Jump to content

NiszczycielK2006

Players
 • Content count

  38
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  6894
 • Clan

  [W_S]

About NiszczycielK2006

Recent Profile Visitors

194 profile views
 1. Oczekiwanie na 9 sezon rankingówek :)

  Nie 8 do 5, ale 8 do 6 tak jak obecnie (7 wygranych + 1 z przegranej). Każdy zmniejszenie ilości gwiazdek znacząco utrudni dojście do 1 rangi. Popatrz jak to działa. Trochę to uproszczę, ale chodzi o zasadę. Powiedzmy, że jest 32 000 graczy na poziomie 10 (32 000 gwiazdek). do awansu trzeba 4 gwiazdki. 32000/4 = 8000 graczy awansuje (i tyle samo gwiazdek pojawi się na 9 poziomie). Na 8 poziom awansuje 1/4 czyli 2 000 a 6000 zostanie na 9 levelu z zerem gwiazdek. Z kolei na 7 poziom awansuje znowu 1/4 500 graczy a 1500 zostanie na 8 z zerem gwiazdek itd. Gwiazdki w takim systemie będą przyrastać tylko na 10 poziomie bo przegrana nie zabiera gwiazdki. Myślisz, że gracze na 10 będą zaiwaniać jak chomiki, żeby ci wygenerować brakujące gwiazdki. Wątpię. Nie dojdziesz do jedynki bo nie będziesz miał z kim grać.
 2. Oczekiwanie na 9 sezon rankingówek :)

  Propozycja Viandinea z exp. wydaje się jeszcze bardziej sprawiedliwa. Jest tylko jeden warunek 8 pierwszych zyskuje gwiazdkę, 6 ostatnich traci, czyli bitwa generuje gwiazdkę. Przy proporcji 7/7 nikt nie dojdzie do 1 rangi (no może się uda kilku osobom, ale wątpię).
 3. Oczekiwanie na 9 sezon rankingówek :)

  Najprostsze i dlatego najlepsze.
 4. Skargi / Karma - Ogólna dyskusja

  System karmy jest chory i dlatego nie powinien wpływać na cokolwiek. Jaki jest sens w otrzymaniu plusa od znajomego i minusa od pokonanego frustrata? System karmy można poprawić, ale i tak byłbym bardzo ostrożny ( na dzień dzisiejszy jestem zdecydowanie przeciwny) w przyznawaniu nagród i kar na tej podstawie. Co można zmienić? Przede wszystkim znacząco ograniczyć możliwość minusowania za grę. Minusa bardzo łatwo dostać w przeciwieństwie do plusa. Otrzymanie plusa od obcego prawie na 100% oznacza dobrą grę. Zwykle jest to przemyślane bo natura ludzka jest taka, że nie jesteśmy za bardzo wylewni w chwaleniu innych. Paradoksalnie za tą samą dobrą grę możemy dostać minusa, nacechowanego emocjami :) , od frustrata. W ogóle o minusa jest dużo łatwiej bo gracze lubię odreagować. W tej sytuacji zabrałbym możliwość dawania minusów za grę graczom o wr poniżej 45% (rozdzieliłbym karmę za czat od karmy za grę). Jak gość , który nie umie grać może ocenić czy ktoś grał dobrze czy źle? Powiedzmy do 45-50% jedna skarga dziennie, do 50-55% dwie skargi. Powyżej 3 skarg dziennie. Chodzi o to, żeby skarga była za naprawdę karygodne zachowanie, a nie za to że gracz po prostu słabo gra. Natomiast jeśli chodzi o plusy to niech będzie i 20 dziennie. Nawet słaby gracz zwykle widzi, kto mu wygrał grę. Może być jakaś gradacja w zależności od wr, ale niekoniecznie bo i tak raczej mało komu braknie. Oczywiście podane przeze mnie progi i wartości są do dyskusji, ale moim zdaniem zmiany powinny iść w tym kierunku. Jest jeszcze wiele innych zagadnień, jak choćby ocena "fatalna gra" wystawiona przez gracza drużyny przeciwnej (co to tak naprawdę znaczy ?) itd, itp. System musiałby być dokładnie przetestowany, następnie powinny być wprowadzone niezbędne modyfikacje. I na koniec najważniejsze zyskać uznanie i akceptację graczy, a dopiero potem można myśleć o wprowadzaniu kar i nagród na jego podstawie.
 5. WG, zmieńcie MatchMaker - petycja

