Porezowy

Players
 • Content count

  118
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2298

About Porezowy

 • Rank
  Leading Rate
 • Birthday 12/15/1986
 • Portal profile Porezowy

Profile Information

Recent Profile Visitors

86 profile views
 1. To będzie działało na zasadzie okrętów premium? Dajmy na to - przerzucam sobie gościa z Takao > Zao i odwrotnie i już? Czy będzie trzeba go przeszkalać?
 2. Ja mam 8GB i mam ten sam problem od 0.6.8. albo 0.6.8.1 Także @KrzysiekEg nie jesteś sam z tym problemem...
 3. Powiedziałbym, że są to perki mocno sytuacyjne i za bardzo nie ma czym ich dodatkowo wzmocnić. Ewentualnie: SI - wtedy zakładając, że zrobisz pierwszą krew - masz jeszcze jeden konsumabl (za free 4ty lub 5ty jeśli masz za extra $). BFT - dla niszczarek? Shima z krakenem na koncie (bez modułu) oddaje salwę co 3,46sek. Nic innego mi nie przychodzi do głowy.
 4. Ja w każdym niszczycielu mam dodatkowe HPki. Zawsze wybieram ten perk jako pierwszą 3kę.
 5. Właśnie go odkupiłem i mam podobny dylemat. Najistotniejsze do rozważań jest to czy okręt zostaje w porcie ze swoim kapitanem czy kapitan idzie dalej na Udałoja/Grozovoja. Jak zostaje to poszedłbym mocno w japońskim stylu czyt. kamo + torpedy. 7.7km bazowego spota powinno dać wymaksowane jakieś 6.0 km. 90 sekund reloadu torped po perku da 81.x co jest poziomem Fletchera zrobionego pod torpedy. Jak kapitan ma dalej iść w drzewku to nie mam pojęcia jak rozdzielić perki. Na chwilę obecną bardziej pasuje mi on na Grozowoja. Udałoja bym zrobił na wzór Chabarowska, ale na Grozovoja nawet WG nie ma pomysłu, bo go ciągle zmieniają i tak na dobrą sprawę nie wiadomo jak on finalnie będzie wyglądać...
 6. Witam. 31 lat, hetero, żona z dzieciakiem, na wiecznym dorobku. Z zamiłowania drobny pijaczek i fan motoryzacji. Zdecydowanie kierownik DD i CA. BBczki dla relaksu. CV nie występuje. Gram, żeby wygrać. Flota zróżnicowana, grind wielu linii równolegle sprawia, że skończyłem tylko linię USN DD. Poza tym w porcie: IX - Fletcher i Neptune, VIII - Kagero VII - Błyskawica, Shiratsuyu, Fiji, Szczoch, Pepsi, Myoko, Nagato, kilka VI, Kamikaze i jakieś gównopremki. Gram na VII+. Nie ma się czym chwalić, ale wypada pokazać: http://wows-numbers.com/pl/player/540828132,Porezowy/ Komunikator zdecydowanie TS. Dużo gadam, chętnie posłucham mądrzejszych i ponabijam się ze słabszych :D Gram praktycznie codziennie po 19-20.
 7. :) Tracąc dwa DDki po 3minutach ciężko coś zdziałać. Farragut spłynął 2 minuty później. Niestety ubicie całej niszczarki, 3/4 drugiej nie pozwoliło utrzymać gwiazdki. Padłem jak debil przez własną głupotę, ale przynajmniej dzięki temu gwiazdkę utrzymał radośnie płynący skrajem mapki przez całą bitwę Fuso... Wasze niszczary zagrały naprawdę świetnie.
 8. Gram w to coś od roku. Dziwnym trafem przez zupełny przypadek przez ten okres: zwiększono spot torped, zabrano niewidkę, wprowadzono RPF a lada moment uwalą jeszcze dym. A czekaj bo pomyliłem klasy - przecież najbardziej na tym ucierpiały torpedujące z niewidki pancerniki, szczelające z 20km pancerniki, nie mogące się zakraść na tyły wroga pancerniki i o zgrozo!!! szczelające radośnie z dymka pancerniki! Hmmm... Jakbym był kierownikiem BBczka to na widok tego, że wydawca robi mi dobrze z każdym paczem wykopałbym schron i siedział po cichutku nie psując mu zabawy...
