Jump to content

NiszczycielK2006

Players
 • Content Сount

  54
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  9152
 • Clan

  [BSW-E]

About NiszczycielK2006

Recent Profile Visitors

349 profile views
 1. NiszczycielK2006

  Konto premium Warships - wątek na forum

  OK. Już rozumiem o co ci chodzi. Faktycznie konto premium jako nagroda w Wows będzie dedykowane tylko dla Wows.
 2. NiszczycielK2006

  Konto premium Warships - wątek na forum

  Gdzie tak jest napisane ? Jak będziesz miał wargaming premium to będziesz mógł. Jak będziesz miał warships premium to oczywiście nie. Jak dzisiaj masz premium to po aktualizacji będziesz miał zarówno wargaming premium jak i warships premium, aż ci się skończy. Potem będziesz miał takie jakie kupisz.
 3. NiszczycielK2006

  Konto premium Warships - wątek na forum

  Gracz grający w WOT i WOWS nie jest poszkodowany, bo przecież stare konto premium się nie zmienia i można przy nim zostać. Zyskują gracze grający wyłącznie w statki bo oni wybiorą konto premium World of Warships. Nie ma co dorabiać teorii.
 4. NiszczycielK2006

  Na randomach nie da się grać....

  Jeśli będziesz wygrywał częściej niż 50% to będzie znaczyło, matchmaking nie podołał zadaniu zrównoważenia zespołów. Będzie próbował to skorygować, a to nie będzie miłe:) WR się nie da utrzymać i przestanie być wyznacznikiem czegokolwiek. Różnice wystąpią w punktacji po bitwie i w PR na stronie Wiochiego i to byłby jedyny wyznacznik skilla. Gry byłyby atrakcyjniejsze, ale kosztem regularnych porażek. To duża cena bo każdy lubi wygrywać.
 5. NiszczycielK2006

  Na randomach nie da się grać....

  Przeczytałem żale dotyczące matchmakingu i na początek napiszę coś okropnego. Matchmaking wcale nie jest taki zły jak wam się wydaje. Czy można go poprawić ? Oczywiście tak, ale obawiam się , że proponowane tutaj "lekarstwo" tzn. dobieranie maksymalnie zrównoważonych drużyn też ma swoje wady. Ale po kolei. Na początku napiszę co mi się najbardziej nie podoba. Chyba najbardziej irytujące w matchmakingu są serie porażek i zwycięstw. Człowiekowi fajnie idzie, dobre wyniki , zwycięstwa i nagle zapomina jak powinno się grać. Seria porażek i oczywiście związane z porażkami gorsze wyniki ( jak team generalnie jest słaby to trzeba być unikumem ,żeby wykręcić jakiś wynik , a nie paść jak cała reszta pod zmasowanym ogniem przeważającej liczby wrogów). "Wajcha" istnieje i ma się dobrze. Zapewne zdaniem WG uatrakcyjnia rozgrywki. Na szczęście wydaje się że, jest ona przestawiana na plus i na minus dość sprawiedliwie. Mimo wszystko lepsi gracze maja lepszy WR. Teraz przyjmijmy, że WG udało się zrealizować wasz główny postulat poprawy sytuacji tzn. matchmaking dobiera drużyny maksymalnie zrównoważone. Nie tylko rodzajem okrętów, ale także ilością radarów, dymów, tierami itd. itp. Co więcej dobiera graczy pod względem skilla, każda z drużyn ma tyle samo unicumów, graczy średnich i pomidorów. Co więcej idealny matchmaking rozmieścił ich na porównywalnych okrętach. Super - składy idealnie zrównoważone, nie wiadomo kto wygra, szansa na "wipe" praktycznie zerowa, bitwa będzie trwała 20 minut itd.. Tylko jest jedno ale. Przy idealnie zrównoważonych drużynach, szansa na zwycięstwo będzie około 50% (do tego dąży wasz idealny matchmaking). Nie ma, żadnego powodu abyście wygrywali częściej niż co drugą bitwę. Przy odpowiednio dużej ilości bitew będziemy wszyscy dążyć do WR=50%. Wszelkie odchylenia na plus i minus będą szumem statystycznym. Co więcej gry mogą się tak ułożyć, że pomidor będzie miał WR=50,5% , a unicum WR=49,5%. Bo przecież skill nie będzie miał, żadnego znaczenie dla wyniku bitwy - czym jesteś lepszy tym bardziej gra ci utrudni, żeby twoja szansa na zwycięstwo była taka sama jak drużyny przeciwnej. Naprawdę tak chcecie ?
 6. NiszczycielK2006

