Jump to content

NiszczycielK2006

Players
 • Content count

  49
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  8552
 • Clan

  [BSW-E]

About NiszczycielK2006

Recent Profile Visitors

307 profile views
 1. Przecieki i inne wieści z lubianych przez WG serwerów

  OK. Ja liczyłem ,że to jest +350 +400 Hp (czyli + 750 HP). Samo 400 to faktycznie bardzo niewiele.
 2. Przecieki i inne wieści z lubianych przez WG serwerów

  Czemu piszecie o jakiś 500 hp. Napisane jest + 400 HP za każdy poziom okrętu czyli 10 tier = +4000 HP. Chyba,że poziom to nie tier.
 3. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Oferta ograniczona do 1 zakupu co jest raczej oczywiste. Kupiłem te 10 gwinei :)
 4. "Rankingowy sprint"

  Minotaur z radarem to lepszy wybór na rankingówki. Obecnie rankingówki Minotaurem gram tylko z radarem i mam poczucie, że coś robię dla drużyny. Nie jestem unicumem więc co jakiś czas coś totalnie spartolę, ale bilans jest na plus. Natomiast jeśli wypływa Minotaur z radarem, dowodzony przez ogarniętego gracza to może bardzo dużo.
 5. 0.7.8 - Błędy

  Ten sam problem z kamuflażami
 6. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Zaczynam się bać, że to jakiś błąd. Wydaje się, że jest aktywna opcja kup jako prezent ..??
 7. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  U mnie było 30500 dublonów za 160,43pln. Miałem jeszcze 10% zniżki na wszystko i kupiłem za nieco ponad 144 zł. Szok. Zabawne, ale cena się nie zmieniła i dalej mogę kupować po 160, 43 zł.
 8. Ok. Ale czy w przyszłości pojawią się okręty za wolne doświadczenie ? Obawiam się, że nowych już nie będzie.
 9. Nie znalazłem informacji jakie są plany WG odnośnie free expa. Czy będą dalej okręty za free expa czy tylko za węgiel i stal? Czy będzie możliwość zamiany free expa na węgiel ? Mam trochę free expa bo zbierałem na okręty, ale może to już nie ma sensu i lepiej szybciej skończyć jakąś linię okrętów.
 10. Przecieki i inne wieści z lubianych przez WG serwerów

  Z elitarnością wygrywanych okrętów jest jeden zasadniczy problem, którego zdajecie się nie dostrzegać. Ktoś świetnie gra to wygrywa okręt , który go wyróżnia z tłumu. Wygląda dobrze. Niestety jest jedno zasadnicze "ale". Problemem jest jak dobry ma być ten okręt. Dla uproszczenia rozpatrzmy dwa skrajne przypadki świetny lub słaby. Załóżmy, że słaby. No to po co komu taki okręt? Równie dobrze WG mogłoby dać flagę pamiątkową bo nikt nie będzie się męczył w okręcie , który odstaje in minus (nawet jeśli jest elitarny). Załóżmy , że jest świetny. Cóż okrętu można używać w każdym rodzaju bitew. Wyobraźcie sobie reakcję 90% populacji Wowsa, wszystkich Brajanków, Helmutów itp. którzy są obijani przez unicumów nie tylko z racji tego, że tamci lepiej grają, ale także dlatego, że dysponują lepszym, unikalnym okrętem. Co gorsze Helmuciki nie mają szans na zdobycie tego okrętu. Z ich punktu widzenia to byłaby rażąca niesprawiedliwość i niestety jest w tym trochę racji. Bitwy randomowe powinny dawać w miarę równe szanse (oczywiście są lepsze i gorsze okręty, ale to od gracza zależy jaki sobie wybierze do gry). W tej sytuacji granie okrętem OP, o którym większość może tylko pomarzyć narusza tą zasadę balansu. Takie będzie odczucie większości i WG dobrze to wie. Rozgoryczony Helmut (lojalny płatnik WG) może uznać, że nie ma uczciwych warunków i zrezygnować z tej pięknej gry. Zauważcie, że nawet hipotetyczna ( ale realna) możliwość zdobycia okrętu przez każdego stwarza możliwość pozycjonowania siły okrętu powyżej przeciętnej. I właśnie tak działa WG. Można sobie wyobrazić oczywiście inne sposoby rozwiązania tego problemu np. nie dawanie w formie nagrody okrętu, a pewnej ilości dublonów , która pozwala na zakup odpowiedniej premki w sklepie. Przepada elitarność. Dla zachowania elitarności to dobra jest propozycja Zagłoby tzn. bliźniaczy klon.
 11. Zatopiony przez swojego (spotkanie znajomych z forum)