  Masz rację. Faktycznie wcale nie muszą być ciekawsze. Założyłem, że jak długo nie wiadomo kto wygra to będzie ciekawiej. Niekoniecznie.
 6. WG, zmieńcie MatchMaker - petycja

  Zgadzam się z tym co napisał @RagingN00b. Moim zdaniem nie da się zrobić tzw. "sprawiedliwego" MM. Co do zasady wynik bitwy zależy od składu drużyny i oczywiście największy wpływ na bitwę będą mieli gracze na najsilniejszych okrętach. Jeśli jesteśmy 2 tiery niżej to wyłączając jakieś szalone przypadki (mówimy o graczu przeciętnym) nasz wpływ na wynik będzie mały (chociaż dość istotne jest jakim okrętem gramy). Grając dobrze coś tam zrobimy, coś pomożemy, ale raczej to nie my zadecydujemy o wyniku bitwy. Jak mamy dobrą drużynę to ona często wygra nawet jak zejdziemy zaraz na początku. MM jest tak zrobiony, że rzuca nas raz do drużyn słabych i przegrywamy, a potem do drużyn mocniejszych i wygrywamy. Czasem są to dłuższe serie. Różnice w WR powstają gdy dobrzy gracze wygrywają bitwy, które powinni przegrać (słaby gracz je przegrywa) i z drugiej strony słabsi gracze potrafią przegrać wygraną bitwę. To się nie zmieni jeżeli będzie MM+1. Nawet jeżeli drużyny byłyby idealnie zrównoważone to też możemy przegrywać raz za razem i mieć wrażenie niesprawiedliwości MM. Przy idealnie równym składzie zadecydują niuanse, a przecież możemy mieć pecha (tzn. my akurat zagraliśmy świetnie , ale kolegom z drużyny akurat ta bitwa nie wyszła). Jednak zgodzę się z opinią, że takie bitwy powinny być bardziej wyrównane czyli ciekawsze (+). Reasumując, ciężko jest się pogodzić z myślą, że niewiele od nas zależy i to jest powód frustracji, szczególnie gdy przegrywamy seryjnie. Też tak mam. Zmiana MM+2 na MM+1 byłaby OK jeżeli nie przyniosłoby to żadnych innych negatywnych konsekwencji. Jeżeli wydłużyłoby to znacznie kolejki i spowodowało kłopoty z włączeniem się do bitwy to moim zdaniem nie warto. Trzeba pogodzić się z tym, że nie każdą bitwę da się wygrać i tyle. Oczywiście MM można trochę poprawić. Nie wiem jak tam na tierze 5 bo gram tam tylko Juliuszem Cezarem i nie mam poczucia bezsilności, ale zapewne koledzy mają rację i krążki mają ciężko. Natomiast tier 8 to jest jakaś masakra. Prawie się nie zdarza inna bitwa niż z X‑tkami. Myślę, że jeśli już coś poprawiać w MM to dać szansę pokrzywdzonym tierom i przykładowo ograniczyć tierowi 8 grę na 10 do np. max 40% bitew, a reszta na 9-tki (top tierem to już nie muszę być).
 7. Optymalny line-up na bitwy klanowe

