Jump to content

Apostata_7

Players
 • Content Сount

  36
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

 • Clan

  [ARRGH]

About Apostata_7

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

243 profile views
 1. Apostata_7

  Scharnhorst (Tier: VII) Premium

  Wow... teraz dla odmiany zająłeś się badaniem mojej psychiki... Nie no.... Normalnie słów mi zabrakło, a łzy wzruszenia zalały moje szorstkie lica... Z tym wypróbowaniem Szarego na rankedach, to jednak trochę lipa... Ale być może wypucowałeś go na glanc i nie chcesz żeby się pobrudził, albo tak jesteś zajęty produkowaniem kolejnych postów, że nie masz czasu na grę. No rozumiem. Na szczęście ja mam na Szarym ładnych kilka setek bitew i z radością przypomnę Ci, jak to kiedyś bywało. To jedynie kilka przykładów, ale jak coś, to mam tego więcej. Bitwy były rozegrane w 2017 roku (lipiec i początek sierpnia). Wszystkie, to bitwy losowe. Może nie są jakieś wybitne, ale mają wspólny element - czarne baretki. W obecnym sezonie bitew rankingowych rozegrałem Szarym dwie bitwy. Obie wygrałem i to z nawet przyzwoitym wynikiem. Cytadeli jednak żadnemu krążkowi nie wbiłem, a było ku temu kilka dogodnych okazji, a ja bardzo się starałem. Ale to zapewne przez drżenie rąk i ogrom emocji w oczekiwaniu na Twój kolejny post... No cóż... Bardzo mnie cieszy, że Szary skorzystał na buffie rozrzutu. Ucieszyłbym się jeszcze bardziej gdyby zniwelowano problem nadpenetracji i zmniejszono ilość gumy w pociskach. Czego i Tobie drogi Greysharku życzę. A teraz wybacz. Stali nikt za darmo nie daje.
 2. Apostata_7

  Scharnhorst (Tier: VII) Premium

  Dzięki Odo za informację. Tego nie wiedziałem. A Ty Greysharku znowu skupiłeś się na tym, na czym Ci było wygodnie. Bierz Szarego i dawaj na rankedy. Będziesz grał jedynie przeciwko 7 tierowi. Pokaż mnie maluczkiemu jakie kosmiczne wyniki tym okrętem wykręcisz. Jakość, to przede wszystkim powtarzalność. Jeśli to dobry okręt, to nie będziesz miał z tym problemu. Powodzenia!
 3. Apostata_7

  Scharnhorst (Tier: VII) Premium

  Przepraszam, ale co Ty porównujesz? DD-ki między sobą? Podajesz przykłady, gdzie wartości są takie same lub różnią się o 50? Przestań... A może podasz jeszcze jakiś przykład, gdzie krążownik bije mocniej niż pancernik będący tier wyżej? Nie? Oj, jak mi przykro... Skupiasz się na rzeczach nieistotnych, wybierasz sobie fragmenty tekstu, do których możesz się przyczepić i zabłysnąć. Pytanie zasadnicze jest jednak inne. Brzmi ono: Czy okręt jest dobry? Moim zdaniem nie jest. Kiedyś był. Obecnie (mimo buffa) odstaje już na tierze siódmym. Przy losowaniach +1 lub +2, to nawet nie ma o czym dyskutować. Czy moje zdanie na temat tego okrętu jest jedynie słusznym i niepodważalnym? Oczywiście, że nie. Można go kupić i samemu sprawdzić. Można pograć na randomie lub w bitwach rankingowych, a jest teraz ku temu świetna okazja - tylko okręty 7 tieru. Można wreszcie samemu wyciągnąć z tych bitew jakieś wnioski. A teraz drogi Greysharku, zamiast bić pianę dla samego jej bicia lub produkować się (co aktualnie robisz) w innym temacie, bierz Szarego i odpalaj rankedy. A później pochwal się jaki to kosmiczny wynik na Szarym wykręciłeś. Powtórką też bym nie pogardził . A teraz wybacz. Idę trochę popływać. I pewnie wezmę Sinopa. Bez odbioru.
 4. Apostata_7

  Scharnhorst (Tier: VII) Premium

  W przypadku innych okrętów działa różnią się WSZYSTKIM, jednakowy mają jedynie kaliber. Natomiast zasada, że zadają co do wartości większe lub równe obrażenia pociskami PP jest zachowana. Tej prawidłowości nie ma jedynie w przypadku Grafa i Scharnhorsta (patrz przykłady). Proponuję również mniej jakiegoś takiego osobistego zacietrzewienia. Tak dla zdrowotności. Nie prowadzimy dyskusji o lekarstwie na raka, tylko o pikselach w grze. Moja konkluzja jest niezmienna. Czy kupiłbym teraz ten okręt w obecnym kształcie? Nie. Jest wiele lepszych, drzewkowych odpowiedników.
 5. Apostata_7

