Jump to content

lobuzjeden

Players
 • Content count

  1,589
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

 • Clan

  [LOBUZ]

About lobuzjeden

 • Rank
  Sub Lieutenant
 • Insignia

6 Followers

Recent Profile Visitors

1,765 profile views
 1. [LOBUZ] Grande Gringos Niosą Kaganek Oświaty

  Być może. Opisałem tylko to co się u nas działo z rankingami. Mieliśmy fajny wygodny plan, że "for fun/dla misji" gra Alfa (żeby nie musieli zmieniać co klanówki typu dywizjonu na Bravo), o pozycję gra jeden team Bravo. Już na starcie dostaliśmy po twarzy bo 200 punktów gratis dostała tylko Alfa, w efekcie czego nasze "słabsze" teamy mające tylko walczyć o misje z nowymi dowódcami nagle walczyły w wichrze z klanami z huraganu, a najsilniejszy skład walczył w szkwale z przeciwnikami czerwonymi jak cegły. Zauważyliśmy, że mimo bitew w Szkwale zalicza nam misje z Wichru bo dywizjon Alfa był w Wichrze. Następnego dnia CW Bravo wbiła się do Sztormu a Alfa została w wichrze i o dziwo Alfa nie dostawała misji ze sztormu. Do tego wyszło, że hidden elo jest osobne dla Alfa i Bravo i grając na Bravo w czasie walki o awans Wicher->Sztorm walczyliśmy ze ścisłą topką z Tajfuna bo seria 20+ zwycięstw tak wywindowała nam elo. Po zmianie typu dywizjonu na Alfa nagle wrzuca "średnie" teamy. Ogółem trochę burdel i gadaliśmy przed CW jak zagrać ten start i wykorzystać system dwóch rankingów, ale jak widać to było wróżenie z fusów bo nikt nie miał pojęcia jak WG to rozegra. Jeśli to naprawili to dobrze, tak czy siak będzie to ciekawy sezon przez wprowadzenie Worcestera, który otwiera możliwości całkiem nowych lineupów.
 2. [LOBUZ] Grande Gringos Niosą Kaganek Oświaty

  Day 3 bez screena bo skakaliśmy na 2 rankingi. Generalnie z testów wyszedł #wargamingprogramming, tj. jeśli Wasz team Alfa jest w lidze X, a team Bravo w lidze Y to teamowi Bravo zaliczają się misje z ligi X, ale jeśli już team Bravo jest w lidze X (wyżej) a team Alfa w lidze Y, to teamowi Alfa NIE zaliczają się misje z ligi X (jeszcze do sprawdzenia, bazuję na tym co mówili z innych dywizjonów grających na osobnym rankingu). Kolejny fuckup to przyznawanie 200punktów grupie Alfa, ale Bravo już dostała okrągłe 0. I finalnie liczenie hidden ELO: jest liczone osobno dla grupy Alfa i grupy Bravo. W związku z powyższym tutorial "jak najoptymalniej grać ten sezon?": 1. Bierzesz wszystkie teamy na Alfa, napierdzielasz do Tajfuna. 2. Wrzucasz wszystkie teamy w Bravo, napieprzasz 30 bitew walcząc vs czerwone teamy w szkwale. 3. Gratulacje Stalingrada. Opcjonalnie można jeszcze specjalnie poprzegrywać sporo misji w Bravo żeby obniżyć hidden ELO i dopiero nabić 30 winów. Ciekawe czy to naprawią i kiedy:P
 3. [LOBUZ] Grande Gringos Niosą Kaganek Oświaty

  Day 2 Jak mawiał premier Morawiecki - strategia stabilnego wzrostu:P
 4. [LOBUZ] Grande Gringos Niosą Kaganek Oświaty

  9/9 wygranych. Niestety nie policzyło nam 1 bitwy nie wiem dlaczego (wyskoczył błąd po bitwie). edit: dla pytających dlaczego nie jesteśmy w wichrze - gramy na 2 rankingi. 1 team ranking beta i cały klan ranking alfa. Beta zaczynała od 0 punktów na końcu szkwału:( edit2: jak komuś nie zaliczyło bitwy niech poczeka - zalicza po dłuższym czasie.
 5. Worcester