  @panda_k. Ok. Czyli nie zrozumieliśmy się. To co napisałeś to zmiana formuły rozgrywek na inną (bardziej sensowną/ sprawiedliwą). Może zdefiniuję co ja miałem na myśli. Dla mnie sprawiedliwe jest jeżeli wszyscy maja takie same prawa i ograniczenia w ramach istniejących zasad (zasady muszą być jednakowe dla wszystkich). I wydaje mi się, że aktualnie w klanówkach tak jest ( okręty upośledzone/wypożyczone odstają, ale takie są reguły bitew klanowych, które obowiązują wszystkich ). Mógłby być obowiązek grania 7 BB i też byłoby sprawiedliwie, aczkolwiek bez sensu i po co komu takie bitwy klanowe. Mówiliśmy o dwóch różnych zagadnieniach.
 8. Optymalny line-up na bitwy klanowe

  @panda_k. System rozgrywek klanowych jest niesprawiedliwy? Dlaczego? Naprawdę nie trolluję, a chcę się dowiedzieć.
 9. Optymalny line-up na bitwy klanowe

  Naprawdę nie rozumiem czemu krytykujecie możliwość wypożyczania okrętów. Jaki jest problem w tym, że słabe klany zagrają w CW? Niby, że musicie na początku zagrać/wygrać parę bitew przeciwko takim klanom ? No bo jeśli będziecie je stale spotykać to niestety poziom gry waszego klanu pasuje do klanów z wypożyczonymi okrętami. Bitwy klanowe to jedyny prawie niezależny od losowań, sprawiedliwy system gry. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Lepsza drużyna wygrywa i nie ma na co biadolić (zły MM i pomidory w drużynie). Jak jesteście dobrzy to słabych klanów( z wypożyczonymi okrętami) nie będziecie spotykać. Te klany będą sobie grały w lidze Szkwał i też będą się bawić. Nie widzę też problemu, żeby bawili się na pełnoprawnych, a nie na wykastrowanych okrętach. Jednak brak camo w przypadku DD to duże osłabienie. Drwal napisał, że gdyby dali takie same to wtedy pewnie byłyby protesty oldboyów. Czyżby naprawdę starzy gracze, żeby ograć pomidora na wypożyczonym okręcie muszą mieć lepszy okręt ?
 10. 1. Czy jako klient WG jesteś zadowolony z tego jak jesteś traktowany? Raczej tak. Jedyne do czego mogłem się doczepić to nierówne traktowanie serwerów, ale wydaje się, że to już przeszłość. Jeden raz pisałem do suportu i sprawa sprawnie została załatwiona. Naprawdę. 2. Czy masz poczucie, że Twój feedback (opinie) mają jakikolwiek wpływ na decyzje podejmowane przez developerów? Nie jestem graczem, który ma ambicję kształtowania mechaniki gry i nigdy na ten temat się nie wypowiadałem. Czytuję forum i wydaje mi się, że coś tam jest uwzględniane. Zwykle to trwa dość długo. 3. Jak oceniasz rozwój gry w zeszłym roku? Pozytywnie. Największy plus za fajne eventy, elitarny exp kapitański, scenariusze PVE i bitwy klanowe. Jeśli chodzi o nowe drzewka okrętów to pozwolę sobie mieć inne zdanie niż większość tzn. wcale nie cieszy mnie szybkie tempo wprowadzania nowych drzewek. Może to dlatego, że rozpocząłem grę trochę później i jeszcze nie zdążyłem „wyekspić” starych linii. Moim zdaniem lepiej byłoby gdyby WG bardziej skupiło się na wprowadzeniu ciekawych elementów do gry; nowe eventy, nowe scenariusze, poprawą mechaniki gry, balansu, MM itp. Dwa ( ale dopracowane i sensowne) nowe drzewka (łącznie ze splitami) rocznie w zupełności wystarczą. Ja obecnie mam w porcie 70 okrętów, a mam czas zagrać kilkunastoma. Mam w porcie okręty premium (Indianapolis i Leningrad), którymi nie zagrałem ani jednej bitwy (oczywiście ich nie kupiłem tylko dostałem z SK i paczek mikołajkowych i pewnie kiedyś zagram). Ktoś napisze, że jak nie chcę to przecież nie muszę grindować nowych linii i nie ma problemu. Tylko, że WG te okręty przygotowuje dla przeciętnego gracza, czyli dla mnie, a ja nie czekam niecierpliwie na nowe okręty bo nie ma czym grać (może nie jestem typowym graczem, a tylko tak mi się wydaje). Nowe okręty pojawiają się w grze i na nią wpływają i nie mogę ich nie zauważać. Wreszcie napiszę w czym widzę problem. WG chce nowym liniom nadać jakieś unikalne, nowe cechy. Niestety proste możliwości się wyczerpały i zaczynają się pojawiać różne dziwne pomysły, które muszą naruszyć aktualny balans okrętów. Chciałbym, żeby były wprowadzane bardziej starannie i w sposób przemyślany. Trudno to zrobić gdy co chwilę pojawiają się nowe linie. Ponadto nowych linii starczyłoby na dłużej, a ja nie chcę w grze bardzo „egzotycznych” linii okrętów bo normalne się skończyły. Nigeryjskiej marynarki wojennej na poduszkowcach pewnie nigdy nie będzie, ale kierunek w którym będą zmierzały nowe linie jest oczywisty i niestety żałosny. 4. Jak oceniasz obecność i zaangażowanie Community Managerów polskiej sekcji forum? Drwala widać na forum, ale wszelkie tzw. przecieki są tłumaczone z rosyjskiego lub angielskiego. Chciałbym, aby pracownik WG na naszym forum był w stanie coś powiedzieć i planach dotyczących gry. Drwal nawet jak wie to nie powie . Oczywiście wiem, że nie może, ale chciałbym żeby był ktoś na forum co może.
 11. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  To nie są takie same kupony. Ten kupon na 30% nie dotyczy zestawów i ofert w promocji (już przecenionych). Wiem bo dostałem. Kupon na 20% dotyczy wybranych zestawów (tak jest napisane, ja go nie dostałem). Raczej jest tak ,że ze zniżką 20% są dostępne zestawy, które były niedostępne z 30%.
 12. II Sezon Bitew Klanowych

