Jump to content

Don_Drapek

Players
 • Content Сount

  323
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5807
 • Clan

  [TYTAN]

About Don_Drapek

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia
  [TYTAN]

Recent Profile Visitors

766 profile views
 1. Don_Drapek

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Dobrze, obejrzę te bitwy z CVkami, bo na prawdę jestem ciekaw jak to wygląda i na ile jest to ciekawe. Nie rozumiem dlaczego twierdzisz że w klanówkach wszystkie okręty stoją za górkami. Tak na prawdę jest tylko JEDEN krażownik który z natury MUSI stać za wyspą.
 2. Don_Drapek

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  No i ciekaw jestem co takiego ciekawego, pod względem taktycznym, się dzieje w tych bitwach w Kotsach z lotniami.... Tego typu dyskusje nie mają sensu bo od dawna na tym forum nikt nikogo nie może przekonać do swojej racji w kwestii słuszności CVek. Myślę jednak że jest jeden sposób żeby przekonać jednych lub drugich do zmiany poglądu, mianowicie urządzić turniej z CVkami, coś w stylu Korony Bałtyku lub klanówek. Wtedy by się okazało czy rozgrywka z CV rzeczywiście jest ciekawsze czy też nie, każdy polski klan miałby okazje się o tym przekonać.
 3. Don_Drapek

  HMS Edinburgh Tier VIII

  Za to na rankingówki z 10-kilometrowym radarem będzie świetny :D
 4. Don_Drapek

  HMS Minotaur Tier X

  Kwestia ogrania go z radarem. Ja na przykład od początku gram z radarem , w około połowie bitew dożywam do końca, a WR mam ponad 60pr. Dym nie jest mi tu do niczego potrzebny, kwestia przewidywania i planowania kolejnych kroków. I do tego właśnie się bardzo przydaje radiolokacja, przynajmniej dla mnie. Mając radar możesz poprowadzić swoją flankę nawet jeżeli nie ma na niej Twojej niszczarki, oczywiście nie jest to łatwe, i trzeba przewidywać punkty ''styczne'' zeby już byc we wstepnej fazie nawrotu.
 5. Don_Drapek

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  A Wy ciągle wokół tego samego. A niech sobie te lotniska i ściągają pancernika całego naraz, to by było wskazane nawet. Niech sobie zadają duże obrażenia szturmowce, ale niech nie spotują z dupy w ciągu kilkunastu sekund dowolnego celu na mapie dla CAŁEGO swojego teamu. Jeszcze raz powtarzam , problem leży w spocie, a nie w dymejdżu od lotni.
 6. Don_Drapek

  CW 4 sezon

  Dobrze, to po kolei: 1. Mam Stalina, mam nie najgorsze wyniki na nim, i przez cały sezon klanówek się naogladalem co potrafi. 2. Nie napisałem że Stalingrad nie ma wad , tylko pisałem o kompromisie wad i zalet. 3. To że jest latwym łupem dla lotni to nie ma znaczenia, bo piszemy o klanówkach, a jak wiemy CVek na klanówkach dalej nie będzie (prawdopodobnie). 4. Stosunkowo rzadko jest je widać na randomach bo na dychach przecież już od dawna mamy cały przekrój graczy, i zrzeszonych i tych niezrzeszonych, ponadto cały przekrój klanów. Zaś w klanowkach było tak że dwie najniższe ligi były bez stalinów a w Sztormie dopiero trafiało się na pojedyncze Stalingrady , im wyżej tym ich częstotliwość zwiększała się, aż do klanów typowo tajfunowych w których w lineupach prawie zawsze były po dwa Stalingrady. Sądze że w kolejnym sezonie ta granica wzrostu nateżenia Stalingradów obniży się conajmniej do połowy Sztormu. 5. Owszem klany wiedzą jak niszczyć Stalingrady, co nie zmienia faktu że i tak oferują najlepszą relację wad i zalet, ze wszystkich krążków radarowych ''stacjonarnych''. Ponadto przyczyniły się do okrojenia różnorodności taktyk, bo bardzo skutecznie rozszteliwują pushe z drugiej flanki.
 7. Don_Drapek

