Jump to content

umbra_arboris

Players
 • Content Сount

  1,988
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

 • Clan

  [BASIC]

1 Follower

About umbra_arboris

 • Rank
  Sub Lieutenant
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  W_zasiedmiogórogrodzie
 • Interests
  foto, futbol, internet

Recent Profile Visitors

2,561 profile views
 1. umbra_arboris

  Biuletyn deweloperów do aktualizacji 0.11.1

  Nie wiem, czy na ang. o tym mówili, ale na następnym - rosyjskim - ten główny devs z Petersburga (Konstantin, czy jak mu tam) napomknął, że planują dodać nowego, tym razem hiszpańskiego unikalnego kapitana. A kiedy to będzie? Pewnie jak zwykle po Wargamingowemu - soon (TM). Tak czy siak, nie zaszkodzi... :-)
 2. No dobra, to dorzucę parę ilustracji. 1) Pantera, czyli jeden z trzech dzikich kotów (Lew, Tygrys, Pantera) - włoskich niszczycieli / zwiadowców (cacciatorpedinieri / esploratori) - zbudowanych w latach 20-tych, zaś w latach 40-tych... zatopione przez własne załogi. Wsyskie csy, zabawne :-) 2) Yamato z powojenną wizytą u Amerykanów, akurat ląduje na nim helikopter. Szanowni forumowicze pewnie domyślą się, skąd pochodzi to ujęcie, a dla devsów WG mógłby to być materiał na "aktualizację" japońskiej floty pod kątem tieru XI. Taka tam sugestia- feedback :-)) Dobrego wieczoru wszystkim grającym.
 3. umbra_arboris

  Mini-gra Zbierzcie Dychę!

  Po kilku podejściach udało mi się osiągnąć (zakończyć) etap drugi. Szkoda, że nie wytłumaczono wyraźnie, iż trzeba zbierać ikonki okrętów tieru 10 - najlepiej układając "wysokimi" numerami rząd pierwszy, przy wsparciu drugiego. Wtedy da się to zrobić, choć zadanie do łatwych nie należy. A nagrody, nawet jeśli nie wielkie (2x kamuflaże Księżycowy wojownik), zawsze się przydadzą :-)
 4. umbra_arboris

  WG promoting Operations again?????

  Like "no submarines in the game". Sure, W-gam-bli-ng and keeping promises :-))) By the way, I'd like to see Cherry Blossom again. Battles in the night, and in the morning, supporting landing troops and fighting against DD (Shiratsuyu), torpedo soup, shooting down planes, fighting against Japan CA and destroying 2 airports in the end. But WG seems to prefer camping battles (20-24 km, not less), or introducing not-ready-yet mechanics (like in case of subs :-(( What a pity!
 5. umbra_arboris

  Wschodnioazjatyckie krążowniki: wczesny dostęp

  Wszystko prawda, tylko widzisz: - nie trzeba zachorować na raka, by wiedzieć, jak wielkie to ryzyko :-(( - nie trzeba doktoratu z informatyki by wiedzieć, że okręt któremu zabierają sonar (T9 Dalian) będzie słabszy od takiego który sonar MA. W dodatku dziwne zjawisko: z jednej strony pojawiają się pancerniki z sonarami (niemieckie BC), a z drugiej mamy coraz więcej krążków bez-sonarowych (wcześniej włoskie, teraz pan-Asian). Jeśli dodamy jeszcze, że krążki nie mają choćby Vigilanca, a z konieczności (mniejszy zasięg dział) muszą walczyć bliżej, wobec ryzyka bardzo szybkich torped (76 w., a nawet więcej), to... kiepsko widzę przyszłość takich krążowników. Pewnie niejeden pójdzie po najmniejszej linii oporu, postawi dym za wyspą i stamtąd będzie strzelał, ale... co to za nowość? Taki Perth również to potrafi - i nie tylko on. @brzeczyszkiewicz123 - mało HP na high tierze oznacza, że mało da się odzyskać naprawką. Na Huang He radziłem sobie, zaokrętowawszy elite kapitana (współdzielony z Gadzią Mada). Zobaczymy, jak się rozwinie sytuacja w przypadku tej "dziesiątki".
 6. umbra_arboris

