Jump to content

Tizocicatzin

Players
 • Content Сount

  82
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  32347
 • Clan

  [BK]

About Tizocicatzin

 • Rank
  Leading Rate
 • Insignia

Recent Profile Visitors

421 profile views
 1. Tizocicatzin

  Anshan - niszczyciel premium VI tieru

  Chłopie, spóźniłeś się o ponad rok z odpowiedzią...
 2. Tizocicatzin

  0.8.2 - Międzygalaktyczne Igrzyska

  Dobra, dzisiaj pojawił się u mnie taki bug: Po respawnie (strona atakująca bazę) umiejętności kapitańskie - RPF (radiolokacja) i PT (cel priorytetowy) przestały działać. RPF wskazywał J1 (gdzie nie było żadnego okrętu wroga czy instalacji), a PT nie wskazywał, że ktoś do mnie celuje (a byłem ostrzeliwany przez 2-3 okręty wroga, z taką dokładnością, że musieli zablokować na mnie celowniki). Problem występował też po drugim respawnie. Wskaźnik wykrycia (mnie przez przeciwnika) działał poprawnie. Przeciwnicy mogli mnie namierzyć za pomocą radiolokacji (była ikonka wykrycia). Czy u kogoś innego też to wystąpiło?
 3. Tizocicatzin

  Bug w bitwach kosmicznych

  Dzisiaj w bitwach kosmicznych pojawił się taki bug (w poprzednich dniach nie było tego): Po respawnie (strona atakująca bazę) umiejętności kapitańskie - RPF (radiolokacja) i PT (cel priorytetowy) przestały działać. RPF wskazywał J1 (gdzie nie było żadnego okrętu wroga czy instalacji), a PT nie wskazywał, że ktoś do mnie celuje (a byłem ostrzeliwany przez 2-3 okręty wroga, z taką dokładnością, że musieli zablokować na mnie celowniki). Problem występował też po drugim respawnie. Wskaźnik wykrycia (mnie przez przeciwnika) działał poprawnie. Przeciwnicy mogli mnie namierzyć za pomocą radiolokacji (była ikonka wykrycia).
 4. Tizocicatzin

  USS Des Moines [X]

  1. Umiejki jakie mam u siebie: 1 pkt. - Cel priorytetowy, Ekspert przeładowania 2 pkt. - Obrót wież, Adrenalina 3 pkt. - Nadzorca, Ekspert w wyburzaniu, Ostrzeżenie przed torpedami 4 pkt. - Ekspert kamuflażu 2. Jest pokazane, że IFHE jest niewskazane, bo podnosi przebijalność HE z 32 mm do 43 mm - mało jest elementów pancerza okrętów w tym zakresie. Po prostu nie warto inwestować w IFHE na Des Moines (jak też na jakimkolwiek krążowniku z 203 mm działami)
 5. Tizocicatzin

  HMS Lion Tier IX

  Co do amunicji na Lionie: to zależy od dział - czy 406 (tylko HE, AP są do bani) czy 419 (spokojnie można grać tylko na AP).
 6. Tizocicatzin

  Oktiabrskaja Riewolucyja

  1 pkt. - dla mnie lepszy jest Cel priorytetowy (PT), ale jak kto woli 2 pkt. - obrót wież (strzelec wyborowy - EM) to podstawa. Działa kręcą się WOLNO. 3 pkt. - zgoda 4 pkt. - albo gaśnica albo kamo Mój dowódca: PT, EM + AR, SI + VG? (chyba, piszę z pamięci - ewentualnie BoS... albo BFT? serio, nie pamiętam, ale wydaje mi się, że wzmacniałem pelotkę), FP + CE PS. Po sprawdzeniu w grze rzeczywiście z trójek mam SI + BFT
 7. Na dzień dobry wziąłbym EM - nie wiem jak na Salemie, ale Des Moines ma ok. 30 sek obrotu dział na dzień dobry. Jeśli chodzi o resztę, to mój build na Des Moines jest taki (piszę z pamięci): PT + EL (1,365 sek przełączania między rodzajami amunicji się przydaje) EM + AR SI + DE + VG CE
 8. Tizocicatzin

  Tier 10 Z-52

  Wczoraj wyciągnąłem Z-52 z portu: 1 czy 2 fragi, niemal 100 k dmg, 7 zestrzelonych latadeł z lotniskowca. Daje radę. Mój kapitan: PT, AR+LS, SE+BFT, CE+RPF Wydaje się, że po reworku CV znaczenie BFT znacznie wzrosło.
 9. Tizocicatzin

  Dunkerque

  Bez FP? Raczej ryzykowne, chyba że ktoś lubi się grzać przy ogniskach na pokładzie. A EM jest IMO zbędny - 36 sekundy bazowego obrotu w zupełności wystarczają. Moja sugestia: https://wowsft.com/WarshipStats?nation=france&shipType=Premium&ship=Dunkerque&moduleN=1111&upgradeN=1143&skillN=11000000000000100000010001000101&commander=default&camo=true&s0=PCY009_CrashCrewPremium_B_UK_Germany_Gold&s1=PCY010_RegenCrewPremium_B_Gold&s2=PCY004_Fighter_PAY735_HD780_Battleship_3 Uwagi: 1. Moduł na przestawienie steru zamiast szybszego gaszenia - wolę szybciej skręcić niż nieco szybciej się zgasić. 2. Większość artylerii plot. jest w 130mm - MAA daje lepsze rezultaty przeciw latadłom niż AFT. A pomocnicza i tak rzadko wchodzi do gry, zwłaszcza że strzela głównie do tyłu.
 10. Tizocicatzin

  Chciałbym być lepszym graczem. Gdzie zacząć?