  Nie warto. IX to gunwo totalne. Lepiej przejdź Clevea normalnie, jest lepszy niż Settle i przeskocz Settle z wolnego. Niestety nie mam wolnego i muszę szybko wygrindować Worcestera na CW, a grind Settle jest BARDZO bolesny. a) kąt ostrzały do przodu 40 stopni (dramat), b) kąt ostrzału do tyłu podczas ucieczki 50 stopni (!!!), c) cytadela wielkości wieżowca. W skrócie: 1vs1 nie masz szans z absolutnie żadnym krążkiem bo możesz strzelać tylko z dwóch dział. Do gry na uciekanie i strzelanie pełną burtą się nie nadaje bo ma 50 stopni kąt ostrzału do tyłu. Tak naprawdę ten okręt nadaje się tylko do strzelania zza wyspy, ale jeden spot od samolotu i BB Cię dewastuje. Nie pamiętam, żebym tak tragicznym okrętem grał (no może Furutaką przed buffem). Każdy inny T9 CA zjada go na śniadanie swoimi możliwościami.
 6. [LOBUZ] Grande Gringos Niosą Kaganek Oświaty

  To do soboty o7
 7. Interesująca jest Twoja aktywność Scarrry i próby powrotu do łask społeczności. Problem w tym, że używaniem cheatów przegrałeś wszystko - począwszy od szacunku a skończywszy na zaufaniu. Żaden rozsądny klan nie przyjmie człowieka, który kiedykolwiek grał na warpacku (tym bardziej, jak są na to mocne dowody). W poście z przed 2 tygodni pisałem co jest dla Ciebie najlepszym wyjściem - czysty start. Nowe konto, nowy nick, brak używania cheatów. Wilk syty i owca cała - społeczność widzi, że zniknąłeś i ma poczucie zadośćuczynienia sprawiedliwości a i Ty nie masz problemu ze znalezieniem klanu pod CW. Problem w tym, że najwidoczniej Ci się nie chce i wygląda na to, że masz słabe zdanie o polskich leadach klanów skoro myślisz, że "przepraszam" i streamingiem bitew zdobędziesz na nowo stracone zaufanie. Nie wiem z czego to wynika, podejrzewam, że z lenistwa do ponownego grindowania konta. Tak czy owak obserwując to co się dzieje czuję ogólny niesmak - przez brak kary ze strony WG i przez Twoje własne podejście. Serio, odpuść sobie i nam czytanie tego wszystkiego, odpuścisz 1 sezon CW a na następny będziesz miał już gotowe konto i czystą kartę. To IMHO jedyna "słuszna" droga.
 8. Ja tam zloty zawsze uważałem, że każdy wydaje kasę na co chce. Po to mamy wolność żeby samemu oceniać czy warto coś kupić. Dopóki premki nie wpływają na grę ogółu (tj. nie są must have jeśli chcesz być konkurencyjny z płacącymi graczami) niech sprzedają ich pierdyliard miesięcznie. Sam też uważam za bezsens wydawanie kilku tysięcy żeby patrzeć na modele 3D w porcie (zwłaszcza, że te modele można ściągnąć z pewnej stronki i sobie oglądać do woli:P) ale jak ktoś chce to nikt mu nie zabroni.
 9. Spotkany @Jan_Onufry_Zagloba na Yamato. Męczyłem go moim Desem zza górki, próbował mnie wyciągnąć ale całe szczęście w przeciwieństwie do pewnych graczy był uczciwy i nie leciał na warpacku, przez co nie zauważył że zmieniłem zwrot i zacząłem płynąć do tyłu. Uratowało mnie to od dewastującej salwy. Udało się wyciągnąć grę z 6ścioma fragami dzięki doświadczeniu i umiejętnościom, a nie specjalnym programom za euro jak w przypadku niektórych graczy. Jeszcze słówko dla mniej doświadczonych graczy, którzy mogą nabrać się na ściemę widoczną parę postów wyżej: służenie powtórkami w celu udowodnienia niekorzystania z cheatów nic nie da, bo powtórki odtwarzane są na kliencie, tzn., jeśli ktoś używał warpacka i wyśle Ci powtórkę Ty tego nie zobaczysz bo nie masz warpacka. I odwrotnie: jeśli ktoś NIE używał warpacka i wyśle Ci powtórkę a Ty ją odtworzysz i masz warpacka to będziesz widział warpacka (co do tego drugiego nie jestem pewny bo nigdy nie splamiłem się takim poziomem plucia innym graczom i współklanowiczom w twarz jakim jest używanie cheatów w grze online). Jedyny sposób na udowodnienie niekorzystania z cheatów w WoWS to niestety nagrywanie wszystkich swoich bitew jakimkolwiek programem typu OBS/bandicam albo non stop streamowanie (Twitch chyba archiwizuje filmy więc można tego mieć sporo). Powtórki nic tu nie dają o czym dobrze winny wie a mimo to ściemnia, że udowodnią "niewinność". Pozdrawiam wszystkich spotkanych ostatnio graczy, którzy grają może słabiej i niefioletowo, ale uczciwie (z klanów ARES i WOLF, nicków niestety nie pamiętam). Macie o wiele większy szacun niż Ci, którzy przedłużają sobie przyrodzenie specjalną nakładką.
 10. Smutny temat o smutnym mundialu

