Jump to content

Lui__von_Breziny

Players
 • Content Сount

  68
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  20199

About Lui__von_Breziny

Recent Profile Visitors

594 profile views
 1. Lui__von_Breziny

  0.9.4 - Ponorková bitva

  To vše plus mnoho dalšího už na světě poměrně dlouhá léta je. Jen se ta hra nejmenuje World of Warships, ale Silent Hunter.
 2. Lui__von_Breziny

  Něco z historie

  Současnou zoufalou dobu se každý snaží přežít jak se dá a s humorem jde všechno líp. To jsme si řekli s jedním z mých šéfů a tak jsem pro něj sepsal aprílovej článek o ďábelsky rafinované tajné zbrani jižanské Konfederace a zvláštní plavbě jedné úplně obyčejné lodi. Příjemnou zábavu! http://www.radiodixie.cz/clanek/pribeh-plovouciho-bordelu-aneb-povetrne-zeny-jako-tajna-zbran-konfederace?fbclid=IwAR0iiTYxVv6I05NiIaf0l0tHHtBtGQXJANAoxNG3iql-QHMCKunUBc-yGNA
 3. Lui__von_Breziny

  1. výročie reworku CV

  Za normálních okolností bych na tenhle štěk nereagoval, neb zastávám názor, že hádat se na internetu je totéž, jako závodit na paralympiádě - i když vyhraješ, pořád jsi kripl. Teď mě ovšem rozesmála představa, jak ses rozzuřil a rozhodl, že mi to nandáš. A jak ti spadla brada až na pivní pupek, když jsi zjistil, že mě - jako obvykle - s pohrdáním nemůžeš označit za rajče. No tak jsi fízloval dál, ale - po pravdě řečeno - moc ses teda nepředvedl a jako profesionální bonzák by ses nejspíš neuživil. Jako že rád hraju Kumici? A že jsem před reworkem, kdy byly ve hře stíhačky a počet letadel byl omezenej, hrál Bogue a Langley? No a co? Uvědom si, sokolíku, jednu základní věc. Na to, abys mi nařizoval co mám nebo nemám dělat, jsi byl, jsi a vždycky budeš tuze malý pívo.
 4. Lui__von_Breziny

  1. výročie reworku CV

  Ona je skutečnost ještě horší. WG totiž na nízkých tierech protiletadlovou obranu dost brutálně osekal. Například Júbari "v plný palbě" měl kdysi AA rating 30, dneska 9. To samý třeba Kuma - z maximálního možnýho AA ratingu 22 spadla na 10. Takže když pak tady čtu bláboly typu "musíš změnit herní mechaniku", musím se tomu strašně smát.
 5. Lui__von_Breziny

  Surrey

  Tenhle krumpl mi dali za žetony, protáhl jsem ho pár kooperativními bitvami a došel k závěru, že se ožralejm ruskejm mužikům vůbec nedivím, že mi ho dali. Já bych ho nejradši někomu dal taky. Mínusy: - Rychlost. Po hóóódně dlouhý době se dopachtí do třiceti uzlů a pak to zvadne. A to mi na sedmičkovej křižník přijde dost málo. Možná by stálo za úvahu zařadit mezi volitelné příplatkové moduly vesla a plachty. - Odolnost. Jako jó, něco málo vydrží, ovšem díky MM+/- 2 vás jakákoli devítková bitevka s klidem vypne na jedinou salvu. Což je teda fakt ohromná zábava. - Dostřel. Ani B-trup s vylepšeným řízením palby nedostřelí dokonce ani blbých 15 km. Surrey tudíž nedá ani to, co pětkovej Königsberg a to mi přijde jako naprostá zoufalost. Plusy: - nízkej spot. Ale fakt nízkej. S patřičně vyskillovaným kapitánem začnete bejt vidět až na nějakých devíti a půl kilometrech. S ohledem na osmikilometrovej dostřel torpéd by se snad dalo uvažovat o použití lodě jako torpédového člunu. V praxi se to však nedá - na to je Surrey přece jen moc pomalá. Účinnost děl mi přijde celkem v pohodě, obratnost a rychlost otáčení věží taky. Torpéda jsou čtyři na každém boku a pokud se trefíte, dotyčnýho to docela zamrzí. Otázkou je, co protiletecká obrana. V kooperativkách jsou letadlovky jalový, takže jen teoreticky: AA rating je 58. Tedy to samý, co v lepších časech mívala má nenávratně v hlubinách ruskejch servrů ztracená Bogue. A aby sedmičkovej křižník měl to samý, co pětková letadlovka - to mi přijde trochu slabý. Ale třeba se pletu. Co se týče použití, dají se s tím lovit torpédoborce a tím to asi hasne. Prostě jen další loď, která - pokud chce aspoň chvilku přežít - musí jen tak poštěkávat zdálky, na víc nemá. Což ovšem kvůli nevalnýmu dostřelu tak nějak... nejde. Závěr: Loď jsem dostal, vyzkoušel a - sééééru na ni. Kanonenfutrů už mám v přístavu dost i bez Surrey.
 6. Lui__von_Breziny

