Jump to content

Odo_Toothless

Players
 • Content count

  2,607
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  14366
 • Clan

  [ZORRO]

About Odo_Toothless

 • Rank
  Lieutenant Commander
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Poland

3 Followers

Recent Profile Visitors

1,446 profile views
 1. Gascogne

  Nabyłem jakiś czas temu i w końcu wytoczyłem na randomy. Okręcik zacny - już zajął pierwsze miejsce na VIII w zadawanych obrażeniach. Ma tylko jedną wielką wadę - MM. Praktycznie non stop siedzimy na IX/X i musimy się naparzać z "Republikami", a w tym czasie palą nas Worki. Możemy wtedy zapomnieć, że będziemy mieli jakiś wielki wpływ na WR.
 2. 10 sezon bitew rakowych, eee rankingowych

  Poziom na 10-6 ostro spadł. Nagle zaczęło się grać łatwo i w kilku ostatnich grach zachowałem 5 razy gwiazdkę Gearingiem, co wcześniej było nie do pomyślenia. Wniosek - wystarczy poczekać i nawet DD-kiem można się do 1 dotelepać :-)
 3. Sitting at the back gives the most XP. The best game - 2,5K XP, 70% kills, 45% planes :-) Sadly I have no manual AA on any US commander. The operation as is now, could be a some challenge with 4-5 ships.
 4. GDYNIA 2018: SPOTKAJMY SIĘ!

  Niestety nie przyjadę @Greyshark @Radeckij. Dostałem dzisiaj w pracy ofertę nie do odrzucenia na odbębnienie weekendu za brakującego pracownika. Szkoda. Bawcie się dobrze.
 5. Ashitaka, pancernik premium VII poziomu

  Kupiłem obecnie na wyprzedaży i z promo na bublony, wyszła jakaś śmieszna kwota. Po buffie, artę ma świetną - zero skruszeń i bardzo mało odbić. Jeśli chodzi o wytrzymałość, to musimy niestety trzymać bardzo ostry kąt do innych pancerzy i sobie dyngamy skosem burty. To nie Amagi, czy nawet Nagato, więc musimy uważać, bo Ashi lubi łapać cytki jak bociany - żaby. Generalnie jak widać na załączonym obrazku, w scenariuszach radzi sobie świetnie. Rozegrałem tam parenaście bitew i gra się nim łatwiej niż Nagato. 30 węzłów + 1 wieża więcej, robi swoje. Obrażenia się wahały od 150 do 250k. Ashi zrobiłem początkowo pod pomocniczą, ale te AP są słabe, więc skończyłem z buildem na przeżywalność. Generalnie jestem mile zaskoczony tym okrętem :-)
 6. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Nie wiem, czy zauważyliście, ale dzisiaj jest do zdobycia flaga piracka za wykonanie 2 etapu 1 misji codziennej.
 7. Droga do T X

  Nie no, nie żartuj proszę - rozumiem, że trollujesz noobków, albo ktoś ciebie strollował. Najważniejsze dla BB to FP, SI lub BoS. Ile daje ten Twój SE ? 10x350=3,5K, a ile daje np. BoS (15% krótsze pożary) ? Za wiki: A fire which is allowed to burn for the full duration on a battleship will consume 18% Załóżmy, że dostaniesz 5 pożarów, które wypalą się do końca - 5x15%x(18%x105K) = zaoszczędzasz 14K - tyle co jedna naprawka
 8. Droga do T X

  Tym klocem z niecelnymi działami ciężko jest cokolwiek ugrać bez gry na zwarcie w misjach samobójczych. Jego skuteczny zasięg walki do maksimum 12 km. Idealnie to jakieś 8-10 km i wtedy wreszcie trafiamy ... Fryderyk ma pomocniczą identyczną jak Bismarck i na IX/X jest ona bardzo już niedomagająca. Jednak trzymam ją razem z FP (nie mam kamo) i używam do zwalczania DD-ków na kapach i frontalnych ataków na kamperujące za wyspami krążki i "abordaż" na kilku kilometrach. Trzeba tylko wybrać odpowiedni moment do rushu, bo jeśli się pomylimy to żaden perk nam nie pomoże. Okazuje się wtedy, że Fryderyk coś jednak potrafi zanim sam zdechnie. 60% WR solo w tych grach to efekt właśnie gry na samych kapach. Jak grałem "normalnie" na odległość to, ledwo 60K dało się nim wbić, z prawie zerowym wpływem na bitwę. Na Kurfurście sprawa jest już inna. Dużo dział + super kloc = FP + kamo bez pomocniczej i walka na średnim dystansie.
 9. Droga do T X

