Jump to content

Rubasznyrabarbar_1

Players
 • Content Сount

  23
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  16977
 • Clan

  [-URK-]

About Rubasznyrabarbar_1

Recent Profile Visitors

472 profile views
 1. Rubasznyrabarbar_1

  Wasze ulubione okręty

  No cóż : Tier III Bogatyr, ...rany jaki to wspaniały okręt był/jest. Tyle że na tier III same boty i nie ma kogo lać Tier IV Swietlana- jest jak świeży kwiatek na łace. Ginie od wszystkiego ale wspaniale mi się nią grało , Kuma, Clemson i Isokaze. Tier V New York. Nie wiem dlaczego. Trafiał we wszystko i tyle. Minekaze w dawnych dobrych czasach sprzed rozdwojenia gałęzi teraz nie mam ulubionego okrętu tieru V ...wielka szkoda Tier VI - Perth ( Nie żebym umiał nim grać ale to świetny sprzęt,) Dunkierka. Mój pierwszy okręt premium ...jest piekna i daje radę choć meta nie sprzyja, Warspite, Farragut, Budionny Tier VII Nelson, Hood, Zara Tier VIII Archonage, Akizuki, Ognievoi, Atago, Mogami, ( To straszne co zrobili temu ostatniemu. Od lat jest niegrywalny ale wciąż próbuje od czasu do czasu.) Tier IX Alzacja, Kitakaze, Alaska, Tier X ...nie budzą emocji
 2. Rubasznyrabarbar_1

  Georgia , Thunderer, Pommern ?

  Nie polecałem drzewkowych bo miałem wrażenie że pytanie jest o premki. Akurat wśród drzewkowych krążowników tieru VI i VII jest w czym wybierać bo poza trento tym czymś zwanym ciężkim brytolem to są co najmniej niezłe okręty. Kiedyś świetnym okrętem do nauki była aoba, ale tyle wersji dalej to ja już nawet nie wiem czy ten okręt nadaje się do gry z 6 lufami. Mołotow to świetny okręt wsparcia czyli w sumie wzorcowy krążek. Wypłyniesz na szerokie wody zginiesz, wspierasz masz szanse coś ugrać i przeżyć a takie w końcu jest zadanie krążowników w tej grze.
 3. Rubasznyrabarbar_1

  Georgia , Thunderer, Pommern ?

  Lazo i De grasse jeśli masz w sobie cierpliwość do nauki, no ale żeby grać sensownie na krążkach trzeba mieć wiele cierpliwości i cieszyć się z małych rzeczy
 4. Rubasznyrabarbar_1

  Książki marynistyczne

  Skoro już ktoś Drednoughta wrzucił,nie będę się powtarzał, ale jeśli chodzi o operacje morskie, sylwetki dowódców I wojny światowej polecam "Stalowe Fortece" tegoż autora. 4 tomy. Kupę radości dała mi kiedyś trzytomowa powieść A. Stiepanowa, "Port Atur", nagrodzona nagrodą stalinowską w 1943 r . Wiadomo, że ku pokrzepieniu serc, ale te bitwy morskie...., Makarow, Witheft, Uchtomski, Togo ale też Miczmani i Kapitanowie rang wszelakich : Gramatczykow, Essen Szęsnowicz. ....., opisy okrętów,życia marynarzy rosyjskiej eskadry. Opisy wielu okrętów eskadry : Askold, Sewastopol, Retwizan, Nowik. To stamtąd dowiedziałem się ,że Retwizanem dowodził Polak : jeden z najlepszych kapitanów floty carskiej. Miód i orzeszki. Do dziś stoi na półce i czasami wracam. Muszę otworzyć pudło z tygryskami, miałem tego z 500 sztuk, chłopięciem będąc i pamiętam naprawdę świetne tytuły o gualdacanal, okinawie, czy Leyte, ale też np "Gorzki los ORP Jastrząb", czy "272 dni Kujawiaka"
 5. Rubasznyrabarbar_1

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Gust jest jak tyłek każdy ma własny. Jeśli Twoje pytanie brzmi czy Richelieu może być przyjemny w grze, to owszem może a Alzacja jest wspaniała. Gra mi się świetnie choć wyniki mam marne. Uważam, że najbardziej wybaczającą linią pancerników są niemieckie. Co do dd zależy co lubisz nimi robić. Nie masz cierpliwości nie podchodź do japońskich ninja. Gunboaty japońskie to swietna zabawa, ale jak się zapomnisz na chwilę, to widzi Cię cała mapa. Radzieckie dd z jakiegoś powodu są fajne, choć nie umiem nimi grać i nie rozumiem co robią na polu bitwy. Ale jak pływam nimi morda mi się śmieje nawet jak tonę. Do dd Anglików i Francuzow na razie nie podchodzę bo nie mam skilla który by usprawiedliwiał pojawianie się w nich na morzu poza coopami. Co do zbrojowni, to Nie możesz się nastawiać, że będą na wieczność, np Musashi zniknął, więc mogą znikać. Ale Musashi był długo dostępny.
 6. Rubasznyrabarbar_1

