Jump to content

Don_Drapek

Players
 • Content Сount

  233
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4783
 • Clan

  [TYTAN]

About Don_Drapek

 • Rank
  Chief Petty Officer
 • Insignia
  [TYTAN]

Recent Profile Visitors

607 profile views
 1. Don_Drapek

  HMS Emerald Tier V

  Hindenburg przy Konigsbergu jest niemrawym klocem to raz, dwa że celność BBków z V tieru pozostawia bardzo wiele do życia w porównaniu do tych X tieru... Ja tam Konigsbergiem paliłem pancerniki z siódmego tieru jak chciałem i g..wno mi mogły zrobić, kwestia manewrowania i odpowiedniego wcześniejszego ustawienia i tyle. Żaden inny krążek , w dodatku, na tym tierze nie jest tak wszechstronnynny jak Niemiec. Dobra już nic nie piszę, bo zamieniam się w Escobara
 2. Don_Drapek

  HMS Emerald Tier V

  Jeżeli tak samo ma nie działać ta taktyka jak na ostatnich rankedach na Hindenie, to już zacieram rączki. Na piątkach najpierw spali się pancerniki, a później pójdzie się po capy jak po swoje i niszczarki nie wiele będą miały do powiedzenia. Konigsberg jest bardzo zwrotny i do tego bardzo celny i dlatego bez problemu sobie radzi z DDkami.
 3. Don_Drapek

  HMS Emerald Tier V

  Jaki Emerald? Jaka Emilka? Ludzie co Wy piszecie w ogóle? Jedynym wymiataczem krążkowym na tym tierze jest Konigsberg. Kapitalne działa ze świetnym rofem, zwinny, nie najgorsze kamo, dobry sonar, samolot, świetne torpedy z wygodnym kątem zrzutu, można zatapiać BBki na raz. Krążownik który ma absolutnie wszystko na V tierze czego trzeba do klepania wszystkiego, oprócz samolotów.
 4. Don_Drapek

  Königsberg, V tier

  W końcu będziemy mieć jakąś firmę rankingówek na V tierze, a Konigsberg to chyba jedyny wymiatacz wśród krążków na tym tierze. Z miłą chęcią wybulę elitarnego expa żeby przerzucić kapitana z Hindenburga. Powinna być świetną zabawą
 5. Don_Drapek

  "Rankingowy sprint"

  Ja tam pewnie spróbuje tym Okhotnikiem mimo że mało gram na deskach, ma zaskakująco dobre kamo przy tej jego sile ognia. Wypadł z paczki świątecznej, wiec może to będzie w końcu jego czas.
 6. Ja uczę się grać na Mino i gram tylko z radarem , I jak na początek to myślę że wyniki nie są złe, 55%WR i 1,4 fraga na bitwę, a jeszcze wiele rzeczy musze sobie usystematyzować. Na Neptunie nie dało się grać z radarem bo ma słabe kamo i dużo bardziej łapie buły niż Mino, a z dymem nie umiem grać wiec go przeskoczyłem w cholerę FreeXPem, i teraz na Mino gra siè na prawdę świetnie, masa desek łapanych w zasięg radaru i porządnego oklepu. Zazwyczaj udaje się wymazać wszystkie deski przy na ''moim capie''. Mi się z radarem gra fantastycznie, i w większości gram solo.
 7. Don_Drapek

  "Rankingowy sprint"

  To skoro dobrze trafiałeś a mimo to miałeś tak nędzny DMG, to są dwa możliwe wytłumaczenia, albo mocno to koloryzujesz, albo Hindenburg w ostatnim patchu dostał nerfa do HEkow. W sumie od skończenia rakedów nim nie grałem, a wtedy jeszcze spokojnie ten okręt był topowym ''dymydż dealerem''.
 8. Don_Drapek

  Polska Liga Klanów WOWS

  To jak będzie z tymi nagrodami?
 9. Don_Drapek

  "Rankingowy sprint"