  Fragi nie są tak istotne jak exp. I ten kamper wcale nie jest dobry. Dlaczego? Bo exp robiony na okrętach wroga liczy się od % zabranego hp. A frag dodaje jedynie tyle expa, co zabranie 15 czy 20 % hp. Policzmy (przy założeniu 20% bonusa za frag): 6 fragów za 1% = 6% z hp + 120% za frag = 126 % exp 1 "frajer" co zjechał 2 wrogów po 99% hp = 2*99% hp = 198 % exp A przy 15 % bonusa za frag zabieracz fragów ma jedynie 96 % exp... Liczby mówią same za siebie. Jak dd chowa się za wyspą to nie spotuje. Co jest jednym z jego głównych zadań. DD chowający się za wyspą jest bezużyteczny. PS. Co to jest złoty gracz? Znam fioletów, niebieskich, zielonych aż do czerwonych baronów, ale złotych jakoś nie kojarzę.
 11. To ja się udzielę co do Francuzów: Na Martelu mam podwójny moduł na ster i nawet jak dostanę w ster to naprawa trwa kilka sekund - szybciej niż BB-ek przeładuje. Więc miękki ster to dla mnie nie problem. Oczywiście na niższych tierach nie ma drugiego modułu, więc jak kto woli - LS albo ryzyko.
 12. Tizocicatzin

  Yūgumo — Japanese Tier IX destroyer

  1) Co prawda nie obecnie takiego zalewu radarów jak kilka miesięcy temu, ale zazwyczaj jakieś są w każdej bitwie. Więc moim zdaniem lepiej używaj 12-kilometrowych, że mieć czym straszyć radarowców. 2) Jeśli chcesz gunboatować z dymu, weź Kitakaze albo Udałoja. Działa na Yugumo się przydają (tłuczenie dd-ków, zapalanie BB-ków, dobijanie), ale nie są głównym źródłem obrażeń.
 13. Tizocicatzin

  Co zrobić, żeby mieć tyle samolotów??

  Dla informacji: poszczególne lotniskowce różnią się liczbą posiadanych eskadr: 3 eskadry - Hosho, Langley, Bogue, Independence 4 eskadry - Zuiho, Ryujo (stock), Ranger, Lexington, Saipan, Graf Zeppelin (wersja bazowa) 5 eskadr - Ryujo (wymaksowany), Hiryu (stock), Essex, Kaga, Graf Zeppelin (alt) 6 eskadr - Hiryu (wymaksowany), Shokaku, Taiho (stock), Midway, Enterprise 7 eskadr - Taiho (wymaksowany), Hakuryu (stock) 8 eskadr - Hakuryu (wymaksowany)
 14. Tizocicatzin

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Francuzi 1) począwszy od tieru 6 (Normandia) - szybcy, a dodatkowo od t8 (Richelieu) dostają speed boosta (co zabawne, bardzo użytecznego przy ruchu wstecz) 2) pancerz - przy dobrym kątowaniu sporo odbija, przy niedobrym... to boli. Tankowanie dziobem ma sens na Richelieu i Alzacji (na Republice nie, ze względu na układ dział). Aha, Francuzy łykają obrażenia z HE krążków (ciężkich i lekkich z IFHE) jak głupie. 3) działa a) tier 5-7 340mm Dobre przeciw krążownikom, ze względu na kiepską penetrację na większych odległościach przeciw pancernikom celowanie w linię wodną niewskazane (lepsze rezultaty daje celowanie w ok. połowie wysokości kadłuba - przy 12 lufach Normandii czy 16 Lyona sporo zwykłych penetracji wpada). Drobny szczegół - na Normandii środkowa wieża jest skierowana do przodu, tak jak dziobowa - można ją szybko przekierować z jednej burty na drugą gdy się celuje w okręt w przedniej połowie) b) tier 8-9 380mm Szybkie, dobra penetracja (wbijanie cytadel w Yamato jest zabawne), ale spory rozrzut. c) tier 10 431mm - do 15 km najlepsza penetracja w grze (lepsza niż Yamato czy 457 Conquerora) Brytole 1) prędkość średnia, ale mały promień skrętu 2) pancerz - taki sobie. Od t9 (Lion) lolheal (leczenie 2% HP na sekundę, łącznie do 40% HP max na jedną dawkę) 3) działa - AP-ki zazwyczaj słabe, dobre tylko na t6 (QE), t8 (Monarch), 419 mm (ulepszone działa Liona i stockowe Conquerora) Tak, gram na Brytolach na AP-ki Niemcy Skończyłem linię na Bismarcku. Dobre t3-5 i Scharnhorst. Reszta bylejaka
 15. Tizocicatzin

  Nacja

  Kolega zapomniał wspomnieć, że nacja jako taka, nie wpływa na charakterystyki okrętów. Ważna jest klasa okrętu (niszczyciel/krążownik/pancernik/lotniskowiec, z tym, że czasami okrętami różnych klas gra się podobnie - np. sowieckie niszczyciele i francuskie krążowniki). Właściwie nacja jest istotna tylko w przypadku dowódców okrętów - mogą być oni przenoszeni jedynie między okrętami tej samej nacji.
×