Don_Drapek

Players
 • Content count

  47
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2428

About Don_Drapek

Recent Profile Visitors

151 profile views
 1. ej może jest to głupie, ale skąd mam wziąć Stivena? bo mam Misouri ale przy zakupie zaznaczyłem ''bez dowódcy'' i co mam teraz zrobić ?? :D
 2. Jeżeli Asia DD mają składać BBki na dwie torpedy zaś wszystkie ciężkie krążki na jedną to rozumiem że tak silny potencjał rażenia i wpływu na bitwę powinien być zbalansowany marnymi działami. A okazuje się że mają mieć świetne działa, więc to jest przegięcie bo na wysokich tierach nie będą mieć naturalnego ''pacyfikatora''. Jeżeli chcą im dać mocne działa to w takim razie DWT nie powinny działać na żadne krążowniki, to wtedy by miało sens. Asia DD byłyby batem na BBki i słabsze artyleryjako DDki ale dostawały by od krążków, wiec też przy okazji rola krążków wzmocniła by się. Tak bym to widział przynajmniej.
 3. Niemiecka linia CA to dopiero moja druga linia krążków, dopiero co skończyłem grindować Desa, Wczesniej grindowałem głównie BB i powiem Wam że po amerykańskich krążkach parabola na Karlsie w ogóle nie przeszkadza :D. Co więcej, stosowanie strategii gry z US CA czyli gra zawysepna i palenie jak najbardziej siè sprawdza , do tego jeszcze w razie czego są torpedy, cytadele z AP też potrafią wchodzić w krążki. Zagrałem nim tylko 11 bitew w tym kilka z kiepskim pingiem a mam średniego 35k dmg i ok. 1 fraga. Mi się tam grało bardzo przyjemnie. Za to V jest naprawdę świetna :)
 4. Nie chodzi mi o zmianę kamery klawiszem "C" , ale o "wychylenie" jej w górę albo w lewo lub w prawo po to by podejrzeć gdzie jest dokładnie cel znajdujący się za wyspą. Takie wychylenia kamery stosuje na przykład PANZERKNACKER w bitwach, widać to na filmach. Ktoś wie jak to robić?
 5. Takie pytanie, jak spojrzeć nad wyspą, lub jak wychylić kamerę w lewo lub w prawo jak stoimy tuż za wyspą, żeby dobrze namierzać cel który nam wyspa zasłania?
 6. Jestem w trakcie grindu do Baltimora, mam takie perki na kapitanie: PT, AR, SI, CE, RL Powiedzcie mi czy opłaca się brać podpałkę na Baltim i docelowo na Desa plus wtedy sonar zamiast rozbicia? Inna opcja to poprostu VG i normalnie rozbicie. Zamierzam grać z camo i przeładowaniem plus szybszy ster. Co byście radzili?
 7. Pytam mniej więcej o tą drugą sytuację.
 8. Mam pytanie. Jak wyglądają zazwyczaj starcia 1vs1 z Desem? W sensie jakie zazwyczaj są wyniki takich starć?
 9. Zgadzam się że ten okręt jest przegięty. Stoi sobie na 20 km, co salwa w krążka czy pancka to wchodzi ponad 10k plus ze dwa pożary, i to jeszcze jestem w stanie zaakceptować ale on ma najlepsze camo i do tego moim zdaniem pancerz lepszy od Yamato..., najlepsze przeładowanie, 12 luf i jeszcze niezłą plotkę podobno. I co może jeszcze dać po dwie baterie torped dwudziestek na burtę i może jeszcze frytki do tego??? W tym momenie ten okręt jest totalnym samograjem !!
 10. C Chodziło o to że są zauważalnie skuteczniejsze od dział Tirpitza, bo jego dotyczyło porównanie. Moim zdaniem działa na KIi sprawują się identycznie jak na Amagi.
 11. Kurde ja grałbym na tych krążkach, nawet zacząłem grindować US CA, nawet coś tam robiłem powyżej średniej serwera :P, ale nie mogę zdzierżyć tej beznadziejnej paraboli pocisków...
 12. 8. Znacznie skuteczniejsze działa. Zapomniałeś o najważniejszej rzeczy :)
 13. Moim zdaniem skasowanie wspólnego spota rozwiązało by większość problemów i trzymałoby balans pomiędzy klasami. Od początku ten wspólny spot był dla mnie jakąś durnotą. Zostałby tylko wspólny spot na minimapie aby miał znaczenie przepływ info. Efekty by były takie że krążki nie dostawały by facusa z pół mapy, dlatego mogłyby swobodniej wspierać swoje ddki, pancki żeby coś zrobić musiałyby bliżej podchodzić, przez co ddki miałyby łatwiejszy dostęp do torpedowanie ich. Wymuszałoby to bardziej zorganizowaną współpracę, mniejsze odstępy między liniami, czy też pływanie parami. Sonar i radar zostaby normalnie ale też bez wspólnego spota. Jedyne co by trzeba było zrobić to zbalansować konkretne linie w klasach pomiędzy sobą, najlepiej kamuflażem chyba. Lżejsze jednostki powinny mieć lepszy kamuflaż na tle danej klasy, czyli na przykład japonskie CA i BB. Co do spotu samolotów to się nie wypowiem, trzeba by to jakoś dokładnie dograć. Jedyna kwestia która jest w tej sytuacji problematyczna, to strzelanie z dymu, bo wtedy potrzebujemy spota od teamu. Można by wprowadzić wspólny spot ale tylko przy odległości kilku kilometrów między okrętami, takie sytuacje nie powinny być wtedy problemem bo i tak odległości pomiędzy okrętami z teamu będą średnio mniejsze, więc zazwyczaj będzie ktoś nie daleko takiego brytola CA kto mu będzie nawigował cel.
 14. Czego mają dotyczyć przyszłe zmiany w dymie?
 15. Postanowiłem nie czekać na relacje i kupiłem KII Założyłem na niego dokładnie taką samą konfigurację modułów jak na Amagi, oprócz pierwszego slotu, tj. : Ochrona pomocniczej i przeciwlotniczej, mniejszy rozrzut z baterii głównej, ograniczenie pożarów i zalań, przestawienie steru, kamo. Przerzucilem kapitana z Amagi tj: PM AR EM VG CE AFT O to tak po krótce efekt w porównaniu do wymaxowanego Amagi z tym samym kapitanem: - o 2000 więcej HP - torpedy 3 na burtę z niezłym kątem zrzutu (na pewno lepszym niż na Mutsu) - zasięg baterii głównej o niecałe 300m krótszy - rozrzut baterii głównej praktycznie identyczny - reload baterii głównej o 1s dłuższy - obrót wież o 180 st. o 2,4s dłuższy - plotka dwa razy lepsza - pomocnicza dwa razy słabsza - przestawienie steru o 1s szybsze - promień skrętu o 20m dłuższy - predkość maxymalny o 0,5 węzła mniejsza - spot z pow. o 400m gorszy (13,4 km) Aby ocenić pancerz to trzeba trochę więcej popływać ale po kilku bitwach nie rzuciła mi się w oczy różnica w porównaniu do Amagi, na pewno działa są identycznie skuteczne. Ogólnie mówiąc, moim zdaniem KII to dobrze zbalansowana, ale ciekawsza wersja Amagi, ze względu na świetną plotkę i torpedy. Dla mnie najbardziej dokuczliwy minusem w porównaniu do Amagi jest ten gorszy spot, może to kwestia dostosowania się. Spokojnie sprzedałem Amagi, jeden z moich ulubionych okrętów :)