Jump to content

Tizocicatzin

Players
 • Content Сount

  72
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  21858
 • Clan

  [BK]

About Tizocicatzin

 • Rank
  Leading Rate
 • Insignia

Recent Profile Visitors

142 profile views
 1. To ja się udzielę co do Francuzów: Na Martelu mam podwójny moduł na ster i nawet jak dostanę w ster to naprawa trwa kilka sekund - szybciej niż BB-ek przeładuje. Więc miękki ster to dla mnie nie problem. Oczywiście na niższych tierach nie ma drugiego modułu, więc jak kto woli - LS albo ryzyko.
 2. Tizocicatzin

  Yugumo Tier 9

  1) Co prawda nie obecnie takiego zalewu radarów jak kilka miesięcy temu, ale zazwyczaj jakieś są w każdej bitwie. Więc moim zdaniem lepiej używaj 12-kilometrowych, że mieć czym straszyć radarowców. 2) Jeśli chcesz gunboatować z dymu, weź Kitakaze albo Udałoja. Działa na Yugumo się przydają (tłuczenie dd-ków, zapalanie BB-ków, dobijanie), ale nie są głównym źródłem obrażeń.
 3. Tizocicatzin

  Co zrobić, żeby mieć tyle samolotów??

  Dla informacji: poszczególne lotniskowce różnią się liczbą posiadanych eskadr: 3 eskadry - Hosho, Langley, Bogue, Independence 4 eskadry - Zuiho, Ryujo (stock), Ranger, Lexington, Saipan, Graf Zeppelin (wersja bazowa) 5 eskadr - Ryujo (wymaksowany), Hiryu (stock), Essex, Kaga, Graf Zeppelin (alt) 6 eskadr - Hiryu (wymaksowany), Shokaku, Taiho (stock), Midway, Enterprise 7 eskadr - Taiho (wymaksowany), Hakuryu (stock) 8 eskadr - Hakuryu (wymaksowany)
 4. Tizocicatzin

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Francuzi 1) począwszy od tieru 6 (Normandia) - szybcy, a dodatkowo od t8 (Richelieu) dostają speed boosta (co zabawne, bardzo użytecznego przy ruchu wstecz) 2) pancerz - przy dobrym kątowaniu sporo odbija, przy niedobrym... to boli. Tankowanie dziobem ma sens na Richelieu i Alzacji (na Republice nie, ze względu na układ dział). Aha, Francuzy łykają obrażenia z HE krążków (ciężkich i lekkich z IFHE) jak głupie. 3) działa a) tier 5-7 340mm Dobre przeciw krążownikom, ze względu na kiepską penetrację na większych odległościach przeciw pancernikom celowanie w linię wodną niewskazane (lepsze rezultaty daje celowanie w ok. połowie wysokości kadłuba - przy 12 lufach Normandii czy 16 Lyona sporo zwykłych penetracji wpada). Drobny szczegół - na Normandii środkowa wieża jest skierowana do przodu, tak jak dziobowa - można ją szybko przekierować z jednej burty na drugą gdy się celuje w okręt w przedniej połowie) b) tier 8-9 380mm Szybkie, dobra penetracja (wbijanie cytadel w Yamato jest zabawne), ale spory rozrzut. c) tier 10 431mm - do 15 km najlepsza penetracja w grze (lepsza niż Yamato czy 457 Conquerora) Brytole 1) prędkość średnia, ale mały promień skrętu 2) pancerz - taki sobie. Od t9 (Lion) lolheal (leczenie 2% HP na sekundę, łącznie do 40% HP max na jedną dawkę) 3) działa - AP-ki zazwyczaj słabe, dobre tylko na t6 (QE), t8 (Monarch), 419 mm (ulepszone działa Liona i stockowe Conquerora) Tak, gram na Brytolach na AP-ki Niemcy Skończyłem linię na Bismarcku. Dobre t3-5 i Scharnhorst. Reszta bylejaka
 5. Tizocicatzin