  Clan Battles Caution: transferring clans before 30 typhoon wins for Stalingrad flag will wipe all progress Ciekawe info z Reddita dla turystów klanowych
 13. Ostrzał z niewidzialnych okrętów

  Też miałem 2 takie przypadki i to właśnie niedawno. Zlekceważyłem i nie pamiętam szczegółów. Poszedłem tokiem rozumowania Misiaaaa (tak to chyba się odmienia ). W świetle waszych postów to może być bug jednej z ostatnich aktualizacji (przez wiele miesięcy w zeszłym roku nie miałem takiego przypadku). Ale głowy nie dam sobie uciąć. Może to tylko takie subiektywne odczucie. W każdym razie zwrócę na to uwagę.
 14. MM i RNG to ściema.

  @Dark_Havoc Nikogo z graczy nie nazywam małpą, a tym bardziej Ciebie.
 15. MM i RNG to ściema.

  @Dark_Havoc Powiem inaczej. Ja bym tak zrobił tzn. okresowo podnosiłbym lub obniżałbym poprzeczkę wszystkim graczom. Myślę, że byłoby to z korzyścią dla wszystkich. Kto chce grać w grę w której bierze regularnie baty (Wr - 20%). Na pewno wielu odeszłoby, a to początek umierania gry. Dzięki temu prostemu zabiegowi ma WR 40% (wygrywa 2 gry na 5 czyli prawie połowę) i zostaje. Unicumy mają trochę gorzej, ale dalej świetne WR i będą grali dalej. Nawet mogą mieć satysfakcję jak wygrają przegraną grę. Pozostali trochę ponarzekają, ale oprócz przegranych bitew (przez małpy ) mają bardzo dobre bitwy, które cieszą i też zostaną. Średni gracze są wygrani bo mają pomidorów i jest z kim wygrać. Generalnie statystki odzwierciedlają skilla i jest OK.
×