  Scharnhorst (Tier: VII) Premium

  Zwracam honor. Rzeczywiście nie sprawdziłem modułów. Co do artylerii głównej, to nie chodzi o pojedyncze literki w opisie, co o ogólną zasadę przyjętą w grze.
 6. Apostata_7

  Scharnhorst (Tier: VII) Premium

  Być może. Dzięki za sprostowanie. Pozdrawiam.
 7. Apostata_7

  Scharnhorst (Tier: VII) Premium

  Faktycznie... rozrzut został zmniejszony i wyraźnie lepiej się strzela. Co z tego, jak pociski dalej gumowe. Ogólnie, to z Scharnhorstem jest jakaś dziwna sprawa. Jest chyba jedynym okrętem w grze (proszę mnie poprawić, jeśli coś przeoczyłem), w którym zmniejszono obrażenia zadawane przez pociski PP (przy tym samym kalibrze - ba... tych samych działach), względem okrętu będącego w drzewku tier niżej. Z reguły okręt będący tier wyżej, ale mający to samo uzbrojenie (kaliber dział) zadaje większe obrażenia pociskami PP (lub takie same), co okręt będący tier niżej. Na przykład: Königsberg - Nürnberg, Gneisenau - Bismarck/Tirpitz, Sinop - Władywostok. Działa Szarego (pancernika!!!) są jednak gorsze niż Grafa Spee (krążownika). Tam gdzie Graf wbija spokojnie cytadelę, Szary ma wyraźny problem. Szary w wersji "normalnej" i Szary w wersji "black" różnią się zasięgiem artylerii dodatkowej. 8km vs. 7km. (ten sam kapitan i flagi i niby te same okręty): Artyleria dodatkowa przy kapitanie z perkiem "ręczne sterowanie ogniem artylerii dodatkowej" przestała samoczynnie strzelać. Z tego co pamiętam, do tej pory dodatkowa rozpoczynała automatycznie ostrzał okrętu, który znalazł się w jej zasięgu, a dopiero po zaznaczeniu konkretnego okrętu, koncentrowała się na danym celu. Teraz milczy... Trzeba dopiero wskazać cel, żeby coś się zaczęło dziać (sprawdzone na Szarym, Gneisenau, FDG. Nie sprawdzałem u innych nacji). Podsumowując.... Scharnhorst to piękny okręt, dający masę frajdy z gry, który (mimo buffa do rozrzutu) jednak odstaje w porównaniu do innych BB 7 tieru. Pojedynek z takim np. Sinopem jest jak wymiana ciosów między baletnicą a drwalem z Novosybirska. A co Szarego nie rozklepie z PP, to z pewnością spali za pomocą HE. Obecnie Scharnhorst jest jedynie cieniem pancernika, który kupiłem kilka lat temu jako pierwszy okręt premium. PS. Testowanie okrętu na coopach mija się trochę z celem. Tam można wbić cytadelę płynąc kłodą drewna. Do testów proponuję bardziej obecne rankedy.
 8. Apostata_7

  Harugumo Niszczyciel X tieru

  Zrobiony za free expa (też mnie kusiło :P ) Generalnie zauważalnie wolniejszy i mniej zwrotny od Kitakaze (dużo mniej). Po wymaksowaniu 6,2 km spota, czyli świeci się jak psu... Plusy: 29100 HP i rzeźnickie działa. W sprzyjających okolicznościach potrafią spalić wszystko. Zrobiłem na nim do tej pory 15 bitew. Wyniki może nie powalają, ale to kwestia umiejętności i ogrania, bo potencjał w okręcie jest. Wydaje mi się, że Kitakaze jest bardziej uniwersalny niż Harugumo i łatwiejszy w grze. Jakbym miał robić jakieś porównanie, to chyba najlepsze będzie następujące: Kitakaze = Akizuki przed nerfem Harugumo = Akizuki po nerfie (duże, wolne, ale z potężnym wygarem. Samymi działami można rozstrzelać np. Montanę). Edit: Bitwy rozegrane przed chwilą. W tych działach jest MOC!
 9. Apostata_7

  Legendarne moduły.

  Według info ( https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/modernizations-x/ ), ulepszenia specjalne otrzyma 20 okrętów - wszystkie dychy. A co z ostatnio dodanym Harugumo? Fakt, to nowy okręt, ale misja już by mogła się robić.
 10. Apostata_7

  Kitakaze niszczyciel IX tieru

  Całkiem przyjemnie się tym gra. Ale z drugiej strony to klon starego dobrego Akizuki (przed nerfem), przeniesiony oczko wyżej w drzewku. Kosmiczny zasięg dział z zamontowaną na szóstym slocie modyfikacją 2 układu kontroli ognia - 17,4 km. Ale trzeba brać równie kosmiczną poprawkę, żeby trafić w manewrujący okręt, więc moim zdaniem średnio przydatne ulepszenie. Przeładowanie torped z założoną modyfikacją, nie jest jakoś szczególnie tragiczne. Torpedy type 93 mod.3 (12 km) są chyba najbardziej optymalne dla tej niszczarki (na 8 km F3 jeszcze nie grałem, ale z pewnością spróbuję). Ogólnie okej.
 11. Apostata_7

