Jump to content

Don_Drapek

Players
 • Content count

  132
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  3870
 • Clan

  [TYTAN]

About Don_Drapek

Recent Profile Visitors

371 profile views
 1. Zabrać Gwiazdkę Dla Przegranej Drużyny

  Ja nie jestem ani za tym co było kiedyś , ani za tym co teraz, uważam że wszyscy przegrani powinni tracić gwiazdkę, zaś najlepszy z wygranych powinien dostawać dwie gwiazdki. Jestem pewien że taki system szybciej wywinduje lepszych graczy niż obecny i rangi bardziej będą odzwierciedlały poziom umiejętności. Rankedy dzięki temu będą szybsze niż obecnie ale tylko dla tych którzy regularnie potrafią robić różnicę na plus dla teamu.
 2. Zabrać Gwiazdkę Dla Przegranej Drużyny

  Tak, tylko na ocenę stanu bitwy składa się również ocena umiejętności graczy którzy w niej pozostali, jeżeli widzę że jest u nas gracz który jak najbardziej dobrze gra i gra z wyprzedzeniem to wiem że we dwóch jest szansa to wyciągnąć, niestety takich graczy ogląda się rzadko, albo przynajmniej ja mam pecha i zazwyczaj widzę jak zostaje dwóch gości którzy nie potrafią myśleć z wyprzedzeniem. Przy ocenie stanu bitwy oczywiście trzeba uwzględniać umiejętności graczy którzy pozostali po obu stronach, a żeby te ocenić zazwyczaj wystarczy kilkadziesiąt sekund obserwacji. Powtarzam, to żadna czarna magia.
 3. Zabrać Gwiazdkę Dla Przegranej Drużyny

  Piszę raczej o sytuacji w stylu 2:5 i widzę że okręty na mapie są tak rozlokowane że przy minimalnym poziomie myślenia przeciwnicy nie są wstanie tego przegrać. Jak dotąd nigdy się nie pomyliłem przy takich przewidywaniach, a takich sytuacji jest cała masa. Jeszcze raz powtarzam że w przegranym teamie powinni wszyscy tracić gwiazdki, bo ludzie przystępując do bitwy muszą myśleć o tym jak rozgrywać bitwę by wygrać bo tylko to się liczy, nie mogą mieć w świadomości ''tylnej furtki''.
 4. Zabrać Gwiazdkę Dla Przegranej Drużyny

  Wybacz , ale wypraszam sobie utożsamianie mnie z tego typu ''mistrzami szacowania''. Piszę o stanie bitwy w którym już na prawdę nie ma problemu z przewidzenie jej dalszego losu. To nie jest żadna czarna magia.
 5. Zabrać Gwiazdkę Dla Przegranej Drużyny

  Tak się składa że przy takim szacowaniu czy dana bitwa jest przegraną na 100%, czy nie, ani razu się nie pomyliłem, i oczywiście nie podkładałem się tylko grałem dalej , ale to było na nic bo powyżej pewnego poziomu nawet średniaki potrafią zrobić użytek z przewagi 5 do 2. Ja osobiście nie widzę sensu tracić czasu na 100% przegraną bitwę w trybie bitew rankingowych.
 6. Zabrać Gwiazdkę Dla Przegranej Drużyny

  Nie rozumiem, czemu by nie usunać tego zachowywania gwiazdki przy przegranej i niedać drugiej gwiazdki najlepszemu w wygranym zespole? Na litość boską, przecież rankingówki gra się aby WYGRYWAĆ bitwy i piąć się w górę w rangach, i to ewentualnie sprawia przyjemność. Nie ma przyjemność w dokańczaniu i tak przegranej bitwy, w zwierzęcym rzucaniu się o ochłap w postaci zachowania gwiazdki. Jeżeli będzie bitwa skazana na porażkę to będziemy się podkładać aby szybciej skończyć bitwę, i dobrze, bo granie do końca takiej bitwy to marnowanie czasu. Tak się robi w klanówkach bo tam liczy się tylko zwycięstwo. Umówmy się rankingówek nie gra się aby się uczyć od podstaw gry danym okrętem, gra się okrętem który się ogarnia, przynajmniej powinno tak być... . Nie gra się ich też aby grindować dany okręt. Więc po cholerę grać dalej przegraną bitwę??? System który proponuję będzie premiował wieksze umiejętności, zaś jednocześnie będzie zmuszał do gry pod team. Nie widzę żeby tu jakiś aspekt miał ucierpieć. A i wtedy zlikwidowałbym progi gwarantowane , wtedy rangi wiarygodnie by oddawały kto jest lepszym graczem.
 7. Kontenery - Dyskusja