  Vlhká zpovědnice

  Išizuči to má asi takhle: AP na prd, ale výborný podpalování, na bitevku 4. tieru dost fofrník (27 uzlů bez vlajky, tj. jako křižník Karlsruhe), AA k ničemu, chabej pancíř - ale hodně hp. Takže kroužit, uhýbat a hlavně podpalovat. Tím pár lidí naštveš. Rozhodně víc než s Mikasou. :-)
 7. Lui__von_Breziny

  Vlhká zpovědnice

  Jestli mohu radit, za ty prachy si kup radši Išizuči. S tím se na rozdílod pomalé Mikasy dá něco dělat, s kupónem to vyjde na 2 100 zlatých. Já to nedávno udělal, šoupnul jsem na něj devatenáctibodovýho kapitána a - není to špatný.
 8. Lui__von_Breziny

  Něco z historie

  Protože máme Silvestra a mělo by být veselo, a protože se nám blíží hen ty ponorky, dám sem odkaz na jeden ze svých opusů - tentokrát o operacích slepého střeva na palubách amerických ponorek v roce1942. V žádném případě to ale neberte jako návod k provádění lékařských zákroků! https://www.stoplusjednicka.cz/samozvani-chirurgove-na-ponorkach-improvizovane-operace-na-mori?fbclid=IwAR0P4t0WI5aMvr71E5H-gg3VCLancf2MT2dw3OuWqCbJXCt_w_zY53RdWSg
 9. Lui__von_Breziny

  Vlhká zpovědnice

  Do téhle rubriky se obvykle naříká s jakými kretény je člověk občas nucen hrát, ovšem mě se povedlo něco, kde za kreténa jsem byl já. A korunovanýho, to klidně přiznám. Záležitost se měla tak, že jsem se rozhodl hodit si misi ve stylu „pohoda - klídek - salám – Amerika“ a vytáhl do kooperativní bitvy. Co se ale nestalo. Já vůl neklikl na ikonku „kooperativní bitva“ a naprosto nic zlého netuše vyrazil do bitvy náhodné… Takže jsem si nevzal žádnou opravářskou četu dvě, vlajku - prostě nic. Kupodivu mě do kebule netrkl ani podezřele velký počet lodí na startu a vyrazil vpřed ve strategii kooperativních bitev „hurá na ně, plnou parou vpřed, ať na mě nějakej bot zbyde“. Tím jsem se ovšem se superšnekoidní Arizonou zcela nečekaně octl v čele útoku a stále nic nekalého netuše jsem začal lovit torpédoborce. Drtě mezi zuby kletby spravedlivého hněvu na neschopný tým jsem dokonce pro jeden zlobivý torpédoborec vyrazil do čmoudu a teprve tam mi docvaklo, do jaký bryndy jsem se to vlastně dostal. Nu, nedalo se už nic dělat... Nutno podotknout, že človíček ovládající onen torpédoborec byl z přítomnosti ocelový obludy v „jeho“ čmoudu tak vyplesklej, že mě trefil jen jedním torpédem. Na oplátku z mé Arizony koupil přátelský pozdrav ve formě plné boční salvy, pár ran od sekundárek a zbytek jeho nebohého života zdálky ukončil kdosi z našich. V té chvíli se probral náš torpédoborec a začal dělat to, co měl – totiž spotoval. A musím říct, že situace, kdy si neviditelná bitevka hověla v čmoudu a střílela na cíle dle libosti se mi tuze líbila. Zábava bohužel skončila v momentě, kdy se čmoud rozplynul a má nebohá Arizona se stala terčem. Ovšem než mě protivníci dostali, dva jejich křižníky měly párkrát proplesklou citadelu a jedna bitevka už taky pročítala pozvánku na rande s Neptunem. Na to konto se probrali i naši udatní kempeři, zaveleli do útoku, naši stranu mapy bez větších potíží vyčistili a vědomi si početní převahy, směle pokračovali v ofenzívě, zatímco zmatení protivníci hynuli jeden po druhém. Já jejich úspěchy už jen sledoval ze záhrobí, což bylo dobře, protože jsem se tlemil, až jsem se za monitor popadal. Nu, nebudu to protahovat, zvítězili jsme na celý čáře. Akorát se nějak nemohu zbavit pocitu, že si pár lidí o mě myslí zhruba tohle:
 10. Lui__von_Breziny