  Przecieki i inne wieści z lubianych przez WG serwerów

  OK. Ja liczyłem ,że to jest +350 +400 Hp (czyli + 750 HP). Samo 400 to faktycznie bardzo niewiele.
 7. NiszczycielK2006

  Przecieki i inne wieści z lubianych przez WG serwerów

  Czemu piszecie o jakiś 500 hp. Napisane jest + 400 HP za każdy poziom okrętu czyli 10 tier = +4000 HP. Chyba,że poziom to nie tier.
 8. NiszczycielK2006

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Oferta ograniczona do 1 zakupu co jest raczej oczywiste. Kupiłem te 10 gwinei :)
 9. NiszczycielK2006

  "Rankingowy sprint"

  Minotaur z radarem to lepszy wybór na rankingówki. Obecnie rankingówki Minotaurem gram tylko z radarem i mam poczucie, że coś robię dla drużyny. Nie jestem unicumem więc co jakiś czas coś totalnie spartolę, ale bilans jest na plus. Natomiast jeśli wypływa Minotaur z radarem, dowodzony przez ogarniętego gracza to może bardzo dużo.
 10. NiszczycielK2006

  0.7.8 - Błędy

  Ten sam problem z kamuflażami
 11. NiszczycielK2006

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Zaczynam się bać, że to jakiś błąd. Wydaje się, że jest aktywna opcja kup jako prezent ..??
 12. NiszczycielK2006

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  U mnie było 30500 dublonów za 160,43pln. Miałem jeszcze 10% zniżki na wszystko i kupiłem za nieco ponad 144 zł. Szok. Zabawne, ale cena się nie zmieniła i dalej mogę kupować po 160, 43 zł.
 13. NiszczycielK2006

  Węgiel za wcześniejszą grę, czyli co komu ile i za co??

  Ok. Ale czy w przyszłości pojawią się okręty za wolne doświadczenie ? Obawiam się, że nowych już nie będzie.
 14. NiszczycielK2006

  Węgiel za wcześniejszą grę, czyli co komu ile i za co??

  Nie znalazłem informacji jakie są plany WG odnośnie free expa. Czy będą dalej okręty za free expa czy tylko za węgiel i stal? Czy będzie możliwość zamiany free expa na węgiel ? Mam trochę free expa bo zbierałem na okręty, ale może to już nie ma sensu i lepiej szybciej skończyć jakąś linię okrętów.
 15. NiszczycielK2006

  Przecieki i inne wieści z lubianych przez WG serwerów

  Z elitarnością wygrywanych okrętów jest jeden zasadniczy problem, którego zdajecie się nie dostrzegać. Ktoś świetnie gra to wygrywa okręt , który go wyróżnia z tłumu. Wygląda dobrze. Niestety jest jedno zasadnicze "ale". Problemem jest jak dobry ma być ten okręt. Dla uproszczenia rozpatrzmy dwa skrajne przypadki świetny lub słaby. Załóżmy, że słaby. No to po co komu taki okręt? Równie dobrze WG mogłoby dać flagę pamiątkową bo nikt nie będzie się męczył w okręcie , który odstaje in minus (nawet jeśli jest elitarny). Załóżmy , że jest świetny. Cóż okrętu można używać w każdym rodzaju bitew. Wyobraźcie sobie reakcję 90% populacji Wowsa, wszystkich Brajanków, Helmutów itp. którzy są obijani przez unicumów nie tylko z racji tego, że tamci lepiej grają, ale także dlatego, że dysponują lepszym, unikalnym okrętem. Co gorsze Helmuciki nie mają szans na zdobycie tego okrętu. Z ich punktu widzenia to byłaby rażąca niesprawiedliwość i niestety jest w tym trochę racji. Bitwy randomowe powinny dawać w miarę równe szanse (oczywiście są lepsze i gorsze okręty, ale to od gracza zależy jaki sobie wybierze do gry). W tej sytuacji granie okrętem OP, o którym większość może tylko pomarzyć narusza tą zasadę balansu. Takie będzie odczucie większości i WG dobrze to wie. Rozgoryczony Helmut (lojalny płatnik WG) może uznać, że nie ma uczciwych warunków i zrezygnować z tej pięknej gry. Zauważcie, że nawet hipotetyczna ( ale realna) możliwość zdobycia okrętu przez każdego stwarza możliwość pozycjonowania siły okrętu powyżej przeciętnej. I właśnie tak działa WG. Można sobie wyobrazić oczywiście inne sposoby rozwiązania tego problemu np. nie dawanie w formie nagrody okrętu, a pewnej ilości dublonów , która pozwala na zakup odpowiedniej premki w sklepie. Przepada elitarność. Dla zachowania elitarności to dobra jest propozycja Zagłoby tzn. bliźniaczy klon.
×