  Wschodnioazjatyckie krążowniki: wczesny dostęp

  ...to w ramach rozumianego po sowiecku "balansu" Pan-Asian cruisers dostają nerfy: - T6 Dido - nerf reloadu dział o 2 sek. (do 8,5 s.); - T8 Harbin - nerf do przeładowania dymu o 10 sek. (do 110 s.); - T9 Dalian (premka) - usunięcie sonaru, nerf do przeładowania dymu o 10 sek. (do 110 s.), no, łaskawie dodali 1 ładunek dymu; - T5 Chung-coś tam - nawet niskie tiery solidnie obrywają - nerf reloadu dział, reloadu torped, no i dymu też :-(( Już widzę, jakie tłumy graczy rzucą się na te nowe krążowniki po tych wszystkich nerfach. Ech, Wargaming - prawdopodobnie mistrzowie w psuciu własnej produkcji. Ale jeśli widzi się wyłącznie natomiast nie dostrzega próśb graczy-klientów, to cóż można powiedzieć...?
 7. umbra_arboris

  Pytanie

  Hehe... - jedną polską literkę Ą (make Ą great again) poprawiali chyba z półtora roku. Co za szybkość!! - biedny Mogami na poprawę obrotu 155 dział (53 sec!!) czekał chyba ze 3 lata :-(( - "obrócony" orzeł na Błyskawicy do tej pory czeka na poprawkę, aż go szyja boli; - skopana wyszukiwarka graczy w porcie - to temat na kolejną telenowelę, dłuższą niż "Niewolnica Isaura" :-)) - port. Żaden z moich programów multimedialnych nie żżera tyle zasobów, co port w stanie bezczynności - "idle"; - skopana strona z perkami kapitańskimi. Dobrze, że chociaż istnieje wowsft.com; - patch bez błędów i crashy to patch stracony (nieraz tego doświadczyłem :-(( @bloodminister - co oni tam robią w tym Petersburgu, że zarówno rzeczy b. drobne (poprawa orła czy literki), jak też te poważne (np. port bardziej zasobożerny, niż gra) - zajmują im całe lata "naprawy"?? Może dobrze, że przy takiej "wydajności" nie produkują samolotów, bo wówczas co dzień ginęłyby tysiące ludzi :-((
 8. Skoro to temat powiązany z plotkami, to... Wytropiłem wczoraj w pewnym miejscu w necie teorię, że wycofanie submarines w WOWsie może być związane z testami nowego peryskopu :-)) , jaki SubOctavian i spółka zamierzają zaimplementować w grze, poczynając od 3. patcha w 2022 roku. Jak to ma wyglądać w praktyce? Mała próbka wideo na YT - za sterami oczywiście S.C. Miłego pływania i polowania!! :-)) Od 6:30, gdyby ktoś miał kłopoty ze znalezieniem właściwego fragmentu :-)) https://youtu.be/xwj1tGev0Z4?t=390
 9. Dziwaczna to metoda, może dla leniwych??? Najpierw ruskie, które przecież można było zdobyć "darmową" drogą (grind), a teraz te... Może sobie Albemarle ładnie wyglądać, może "na papierze" brytyjski "dry dock" czyli bardzo silna naprawka stanowi poważny atut, tylko że... W trakcie bitwy może się okazać, że okręt nie zdąży wykorzystać tego argumentu :-( Kiedyś tak na rankedach T8 załatwił mnie pewien cwany Cleveland - jeśli akurat masz naprawkę na cooldownie, toś umarł w butach :-)) Osobiście - w przypadku Albemarle - wolałbym zwykłą naprawkę (taką jak na Surreyu) - ale w zamian brak tego olbrzymiego, wystającego prostokąta (czego nie ma ani T7 Surrey, ani T9 Drake). Niestey, łorgamblink wie lepiej, czego pragną userzy, mamy więc całkowicie wymyślony okręt z przyspawaną wieeelką tarczą strzelniczą Miłośnicy historii też pewnie nie będą zadowoleni. Wystarczy rzucić okiem tutaj na listę, i co mamy? Im wyżej, tym bardziej papierowo: - T7 Surrey - 1929 Design, Various Stages of Completion; no, tutaj jeszcze nie jest źle :-)) - T8 Albemarle - Neptune Hull, Fictional Design; bierzemy dowolny kadłub i robimy dowolny okręt, szkoda że nie kr. liniowy :-)) - T10 Goliath - Heavily Fabricated Lesta Design (podobną adnotację mają Malboro, Konkek i Thunder); popijawa skończona, budujemy cokolwiek. I taka to cyfrowa "flota" made by CCCP for RN :-))
 10. umbra_arboris