 9. Jedyne co go jeszcze ratuje przed złomowaniem to najlepszy na tym tierze spot 5.8km. Zostaje bardziej jako alternatywa dla Błyskawicy na ewentualne VII tierowe rankingówki niż z miłości.
 10. Po cichutku moim 10kilometrowym spotem mam się zakradać na niszczyciele ze spotem 5,8-6km? Zdobyłem się na ten szczyt odwagi i owszem dobiłem Gearinga z 2/3hp do zera, ale pożyłem 3 x ~4.4 sekundy. Akurat tyle, żeby 2 pływających 15 i 17km ode mnie Brajanków zdążyło oddać w moją stronę salwy. 44900 Neptunowych hpków wyparowało. Zniszczyli totalnie niszczarki, wszystko ma hydro/radary, zlikwidowali niewidkę, teraz wykończą herbatniki... Właśnie zacząłem szukać nowej gry bo nie mam sił na to gówno... Dziś po raz kolejny przekonałem się, że to nie ma sensu. 3 bitwy na Gearingu : 1 - 10T CV unicum vs. pomidor w moim teamie. 5minut. Zdążyłem ubić Fletchera. Wydymali na w 8minut. 2 - Rewanż MM - nie było do kogo nawet postrzelać, bo padli w podobnym czasie. 3 - Ubiłem Fletchera i Iowę, po czym radośnie zza wyspy pojawił się dym, a w nim dywizjon Balti/Mino. Padłem po 8minutach, byłem 2 w teamie. Mój team szukał Atlantydy przez blisko 18minut... 2ga bitwa na Neptunie - X na dwóch braciach. Lemming 8/12 poszedł na zachód, na wschodniej flance zostałem z Iową, Fletem i Gearingiem. Gearing postanowił sobie poszczelać rybkami i jedynym trafieniem był nasz stojący w dymie różowy Fletcher, który się udławił tą parówką. Później przez parę minut strzelał się na krańcu mapy z Shimą, którą w końcu ledwo wykończył Iowa zebrała na siebie cały ogień i szybko padła. Dzięki dwóm dymkom i torpedom ściągnąłem wrogiego Fletchera i der Grosse, ale niestety na obierając kurs w tył na lewo przed 3 pushującymi pancernikami żywot mój był krótki. Pomijam fakt, że w po 15 minutach gry mieliśmy full hp Montanę, która żeby nie koniec rundy to zjadłaby wszystkie torpedy Hindenburga... Nie mam już pomysłu na tą grę. W sumie mam już Bayerna... Do Bismarka się przemęczę...
 11. :) Plus poszedł również. Ogólnie na Miśka poszedłem yolo z nadzieją, że w razie W go skończysz ;) To w ogóle był lepszy goguś bo pierwszą salwę posłał do mnie z HEków...
 12. W niczym nie będzie najlepszy, ale będzie bardzo dobry we wszystkim.
 13. To nie będzie 700m tylko więcej ;) Dziś max wartością dla 8-10T jest 10,6km w zaokrągleniu, więc zakładając poniższe buffy: Gneis/Scharn: 5.0km -> 5.3km Bismarck/Tirp: 7.0km -> 7.5km F. Der Grosse: 7.0km -> 7.6km G. Kurfurst: 7.0km -> 7.7km będzie to wyglądało następująco: stock BFT BFT+moduł BFT+moduł+flaga różnica na dziś: VI, VII 5.00 6.00 7.20 7.56 VIII, IX, X 7.00 8.40 10.08 10.58 po paczu: VI, VII 5.30 6.36 7.63 8.01 0.45 VIII 7.50 9.00 10.80 11.34 0.76 IX 7.60 9.12 10.94 11.49 0.91 X 7.70 9.24 11.09 11.64 1.06 Czyli na X będzie 11,64 km zasięgu pomocniczej... Swoją drogą zaraz zacznie się płacz dlaczego Gneisenau i Scharnhorst tak odstają od Bisa/Derpa ;)
 14. Tak. Mam pojęcie o czym mówię. Zabranie mu 10km torped spowoduje to, że okręt jak był gunboatem to teraz będzie gunboatem ONLY. I tak - to go wyróżnia go na tle innych X, bo zarówno Gearing, Grozovoi jak i Shima mają długie torpedy. I absolutnie nie potrzebuję mieć Chaby, żeby to stwierdzić. I absolutnie nie potrzebuję twojego pozwolenia, żeby zabierać głos w tym temacie. Panie Pomidorze.
 15. Akurat zabranie 10km torped zdecydowanie wyróżnia ten okręt spośród innych... Nie bardzo rozumiem co poeta miał na myśli.