Jump to content

IrishBreakfast

Players
 • Content Сount

  25
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  170

About IrishBreakfast

Recent Profile Visitors

184 profile views
 1. IrishBreakfast

  Nasze osiągnięcia

  Pokazywali mi burty, więc ten tym amunicji był bardzo adekwatny do sytuacji.
 2. IrishBreakfast

  Nasze osiągnięcia

  Ta bitwa doprowadziła mnie prawie do zawału serca. Trzymam się z tyłu na 2k życia, gdyż wynik jest tak wyrównany, że jeden frag = wygrana/przegrana. Nagle wypływa na mnie zabłąkany Orion, też na reszcie hp. Na szczęście to ja wystrzeliłem pierwszy :-)
 3. IrishBreakfast

  Nasze osiągnięcia

  Takie porażki bolą i to bardzo :(
 4. IrishBreakfast

  Oficjalny koniec CA

  Ja mam też dobre rozwiązanie: pozbawienie tych salw magicznej pestki magnetycznej, która odłącza się od reszty pocisków i leci prosto w cytadelę.
 5. IrishBreakfast

  Oficjalny koniec CA

  Istotą problemu jest niestety mentalność sporej części graczy, która nakazuje im znajdować się mniej więcej tyle od celu, ile wynosi zasięg ich artylerii głównej. Bez narażania się na podpałki i przypadkowe torpedy. Takie bezstresowe walenie z bezpiecznej pozycji i wycofywanie się, gdy pojawi się zagrożenie. Bo po coś te BeBeki mają ten zasięg, c'nie? Dodatkowo na taką postawę ma wpływ przygoda z niskotierowymi rozrzutnikami gnoju, które nie są ani celne, ani też nie mają dużego zasięgu i niewprawny gracz po prostu jest zjadany przez spamboty. Potem w końcu dostaje swój zasięg i gdzieś mu w podświadomości zostaje, że lepiej nie narażać się na bliski kontakt z krążownikiem i się trzymać z dala od niego. Dlatego też wyplenienie takiej mentalności zdaje się być niewykonalne i nawet zmiany ekonomii, gdzie koszty naprawy zostały zastąpione przez koszty za wejście do bitwę, zaś pasywna gra na dystans przynosiła mniej dochodów, nie skłoniły graczy do zmiany stylu gry. Nie wiem więc, czy próba pchnięcia BeBeków do przodu to nie jest przysłowiowa walka z wiatrakami.
 6. IrishBreakfast

  Eh i znów weekend...

  Ach, czyli tu nie chodzi o logikę i argumenty, tylko żeby pocisnąć drugiej osobie w mniej lub bardziej irracjonalny sposób. Dobrze, już się nie odzywam i biorę popcorn
 7. IrishBreakfast

  Bismarck nie strzela z dzial dodatkowych

  Wiesz, niektórzy patrzą na ilość luf, a nie na jakość tejże broni. A system kierowania ogniem... chwila, chyba 16 osób musiało ręcznie obsługiwać docelownik, jeżeli mnie pamięć nie myli.
 8. IrishBreakfast

  Bismarck nie strzela z dzial dodatkowych

  Bez przesady, szybkostrzelność pancerników akurat oscylowała około pół minuty, więc to jest w miarę zachowane. Tylko że w realnych bitwach co setny pocisk trafiałby celu, a rozrzut byłby taki, że można byłoby do siebie strzelać przez 2 godziny i nikt nie otrzymałby poważnych uszkodzeń. Zaś pożary wywołane amunicją HE pozbawiałyby nasz okręt możliwości strzelania oraz jakiejkolwiek komunikacji radiowej (mielibyśmy podświetlone tylko te okręty, które sami wykryliśmy). Przypominam, że pancernik South Dakota podczas drugiej bitwy pod Guadalcanalem został skutecznie wyłączony z boju przez dwa japońskie krążowniki typu Takao (mimo że uszkodzenia były tylko powierzchowne i nie zagrażały pływalności).
 9. IrishBreakfast

  Eh i znów weekend...

  Tak, kultura to jest coś bardzo pożądanego w dyskusji i szkoda, że wielu ludziom najzwyczajniej w świecie jej brakuje. Krytyka: jak najbardziej, ale wycieczki osobiste i wyzwiska są już nie na miejscu. A takich BBeczków to się spotyka na tony i nikt, komentując taką postawę, nie będzie brał pod uwagę faktycznego wieku gracza, lecz to, jak się dana osoba zaprezentowała w bitwie. Dlaczego? Bo większość tych graczy jest dla nas anonimowa.
 10. IrishBreakfast

  Eh i znów weekend...

  Każdy może grać i każdy może komentować jego grę. Tak to działa, czy nam się to podoba, czy też nie. Proste
 11. IrishBreakfast

  crash serwera

  Nie pierwszy i nie ostatni. Crashe to nieodzowny urok gier MMO, a o jakości serwera świadczy ich częstotliwość. A WoWS chyba nie ma najlepszego, gdyż dwa dni z rzędu miałem problem z crashami oraz przypominają mi się pewne skoki pingów do 9999, gdy mój internet działał jak należy. Moja rada: nie przywiązywać wielkiej wagi do jednej straconej bitwy, gdyż nic na to nie poradzimy, a WuGie nie sprezentuje serwerowi EU nowych maszyn, które działałyby mniej awaryjnie (w sumie... nawet nie wiem, czy WoWS doczekał się własnych serwerów, czy nadal jedzie na wydzierżawionej części drugiego serwera WoTa).
 12. IrishBreakfast

  Czy gra już tak będzie wyglądać ?

  Ogólnie artyleria wysokiego kalibru miały zasięg od ~30km do ~40km, więc przy tych 70 km powinna zapalić się czerwona lampka, że coś tu nie gra.
 13. IrishBreakfast

  Czy gra już tak będzie wyglądać ?

  Czyli dobrze pamiętałem, a nie chciało mi się szukać w książce.
 14. IrishBreakfast

  Czy gra już tak będzie wyglądać ?

  70 km... Nawet Yama na tyle nie strzelał (maksymalny zasięg coś koło 40 km jeśli dobrze pamiętam).
 15. IrishBreakfast

  Wiadomości Wiadomości Bitwy klanowe już wkrótce

  Ja raczej sądzę, że MM nie oszczędzał żadnej ze stron i te Minotaury dawały taki pokaz niekompetencji, że wypaczało to rozgrywkę obu teamom.
×