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Dobrzy ludzie, czy u was też zdarzają się takie komunikaty na wejściu? Bo mi tylko dziś kilkakrotnie... podczas nieudanego logowania. Co ciekawe, przed wejściem patcha 0.10.11 może miałem 1-2 problemy na miesiąc, obecnie zaś więcej zdarza się w ciągu godziny (a sprzęt ten sam, wszystko zaktualizowane i wszystko działa). Co to może być, @bloodminister @Dark_Havoc - jakiś bożonarodzeniowy anty-cud??? :-((( Akurat teraz, gdy tyle fajnych misji jest i tyle nagród do zdobycia. Mega-pech...
 11. umbra_arboris

  Prośba od Szakala

  Zamiast wzbogacać WG, wolę pomóc potrzebującym. Leć, pieniążku! :-)
 12. umbra_arboris

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  A ten do podzielenia się? Hmm... 22NY2-XM27C-VC4GY
 13. umbra_arboris

  Pierwsza zarabiaczka

  Tak z ciekawości - czy twoim zdaniem warto byłoby polecić naszemu pytającemu koledze - pancernik Duke of York? Jasne, wiem że okręt ten dostał sporo słów krytyki, zwłaszcza ze względu na znacznie gorszy - niż jego brat KGV - reload dział 356 mm. Z drugiej jednak strony, ma też kilka zalet: poprawione kąty rykoszetowania pocisków AP, sonda hydroakustyczna na pokładzie, wzmocniona pelotka (w stosunku do drzewkowego odpowiednika). Dalej - jako premka będzie więcej zarabiał niż okręty "z drzewka" (a więc mamy to, o co chodziło pytającemu), plus może pływać na operacjach. W przyszłości może załapać się też na bitwy asymetryczne. Oczywiście nie ma nic za darmo: taki okręt w zbrojowni kosztuje 101 k węgla (75 750 z kuponem). Skoro kolega @7adamski7 doszedł do 5 tieru, to "zbijając śnieżynki" (choćby i na co opach) zarobi jeszcze trochę wspomnianego węgla, plus losowe warianty świąteczne, plus to, co od czasu do czasu wpada z dostaw dziennych. Może to jest jakieś rozwiązanie (wcale nie twierdzę, że bardzo dobre - to tylko propozycja)? Z innych okrętów - miło jest posiadać naszą polską Błyskotkę, niestety pływając na competitive przekonałem się, jak dużo jej brakuje np. w starciu w Maassem (Niemiec posiada sonar, więcej torped, sporo większy zasięg wspomnianych rybek, plus lepszą przebijalność pocisków HE). Na T6, w cenie niecałych 50 k węgla jest jeszcze Aigle - francuski "jedynak z dymem", mocne działa ale z powolnym obrotem, plus mocne torpedy ale z niezbyt "długie" (8 km zasięgu przy 6,8 spota okrętu). Co więc wybrać? Może taką klasę okrętu, na której pytający czuje się najlepiej...
 14. umbra_arboris

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Oby tylko nie przegięli z parametrami "wte lub wewte" :-) Przy okazji, czy zdarzało wam się widzieć takie cudo?
 15. Witaj, dzięki za wiadomość.

  No to i do mnie szczęście się uśmiechnęło :-)  Co do okrętu - myślałem najpierw o niemieckim pancerniku T8 Odin, ale nie widzę go w sklepie. Cossacka już mam, Atago (czarne) też, Orkan - zbyt cienki bolek jestem na taki wymagający okręt. Zatem decyzja:

   

  T8 ROCHESTER - amerykański cruiser z dymem.

  Mam już Halseya, będzie więc pływał jako RPF - AA - smoke - ship.

  Dzięki i dobrej nocy,

  umbra

  1. PanNickt

   PanNickt

   Dziękuję za wiadomość.

   W tym tygodniu spodziewaj się prezentu w grze.

  2. PanNickt

   PanNickt

   Prezent powinien być już dostępny do odebrania.

   Powodzenia.

×