  Něco z historie

  Stručně, leč docela pěkně zpracovaný téma o nepříliš početné ponorkové třídě. Jen pro úplnost dodám, že Seal Němci neopravili. Ne že by se o to nesnažili, ale zakázková výroba náhradních dílů byla tak drahá, že když přesáhla sumu za tři ponorky třídy VIIC a konec byl pořád v nedohlednu, tak to vzdali. A ještě dodám malou zajímavost. Právě na ponorce Porpoise zahájil svou veleúspěšnou velitelskou kariéru kapitán Leslie Bennington, který později, s ponorkou Tally Ho, potopil hráčům WoWS dobře známý japonský křižník Kuma. A když už jsem se tak rozkecal, šoupnu sem ještě odkazy na můj relativně nedávný výtvor o neméně dobře známé bitevní lodi Warspite 1. díl: https://www.stoplusjednicka.cz/dlouha-cesta-stare-damy-bitevni-lod-jeho-velicenstva-warspite-1?fbclid=IwAR2qKoLnb5AktfsMI6YUE_3kysVMCEwcUPlLZ5Ldw8NXyKabQuTUlR6AlGM 2. díl: https://www.stoplusjednicka.cz/dlouha-cesta-stare-damy-bitevni-lod-jeho-velicenstva-warspite-2?fbclid=IwAR3tDcwEGwoMF7notWxpSgyUDrBCAOMEk7P_P9HEttqfJRp3p3WXiUJeQPI 3. díl: https://www.stoplusjednicka.cz/dlouha-cesta-stare-damy-bitevni-lod-jeho-velicenstva-warspite-3?fbclid=IwAR2SIpUMfHOqbBPq6Unha1WH1GB6tjWO1Tv36-6SeEde5MDW2_Xq7p_jOe8
 11. Lui__von_Breziny

  Vlhká zpovědnice

  Smím se zeptat, co to bylo za loď, že dohonila a předhonila vypuštěný torpéda a ještě stihla udělat zatáčku, aby se nechala trefit? Takovýho fofrníka musím mít!
 12. Lui__von_Breziny

  Otázky pro WG

  Nevím jak v poslední době, ale Viribus Unitis vývojáři hráli. Asi před rokem jsem se s ní dvakrát sešel v týmu. Tak jsem se nechal urychleně potopit a pozorně sledoval, jak si ten rakousko-uherskej zázrak povede. A už tehdy jsem měl hodně silnej dojem, že na T-5 nemá co dělat. Tak na T-3 by to ještě bylo tak akorát, ale vejš už radši ne. Ovšem za loď z T-3 by WG nemohlo účtovat sedm stovek, to dá rozum.
 13. Lui__von_Breziny

  Vlhká zpovědnice

  Jojo, v průlivu je nejlepší taktika admirála Farraguta "k čertu s torpédy, plnou parou vpřed". Na druhý straně se totiž vždycky najde minimálně jeden hejhula, kterej zdrhne mezi ostrůvky, ostatní nechá ve štychu a vy útočíte v přesile. Problém ovšem nastane, když svý parťáky nepřesvědčíte a začnou taky zdrhat. Pak zbývá jen šance, že u protivníka se takových "stratégů" vyskytne víc - jinak je bitva prakticky prohraná.
 14. Lui__von_Breziny

  Ponorky - "FUN" diskuze

 15. Lui__von_Breziny

  Něco z historie

  Ahoj, obvykle píšu do tištěných médií, ale po čase mi vyšlo něco na netu. Jedná se o jakousi malou prázdninovou sérii o operacích japonských ponorek u pobřeží USA v průběhu druhé světové války. Takže pokud si někdo chce od hry na chvíli odpočinout a třeba si něco přečíst, nechť si uvaří kafčo, zapálí cigárko a hodí nohy na stůl. Je to rozdělený na čtyři díly: 1. díl, něco o japonských ponorkách obecně: http://www.radiodixie.cz/clanek/japonske-ponorky-u-americkych-brehu-dil-prvni-zrod-ponorkoveho-lodstva 2. díl, prostě Pearl Harbor: http://www.radiodixie.cz/clanek/japonske-ponorky-u-americkych-brehu-dil-druhy-cil-pearl-harbor 3. díl, v podstatě honička na americké letadlovky: http://www.radiodixie.cz/clanek/japonske-ponorky-u-americkych-brehu-dil-treti-proti-letadlovym-lodim 4. díl, rozverně, nicméně pravdivě nazvaný "hydroplány a miniponorky proti lesům a tuleňům". http://www.radiodixie.cz/clanek/japonske-ponorky-u-americkych-brehu-dil-ctvrty-hydroplany-a-miniponorky-proti-lesum-a-tulenum?fbclid=IwAR2GyFmvhyC7Ov7xQbcS6UtIRdfkM3V2xi7c0oCoFIbLUOc2gIGfxFK9gKM Příjemnou zábavu!
×