  A możesz dokładniej opisać tą sytuację, bo jak dobrze strzelasz Hindim to nie powinieneś mieć tak mizernych efektów. Mi osobiście Hinden wbił 1 rangę od 7 :)
 10. Don_Drapek

  WG filozofia politykii i sztuka naciągania

  Zao teraz króluje bo dostało buffa, zaś Hinden nerfa do Rofa, ale w pierwszych dwóch sezonach bezapelacyjnie rządził Hindenburg. Co do APków Henryka, no cóż, nie zgodzę się. Z moich doświadczeń to Henryk bardziej obrywa z APkow od Hindena przy próbach strzału ze wszystkich dział. Raz że Henryk jest większym celem do trafienia, dwa Hinden ma lepszą balistykę. Poprostu mam inne doświadczenia. Być może przy wyrównanym skillu walka by była wyrównana, ale twierdzenie że Henryk zawsze wygra jeden na jeden z każdym krążkiem, to wyraźne nadużycie.
 11. Don_Drapek

  WG filozofia politykii i sztuka naciągania

  Ośmielę się nie zgodzić. Bedąc na Hindenie kilkukrotnie miałem okazję pojedynkować się z Henrykiem na rankedach powyżej 5 rangi. Zawsze wygrywałem i to wyraźnie, albo kończyło mu się hp, albo odchodził na ogryzku na 20 km. Wcześniej też myślałem że Henryk powinien wygrywać ze wszystkimi 1vs1, ale rezultaty były odwrotne czy to od strony Henryka patrząc czy też od strony Hindena. Myslę że są tego dwie przyczyny: 1. Salwy HE z Henryka tak na prawdę statystycznie są słabsze niż z Hindena, zaś pożary mniej więcej wychodzą na to samo. 2. Henryk ma wyższą burtę i łatwiej go trafiać. Gdyby tak było jak piszesz to w klanówkach na flankach królowały by nam Henryki, a nie Hindenburgi..., jako główni liderzy DMG. Nowy booster przeładowania delikatnie pewnie przesunie ciężar szans w stronę Henryka, ale i tak Hinden moim zdaniem będzie nad nim górował. P.S. Sory za offtop, ale musiałem.
 12. Don_Drapek

  Penetracje w DD

  To prawda , bo np.na ostatnich rankingach, jak zostawałem na Hindenburgu + 1BB kontra 2BB przeciwnika to bitwa była już bez problemu wygrana, bo paliłem ich jak szmaty kiedy chciałem i gdzie chciałem, sami zaś nie mogli mnie ubić bo w każdej chwili mogłem zniknąć.
 13. Don_Drapek

  Penetracje w DD

  Skoro dać wszystkim niszczycielom na wszystkich tierach naprawkę, to oczywiście należy ją dać też krążownikom na wszystkich tierach.
 14. Don_Drapek

  Penetracje w DD

  No widzisz dla mnie jeżeli błąd w mechanice gry wychodzi nawet, dopiero na wysokim poziomie umiejętności graczy, to jest to wystarczający argument za tym , iż należy ten mechanizm naprawić. Jeżeli problem dotyczy wszystkich BB na tierze, w dodatku na najistotniejszym tierze, to zdecydowanie problem jest poważny, a nie marginalny.
 15. Don_Drapek

  Penetracje w DD

  1. Ważne że jak się trafi już taki to DD po pierwszej trafionej salwie od BB musi spieprzać gdzie pieprz rośnie , bo zazwyczaj nie ma naprawki. Na klanówkach w Tajfunie i Huraganie są zazwyczaj ogarnięte BBki i patrz jakimś cudem tam meta prawie w ogole odeszła od DDkow... 2. Z dych BBkow gram tylko Yamato i całkiem często udaje mi się wjebac salwę w DD za pół hp , tak mniej więcej co 2.5 bitwy :). A ogolnie teraz rzadko gram na BB. Także tego.
×