  A co zamierzasz pozbywać się wszystkich okrętów oprócz X ? IX-X to zupełnie inna gra i nie każdemu ona leży, to też weź pod uwagę. Nawet jeśli VIII często rzuca wyżej, to jednak ogólnie gra jest łatwiejsza. Bismarck moim zdaniem zdecydowanie jest do zostawienia w porcie, nawet jeśli się ma Tirpa.
 10. black screen during game session

  Played for 2 years on rather old Radeon 7770 1 GB. With low/medium settings and fixed 50 FPS there was sometimes crashes, but with info screen. Unfortunately card died and today installed much better Nvidia GTX 960 2 GB (up to 2,5 times faster). After playing some games on old settings without any problem, maxed almost all (FPS was stable 50 FPS) and "black screen" crashes started almost immediately ... Monitoring program showed no overheating. So tuned some options down and for now game seems stable. Looks like adjusting post-processing to average, worked fine to me.
 11. Cant get Replay fast forward to work

  Files from links are from WG and always updated. This program is so simple that even don't need any quide, It's called: WoWs unpacker and to make it work you need both files. You can unpack them whatever You want. And please do not ask my why your game is not in D:\Games\(etc.), becouse in most cases it is in C:\Program Files\ Nope. Your mod folder is \res_mods\. In \res_packages\ directory game is storing all the data in packed format, which can be unpacked by WoWs unpacker.
 12. GDYNIA 2018: SPOTKAJMY SIĘ!

  Dopiszcie do listy i mnie :-). Chętnie się spotkam z fanatykami statków i razem obalę parę kufli za łaskawy MM ;-) Do 08 września nie będzie mnie w kraju, więc już nic potwierdzę do tego terminu. Po prostu traktujcie, że przyjadę. Pozdrawiam i do spotkania
 13. Cant get Replay fast forward to work

  I already wrote everything and gave You a link. Did you read it and downloaded 2 files of unpacker ? File is in /res_packages directory and must be unpacked first. Unpack /command_mapping/preset_keyboard_1.xml using Wows unpacker. If You are not happy with reading manuals, unpacking etc. then You can do nothing about it.
 14. 10 sezon bitew rakowych, eee rankingowych

  Właśnie zostałem ostro zwyzywany przez Moskwę, że nie wyspotowałem Gearingiem całego lemming traina prącego na nasze 2 okręty, a on zrobił to radarem i było za późno. Ludzie nie grający DD-ekiem nie rozumieją, że jeśli trafię dziobem na DD-eka, a za nim choćby jednego krążka, to na dzień dobry nie mam 1/3 HP, a jeśli nawet ucieknę to na ogryzku. A jeśli w grze jest Worcester to dopóki nie znam jego pozycji na mapie, to muszę się wręcz skradać do przodu i w zasadzie zbierać manatki z tego miejsca. W skrócie odpisałem mu tak: gdybym spotował tak jak byś chciał, to bym odparował w sekundę po wyspotowaniu całego zespół przeciwnika na przodzie właśnie z Worcesterem. Tak, czy siak była wtopa, ale przynajmniej broniłem swojej skóry tak długo jak to było możliwe.
 15. 10 sezon bitew rakowych, eee rankingowych

  Powiem wam, że po analizie replayów i tego co robią inny gracze, to żeby mieć szanse na 1 miejsce DD-ekiem to przede wszystkim trzeba skupić się na dymydźu na DD-kach, olać jakiekolwiek ryzykowne kapy, a jak się widzi, że gra jest przegrana, to zero dymienia sojuszników i całkowite odcięcie ich od spota, żeby nie mogli nabijać łatwego XP. W ogóle już na początku trzeba zobaczyć kto jest kamperem i zupełnie go nie wspierać. Idealnie jest olanie takiej osoby, żeby szybciej zeszła, bo ona tak naprawdę żeruje na twojej grze. Czyli trzeba wyczaić taki moment, kiedy świta przegrana i przestaje się opłacać gra pod zespół. A taki dym dla krążka w przegranej grze, zamiast dla siebie, to już najczystsza głupota. Niestety taka jest logika rankedów by WG. Wyłaczamy czat, mamy gdzieś uznanie innych (karma) i robimy tylko to co nam się opłaca.
×