  Akizuki

  Masz rację, że akizuki potrafi doskonale dać sobie radę z prawie każdą wrogą niszczarką w pojedynku 1 na 1 (uważać trzeba jedynie na torpedy, bo aki ma zwrotność wozu z węglem), ale jak słusznie zauważyłeś w przypadku, gdy "jej wsparcie w postaci krążków i BBków bojaźliwie "ślimaczy się" z tyłu". Niestety, w bitwach randomowych coraz częściej trafiałem na sytuacje, w których to moje wsparcie zupełnie zawodziło. Po zatopieniu wrogiej niszczarki i próbie zajęcia capa, dostawałem spota od radaru (albo kilku) i chwilę później lądowałem w porcie, robiąc 15-20k uszkodzeń. Akizuki nie jest na tyle zwrotne, żeby przez dłuższy czas unikać wrogiego ostrzału, ani wystarczająco szybkie, żeby na czas ewakuować się z zagrożonego obszaru. A jakie potrafią być teamy na randomie, to chyba każdy wie. Stąd zupełna zmiana taktyki i granie akizuki przede wszystkim jak okrętem wsparcia, a dopiero, gdy sytuacja na to pozwala - jak niszczycielem. A czy to optymalne wykorzystanie tego okrętu? Szczerze mówiąc nie wiem. Próbuję różnych rozwiązań, dopasowując je do swoich umiejętności.
 12. Apostata_7

  Akizuki

  Ja próbuję z czymś takim: Gram teraz akizuki jak lekkim krążownikiem. 15 km zasięgu dział i ich szybkostrzelność potrafią i Großer Kurfürsta odpowiednio "zachęcić" do zmiany kursu. A jak jest uparty i podpłynie bliżej, to zawsze może dostać torpedę. W każdym razie po zmianie perków kapitańskich i grze bardziej na dystans, efektywność jakby wzrosła. Oczywiście nie zawsze jest tak kolorowo i zdarza mi się zejść jak ostatnia szmata, ale to już kwestia umiejętności. Build w dalszym ciągu eksperymentalny.
 13. Apostata_7

  Tier 6 T-61 premium DD

  Nic tylko pływać, nie dać się wyspotować i spamować torpedami. Jak trafimy na dobrego operatora wrogiej niszczarki, to HP potrafi szybko znikać, więc z pojedynkami artyleryjskimi bywa różnie (piszę o swoich umiejętnościach, bo dobry gracz z pewnością wyciśnie z tego okrętu bardzo dużo). Bitwy robione na 13-sto perkowym kapitanie, bez flag na zarabianie oraz bez oryginalnego camo - zmieniłem na inne żeby szybciej szkolić kapitana. Rozegrałem do tej pory 4 bitwy. Wszystkie max. 7 tier. WR 100%.
 14. Apostata_7

  Akizuki

  "Najmocniejszą stroną niszczycieli jest ich zwrotność i zdolność przeprowadzania brawurowych ataków. Dlatego bez wahania ruszajcie do walki krótkodystansowej!..." Serio??? Po zmianach należałoby dodać gwiazdkę i dopisek - nie dotyczy Akizuki. Do najszybszych nigdy nie należał, a po nerfie czasu przestawienia steru, to już nie niszczyciel a bardziej krążownik. W walce wroga niszczarka puści nam na dzień dobry stado rybek, których przy tej zwrotności i prędkości nie damy rady wyminąć i... to będzie smutny koniec tej krótkodystansowej walki. Pozostaje - jak wspomniał mickecobra - albo palenie BB-ków stojąc w dymie lub w drugiej linii, albo sprzedaż i przesiadka na Kitakaze (który jaki będzie ostatecznie - nikt nie wie). R.I.P Akizuki.
 15. Apostata_7

  Kitakaze niszczyciel IX tieru

  Dzięki za korektę, ale zdaje się, że w ostatnim czasie coś uległo zmianie odnośnie uzbrojenia torpedowego. Niestety nie zachowałem screenów (ale rodzaje torped i czasy przeładowania podane są w tekście). Widocznie WG samo nie wie jeszcze dokładnie jakie charakterystyki będzie miał ten okręt. Według http://wiki.wargaming.net/en/Ship:Kitakaze : Z filmików dostępnych na youtube: Jeszcze raz dzięki za zwrócenie uwagi, ale zamieszanie wokół torped nie było zamierzonym błędem, a wynikało raczej z trwających w dalszym ciągu prac nad tym okrętem. I moim zdaniem bardzo dobrze, że tak się dzieje, bo Kitakaze nie porywał (o Harugumo nie wspominając). Cóż... zobaczymy jaka będzie wersja finalna.
×