Jump to content

TheArchimonde

Players
 • Content Сount

  15
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  3217

About TheArchimonde

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

229 profile views
 1. TheArchimonde

  [VET] Veterans Klan Manifestosu

  Merhaba. Uzun süredir kaliteli oyundan anlayan bir klan,ekip arıyorum. Daha çok zevk alıp eğlenmek için klanınıza başvuru yaptım. Gördüğüm kadarıyla forumda ve oyunda aktif bir kitleniz var. Bu yüzden aranıza katılmak istedim. Herşey'den önce saygı sevgi çerçevesi içinde arkadaş ortamında oyun oynamak bence daha güzeldir. Herkese iyi forumlar.
 2. TheArchimonde

  CONQUEROR ANALİZ

  Merhaba. Öncelikler ben bu gemiyi araştırmadım. Cezbeden bir gemi olmadığı için hediye verdikleri ıron duke'te duruyorum şimdilik. Benim söylemek istediğin karşı takımda ''Conqueror ''çok fazla denk geldi ve atış yaparak sınadım kendimce gemiyi. Gördüğüm kadarıyla tam olarak yan vermiş olsa bile gemiye köşk atmak zor yani ben atamadım ama ilginçtir burundan ve kıç tarafından köşk yiyor. İlk bir kaç kez denk gelmiştir diye düşündüm ama tam arkası dönük iken ana bataryaların arkasına nişan alınca rahat bir şekilde köşk yediğini fark ettim. Düşünün ki şu aralar G.K dan başımı kaldırmıyorum. G.K'nın ikinciller'i diğer gemilere nazaran yakma konusunda ''Conqueror ''üstünde pek başarılı değil. Uzun bir süre ikincil atışı altında kalmasına rağmen yanmıyor gemi.(Not: Karşımdaki kişilerin kaptan yeteneklerinden kaynaklı olabilir) 11 km mesafeden HE mermi ile ben G.K ile oynarken 13k vurduğunuda gördüm. Bence bu HE için yüksek bir demage. Zaten Conqueror'un yangın çıkarma gibi bir derdi yok. :) Birde bu açıdan bakın diye yazmak istedim. Sağlıcakla kalın. :)
 3. TheArchimonde

  Yeni Gemiler: Kii (Japon)

  Bismarck ve triptz gibi bir şey olacak amagi ve süper amagi gibi.
 4. TheArchimonde

  Bir Bilene Sor !

  Merhaba İngiliz zırhlı görevleri gemiler ve çay görevinin ilk hafta görevini tamamladım. Anma bayrağı 1m kredi v.b hediyeler verdi. Fakat ön görüş yazısını okuyunca gemiyi kullanabileceğimi düşünmüştüm bu bayrak ne işe yarıyor biri açıklayabilir mi? Görev kafamı karıştırdı.
 5. TheArchimonde

  Sıralamalı Savaşlar [ 7. SEZON ]

  Ben premium gemi almayı düşünüyorum. Mutsu,arizona ve warspite arasında kaldım . Mutsu torpido ve 410mmlik toplara sahip olduğu için çok sıcak bakıyorum fakat hiç bir yerde mutsu hakkında yorum yapanı göremedim. Bu 3 gemiyi kullanan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa seçim yapmamda yardımcı olurlar teşekkür ederim.
 6. TheArchimonde

  T8 Uçak gemilerinin T9 ve T10 savaşlara katılması

  Bu sorunu sadece uçak değil diğer türlerde yaşıyor. Uçak gemisi kullanıcı olarak sana şöyle bir tavsiye verebilirim. Ben lexington'a geçtim ve ranger'de esip gürlerken lex'te sesim kısıldı diye bilirim. Kime yaklaşsam uçaklar hızlıca eriyor. Bende çareyi avcı buildinde buldum. Torpidocu'lar yüksek seviyelerde çok yüksek hasar vermiyor fakat avcı ve bombardıman amerikanda iyi hasar veriyor hem torpido atmak için açıya ihtiyaç var bombardıman direk üstüne bırakıyor. Diğer yandan da diğer düşman uçaklarına saldırabiliyorsun. Tavsiye ederim.
 7. TheArchimonde

  Hata Bildirimleri

  Hata bildirimi mahan gövdesi diğer tüm gemilerde gözüküyor çıkıp girinceye kadar düzelmiyor.
 8. TheArchimonde

  Bağlantı ekranında bilinmeyen hata sorunu.

  Oyun düzeldi arkadaşlar.
 9. TheArchimonde

  Bağlantı ekranında bilinmeyen hata sorunu.

  Yabancı forumlara'da baktım onlarda'da bu sorun varmış umarım büyük bir şey değildir.
 10. Teşekkürler dostum kamuflaj baya iyi
 11. Arkadaşlar an itibarı ile oyuna giremiyorum ve ekranda bilinmeyen hata yazıyor. Hatada ayıklattım ama bir sorun yok gözüküyor. aynı sorunla karşılaşan var mı?
 12. TheArchimonde

  Mermiler ve Hasar hakkında.

