Jump to content

Don_Drapek

Players
 • Content count

  97
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  3136
 • Clan

  [TYTAN]

About Don_Drapek

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

280 profile views
 1. Split US CL/CA - dyskusja ogólna.

  Ja też nie mogę się doczekać tej gałęzi, i pomysł z X jako przerosnietą Atlantą bardzo mi się podoba. Dla mnie to jest super gamę play, ciągle blisko capów i dużo balansu na krawędzi, człowiek nie nudzi się przez całą bitwę, w ogóle US CA mają ciekawszy gameplay, niemieckie już tak mnie nie kręcą, a Atago to dla mnie nuda i tyle. Myślę że wprowadzenie linii która jest krzyżówką amerykańskiej i brytyjskiej to znacznie ciekawsza opcja niż wprowadzanie krążowników ''pancernikopodobnych''.
 2. Kronstadt IXT

  To będzie dziwny krążownik...
 3. Kronstadt IXT

  Trochę martwi mnie ta dyspersja, sigma 1.8 też nie powala... Jaką sigme ma Moskwa tak dla porównania?
 4. Losowania misji na francuskie pancerniki

  z szóstego kontenera z misji wypadła mi misja na Bretanie
 5. Kontenery - Dyskusja

  wczoraj trzecim kontenerem dnia okazał się SK , wypadła modyfikacja doładowania silnika
 6. Nie możesz wszystkich wrzucać do jednego worka. Ja zacząłem grać w Wows nie mając wiekszego pojęcia o klasach okretów, ich zaletach i wadach. Jedynymi konkretnymi jednostkami o jakich wczesniej wiedzialem był Bismark i Missouri...:D. Jednocześnie pomyślałem sobie że gra największymi okrętami musi być trudna, ze względu na manewrować. Zacząłem wiec grać panckami i mi się spodobało. Dopiero po 1,5k bitew zacząłem bardziej grać niszczarkami i krążkami. BTW teraz mam 2,7k bitew, i wiesz co uważam? Że pod względem trudności w grze, szeroko pojętej, pomiędzy DD, CA, BB postawił bym znak równości. :) Ale również uważam że jest za dużo BB w bitwach i trzeba je ograniczyć żeby bitwy były ciekawsze. Ale to, że jest ich dużo to nie znaczy że są prostrze w graniu, bo zauważ że łatwiej jest robić 60% WR na DD czy CA niż na BB... . Widać to wyraźnie też w rankingówkach, bo żeby wbić jedynkę BBkiem to na prawdę trzeba dobrze wymiatać tą klasą. To nie jest nawet tylko mój wniosek bo już to było pisane w temacie ostatniego sezonu rankedów.
 7. Czyżby to miał być pierwszy okręt premium za free XPa, NIE będący pancernikiem ??
 8. Oczekiwanie na 9 sezon rankingówek :)

  26k średniego dmg na Atlancie to jakiś żart... , to ja bez kamo, bez IFHE i bez AFT mam 40k pomimo że się jej uczę i mam jeszcze nie wiele bitew na niej. Fakt że masa ludzi ktrórzy pokupowali Atlanty kompletnie ich nie ogarnia, widać to po tym jaki jest płacz i lament na forum w jej temacie.
 9. Oczekiwanie na 9 sezon rankingówek :)

  Sporo będzie zależało od map. Wiem na pewno że łatwiej jest kontrolować capa Atlantą niż NO bo fantastyczny Rof + Dużo dział + radar i DDki znikają w oczach i nie potrzeba pomocy innych okrętów aby je szybko eliminować. NO zaś zazwyczaj potrzebuje pomocy. Do tego Podpałka i Pancerniki wolą się odsuwać od strefy rażenia. Poza tym bardzo wysoka parabola pocisków pozwala mocno przytulać się do wysp, nic z konkurencji nie jest w stanie jej skutecznie oddać, chyba że z innego kierunku. Ale pożyjemy, zobaczymy. :)
 10. II Sezon Bitew Klanowych

  Dokładnie właśnie o to się rozchodzi, i tego efektu praktycznie nie dałoby się zniwelować przewagą umiejętności graczy na innych klasach okretów, bo spotowanie z samolotów miałoby gigantyczne znaczenie na klanówkach.
 11. II Sezon Bitew Klanowych

