Don_Drapek

Players
 • Content count

  18
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  1548

About Don_Drapek

Recent Profile Visitors

20 profile views
 1. Po zamontowaniu kadłuba C obrona przeciwlotnicza zmienia się, z praktycznie nie istniejącej, w znośną. Co do dział to powiem Ci że ogólnie byłem bardzo zadowolony , takie Amagi tylko o jedną lufę mniej, chociaż bywały pojedyncze dni że RNG nie sprzyjało ;)
 2. Tak się składa kolego że rzuciłem okiem na swoje statystyki strąceń na tych dwóch okrętach i to Tirpitz ma więcej strąceń :) Gram na obydwu okrętach w tej samej konfiguracji i z tym samym kapitanem. Jeszcze raz powtarzam, że kupiłem Tirpitza po buffie i piszę jak to teraz wygląda w praktyce. ;)
 3. Kiedy ma wejść brytyjska linia pancerników?
 4. Ja tę tezę postawiłem na podstawie moich wyników na poszczególnych okrętach, a wygląda to tak, że ogólnie na kolejnych okrętach drzewkowych mam coraz lepsze statystyki, WR ogólnie plusowy, zaś na Mutsu i na Tirpitzie mam wyraźnie poniżej moich możliwości, czyli poniżej 45% :). Na Mutsu i na Tirpitzie mam rozegranych po 100 bitew, wiec jak to wytłumaczyć? Moim zdaniem coś jest na rzeczy z tymi premkami.. Ale to moje spostrzeżenia.
 5. Podobne wrażenie mam na Tirpitzie właśnie, mam poniżej 45%, podczas gdy na prawdę nie gram tak źle... Mam też wrażenie że premki mają dodany do losowań jakiś operator który częściej rzuca do słabszych teamów. Na Tirpitz mam 100 bitew i naprawdę staram się grać agresywnie,walczę o capy itd. ale często team za mną się czai albo w ogóle gdzieś spieprza daleko od capów, albo od razu dają się wybić..
 6. Nie jestem pro graczem , bo mam nie całe 1500 bitew , ale spory czas temu wyszedłem z czerwonych stat, od początku gram praktycznie tylko na pancernikach. Tirpitzem i Bismarckiem sporo grałem w ostatnim czasie, wiec mam bezpośrednie porównanie, na tym samym kapitanie, tj. PM AR VG FP AFT. Na obydwu gram z modułami na celność i wykrywanie. Kupiłem Tirpitza po ostatnim buffie, pod względem skutecznosci dział te okręty niczym się nie różnią, co więcej w moim odczuciu pancerze mają takie same właściwości , w sensie obydwa okręty zbierają obrażenia identycznie. Czyli te okręty są praktycznie identyczne z tym że Bis ma sonar, a Tirp torpy, wiec troszkę inaczej wygląda gra taktyczna nimi. Uwaga. Co do rzekomej lepszej AA na Bisie, to w moim odczuciu i również widać to po moich statach, to jest mit !! To właśnie Tirp ma lepsze AA. :D Jak dokończę grind na Bisie to spokojnie mogę go sprzedać, rankedy mnie nie interesują narazie :).
 7. Ok, wrócę do tego modułu na kamo, ale nie wiem czy zdecyduje się żeby wydać to PD na silnik, pomyślę jeszcze. Co do trzymania siè swoich kompanów podczas bitwy, to właśnie tu często jest problem bo często podczas podejscia do flanki, ''koledzy'' poprostu zmieniają plany, a ja nie zdążę już razem z nimi się wycofać i jestem w dupie, mimo że w mojej opinii przewaga przeciwnika zazwyczaj nie jest duża... Co do tego, że na Izumo torpedy to nie problem to jestem zdziwiony, mam całkiem inne wrażenie, za to nawet pancerz boczny sporo potrafi AP odbić co mnie pozytywnie zaskakuje, no chyba że wali do mnie Yamato lub dostaję focusa. Zmienię jeszcze moduł na gaszenie pożarów na przestawienie steru i zobaczymy co z tego wyjdzie.