  Pierwszy raz cieszę się, że ktoś zacytował Greysharka i zobaczyłem post. Pani nr.2 (ta z czerwonymi skórzanymi spodniami) to swoją drogą siostra mojego kumpla z gimnazjum, bez okularów i makijażu wcale szału nie robi:P
 11. Polska - Kolumbia - zakończono

  14 dni premki na osłodę.
 12. Mam czasem takie dni, w których przypominam sobie, że świat poza bańką bywa smutny. W takich dniach oglądam występy Argentyny na MŚ, polskiej reprezentacji albo klikam "Pokaż post" pod postem Greysharka. A serio mówiąc: ładnie zmieniłeś temat, ale troll słaby. Nie czytam Twoich postów, trafiłem na niego bo zacytował Cię Pan Low_Key_Lyesmith. Jako, że odpowiedziałeś po minucie od mojego posta to przeczytałem odpowiedź, ale spokojnie, wszystko już wraca do normalności, tj. do ignorowania Cię na równi z ignorowaniem Twojej aplikacji do klanu. Pozdrawiam, kiś się dalej w sosie własnego wyobrażenia o sobie.
 13. Faktycznie, było info "W przyszłości być może udostępnimy inne możliwości zdobycia tego okrętu, ale w tej chwili jest to jedyny sposób.", miałem wrażenie, że to info pojawiło się dopiero 4 miesiące temu od Sub Octaviana na płacz milordów: "Guys, We do know that not all of you play CB. We do work on design of high-tier activities that will allow you to get goodies like Stalingrad without direct CB engagements. We hear you, and love you. Don't rage over this one please:)". Cóż, tak czy inaczej - medal za sprint na 100 metrów będą przyznawać każdemu, kto zrobi wymaganą ilość kroków. Jeśli to dla Was fair deal to spoko, dla mnie trochę niesmaczne. Nie dziwię się Greyowi, że broni tego pomysłu, w końcu to dla niego jedyna szansa na zdobycie tego okrętu;)
 14. Eh, dlatego właśnie mam zablokowanego tego osobnika, żeby nie musieć czytać takich postów, w których nagina rzeczywistość żeby pasowała mu do teorii. Stalingrad miał być tylko i wyłącznie dla najlepszych klanów za osiągnięcia w bitwach klanowych. W czasie 1szego sezonu CW wielu graczy przekonało się, że ich skill jest jedynie w ich głowach a nie w grze, a powód ich porażek nie leży w MM i RNG tylko siedzi na krześle przed monitorem i zaczął się płacz na reddit i forum, że "ale jak to, że JA nie mogę mieć stalingrada?". Suboctavian jakoś pod koniec 1szego sezonu (czy po 1szym sezonie? Na pewno nie przed) wrzucił info, że "będzie dostępny inny sposób zdobycia Stalingrada niż 3x Tajfun w CW" ale osoby, które zdobędą Stalingrada w "inny sposób" dostaną go dużo później niż Ci, którzy zdobyli 3x Tajfun żeby nagrodzić najlepsze klany. Cóż, zobaczymy ile będzie trwało to "dużo później". IMHO ogółem smutek, ale specjalnie możliwość zdobycia elitarnych okrętów typu Stalingrad/Black/Flint przez wszystkich nie dziwi - gra jest F2P i wszystko co WG wprowadza powinno być dla większości graczy, a że większość graczy prezentuje poziom dna (nie mylić z DNA/do sprawdzenia po włączeniu MM monitora) to i "elitarność" jest do zdobycia. Coś w stylu "wiem, że jesteś za gruby żeby zrobić wymagany czas sprintu na 100 metrów, ale zrób 10 tysięcy kroków przez pół roku a też dostaniesz złoty medal sprintera".
 15. Polska - Kolumbia - zakończono

  3:0 dla Kolumbii.
×