Jump to content

Porezowy

Players
 • Content Сount

  300
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5924
 • Clan

  [PLO]

About Porezowy

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Birthday 12/15/1986
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

564 profile views
 1. Porezowy

  Okręty podwodne - dyskusja, opinie, feedback.

  Najpierw pozwól im ogłosić sukces jednego reworku
 2. Porezowy

  Premki t8

  za LMW Wichita shares her heavy cruiser plight with Baltimore but without Baltimore's full gunnery toolkit. They're nearly similar -- Wichita clones Baltimore's gun performance with the same range, reload time and gun handling. Her AP shells have the same improved autobounce characteristics. However, she uses New Orleans' higher velocity and lower shell-weight AP shells from a tier lower. These do less damage and have less penetration than Baltimore's. Wchita has tier seven-and-a-half heavy-cruiser firepower at tier VIII. Well, maybe seven-and-three-quarters. While spamming HE, these two tier VIII American cruisers are identical, after all. It's only in slinging AP that they differ but it's a distinct lack.
 3. Porezowy

  Okręty podwodne - dyskusja, opinie, feedback.

  @mickecobra chyba za dużo wymagasz ;) Dla mnie póki co najważniejsze będzie to w jaki sposób będzie rozwiązany spot, który daje SS. Jeśli ma to być rozwiązane tak jak obecnie działa mechanika spota to już widzę to hordy dedeków polujących na SS... przez pierwsze 3 bitwy SS, podobnie jak i CV, powinny mieć spota tylko dla siebie.
 4. Porezowy

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Tak, zdecydowanie. Zapomniałeś dodać, że raz na 300 bitew... Tobie widzę rework nie przypadł do gustu, ale żeby tak sabotować własną drużynę od samego początku?
 5. Porezowy

  Superkontenery - 4. rocznica

  Z 12 kontenerów: 1000cebulionów, 50k FXP, 15k wungla, 2x 50camo, reszta po 100 zwykłych szmat. Jak tak patrzę co reszcie losuje to śmiało można stwierdzić, że widać co w sklepie "zalega na półkach". Nie mniej jednak zawsze lepsze to niż nic, więc nie narzekam, choć lekki niedosyt pozostaje :)
 6. Porezowy

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

 7. Porezowy

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  masz jakąś lepszą wersję klienta?
 8. Porezowy

  Radar, sonar, hydro

  Cześć, Nie wiem czy znajdziesz stronę po polsku, na której wszystko wytłumaczone. Dużo dobrego możesz wynieść z poradników z tego działu https://forum.worldofwarships.eu/forum/592-poradniki-ogólne/ Co tier są jakieś zmiany. Zazwyczaj każdy kolejny okręt jest w czymś lepszy od poprzednika. Ma lepszy zasięg/lepsze torpedy/szybciej strzela itd. Dochodzą też nowe moduły, które możesz zakładać na okręt. Na Wyomingu masz tylko 2 do zamontowania. Im wyżej to tych modułów będzie więcej - max 6 na tierze 9 i 10. Okrętów, nie statków. DD - niszczyciel CA - krążownik ciężki (działa 203mm+) CL - krążownik lekki (działa 152/155mm) BB - pancernik CV - lotniskowiec Nie wiem jak bardzo nie trawisz angielskiego, ale tu https://wiki.wargaming.net/en/World_of_Warships jest wiele odpowiedzi na Twoje pytania. Radar to guzik, dzięki któremu wykrywasz wszystkie okręty w promieniu jego działania. Nie ważne czy stoi w dymie, czy schował się za wyspą. Najwcześniej spotkasz go na tierze VII, gdzie występuje na krążownikach Belfast/Indianapolis/Atlanta. Zasięg 7.5-12km w zależności od tieru/okrętu. Hydro/Sonar - sonda hydroakustyczna, dzięki której możesz wykrywać zarówno okręty jak i torpedy (radar nie wykrywa torped). Obszar wykrywania jest mniejszy, natomiast działa zdecydowanie dłużej niż radar. Z tym spotkasz się szybciej, bo pojawia się już na krążownikach IV tieru. Im wyżej tym zasięg wykrywania zazwyczaj się zwiększa Tu masz rozpiskę, które okręty są wyposażone w jakie consumable i dwa słowa o ich działaniu https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Consumables
 9. Porezowy

  [X] Smoleńsk

  Być może jest tak jak piszesz, ale powinno to się odbyć kosztem DPMu. Obecnie każdy, kto ma trochę oliwy pod kopułą jest w stanie kręcić tym niesamowite cyfry. Spieszcie się korzystać, bo prędzej czy później dostanie sromotne nerfy lub podzieli los Kutuzowa. Niebieski zrobi 100k, zielony 80, unicum 160 a baronowie dołożą wszelkich starań, żeby średnia wyszła 70 i excel się zgadza, wypuszczamy okręt Nie tak to powinno wyglądać...
 10. Porezowy

  HMS Daring XT

  Z tego co pamiętam, to chyba na testach miał mniejszego spota, coś w okolicach 5.5km Myślę, że to by mu przywróciło nieco blasku. Ja po początkowych zachwytach powoli zjeżdżam do bazy odnośnie tego okrętu. Fajny, uniwersalny. Taki "nowszy" Gearing. Na desce nie wyobrażam sobie nie mieć RL. Daring wymaga dodatkow IFHE. Jedyną opcją jest granie 3x4pkt, co skutkuje tym, że brakuje punktów na BFT i AR. Porównując właśnie Gearinga to jedyny plus jest taki, że mamy lepszą przeżywalność z racji nieco większej puli HP i naprawki. W moim buildzie maksymalnie mogę "wyciągnąć" 30.120HP Swoją drogą ta naprawka to jakaś trochę z odzysku... Grozowoj, który ma tylko 100hp więcej może wyciągnąć 4088 vs 2910 Daringa z pojedynczej naprawki, a również ma ich dwie bazowo. Nie ma skąd nabrać punktów na SI, gdzie na Grozie można się o to spokojnie pokusić. Jego mocną stroną jest defensywa z racji długiego hydro i jednak sporej ilości HP. Krótkie dymki też są ciekawą opcją dającą wiele możliwości. Można łapać combo pożar/zalanie/pożar :) Najgorsze dopiero przed nim - zmiany w IFHE, także trzeba korzystać póki jeszcze się do czegoś nadaje ;)
 11. @mickecobra pisali, że można śmiało sprzedawać, bo dostaniesz i tak za te okręty gwiazdki/śnieżynki jakbyś rozegrał bitwę. Na stronie gdzieś był artykuł.
 12. Porezowy

  Kilka rozmyślań odnośnie gry

  Wyciągając wnioski z wykresu można nawet pokusić się o stwierdzenie, że obecnie nawet jak staniesz na głowie to i tak CV ma najmniejszy wpływ na bitwę ze wszystkich klas. Ale skillgap zredukowany - czyli sukces jest.
 13. Porezowy

  Kilka rozmyślań odnośnie gry

  Tak
 14. Porezowy

  Plywanie po lini

  I to jest bardzo dobra sugestia. W ten czy inny sposób. Bardzo fajnie to działa w operacji Dynamo (chyba), gdzie są miny na "zakazanym" obszarze.
 15. Porezowy

  Neustrashimy - Tier IX

  Możesz mieć pretensje tylko do siebie... Wystarczyło przed zakupem zerknąć na statystyki tego okrętu. Jest nijaki. Torpedy - dupy nie urywają, 10km, słaba alfa, reload też nie rewelacyjny... Działa - dobre ale jest ich mało i z gównianym DPM. Dobre camo i dobra naprawka - ale czy to jest warte 20k stali?
×