  CW 4 sezon

  No i wyglądały tak , że trzonem lineupów były dwa Staliny. A jakoś w Tajfunie za wiele nie było widać (żeby nie powiedzieć w ogóle) lineupów opartych o dwa Desy, czy też dwa Worcestery, czy też dwie Moskwy, czyli rozumiem że to przypadek, i Stalingrad nie jest najlepszym kompromisem wad i zalet pośród wymienienych powyżej okretów...
 8. Don_Drapek

  CW 4 sezon

  Nie, ale wpływa na spłycenie różnorodności taktyk i lineupów.
 9. Don_Drapek

  CW 4 sezon

  No właśnie problem polega na tym że, przy obecnej dystrybucji stali przez WG zaraz kazdy ''sztormowy'' klan będzie miał taką ilość stalingradów że prawie zawsze bedzie mógł wystawic dwa do bitwy podczas większości sesji. Nie pomyślałeś o tym, że Stalingrad to już nie jest taki towar luksusowy, jak przed poprzednim sezonem?
 10. Don_Drapek

  CW 4 sezon

  Co do lotni to, no trudno, zawsze będzie na tym forum podział, na zwolenników i przeciwników CVek. Ale co do tego: To w takim razie znieśmy limit na pancerniki , bo przecież nie po to ludzie grindowali Yamato, Kurwursta czy Monti by teraz zabraniać im tym grać...
 11. Don_Drapek

  CW 4 sezon

  Uważam że po ostatnich zmianach na korzyść niszczycieli , tj naprawa mechaniki penetracji APków w DDki oraz zmiany w mechanizmie radarowania, DDki będą miały trochę więcej do powiedzenia w klanówkach i to bardzo dobrze. Ja bym tylko wprowadził jeszcze jedną modyfikację odnośnie limitów w lineupie, konkretnie wprowadziłbym ograniczenie do max 1 Stalingrada (ew. 1 ''super krążownika'') na team. To by pozwoliło na częściowy powrót taktyk opartych na typowych pushach, bo przy dwóch Stalinach na przeciwko łatwo takie pushe rozstrzeliwać. To by doprowadziło do większej różnorodności taktyk, a i statystycznie bitwy powinny być bardziej dynamiczne. Na prawdę nie potrzeba nam tutaj lotniskowców które niosłyby ze sobą trudne do przewidzenia implikacje, których eskalacja miałaby miejsce w dwóch najwyższych ligach.
 12. Don_Drapek

  CW 4 sezon

  Wieje nudą, no dobrze, ale nuda to dopiero będzie jak będą CVki na klanówkach plus obecny mechanizm spota. Różnorodność, taktyczna bedzie bliska zeru. W wyższych ligach niszczycieli nie będzie w lineupach, bo po wuj one jak nielimitowane samoloty wszystko wyspotują. Nie brałem udziału nawet w tych testowych klanówkach, ale i tak nie trudno przewidzieć jak to będzie wyglądać przy obecnej mechanice. Zobaczycie że w takiej proponowanej formie, czyli CVki plus obecna mechanika to ten tryb zdechnie i tyle.
 13. Don_Drapek

  USS Alaska

  A może się i nie gasić, jeżeli wpadnie pułapke perma spota to jego chwile w tej bitwie są już policzone, pływająca stodoła siana, w dadatku z kapiszonami, a tak zapowiadali jakie to te pociski świetne będą, że ojej..... Puki co Kronsztad jest znacznie groźniejszym przeciwnikiem.
 14. Don_Drapek

  USS Alaska

  Mi tam się podobają te Alaski na przeciwko, dobrze płonom. Najłatwiejszy okręt do spalenia na początku bitwy, chyba że gra na nim ktoś na prawdę ogarnięty.
 15. Don_Drapek

  Korona Bałtyku - Polski Turniej WoWs

  Czy rozważacie w kolejnej edycji zmianę tieru, inne ograniczenia ilości klas, liczby oktetów itd.? W ogóle czy chcecie brać pod uwagę zdanie na ten temat uczestników pierwszej edycji? Może planujecie jakąś bardziej rozbudowaną ankietę na ten temat?
×