  Tamam aynı hizaya atış yaptım sorun köşk vurması vurmaması değil hasar bile vermedi yamato nun zırhı kalın evet en azından biraz 5 k 10k hasar verir oda yok
 13. TheArchimonde

  Mermiler ve Hasar hakkında.

  Son gelen güncellemeyle birlikte mermiler hasar vermemeye başladı. Bu şöyle mermi sekmiyor veya delip geçmiyor isabet ediyor ama hasar vermiyor. Montana ile bir çok kez başıma geldi az önce yan vermiş ve durmuş bir yamato'ya ön 2. taretlerin arkasını göbekten nişan alacak şekilde salvo attım ve sonuç 2 isabet 4 kırılma. Köşk hasarı beklerken köşk yok hadi 10k vursun oda yok kötü oynuyorum diye düşünüp japon ağacına ağırlık vermeye başladım şuan fuso var limanda 2 maç önce bismarck'a tek salvo ile yaklaşık 16 17 km civarından 17 k hasar verdim. O zaman dedim ki montana nerf mü yedi ? Amerikan zırhlılarının zırh durumu ortada ne değişti güncelleme ile? Bu konuda fikri olan varsa aydınlatırsa sevinirim. Hayırlı günler.
 14. TheArchimonde

  ÖNERİLER VE YENİ FİKİRLER

  Öncellikle direk olumsuz baktığını belirtmek isterim. Bu fikir geliştirilebilir kaldı füze sistemi i gidip tek atacak diye bir şey yok belirli bir şans ile yapılabilir geliştiriciler onu yapmak isterse oyuna ayarlaya bileceklerinden eminim. 8. seviye üstü yaklaşık 350 maç yaptım yüzdeye vursan gördüğüm shimakaze'lerin % 20 si torpido kaçırmıştır belki çünkü torpido menzili çok fazla bu yüzden çoğu kez kaçamıyorsun.(Amerikan sınıfı oynuyorum almanda yeniyim ) Hem ben muhripler içinde düşünmüştüm füze sistemini sanırım orayı görmedin. Günümüzde bile mini gun silahının geliştirilmiş versiyonu anti füze savar olarak kullanılmaktadır. Füzeye ateş ediyorlar diyeyim daha basitçe. Füzeyi vura biliyorken 1940'lar için torpidoyu vurmak bence çok aşırı değil kaldı ki gelen torpidoyu seçmek bile mesele. Bir sınıfı güçlendirirken diğerleri'de benzer bir şekilde güçlendirilir. Pekiştirmesi adına şu linkteki video biraz kafanızda imaj yaratacaktır
 15. TheArchimonde

  ÖNERİLER VE YENİ FİKİRLER

  Savaş gemisi oyuncusu olarak bende fikrimi söylemek isterim. 10. seviye savaş gemileri için konuşuyorum bence manüel ikincil seçildiği zaman bu gelen torpidoları da vurmalı (manüel ikincil seçilince vuracağı gemiyi seçtiğimiz gibi Torpidolar seçilerek tabi ki) . Çünkü shimakaze veya diğer muhripler torpido attığı zaman bildiğiniz şerit çekiyor ve kaçmak çoğu zaman imkansız oluyor. Görünmezliklerinden faydalanıyorlar eyvallah en doğal hakları ama bence bu getirilirse çok iyi olur diye düşünüyorum. Şimdi bir çok arkadaşımız işte savaş gemisi oynamak ileri görüşlü olmak demektir falan diyecektir eminim. Burada muhrip oynayan arkadaşlarda fikirlerini söylerlerse çok memnun olurum. 2. bir husus ta gemilere füze sistemi gelebilir. Bu herkes arka arkaya füze atsın demek değildir savaş süresi boyunca 1 2 tane atabileceğimiz füzelerden bahsediyorum tabi ki bu 1 köşk hasarı verebilecek tek atmayacak şekilde . (örnek verdim) Bu füzeler gelen torpidoları veya uçakları'da vurabilecek şekilde olabilir . Bu geliştirmeyle birlikte diğer sınıflara'da benzer özellikler getirilebilir. Uçak gemilerinde ise Jet uçaklarına geçilebilir. Çünkü bu füze sistemi yapılınca uçak gemilerine'de geliştirme yapılması şart olur. Muhripler için saldırı muhripler ve güdümlü füze muhripler bir birinde ayrılabilir bu konuda artları eksileri olabilir Japon ağacındaki torpido veya saldırı muhripler gibi. Demek istediğim yeni güdümlü füze muhripleri ve eski muhripler. 2. dünya savaşından sonra günümüzde kullanılan muhripler'de bu füze sistem mevcut. Gemilerin bir çoğunda bulunan uçaklar yerini helikoptere bırakabilir daha gelişmiş şekilde. Füze sistemine sahip gemiler zırhları neredeyse teneke gibidir onuda belirtmek isterim. Aklıma gelen başka bir şey yok şuan Söyleyeceklerim bunlar teşekkür ederim. :
×