  Moim zdaniem na podstawie tej statystyki nic nie można stwierdzić. Faktycznie wyniki się poprawiały, ale w tej grze u np. mnie i zapewne u wielu innych występują co jakiś czas ewidentne cykle (MM mnie kocha, a za 3 tygodnie mnie nienawidzi). Również z jednej nieudanej bitwy nie można wyciągać wniosków. Tak, że nie możemy stwierdzić od kiedy warpack był używany. Być może nawet Scarry napisał prawdę, że tylko 2 godziny na próbę. Ale jest to oszustwo. Osobiście też jestem ciekawy jak działa warpack. Tylko, że po pierwsze nigdy nie zainstalowałbym go na głównym koncie i po drugie nie grał randomów jak gdyby nigdy nic. Odo napisał co prawda nielegalną, ale moralnie dopuszczalną metodę zaspokojenia ciekawości (alt konto i kilka gier wyłącznie z botami). Cóż ja nie skorzystam. Natomiast podoba mi się pomysł Odo nauki celowania w treningowym. Manewrujące, zmieniające prędkość boty i punkt , który pokazuje gdzie należy celować. Sam bym chętnie poćwiczył.
 12. "Rankingowy sprint"

  Nie 8 do 5, ale 8 do 6 tak jak obecnie (7 wygranych + 1 z przegranej). Każdy zmniejszenie ilości gwiazdek znacząco utrudni dojście do 1 rangi. Popatrz jak to działa. Trochę to uproszczę, ale chodzi o zasadę. Powiedzmy, że jest 32 000 graczy na poziomie 10 (32 000 gwiazdek). do awansu trzeba 4 gwiazdki. 32000/4 = 8000 graczy awansuje (i tyle samo gwiazdek pojawi się na 9 poziomie). Na 8 poziom awansuje 1/4 czyli 2 000 a 6000 zostanie na 9 levelu z zerem gwiazdek. Z kolei na 7 poziom awansuje znowu 1/4 500 graczy a 1500 zostanie na 8 z zerem gwiazdek itd. Gwiazdki w takim systemie będą przyrastać tylko na 10 poziomie bo przegrana nie zabiera gwiazdki. Myślisz, że gracze na 10 będą zaiwaniać jak chomiki, żeby ci wygenerować brakujące gwiazdki. Wątpię. Nie dojdziesz do jedynki bo nie będziesz miał z kim grać.
 13. "Rankingowy sprint"

  Propozycja Viandinea z exp. wydaje się jeszcze bardziej sprawiedliwa. Jest tylko jeden warunek 8 pierwszych zyskuje gwiazdkę, 6 ostatnich traci, czyli bitwa generuje gwiazdkę. Przy proporcji 7/7 nikt nie dojdzie do 1 rangi (no może się uda kilku osobom, ale wątpię).
 14. "Rankingowy sprint"

  Najprostsze i dlatego najlepsze.
 15. Skargi / Karma - Ogólna dyskusja

  System karmy jest chory i dlatego nie powinien wpływać na cokolwiek. Jaki jest sens w otrzymaniu plusa od znajomego i minusa od pokonanego frustrata? System karmy można poprawić, ale i tak byłbym bardzo ostrożny ( na dzień dzisiejszy jestem zdecydowanie przeciwny) w przyznawaniu nagród i kar na tej podstawie. Co można zmienić? Przede wszystkim znacząco ograniczyć możliwość minusowania za grę. Minusa bardzo łatwo dostać w przeciwieństwie do plusa. Otrzymanie plusa od obcego prawie na 100% oznacza dobrą grę. Zwykle jest to przemyślane bo natura ludzka jest taka, że nie jesteśmy za bardzo wylewni w chwaleniu innych. Paradoksalnie za tą samą dobrą grę możemy dostać minusa, nacechowanego emocjami :) , od frustrata. W ogóle o minusa jest dużo łatwiej bo gracze lubię odreagować. W tej sytuacji zabrałbym możliwość dawania minusów za grę graczom o wr poniżej 45% (rozdzieliłbym karmę za czat od karmy za grę). Jak gość , który nie umie grać może ocenić czy ktoś grał dobrze czy źle? Powiedzmy do 45-50% jedna skarga dziennie, do 50-55% dwie skargi. Powyżej 3 skarg dziennie. Chodzi o to, żeby skarga była za naprawdę karygodne zachowanie, a nie za to że gracz po prostu słabo gra. Natomiast jeśli chodzi o plusy to niech będzie i 20 dziennie. Nawet słaby gracz zwykle widzi, kto mu wygrał grę. Może być jakaś gradacja w zależności od wr, ale niekoniecznie bo i tak raczej mało komu braknie. Oczywiście podane przeze mnie progi i wartości są do dyskusji, ale moim zdaniem zmiany powinny iść w tym kierunku. Jest jeszcze wiele innych zagadnień, jak choćby ocena "fatalna gra" wystawiona przez gracza drużyny przeciwnej (co to tak naprawdę znaczy ?) itd, itp. System musiałby być dokładnie przetestowany, następnie powinny być wprowadzone niezbędne modyfikacje. I na koniec najważniejsze zyskać uznanie i akceptację graczy, a dopiero potem można myśleć o wprowadzaniu kar i nagród na jego podstawie.
×