Jump to content

dawac_mi_bonusa

Players
 • Content Сount

  165
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  1089
 • Clan

  [KURLA]

About dawac_mi_bonusa

Recent Profile Visitors

148 profile views
 1. dawac_mi_bonusa

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  A za miesiąc hotfix bo Kidd za silny i trza mu zabrać naprawkę i AA
 2. dawac_mi_bonusa

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  @up, no widzę DD się dobrze bawiły, pomimo wsparcia okrętów AA
 3. dawac_mi_bonusa

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Dla mnie rework będzie sukcesem, jak wszystkie CV wyginą, czego z całego serca im życzę (no chyba, że będę mógł wyłączyć mm z nimi, to nich mają się jak najlepiej i robią w bitwach po milion dmg).
 4. dawac_mi_bonusa

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  O widzę jeszcze 2 hotfixy i można wrócić do normalnej gry Jak CV pójdą w diabły, DD wrócą do randomów. __________________ A rozwiązanie jest tak banalnie proste ... Chcesz grac z CV? Zaznacz checkboxa. Wtedy CV mogą być totalnie OP. Kto będzie chciał grać z tym rakiem, to sobie zaznaczy i pogra. Problem rozwiązany. Co do płaczy, że powinno to dotyczyć każdej klasy - nie. To gra o okrętach, a nie dronach to raz, dwa - na żadnej innej klasie nie ma takiego wpływu na bitwę jak na CV + różnica między skillem graczy, na żadnej innej klasie nie wpływa tak na wynik bitwy. Każdą inna klasę można w ten czy inny sposób skontrować. Proste i szybkie, no ale to WG i trzeba kombinować.
 5. dawac_mi_bonusa

  Arms Race - Rankedy

  Alfreda nie znasz? Jeden z naczelnych trolli choć niezbyt aktywny. Rzuci jeden czy 2 troll posty i zajada cebulę w jaskini wspominając Azella
 6. dawac_mi_bonusa

  Jean Bart

  No więc wyraziłem swoją opinię opisując bolączki tego pływadła. NI pies ni wydra, ani to krążownik bo w większy, mniej zwrotny i gorsze kamo, słabszy rof, gorzej podpala. Ni BBek bo mały kaliber jak na te tiery, brak alphy i miekki z średnią ilością HP. Ma ten booster do prędkości i reloadu jednak dla mnie to cholernie sytuacyjne, szczególnie jak jest meta obrzucania się kartoflami i mało kiedy można kogoś sensowanie oflankować. Jako, że dodatkowo dostawałem teamy, dzięki którym bitwy trwały 9-12 minut i 70% teamu włącznie z DD siedziało za mną to opinia jest taka, a nie inna. Tankować nie byłem w stanie, bo okręt dosłownie się topił w oczach. Pomimo reloadu nie byłem w stanie nić robić bo albo magiczne 1190 albo 0 z ewentualnym uszkodzeniem modułu. Krążowniki na dystansach 8-14 km ustawiały się burtą, żeby uzyskać maksymalizowania dmg, a moje pociski albo spadały obok, albo zadawały imponujące salwy za 3-7 k HP. Takiej bezsilności nie czułem na żadnym innym BB. Sushi jest kapryśny ale w końcu trafia i średnio ma znaczenie czy ktoś się dziobuje czy nie, po prostu widać skutek. Do tego pula HP i odporność na ryby. Misjurij miał dziwne tendencje do zadawanie kiepskiego dmg, ale jakieś cyty wsadzał i był bardziej regularny + radar Alzacja po prostu była, przed nerfem był to najlepszy BB, później nie wyróżniał się, ale też nie odstawał FdG - no dobra był starsznie nierawy, ale nie powodował frustracji i praktycznie nie łapał cytadel Iowa - to zależy kto kiedy nią grał. Mi w niej nie pasowały notorycznie padające działa (w JB też mi ciągle padają) ale ona aż tak szybko nie topniała (nie mówię o salwie w burtę) Izumo - wolny kloc z upierdliwie ustawionymi działami, no ale JB też ma wieże na dziobie, do tego był duuuużo twardszy i odporniejszy na ryby + pula HP. Jestem bardzo daleki od zachwytów nad JB, bo jest bardzo średni. Wczoraj przy nieco lepszych losowaniach teamów (+2 gry z DD w dywizjonie) było trochę lepiej , choć zdecydowanie brak mu pierdzielnięcia jakiego oczekuję od BB.
 7. dawac_mi_bonusa