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Akurat dla mnie Omaha to dno i metr mułu. Furutaka przy niej to baletnica z piłą mechaniczną a emile bertin to tańczacy z granatnikiem. Fakt jestem słaby, ale nigdy tak się nie męczyłem jak przechodząc st louis ( na szczęście krótko) i omaha
 7. Rubasznyrabarbar_1

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Not to zdecydowanie czegoś nie doczytałem... nie zamierzałem grindować jej ponownie, ...jeszcze raz Omaha ....
 8. Rubasznyrabarbar_1

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Zresetowałem jedno drzewko kompletne, bo potrzebowałem free expa z akademii, ale nie dostałem punktów akademii mimo, że podczas procesu resetowania wyświetliła się plansza w której jak byk było napisane,że reset daje : punkty akademii, kasę i szybszy regrind drzewka cokolwiek to znaczy. Na konto wpłynęło 19 mln kredek ale 10.000 punktów akademii które mam od początku pozostało bez zmian. Zapewne czegoś nie doczytałem, ale nie mogę znaleźć tematu na forum wiec pytam tu. Czy i kiedy no i ile dostanę punktów akademii za reset drzewka amerykańskich krążowników ? Z góry dziękuję
 9. Rubasznyrabarbar_1

  Lotniskowiec mini poradnik

  Znaczy jak nie walcze, nad eskadrą wroga jest zielona ikonka czyli zaznaczenie że ma być przechwycona. Potem już nie mam kontroli nad niczym. Ja się nie pytam jak zrzucać bomby i torpedy, bo to przyjdzie z czasem i praktyką, ale dlaczego eskadra mysliwców z hosho robi ze mnie mielonke, mimo, że jest mniej liczna. Co robię nie tak.
 10. Rubasznyrabarbar_1

  Lotniskowiec mini poradnik

  no dobrze, czyli na czym polega walka mysliwców na tierze 4-5? Teoretycznie mam silniejsze mysliwce w langleyou, zaznaczam eskadre mysliwską wroga, ( mniej liczna) a on robi ze mnie mielonkę, zestrzeliwuję 2 samoloty i nie mam eskadry. W poblizu nie ma innych okretów z obrona plot ( no chyba że kawachi dorobił się ostatnio brygady aa.) Myśliwce mam wymaksowane, ale kapitan siła rzeczy to swierzynek 6 pnkt. w koncu to tier 4. Co robię źle i jak poprawić swoje szanse.
 11. Rubasznyrabarbar_1

  Lotniskowiec mini poradnik

  Witam. Postanowiłem jeszcze bardziej popsuć sobie staty i zacząłem grać lotniskiem. Tonę na lotniskowcu langley. I teraz pytanie jak manewrować mysliwcami oraz innymi samolotami. Moje mysliwce giną jak głupie w walce z mysliwcami z hosho. Alt nie działa na tym tierze. Robiłem przybliżenie, moje samoloty zawsze lecą po prostej a mysliwce wroga wykonują ewolucje.
 12. Rubasznyrabarbar_1

  Maraton z okazji chińskiego nowego roku

  Dziękuję bardzo za pomoc.
 13. Rubasznyrabarbar_1

  Maraton z okazji chińskiego nowego roku

  Witam. Po lekturze powyższych postów, z pewną taką nieśmiałością zapytam...jak włączyć te filtry ? Ktoś wspominał w drzewku ...ale w ekranie badań nie widzę filtrów. 3 kolorowe kongo stoją w porcie od dawna i nic nie musiałem przełączać odkąd zlikwidowano port japoński. Zapewne rozwiązanie jest proste jak budowa cepa, ale dla mnie niewidoczne. Czy ktoś pomoże bez wyzywania od kretynów ?
 14. Rubasznyrabarbar_1

  [V] Kongō

  Dziękuję za dobre rady. Rozegram paręnaście bitew i zrobię updejt.
 15. Rubasznyrabarbar_1

  [V] Kongō

  Jak pisałem tylko ap na pancernikach.
×