Jump to content

Odo_Toothless

Modder
 • Content Сount

  5,386
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  24430
 • Clan

  [BUSHI]

About Odo_Toothless

 • Rank
  Vice Admiral
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Poland

Recent Profile Visitors

4,913 profile views
 1. Odo_Toothless

  CPU Temperature spike

  Nobody is forcing You to use all avaiable graphic options. Some are very power hungry. As i wrote in previous post, with game options and video card optimalization I reduced my Nidivia 970 GTX (with max power draw of 148 Watt) to 30 Watt usage in port and in game. And my ancient 11 years old Phenom X4 is using only 20% of 4 cores in port too.
 2. Odo_Toothless

  Aktualizacja 0.10.5: Wielka bitwa

  Znaczy się będą wyświetlane w drzewku zamiast tych które przesuną do zbrojowni. A jak je kupisz, to i "zbadasz". Dawno temu oglosili, że nie dotyczy to zmian globalnych, a nowe premki już mają metkę o możliwym dowolnym balansowaniu.
 3. Odo_Toothless

  [0.10.4.X] OdTo Minimap

  Thank You :-). Changing position of minimap on the screen could be done in file /gui/battle_layout.xml. You must unpacked it by WOWSUnpackTool avaiable in ModSection and move this file to mod directory (bin/"current number"/res_mods/gui/). This procedure must be done every patch. edit those values (pixels from lower right corner) in bold to and check how it looks in training room after every change. As i remember game reload is not needed after every change.
 4. Odo_Toothless

  ISE: the 1st hybrid monster. But what about skills?

  Other BB on this tier have much more gun power and normal fire angles and becouse that nerfing ISE guns will move her in this regard to tier IV which can see up to VIII, making her just a bad ship. Is something should be nerfed, those could be only planes. btw. For now ISE stats are dropping with every day. We must just wait for WG decision about her. Mine is simple - i will not sponsor nerfable premiums. If the owners themselves want nerfs, so they will probably get them. Patience ;-)
 5. Odo_Toothless

  ISE: the 1st hybrid monster. But what about skills?

  At tier VI, Warspite has the same 2.0 sigma + better vertical dispertion and all of this with 360 mm guns.
 6. Odo_Toothless

  Which Ship Grind Makes you want to give up the Game?

  Off topic. Mikasa before bots was introduced into low tier randoms. She was the only ship in which You could be just smashed even by people with a few games in WoWs. Now with bots she is really OP, but before I hated her so much and wanted a few times to uninstall the game. I could not play it at all, but I have such a thing that when something does not work for me, I keep trying and trying ...
 7. Odo_Toothless

  Wyrzuca mnie z gry. Co z tym zrobić?

  Mody normalnie siedzą sobie w res_mods, niektóre zapisują jakies dane do preferences.xml i jeszcze kiedyś były takie co umieszczały swoje konfiguracje w katalogu profile. Po wyczyszczeniu wymienionych, nie powinno zostać po nich żadnego śladu. Zazwyczaj po usunięciu pliku preferences.xml sytuacja wracała do normy. Zdażają się może i jakieś inne wyjątkowe przypadki, więc spierac się nie będę, bo z doświadczenia wiem, że różne cuda sie zdażają. Osobiście nie miałem z takimi rozwalającymi do czynienia, a próbowałem chyba większości istniejących legalnych, oprócz jakichś anime itd i nigdy nie przeinstalowywałem gry od samego początku. Opublikowałem też kilkanaście swoich i żeby WG nie zwariowało od tych dziesiątek raportów z wylotami podczas ich tworzenia, dawno zablokowałem dostęp do neta dla ichniego crash monitora ;-).
 8. Odo_Toothless

  Any reason not to buy Ise?

  If somebody wants Ise, it's better to wait for posible ballance changes then decide. If Ise really is too powerful, then I bet she will go back to the previous 3 aircraft per squadron setup or her aircraft restoration time could be returned to 180s or even both as it was in 0.10.3 patch. But all that ballancing could be very long process like cooking a frog, so personally I will wait a year for "close to final" version ;-).
 9. Odo_Toothless

  Wyrzuca mnie z gry. Co z tym zrobić?

  Jeszcze nigdy nie miałem sytuacji, że rozłączało mnie od serwera z powodów modów. Niestabilność gry, czy wywałki np. do pulpitu - tak , ale nie rozłączenia. Bywało też, że gra była niestabilna po jakimś patczu sama z siebie. Gdyby to była prawda, to co chwila bym tak miał, jak coś nowego robię i testuję od chyba trzech lat. Za to jest mnóstwo znanych przypadków, że z powodu jakiegoś durnego routingu całe sieci, a nawet kraje miały problemy z grą. Parę miechów temu narzekali na to ludzie z Serbii.
 10. Odo_Toothless

  CPU Temperature spike

  Nope, becouse I long ago changed P state of my Nvidia GTX 970 card to P5 (volatge drop from 1,1 to 0,843), adjusted in-game graphic to not so high and now it consumes only 28 Watt in port/battle and fans are not spinning at all :-). Before game I switch to this mode by using .bat file. We can always limit it by setting lower % of maximum Power and Temperature target, but in case of my card, voltage stays the same 1,0-1,1 V and she only limit Clock (65 Watt in port in the same graphic quality) so it's easier to just set FPS limit to ex. 60 and lower graphics . So when graphic card is in passive mode, my processor temp is very low too and case fans are working at minimal speed. I assume You are using laptop, so here are Your problems, becouse even at 100% CPU and Video usage, my 4 case fans are sufficient.
 11. Odo_Toothless

  Wyrzuca mnie z gry. Co z tym zrobić?