  Arms Race - Rankedy

  A ja polecam olać ten tryb w chwili jak zaczyna irytować. Do czasu jak nie wprowadzą zmiany, że premiowana jest gra, a nie szczęście do losowania drużyn ,nie ma sensu tracić za dużo czasu. No chyba, że dowalą jakieś sensowne nagrody. W tej chwili można praktycznie stać w miejscu, pomimo faktu bycia co bitwę top 1-4 z 12 grających. Team wygrany: 1-4 * +1 5-6 utrzymanie * Team przegrany 1* +1 2 utrzymanie * 4-6 strata * Alternatywne rozwiązanie: wyniki expa top 6 niezależnie od teamu *+1 Top 7-8 o ile przegrana utrzymanie gwiazdki poniżej strata * Dzięki temu nagradzana będzie GRA, a nie szczęście/nieszczęście przy losowaniu teamu. Tym sposobem praktycznie niemożliwe jest carrowanie totalnych ameb do czołówki, jeżeli ktoś myśłi o wyższych rangach musi wykazać się choć minimalnymi umiejętnościami.
 8. dawac_mi_bonusa

  Jean Bart

  @En_Vivo Masz całkowitą rację jest fantastyczny i sam wygrywa bitwy.
 9. dawac_mi_bonusa

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Widzę GZ nadal zbalansowany Koleś pływa burtą dostaje na zmianę AP/HE i wesoło wysyła eskadrę za eskadrą. 1 eskadra 14 k i rozwalone moduły. Kolejne eskadry i 21 k poszło w diabły. Następnie rakiety z pożarami i znó napę, naprawki nie było więc nawet jak go ubiłem na resztce HP mnie dobił. Starczył nalot z bombami + rakietami, żeby wywalić aktywny krążownik VIII. GJ.
 10. dawac_mi_bonusa

  Jean Bart

  To gów... jest totalnie niegrywalne. 40 trafień AP, większość w burty krążków 44 k dmg, Z HE dmg praktycznie nie wpada, 2-4 podpalenia na bitwę. Jedyne cytadele to z 2 km w Iowę ustawioną całkowicie burtą - z 3 salw wpadły całe 2 i rekordowe 91 k z bitwy. Donskoj czy Baltimore ustawione burtą? Całę 4 k z AP. Ty w krążownik 2k bez podpałki, krążownik W JB 6-8 k z podpałką. Praktyczne każde trafienie to pożar na pokładzie. Nie kojarzę innego BB, który tak łatwo się jara i jest tak bezużyteczny dla teamu. Mega niecelna krowa z zerową możliwością tankowania. Do tego z pociskami zrobionymi z błota. Z każdej strony bierze salwy po kilkanaście k, jak go sfocusuje więcej niż 3 okręty to topi się szybciej niż mino ustawiony burtą. Myślałem że miękkie są RN, one są mega tankerami w stosunku do tego guana. Miała być zarabiarka jako zastępstwo MIssouri, okazało się stratą węgla i kuponu. Nie wiem czy jest choć 1 okręt podobnie beznadziejny jak ten syf.
 11. dawac_mi_bonusa

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Jako poparcie teorii braku problemu dla DD wrzucenie gry krawędziowych DD oh uwielbiam tych znawców. OMG ale stek bzdur ... Czekam na kilka screenów z gry Chabą to zupełnie zamknie temat.
 12. dawac_mi_bonusa

