dışında birinin kullanması yasak olduğu için arkadaşım için sorun çıkmaması sebebi ile sansür yaptım) Amacım birilerini rencide edip kendimi övmek değil lakin CV ile uzaktan yakından alakası olmayan oyuncuların gelip oyunu mahvetmesi emeğimizi linç etmesine kimse göz yumamaz. Bu gidişle zaten GZ'e ön yargı ile bakacak oyuncular. Edit: 4. görsel ''aa alman cv gelmiş alayım dursun'' diyenlere örnek olarak Oyun içinde bir sınıfla alakalı tamamen Fransız kalmış birilerinin gemiyi test edip gelişimine destek olması tamamen profesyonellik dışı bir girişimdir .
 5. İyi ayarlanmış alt saldırısı tüm derde deva
 6. He bomba bunu yapabiliyorsa ap bombayı merakla bekliyorum. Fotoğraf bana ait.
 7. Güzel bir konu olmuş. Açıldığından beri yorum yapmadan takip ediyordum umarım tartışma olmaksızın amacına ulaşır
 8. Bahsi geçen yayınların RESMİ sosyal medya hesabından paylaşılmadığını görüyorum.Forumda zaten bu yayınlar ile ilgili bir post da yok. Meşhur 2 bin kişilik grubunuzda da bu canlı yayınların linki yok . Bugün canlı yayın linkini discord üzerinden gördüm ve girdim 17 kişi vardı yayında. Bu yayınlar yayını yapan kişinin klanında ki kişiler ve çevre klandan kişiler tarafından izleniyor sanırım. Oyuna başlayan kullanıcılar aa bu oyunun falanca grubu var bu oyuna başlamalıyım demezler. Oyunu çeşitli reklam ve videolarda görürler merak ederler indirir oynarlar tecrübe edinirler foruma bakarlar yani kısaca oyuna başlayacak oyuncu sizin grubunuzu görüp başlamaz gruba giren oyuncular çoktan oyuna başlamış oyunculardır gözlemlerin ve grupta gördüğüm postlar da bu yönde oldu. Grup sayesinde, oyuna başlamış oyuncu oyuna daha sıkı tutunabilir. Cantürk'ün emekleri asla hafife alınmaz oyunu öğrendiysem onun videoları büyük ölçüde yardımcı oldu. Topluluk katılımcıları ellerinden geleni yapmaya çalışıyor olsa da WG Türkiye'nin bu konuda pasif kaldığını düşünüyorum. Umarım yapılan yayınlar kapalı oturum gibi olmaz da herkesin görebileceği yerlerde linkleri yayınlanır ve daha çok kişinin ulaşması sağlanır. Konunun grubunuz ile alakası olmadığı için konun grubunuz üzerinden gitmemesini rica ediyorum. Amacım Türk oyuncularının oyunu daha çok görmesi ve merak uyandırmasını sağlamak. Dipçe:Yakın zamanda wows resmi sosyal medya hesabından bir tane canlı yayın yapılmış.
 9. Zaten hayli hazırda gruptayım. Konunun da grupla bir alakası yok. Konun amacı oyuna daha çok Türk oyuncunun gelmesini sağlamak. Facebook grubu sayesinde oyuna oyuncu çekilmez Kötü anlamda düşünmeyin lakin bu bir gerçek. Umarım WG Türkiye daha aktif olur. Mesela topluluk katılımcısı arkadaşlara kodlar verilip canlı yayınlarda random olarak dağıttırabilirler, geçen ay bir turnuva yapıldı mesela ve izleyenler maç izlemek dışında hiç bir şey yapılmadı bu yayınlarda !raffle komutu ile çekiliş yapılsa ve şanslı kişilere kod verilseydi hem yayınlar daha ilgi çekici olurdu hemde izleyici de sadece canlı yayını izlemekle yetinmezdi.
 10. Yaptığınız, düzenlediğiniz şeyler oyunu oynayan oyunculara yönelik. Oyuna oyuncu çekmeye yönelik etkinlikler WG Türkiye tarafından belli başlı fuarlar da stant açarak oyunculara minik ödüller ve etkinlikler ile sağlanmalı.
 11. Hata halen mevcut 1366x768 çözünürlükte oynuyorum.
 12. İstenilirse her şey yapılır. Ayrıca Asya sunucularına da baktım orada ki satışlar da maalesef euro kuru üzerinden Steam bile yayıncılar ile anlaşıp Türkiye için farklı bir kur üzerinden satış yapıyor . WG'nin bunu istemesi gerekiyor. Misal Steamda CS GO 15 dolar iken Türkiye'de 24 liradır. Her ne kadar Avrupa'da yaşayan birinin ödediği para değerini ödemiş olsak da rakamsal olarak 4 katı bir fiyat ödemiş oluyoruz. Milletçe çok zengin değiliz WG Türkiye çalışanları bunu zaten iyi bilmeli.
 13. Şahsen Hood ve yanında gelen bu ıvır zıvırlara 400 lira vereceğime Nursete gider adam akıllı müşteri hizmeti görür karnımı az veya çok duyurur çıkardım WG artık Türkiye'de ki e pin bayilerine belirli kur avantajları ile hizmet vermeli yoksa Türk oyuncuları dükkana karşı olumsuz bakacaktır tabi nefsine yenik düşen arkadaşları saymaz isek
 14. Hata bugün ki güncellemeden sonra da devam etmekte.
 15. Şahsen lexington oynadığım zamanlarda Montana'ya saldırıp az uçak kaybetmişliğim var. Sayısal olarak değeri fazla gözükebilir lakin yükseltme yoksa dişe dokunur kayıplar vermez. Dediğim gibi oyundan bir haber şekilde oynayan oyuncuyu ayrı bir kefeye almak lazım. Essex ile Taiho'ya karşı koymak imkansız değil lakin ciddi anlamda kontrol ve tecrübe istiyor. Özellikle karşı tarafta ki Taiho gruplarını bölerek sağ ve sol kanattan ayrı ayrı getiriyorsa.. ABD uçakları filo içerisinde ki sayı olarak üstün olsa da filo sayısı yüzünden Japon CVleri zaman zaman daha avantajlı . Neyse konu iki ülkenin uçak gemileri değil , biraz fazla uzattım Umarım Uçak gemisi mekanikleri elden geçilir ve bug ve saçma sapan olayların sonu getirilir .