  Na randomach można wyjść z kolejki jak są dwie CVki, wiec ilość bitew gdzie wtedy triafamy CVki na średnich i wysokich tierach jest znośna, na tyle że nie trzeba robić buildow pod AA i się to odczuje może raz na 20 bitew... Wiem co piszę bo na niczym nie mam zbuffowanej AA oprócz Missouri.
 12. Oczekiwanie na 9 sezon rankingówek :)

  Na szczęście w ostatnim momencie zdecydowałem się kupić Atlantę i nie ukrywam że czekam na rankingówki na 7. To fantastyczny krążek który dobrze ustawiony potrafi zblokować capa i całą strefę obok niego. Do tego świetny funship, jest dużo radochy z gry nim :D Właśnie takiego okrętu brakowało mi na rankedach ósemkach.., niestety jeszcze nie mam ogranych ddków, a pancerniki mają statystycznie za mały wpływ na bitwę, wiec dużo grałem na NO który potrafi wykreować bitwę i przy tym daje dużo satysfakcji ale niestety gra nim to też duża loteria bo niezwykle zbiera obrażenia a i to przeładowanie nie powala, wiec zapalniczka z niego średnia. Kupiłem wiec Atago licząc na stabilniejsze wyniki i fakt często udawalo się zachować gwiazdkę ale co z tego jak nie można świecić ddków i zazwyczaj trzeba pozostawać w drugiej linii, przez co o wynku bitwy i tak decyduje walka ddków.... . Po za tym dla mnie gra na Atago to na dłuższą metę poprostu NUDA ! Dlatego też ostatni sezon nie przypadł mi do gustu i liczę na kolejne.
 13. Kontenery - Dyskusja

  u mnie wczoraj wpadł SK tym razem 100 flag na -20% czasu gaszenia pożaru
 14. Ishizuchi pancernik premium IV tieru

  Wczoraj postanowiłem trochę się odstresować po ciągłej grze na wysokich tierach i zagrałem sobie cztery bitewki na Ishi . Te OBki są poprostu kozackie, do tego fajne skupienie, 10 dział i reload 25s. To wszystko doprowadza do kuriozalnej sytuacji, że tym pancernikiem poluje się na niszczarki a nie na owrót :D. Nie ukrywam mam z tego dużą radochę bo uwielbiam tępić DDki. W krążki walimy sobie spokojnie z OB i cały czas wchodzą ciężkie obrażenia i pożary. Wczoraj ustawił się do mnie dziobem Caledon na 10 km i dostał z OB salwę dewastującą za 16k... . Jak widać że krążek będzie bokiem to ładujemy APki i one wykańczają robotę. W zasadzie bodobnie jest z grą przeciwko BBkom ale trzeba grać bardziej na rufę jak jest ich więcej niż jeden i uważać z wychylaniem się. W pojedynku z jednym BB można iść powoli nawet na dziób I powoli go drążymy OBkami i pożarmi. Plus jest tu taki że Ishi ma bardzo dobre kąty ostrzału z tylnych wież i mniej się odchylamy niż na przykład taki Kaiser którego z bliższego dystansu można dobić APki jak się do nas odkręci żeby rabnąć ze wszystkiego, sami wtedy nie wiele się otwieramy. Oprócz samolotów to największym zagrożeniem jakie zauważyłem jest Julio Cezar, ze względu na świetne skupienie i bardzo skuteczne APki, nie ma sensu długo grać przeciw niemu na dziób bo i tak co salwę wchodzą nam spore obrażenia. To tak na prawdę jedyny okręt który stanowi problem w pojedynkach. Jeżeli na początku trzymamy odpowiedni dystans do BBkow to robimy co chcemy. Należy jeszcze zwrócić uwagę na Kongo bo obok Julka ma najlepszą celność i można od niego mocno oberwać z dystansu przy chwili nie uwagi. Ogólnie okręt miód, malina. Trochę się rozpisałem :)
 15. II Sezon Bitew Klanowych

  Żeby nie było że aż tak cukruję, ale w 100% się zgadzam. Dokładnie o takim pomyślę myślałem już dawno, cześciowo pisałem o nim w temacie o ''końcu CA''. To samo bym zrobił z radarem bo ten wspólny spot od wszystkiego to jest przegięcie. Dlaczego wszyscy mają do mnie walić i trafiać pomimo że się ustawiłem tak żeby mnie nikt nie widział w lornetce? Gra byłaby znacznie ciekawsza.
×