Jump to content

Apostata_7

Players
 • Content Сount

  28
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

 • Clan

  [ARRGH]

About Apostata_7

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
 1. Apostata_7

  Harugumo Niszczyciel X tieru

  Zrobiony za free expa (też mnie kusiło :P ) Generalnie zauważalnie wolniejszy i mniej zwrotny od Kitakaze (dużo mniej). Po wymaksowaniu 6,2 km spota, czyli świeci się jak psu... Plusy: 29100 HP i rzeźnickie działa. W sprzyjających okolicznościach potrafią spalić wszystko. Zrobiłem na nim do tej pory 15 bitew. Wyniki może nie powalają, ale to kwestia umiejętności i ogrania, bo potencjał w okręcie jest. Wydaje mi się, że Kitakaze jest bardziej uniwersalny niż Harugumo i łatwiejszy w grze. Jakbym miał robić jakieś porównanie, to chyba najlepsze będzie następujące: Kitakaze = Akizuki przed nerfem Harugumo = Akizuki po nerfie (duże, wolne, ale z potężnym wygarem. Samymi działami można rozstrzelać np. Montanę). Edit: Bitwy rozegrane przed chwilą. W tych działach jest MOC!
 2. Apostata_7

  Legendarne moduły.

  Według info ( https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/modernizations-x/ ), ulepszenia specjalne otrzyma 20 okrętów - wszystkie dychy. A co z ostatnio dodanym Harugumo? Fakt, to nowy okręt, ale misja już by mogła się robić.
 3. Apostata_7

  Kitakaze niszczyciel IX tieru

  Całkiem przyjemnie się tym gra. Ale z drugiej strony to klon starego dobrego Akizuki (przed nerfem), przeniesiony oczko wyżej w drzewku. Kosmiczny zasięg dział z zamontowaną na szóstym slocie modyfikacją 2 układu kontroli ognia - 17,4 km. Ale trzeba brać równie kosmiczną poprawkę, żeby trafić w manewrujący okręt, więc moim zdaniem średnio przydatne ulepszenie. Przeładowanie torped z założoną modyfikacją, nie jest jakoś szczególnie tragiczne. Torpedy type 93 mod.3 (12 km) są chyba najbardziej optymalne dla tej niszczarki (na 8 km F3 jeszcze nie grałem, ale z pewnością spróbuję). Ogólnie okej.
 4. Apostata_7

  Akizuki

  Masz rację, że akizuki potrafi doskonale dać sobie radę z prawie każdą wrogą niszczarką w pojedynku 1 na 1 (uważać trzeba jedynie na torpedy, bo aki ma zwrotność wozu z węglem), ale jak słusznie zauważyłeś w przypadku, gdy "jej wsparcie w postaci krążków i BBków bojaźliwie "ślimaczy się" z tyłu". Niestety, w bitwach randomowych coraz częściej trafiałem na sytuacje, w których to moje wsparcie zupełnie zawodziło. Po zatopieniu wrogiej niszczarki i próbie zajęcia capa, dostawałem spota od radaru (albo kilku) i chwilę później lądowałem w porcie, robiąc 15-20k uszkodzeń. Akizuki nie jest na tyle zwrotne, żeby przez dłuższy czas unikać wrogiego ostrzału, ani wystarczająco szybkie, żeby na czas ewakuować się z zagrożonego obszaru. A jakie potrafią być teamy na randomie, to chyba każdy wie. Stąd zupełna zmiana taktyki i granie akizuki przede wszystkim jak okrętem wsparcia, a dopiero, gdy sytuacja na to pozwala - jak niszczycielem. A czy to optymalne wykorzystanie tego okrętu? Szczerze mówiąc nie wiem. Próbuję różnych rozwiązań, dopasowując je do swoich umiejętności.
 5. Apostata_7

  Akizuki

  Ja próbuję z czymś takim: Gram teraz akizuki jak lekkim krążownikiem. 15 km zasięgu dział i ich szybkostrzelność potrafią i Großer Kurfürsta odpowiednio "zachęcić" do zmiany kursu. A jak jest uparty i podpłynie bliżej, to zawsze może dostać torpedę. W każdym razie po zmianie perków kapitańskich i grze bardziej na dystans, efektywność jakby wzrosła. Oczywiście nie zawsze jest tak kolorowo i zdarza mi się zejść jak ostatnia szmata, ale to już kwestia umiejętności. Build w dalszym ciągu eksperymentalny.
 6. Apostata_7

  Tier 6 T-61 premium DD

  Nic tylko pływać, nie dać się wyspotować i spamować torpedami. Jak trafimy na dobrego operatora wrogiej niszczarki, to HP potrafi szybko znikać, więc z pojedynkami artyleryjskimi bywa różnie (piszę o swoich umiejętnościach, bo dobry gracz z pewnością wyciśnie z tego okrętu bardzo dużo). Bitwy robione na 13-sto perkowym kapitanie, bez flag na zarabianie oraz bez oryginalnego camo - zmieniłem na inne żeby szybciej szkolić kapitana. Rozegrałem do tej pory 4 bitwy. Wszystkie max. 7 tier. WR 100%.
 7. Apostata_7