  Wczoraj dostałem kolejny w tym roku, już chyba z ósmy superkontener, szkoda tylko że wypadła z niego już piąta moja modyfikacja doładowania silnika.... znacznie milej bym widział wytwórnie dymu czy też sonar, już nie wspominając o radarze...
 8. Kolejny pancernik na t9 za freexpa, a kiedy dadzą niszczyciel bądź krążownik? ale normalny krążownik z krwi i kości, nie krążownik-pancernik, nie krążownik-niszczyciel, tylko normalny ale ciekawy krążownik za freexpa poproszę.
 9. Haha, czyli klejny raz groch o ścianę? Z naszych wypowiedzi to wywnioskowaliście? Ciekawe jak? A widział Pan wyniki ankiety?
 10. W oczekiwaniu na 10 sezon rankingówek :)

  Gratulacje Tadziu :) Jednak niszczarki nie mają się tak źle na dychach i ciągle można nimi kreować bitwy, jeżeli na przykład ma się 11k bitew rozegranych na dychach w tym połowę na niszczarkach. To wtedy ogarnia się temat :D
 11. Worcester

  Można tak powiedzieć, z tym że bez torped i ogólnie na dychach prowadzenie takiego gameplayu będzie jeszcze trudniejsze niż na siódemkach. W randomach jakoś się odnajdzie zwłaszcza w dywizjonach, ale czy widzicie dla niego miejsce i zastosowanie w klanówkach?? Bo ja nie bardzo... .
 12. Złociutk1, problem polega na tym że to obniżenie cytadeli spowoduje, że tylko niewielki % graczy zrobi z tego użytek i zacznie grać agresywniej. Cała reszta za to będzie dalej grała to co gra teraz na Yamce , czyli nie będzie to aktywne wspieranie na capie, a jednocześnie po takiej zmianie będzie trudniej ich ukarać za grube błędy. Dlatego również jestem za podwyższeniem cytadel w pozostałych BB. Jednakże dałbym Yamce jako JEDYNEJ możliwość penetracji innych BB dziesiątek od dziobu.
 13. W oczekiwaniu na 10 sezon rankingówek :)

  Moim zdaniem Hindenburg, bo najłatwiej będzie zachować gwiazdkę bo jest najbardziej wszechstronny.
 14. No to na prawdę jest masakra jak on zbiera w porównaniu do innych BB X tieru. Powiem tak, Yamato była moja pierwsza X, na początku ciekawe doświadczenie ale żyby mi to d*pe urwało to nie. Później zacząłem grać krążkami i tak zrobiłem Desa, Hindena i Henryka i każda z tych dych jest mega przeskokiem jakościowym w porównaniu do swojego poprzednika, każda daje niesamowitą frajdę, i poczucie że ma się w rękach potężne narzędzie. Zdecydowanie nie mogłem tego powiedzieć o Yamato, ta jego potęga jest mocno przereklamowana. Sprzedałem bo nie chciało mi siè nim w ogóle grać, bo już wolę sobie zagrać na Kii z ch*jowym MM, znacznie większa frajda.
 15. Henri IV (X)

  Okręt jest świetny na flance, mam na nim znacznie lepsze PR niż na Desie czy Hindenburgu. BBki pali jak wściekły, krążki na odległości poniżej 15 km też, jak któryś siè odchyla to solidnie obrywa z AP nawet bez cytek. Ale muszę jeszcze trochę pojedynków z ogarniętymi Xmi stoczyć żeby coś dokładniej napisać. Ja gram bez żadnej modyfikacji na ster, wziąłem zamiast tego akcelerację + modyfikacja doładowania silnika i moje uniki polegają na ustawieniu się dziobem na flance i manewrowaniu głównie przód tył, często walą do mnie przez pół bitwy trzy BBki + jakiś CA i nie mogą mnie ubić :D, cała masa salw spada przed dziobem lub za rufą. Do tego dziób sam w sobie jest całkiem mocny. A ja w tym czasie spalam najpierw jednego, później zaczynam drugiego, w między czasie podpalę trzeciego, itd. Jeżeli mam jakieś wsparcie (chociaż jeden BB lub ogarnięty Hinden) + świecenie, to generalnie można skutecznie zatrzymać przeciwny team na tej flance przez całą bitwę i powoli ich wykańczać. Do tego przyśpiesznie i prędkość która pozwala wykańczać DDki w końcówkach bitew :). Strzelania w mniejsze lub bardziej odległe cele trzeba się nauczyć. Ja dopiero po ok 10 bitwach zacząłem regularnie trafiać krążki w pojedynkach na otwartej wodzie. Dużym minusem jest to że okręt przez większość bitwy jest mocno uzależniony od spoterów :/. Unicumem nie jestem ale na tym krążowniku czuję się na prawdę bardzo mocny w bitwie. To pierwsza moja dycha na której czuję się tak pewnie.
×