Don_Drapek

Players
 • Content count

  33
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  1862

About Don_Drapek

Recent Profile Visitors

86 profile views
 1. Postanowiłem nie czekać na relacje i kupiłem KII Założyłem na niego dokładnie taką samą konfigurację modułów jak na Amagi, oprócz pierwszego slotu, tj. : Ochrona pomocniczej i przeciwlotniczej, mniejszy rozrzut z baterii głównej, ograniczenie pożarów i zalań, przestawienie steru, kamo. Przerzucilem kapitana z Amagi tj: PM AR EM VG CE AFT O to tak po krótce efekt w porównaniu do wymaxowanego Amagi z tym samym kapitanem: - o 2000 więcej HP - torpedy 3 na burtę z niezłym kątem zrzutu (na pewno lepszym niż na Mutsu) - zasięg baterii głównej o niecałe 300m krótszy - rozrzut baterii głównej praktycznie identyczny - reload baterii głównej o 1s dłuższy - obrót wież o 180 st. o 2,4s dłuższy - plotka dwa razy lepsza - pomocnicza dwa razy słabsza - przestawienie steru o 1s szybsze - promień skrętu o 20m dłuższy - predkość maxymalny o 0,5 węzła mniejsza - spot z pow. o 400m gorszy (13,4 km) Aby ocenić pancerz to trzeba trochę więcej popływać ale po kilku bitwach nie rzuciła mi się w oczy różnica w porównaniu do Amagi, na pewno działa są identycznie skuteczne. Ogólnie mówiąc, moim zdaniem KII to dobrze zbalansowana, ale ciekawsza wersja Amagi, ze względu na świetną plotkę i torpedy. Dla mnie najbardziej dokuczliwy minusem w porównaniu do Amagi jest ten gorszy spot, może to kwestia dostosowania się. Spokojnie sprzedałem Amagi, jeden z moich ulubionych okrętów :)
 2. Ok, rozumiem i szanuję. Przepraszam za niesprecyzowanie.
 3. Ok, ale mnie osobiście gra pancernikami typu Kongo kompletnie nie rajcuje, a Isizuchi to czwórka, na której sie spamuje HEkami zdaje się, bardziej zawsze mi chodziło o premkę na wyższym tierze, z konkretnym pie*olnięciem, bo to najbardziej cenie w japońskich BB :) Ale to tylko moje specyficzne preferencje :)
 4. Przeszedłem japońską linie BB i chciałem w końcu nabyć porządną premkę do szkolenia kapitana. Prawda jest taka że linia niemiecka ma dwie porządne premki, Szarego i Tirpitza, linia Amerykańska ma w ogóle kozacką premkę bo Misouri, a Japońska puki co miała tylko Mutsu, na szóstce i jeszcze w dodatku akazał się jakimś nieporozumieniem... Ja rozumiem że okręt może mieć słabe strony dla balansu tych mocnych stron, ale Mutsu miało mieć mocne i skuteczne działa jako rekompensatę za brak pancerza, brak plotki i praktycznie brak pomocniczej, a w rzeczywistości te działa są na prawdę beznadziejnie xhimeryczne... To był żart a nie premka. Dlatego też liczyłem że KII będzie takim urozmaiconym świetnym już Amagim. Czyżbym znowu się przeliczyć? Czekam na relacje z gier...
 5. Czy ktoś mógłby mi podać które krążki mają radary? i które mają sonar? Robię pierwszą linię DDków, jestem na Akatsuki i nie dokońca jestem pewien na które CA mam zwrócić szczególną uwagę. Z góry dzięki
 6. chodzi mi o to że jakakół wiek linia CA zrobiona do 7 odblokowywała by wszystkie linie BB, bardziej chodzi mi o to żeby nowi gracze przechodzili wszechstronne przymusowe szkolenie Nie zgadzam się z tym że BBki to najbardziej niezależna klasa, wręcz przeciwnie, same BBki w bitwie to ślepe i kulawe BBki.