  Monitor z zapory pokazuje mi maksymalnie w czasie gry dla procesu worldofwarships.exe, oszałamiające 3 KB/s wychodzące i 2 KB/s wchodzące ;-). W porcie są to wartości: 0,5 i 1 KB/s. Jak widać problem nie leży w transferze, a w jego opóźnieniu. Żeby to sprawdzić i co dalej z tym zrobić, wystarczy wejść we Wsparcie Gracza i poczytać odpowiednie artykuły.
 12. Odo_Toothless

  Zmiany w premkach i okrętach specjalnych

  Mi sie wydaje, że się z nim wstrzymali, bo na dzień dobry musieli by go znerfić. Może to zrobią jak już trochę przycichnie sprawa "balansowania" Flint-a.
 13. Odo_Toothless

  West Virginia 1941 Tier VI

  Po co pytasz kogoś, kto odpowiada jakieś bzdury, zamiast samem sobie sprawdzić w necie ? Problem jest tylko taki, ze najpierw trzeba wiedzieć jak te dane interpretować, bo ludzie standardowo patrzą na sam rozrzut poziomy podany w grze przy np. mniejszym zasiegu i porównuje tą wartość z rozrzutem innego okrętu na wiekszym zasięgu. Stąd pewnie wniosek o "celności" WV. Kopia umieszczona na VI nie może być lepsza od oryginału na VII. To coś ledwo trafia w burtę na 10 km z tych 8 kulek (to samo jest i na 4 km ...), które zazwyczaj jak już trafią, to robią nadpenetrację (bo nie trafiają tam gdzie celujemy). Arizona (identyczna sigma, ale 12 dział), czy podobny do WV = Warspite (+0.2 sigma i sporo mniejszy rozrzut w pionie) są lepsze artyleryjsko, a różnica w kalibrze na tych tierach ma swoje plusy, ale także i duże minusy. Tylko, żeby się o nich przekonać to najpierw trzeba trafiać. Wracając do tematu to WV nawet na coopi-e ciężko jest coś sensownego ugrać. Mało dział, rozrzut gnoju, brak prędkości i boty potrafią wyprzedzić nas w tabeli. Dla mnie to kupa frustrującego złomu, która nie może sobie poradzić nawet z papierowym krążkiem na 6 km, a jakiś ledwo celny Gneis robi z nas masakrę, gdy taka Arizona poradziłaby sobie z klasą w obydwu przypadkach żonglując AP i HE. I to nie piszę o nawet ludziach, bo zdażało się, żę na WV ogrywają mnie boty, a jak spojrzę w podsumowanie, to staje się to oczywiste - praktycznie zero cytadel. Osiem gier ... 3 cytadele Tylko w jednym przypadku możemy zrobić sensowny wynik. Strzelać po pancernikach przeciwnika, ignorując inne okręty, stąd pewnie jego wysoka randomowa średnia w DMG. Może z Dead Eye był dosyć grywalny (co jest oczywiste), ale bez niego sprawa wygląda tak, a nie inaczej.
 14. Odo_Toothless

  Zmiany w premkach i okrętach specjalnych

  Nie na to wydałem tyle kasy, żeby teraz co patch wyczytywać co właśnie mi znerfiono :-P. Teraz tylko ze spokojem z nowych można brać tylko co wygląda na trupka i ewentualnie cieszyć się jak go buffną. A w zasadzie to po co komu sklepowe premki, które będą grały na dole tabeli, skoro IX i X są za darmo ? Nigdy nie zrozumiem polityki tej firmy. Gdybym ja to prowadził, to bym dawał II-VI i robił tam sporo ciekawych wydarzeń, żeby ludzie mogli się tym pocieszyć i czasami coś wyżej, żeby to było naprawdę wydarzenie jak kiedyś. Też nie deprecjonowałbym dobrych nagród za osiągnięcia typu rankedy, klanówki, żeby ludzie się cieszyli z tego co osiągneli i wiedzieli, że tego nie będzie można kupić. Nie powinno być też sytuacji, ze ktoś wydał kupę szmalcu na okręt, a później się dowiedział, że własnie go rozdają. I co z tego, że zwrócą mu dublony (albo i nie), skoro teraz każdy będzie go miał. Z mego punktu widzenia cenię obecnie tylko jakieś wynalazki, których praktycznie nikt nie ma, a reszta posiadana w setkach egzemplarzy mnie za kasę nie interesuje.
 15. Odo_Toothless

  Georgia, Alsace and others.

  I don't know what this sentence is about. Before rework GK had standard dispertion formula. Only not long ago it was buffed like other German VII+, but still it's worse then US special one. It was like that. You can treat Alabama as GK before latest buff. Write exactly what you mean and provide the data and sources if You want to discuss this topic.
×