  Arms Race - Rankedy

  Ja nie ogarniam ranków. Miałem bitwę gdzie stockowym Yugo z 14 pkt kapitanem prawie zrobiłem na działa udolaja. Prawie bo prócz niego na 4 km, miałem na 8 km Donskoja. Udolaja zdołał ukryć się w sumie na 800 HP A na flance moje 5 okrętów dostało wpierdziel od 4. Żeby było śmieszniej w kolejnej bitwie na start straciliśmy Z46 (storpedowane przez Yugo ...) I FdG płynącego twardo burtą do 4 okrętów wroga, po czym w 4 zrobiliśmy rusha (poprzedzonego przegonieniem Kitakaze działami mojego Yugo ) i tracąc wcześniej obite Missouri rozwaliliśmy 6 (Iowa, Missouri, Roon, Seattle, Kita i Yugo). Weźcie mi powiedzcie, że to ma jakąś logikę... Poziom graczy jest tak żenująco niski, że wszystkie rozwiązania są możliwe. Hit - full HP Yugo spotkało wrogie na 2 k HP. Przegrał ... Nie próbował strzelać, podpłynął na 2 km tracąc pół HP pod ostrzałem wrogiego DD. Nie trafił 2 salwami rybek, po czym sam zeżarł jedną ... Cuda się dzieją.
 13. dawac_mi_bonusa

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Owszem, jednak o ile ma szansę być niewykryty, a po wykryciu nie jest atakowany średnio co 20-30 sek ma szansę wykonać swoją robotę. Krążownik o mniejszym zasięgu dział też może wypracować pozycję. Nie widzisz co zaburzyło ten kruchy i nieidealny, ale jednak balans?
 14. dawac_mi_bonusa

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Dobrze, że zauważasz w końcu błąd gry. Skoro miały dmg większy i większe możliwości zaburza to jakikolwiek balans i powinno zostać wyeliminowane. W końcu doszliśmy do porozumienia. Podstawą balansu, jest aby rożne klasy były w stanie osiągnąć porównywalny WR/DMG/FpB jeżeli operuje nimi gracz o podobnych umiejętnościach. Kwestią do opracowania by móc to osiągnąc różnymi drogami, żeby każda z klas grało się inaczej.
 15. dawac_mi_bonusa

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Bardzo dobrze adresuję wypowiedź. Jeżeli przeciętny gracz chce nagle zacząć robić 4 krotność dmg robionego na innych klasach i to ma być wabik dla grindu to znaczy, ze się chyba nie wyspał (mówiąc dość delikatnie). Grindujesz tak samo jak inne klasy. Koszt masz taki sam jak innych klas. Koszt wejścia do bitwy - tu trochę strzelam, zakłądam że podobny. O ile koszt samego wejścia może być wyższy to nie musisz brac premkowych konsumabli. Tylko, że każdą klasą poza CV bierzesz aktywny udział w walce i możesz paść w 2-3 czy 5 minucie. CV trzeba być kretynem żeby paść w pierwszej połowie bitwy. Atak kiedyś mógł kosztować samoloty, co skutkowało podziwianiem lustra wody do końca bitwy. Teraz co najwyżej dłużej poczekasz na kolejny atak daną klasą latawców. Od CV zależy co będzie targetował i co i jak świecił, to cholernie duża pomoc dla drużyny. Do tego w kilkadziesiąt sek może reagować w dowolnym meijscu mapy. Choćby dekapując okręt, który w startm systemie by scapował bazę. No ale gdzie moje 200k???? Też chce co bitwę robić 200-300k na Zao, Darlingu czy innej Siemce. Nie da się? To proszę o buffa bo nie widz sensu w grindzie tak słabych okrętów, które nie dadzą mi frajdy .... Spójrz nieco dalej niż koniec własnego nosa. Jeżeli są jednostki, którymi bardzo dobrzy gracze robią co chwilę 300-500 k to jest coś totalnie zdupcone i trzeba to natychmiast zmienić. No i tak na koniec. Rozumiem, że grając na tierach VII-X po reworku nie widzisz problemów w gameplayu jednostek opartch o kamuflaż i niewykryte pozycje o krótkim zasięgu dział?
×