 8. Witam. Jestem w trakcie grindu Izumo, nie kupowalem drugiego kadłuba, dopiero trzeci, upgradu silnika oraz dział nie zamierzam kupować. Plywam z kapitanem robionym pod Amagi, tj: PM, AR, VG, AFT, CE. Przez pierwsze 60-70 bitew grałem z modułem na kamuflaż, co dawało nie całe 15 km zasięgu, kręciłem wyniki całkiem przyzwoite jak na mój skill (1050 bitew)+ tragiczne łącze (bywają dni że kilka bitew mam za ''0'' bo mam ping 500+), bo zdecydowanie powyżej serwera. Walka z BB powyżej 10km była całkiem przyjemna, z krążkami oczywiśnie też, ale od czasu do czasu dostawałem focus OBkowy od CA i zaraz tonąłem, ale to jeszcze nie był główny problem. Największym problemem były DD, bo tym okrętem poprostu nie da się nanewrować torped. Wpadłem więc na pomysł żeby zamienić moduł na kamo na wcześniejsze wykrywanie torped i okrętów, z początku wydawało mi się że jest lepiej bo wcześniej widzę torpedy i mogę się trochę korzystniej zdąrzyć ustawić. Ale ostatnie 30 bitew kompletnie coś mi nie idzie, często jestem focusowany i nie docieram nawet do 10 min bitwy, nie wiele mogę zrobić bo zaraz jakiś miotacz płomieni przy trzecim pożarze zmusza mnie do odwrotu albo szachuje mnie jakiś DD salwami torped. Jakpostanowię na początku bitwy trzymać siè tylko na tyłach czyli bardzo zachowawczo grać, to później nie nadąrząm za bitwą i już nie wiele w niej zrobię i kończę na 30k dmg... Można powiedzieć że posypała mi się gra na tym okręcie. Czyżby zmiana zasięgu wykrywalności o te parenaście % miała aż takie znaczenie? ? Co byście mi podpowiedzieli?
 9. Ok, mam jeszcze jedno pytanie w takim razie. Czy statystyka ogólna, czyli ''PR'', jest zależna od zdobywane średniego XP? Czyli inaczej, czy statystyka PR jest zależna od aktywnego konta premium, czy też nie?
 10. Witam. Czy statystyki średniego doświadczenia które są ogólnie dostępne na odpowiednich stronach, uwzgledniają doświadczenie dodane w wyniku aktywnego konta premium, czy też zawsze pokazują srednią podstawowego doświadczenia, które jest podane w tabelce po bitwie? A może nie raz jest tak, a nie raz tak? Jak to jest?
 11. Czyli jednak jakieś plusy namacalne są w stosunku do Iowy. Z tego co piszecie to ciekawa alternatywa na 9-tce. Nie można tylko pokazywać boków BBkom , za to sam potrafi porządnie przyłojić, sam się o tym kilka razy przekonałem. Za to Iowę widzę tylko jak się buja przód-tył przy wyspie dziobem do przeciwników, a jak tego nie robi to zaraz idzie na dno
 12. No to w takim razie ta oferta jest mało atrakcyjna jak dla mnie. To wychodzi na to, że najciekawszą ''9-ką'' jest Fridriś
 13. Salwy za 2/3 hp na przykład dostaje również Amagi, którego bardzo lubię, niestety mam na nim jeszcze słabe staty bo mam kiepskiego neta, często sie zdarza że mam ping ponad 300, albo poprostu mnie wywala, poza tym japońskie BB to pierwsza linia jaką robiłem w tej grze, po za tym większość bitew na Amagim to gra na stocku bez kamuflażu ;) Tak więc nie boję się gry miękkimi pancernikami. Wiem też co to gra na dziób. Ponawiam jednak pytanie jakie są różnice w grze między Missouri a Iową, oprócz skupienia salwy i grubszego opancerzenia cytadeli od przodu? ?
 14. Mam pytanie do kogoś kto porównywał bezpośrednio grę Missouri i Iową, czym one się rzeczywiście różnią w rozgrywce? Nie robiłem linii amerykańskich BBków, i nawet raczej nie zamierzam, bo ogólnie widzę w bitwach ''na co je stać''. Zastanawiałbym się jednak nad kupnem Missouri, tak żeby mieć choć jeden solidny akcent amerykański w swoim porcie ;) (gram tylko BBkami). Dlatego chciałbym wiedzieć w czym to Missouri jest lepsze, ew. słabsze ??
 15. ok, dzięki na pewno sobie go sprezentuję bo to będzie prawdopodobnie jedyna 410ka na VI tierze, dla mnie pierdzielnięcie ma największe znaczenie, + jeszcze reload 30s..., słaby pancerz można zniwelować innymi rzeczami, japońskie pance to pierwsza moja linia w tej grze