 7. Bo tak naprawdę to ddki nie mają co płakać, jedyną klasą która ma powody do narzekania to właśnie CA, i to nie dlatego że mają za mało argumentów tylko dlatego że za dużo jest właśnie BB w bitwach. Ameryki nie odkrywam :)
 8. Słuchajcie, ponieważ głównym problemem tej gry teraz jest to że pływa za dużo BBków, to jakiś czas temu pomyślałem sobie jak można by to rozwiązać. Moim zdaniem wystarczyłoby wprowadzić ograniczenie, iż pierwszy pancernik można zbadać dopiero gdy zbada się którąś linie krążowników do 7-8 tieru. Po pierwsze, więcej nowych graczy zostawałoby przy krążkach bo lepiej by poznawali ich walory. Po drugie, jeżeli decydowali by sie na grę na BB, to od początku byli by bardziej ograni w realiach bitwy, mieliby już lepszy przegląd bitwy, byliby bardziej pomocni innym klasom, wiec poziom powinien skoczyć. Po trzecie, wygenerowano by to poprostu dużo więcej CA w bitwach bo musieliby nimi grać przez jakiś czas, zaś ilość BBKÓW by to ograniczyło. Co o tym sądzicie?
 9. sorki piszę z telefonu na szybko, nawet nie wiem czemu mi się tak wyświetliło
 10. obrót o 180 chyba 54s wiec rzeczywiście bardzo długo jak na ten tier, trzeba będzie dobrze się ustawiać z wyprzedzeniem, ale z perkiem na obrót to będzie chyba coś takiego jak na Amagi bez perka, dało się grać przecież :)
 11. Obejrzałem kilka bitew z testów nim, zapowiada się miodnie :). Samo Amagi już jest groźnym przeciwnikiem przeciwko ''dziesiatką', a co dopiero z torpedami z fajnym kątem zrzutu i świetną AA. Trzeba będzie troszkę precyzyjniej wybierać momenty ataku i cele bo 5s dłuższe przeładowanie to sporo, obrót wiesz też znacznie dłuższy. Myślę jednak że tym co podchodzi Amagi to też zdecydowanie podejdzie Kii :). Skuteczność dział wydaje się jak najbardziej taka jak na Amagi więc bardzo dobra. Ciekawi mnie tylko jak w rzeczywistości będą wchodzić obrażenia w jego pancerz...
 12. A mógłby się wypowiedzieć na ten temat ktoś kto w ostatnim czasie grał sporo na tych dwóch okrętach, albo je bezpośrednio porównywał? Bo dane teoretyczne na temat okrętu to jedno, a to na co go stać w bitwie w rzeczywistości, w danym okresie między patchami to drugie. :)
 13. A gdzie ja napisałem, że Ty napisałeś, że jest gorszy? :) To moje ostatnie stwierdzenie miało nie dotyczyć bezpośrednio naszej dyskusji. Co do AKTUALNEJ plotki Tirpitza, to zagrałem nim 100 bitew i na prawdę lotniska NIE były dla mnie upierdliwe. Plotke miałem buffniętą tylko przez AFT.
 14. Na stockowym kadłubie zagrałem Bismarkiem kilkanaście bitew pierwszych, na ponad 120 w sumie. Więc to nie wyjaśnia przyczyny tej ''anomalii''. Pewnie i tak Cię nie przekonam więc może zakończmy tę dyskusję. W każdym razie w moim odczuciu, na chwilę obecną, Tirpitz pod względem sprawności bojowej, w niczym nie odstaje od Bismarcka.
 15. Sprawdź moje statystyki na wows-numbers i się przekonasz ;) To że napisali oficjalnie że dostał buffa do pomocniczej to nie znaczy że nie poszły też jakieś inne buffy, prawda? Przecież z każdym Patchem ciągle coś majstrują przy okrętach. Dla mnie na przykład, ewidentnie nie ma różnicy teraz w pancerzu, między Tirpem a Bisem, a przecież Tirpitz wcześniej ewidentnie miał słabszy... Gram dalej :)