  Akizuki

  "Najmocniejszą stroną niszczycieli jest ich zwrotność i zdolność przeprowadzania brawurowych ataków. Dlatego bez wahania ruszajcie do walki krótkodystansowej!..." Serio??? Po zmianach należałoby dodać gwiazdkę i dopisek - nie dotyczy Akizuki. Do najszybszych nigdy nie należał, a po nerfie czasu przestawienia steru, to już nie niszczyciel a bardziej krążownik. W walce wroga niszczarka puści nam na dzień dobry stado rybek, których przy tej zwrotności i prędkości nie damy rady wyminąć i... to będzie smutny koniec tej krótkodystansowej walki. Pozostaje - jak wspomniał mickecobra - albo palenie BB-ków stojąc w dymie lub w drugiej linii, albo sprzedaż i przesiadka na Kitakaze (który jaki będzie ostatecznie - nikt nie wie). R.I.P Akizuki.
 8. Apostata_7

  Kitakaze niszczyciel IX tieru

  Dzięki za korektę, ale zdaje się, że w ostatnim czasie coś uległo zmianie odnośnie uzbrojenia torpedowego. Niestety nie zachowałem screenów (ale rodzaje torped i czasy przeładowania podane są w tekście). Widocznie WG samo nie wie jeszcze dokładnie jakie charakterystyki będzie miał ten okręt. Według http://wiki.wargaming.net/en/Ship:Kitakaze : Z filmików dostępnych na youtube: Jeszcze raz dzięki za zwrócenie uwagi, ale zamieszanie wokół torped nie było zamierzonym błędem, a wynikało raczej z trwających w dalszym ciągu prac nad tym okrętem. I moim zdaniem bardzo dobrze, że tak się dzieje, bo Kitakaze nie porywał (o Harugumo nie wspominając). Cóż... zobaczymy jaka będzie wersja finalna.
 9. Apostata_7

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Dzięki za info :) Wpadła misja osobista na Cleveland. Okręt już stoi w porcie.
 10. Apostata_7

  Kitakaze niszczyciel IX tieru

  Okręty w topowej konfiguracji. Odrobinę więcej HP, lekko poprawiona AA, 2 torpedy więcej, ale za to z koszmarnie długim czasem przeładowania ( 163 sec./Type93 mod.2, 171 sec./Type F3). Dodany slot 6. Wstępne dane na kolana nie rzucają. Podobnie jak w przypadku Harugumo na dziesiątce. Edit: Coś nie mogę się dopatrzyć w czym ten okręt jest lepszy od poprzednika. Klon Akizuki oczko wyżej w drzewku. Robiony chyba trochę na siłę. To tak, jakby przenieść Tirpitza tier wyżej tylko dlatego, że w odróżnieniu od Bismarcka wyposażono go w torpedy.
 11. Apostata_7

  Pytania do WG - wątek zbiorczy vol. 4

  W takim razie zwracam honor. Dzięki za odpowiedź.
 12. Apostata_7

  Pytania do WG - wątek zbiorczy vol. 4

  Super, że staracie się motywować w jakiś sposób graczy, ale tej dodatkowej misji zwyczajnie nie da się wykonać. Opcje T8/rankingowa, T8/losowa, T7/losowa nie przynoszą rezultatu. Zamysł świetny, ale wykonanie coś chyba nie pykło.
 13. Apostata_7

  Asashio VIII premium

  Chodziło mi bardziej o "kooperację" niż o strukturę organizacyjną, ale dzięki za korektę ;)
 14. Apostata_7

  Asashio VIII premium

  Asashio... marzenia... ... i rzeczywistość :P Subiektywne plusy: - kadłub jakby bardziej wytrzymały. Moduły nie padają od byle podmuchu. (przynajmniej do tej pory :P ) - działa te same jak u większości japońskich niszczarek, ale biją jakby mocniej i częściej podpalają. Oczywiste plusy: - camo, - dym, - torpedo reload booster, - torpedy 16 km/72 węzły (strzelanie na 20km, to zwykła loteria). Minusy: - czas przeładowania dział, - obrót wież, - "upośledzone" torpedy, - prędkość mogłaby być większa. Mimo wielu ograniczeń, to całkiem dobra niszczarka do grania solo, nawet dla takiego nooba jak ja. Z tym, że mocno sytuacyjna i zależna od teamu. Ciekawe może być granie w plutonie np. z Shimą. Jedna salwa torpedowa będzie w stanie zaorać połowę wrogiej floty.
 15. Apostata_7

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Przydatne info. Dzięki :)
×