  Nacja

  Kolega zapomniał wspomnieć, że nacja jako taka, nie wpływa na charakterystyki okrętów. Ważna jest klasa okrętu (niszczyciel/krążownik/pancernik/lotniskowiec, z tym, że czasami okrętami różnych klas gra się podobnie - np. sowieckie niszczyciele i francuskie krążowniki). Właściwie nacja jest istotna tylko w przypadku dowódców okrętów - mogą być oni przenoszeni jedynie między okrętami tej samej nacji.
 6. Tizocicatzin

  100 Rocznica Niepodległości

  Nie to stulecie i nie ten władca. To było za Władysława Łokietka (1312)
 7. Tizocicatzin

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  To nie są dziury. To są jakieś światła alarmowe, pokazują się gdy okręt ma zalanie czy też uszkodzony silnik (nie pamiętam dokładnie).
 8. Tizocicatzin

  Nasze osiągnięcia

  Udana bitwa na Alzacji. Całą bitwę miałem załadowane AP-ki. Efekt: Zwiastun tragedii XD
 9. Tizocicatzin

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  To, po jakiemu Panazjaci gaworzą, zależy od tego jaki język dubbingu się ustawi. No chyba, że się w opcjach poniżej ustawi na ARP Kapitanicę itp. Tak w ogóle, w ustawieniach języka dubbingu jest widoczna wyraźna obawa przed niezadowoleniem ludowych Chińczyków (mimo, że mają zupełnie odrębny serwer, o ile się nie mylę) - jest opcja 1. Chiński (uproszczony) i 2. Chiński (tradycyjny czy jakoś tak). Wcześniej to był odpowiednio Chiński i Tajwański...
 10. Tizocicatzin

  "Rankingowy sprint"

  Ja mam taki system: biorę okręt i gram nim 5 bitew. Jeśli mi się chcę dalej, albo gram kolejne 5 bitew tym samym okrętem, albo zmieniam na inny (też na 5 bitew). Nie patrzę na nagrody (nawet nie wiem jakie są) - więc się nie napalam na nie i nie stresuję, że już niemal, ale knot. Nie patrzę na rangi. Po prostu gram. Staram się nie lamić, ale jak coś spierdolę, cóż takie życie. Zacznę się martwić jak będę miał 200 bitew w sezonie, ale daleko od 1. A na razie luz.
 11. Tizocicatzin

  Legendarne moduły.

  Granie ciągle tym samym okrętem zanudziłoby mnie na śmierć.
 12. Tizocicatzin

  Lotniskowce Royal Navy

  Jako, że to gra o okrętach, to już raczej Babie Doły.
 13. Tizocicatzin

  Alsace, tier IX

  Tylko bez HE proszę... Alzacja ma równie dobrą penetrację co Richelieu, tylko trzeba pamiętać o tym, że np. dziobu takiego Des Moines to nie przebijesz (27mm poszycie). Zawsze możesz spróbować celować w połowie wysokości kadłuba - zwłaszcza w niemieckie BB wchodzą ładne salwy. Ah, i jeśli idziesz w pomocniczą to IFHE jest KONIECZNE - nie ma to jak 100+ trafień z pomocniczej za 0... I jeszcze jedno - nie próbuj używać tylnej wieży na siłę, traktuj Alzację jako okręt z 2 i 1/2 wieży, że tak powiem. I tak przy korzystaniu tylko z przednich wież masz 8 pocisków w salwie. I na koniec - jeśli grasz stockiem, to nie oczekuj cudów. Stock jest po to, by się pomęczyć.
 14. Tizocicatzin

  Fushun VI tier

  Z mojego doświadczenia Fushun ma najwięcej wspólnego z Leningradem - gra się głównie na run'n'gun na dalekim zasięgu z okazjonalnymi torpedowaniami. Dotychczas stosunek zatopień z dział do torped jest u mnie 8:3. W ogóle to cała linia Pan-azjatycka to gunboaty z dobrymi torpedami, a nie torpedowce. Tyle, że Fushun w odróżnieniu jak i poprzednika w linii, jak i następcy, potrzebuje EM by grało się komfortowo. Oczywiście, jeśli Fushun jest tylko przystankiem do następnych okrętów to nie warto tego skilla brać i trzeba się przemęczyć z bazowym obrotem dział, ewentualnie użyć modułu na szybszy obrót wież...
×