Jump to content

tfujlesiu

Players
 • Content Сount

  10
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  665
 • Clan

  [PSS]

About tfujlesiu

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

17 profile views
 1. tfujlesiu

  ciagle przegrywanie

  Też mnie to dziwi. Widać zachód inwestuje w projekty z większą stopą zwrotu lub milionowym odbiorem? W każdym razie szkoda. Konkurencja na tym polu dałaby nam, graczom, sporo profitów.
 2. tfujlesiu

  ciagle przegrywanie

  Takie, w której finansujesz sobie skórki lub itemy jeżeli chcesz, nie zmieniające w żaden sposób gameplayu (np. od Fortnite, przez CS, po Guild Wars 2).
 3. tfujlesiu

  ciagle przegrywanie

  Tak, wiem i dlatego bardzo żałuję, że to właśnie WG z Mińska wypełniło tę niszę. Widzę, że wziąłeś moje słowa zbyt dosłownie i nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi. Sporo gier na rynku, szczególnie MMO, opiera się na "mniej inwazyjnych dla graczy zasadach zarobkowych", a wcale mniej niż produkty WG nie zarabia. Przykłady nie będą miarodajne, gdyż nisza gier wojennych MMO opiera się raptem na kilku firmach, do tego z Białorusi lub Rosji, a te powielają ten sam schemat. Co do "teorii spiskowych", Voytecha i innych, którzy (odważyli się) głośno o pewnych rzeczach mówić/pisać... dlaczego nikt nie "wymyśla" podobnych "historii" na forach innych MMO? Może jednak patenty firm WG czy np. Activision mające na celu "sprowokowanie" gracza do mikrotransakcji poprzez modyfikację MatchMakingu funkcjonują nie tylko na papierze w urzędzie patentowym? Oczywiście teoretyzuję, niczego nie stwierdzam, bo nie jestem w stanie. Tak jak kolega nie jest w stanie udowodnić, że tak nie jest.
 4. tfujlesiu

  ciagle przegrywanie

  Na ten temat dawno temu prowadzona była podobna dysputa. Pewien gracz, CC zresztą, Voytech Wot, badał ten wątek i doszedł do ciekawych wniosków. Jego wypowiedzi są dostępne u wujka googla. Z grubsza, WG ustawiało winrate tak, by gracz który totalnie nie potrafi grać nie zniechęcał się. Minimalne WinRatio jakie dało radę mu osiągnąć oscylowało w granicach 40%. Z kolei maksymalne koło 60%. Przy zbyt wysokim WR gracz dostawał do teamu czerwone pomidorki, boty i inne dziwne ludki, które efektywnie przegrywały bitwę, nawet gdy on się bardzo starał. Tego jest więcej, ale chętnych zapraszam do googla. Z jednej strony nie ma co się dziwić. Byłem kiedyś na konferencji u pewnego zajebistego profesora Tadeusiewicza. Opowiadał zebranym, że często prowadzi badania statystyczne dla np. wiodących firm handlowych (czyt. marketów). Analizują oni paragony. Profesor z zespołem tworzył algorytm, który z danych paragonowych mógłby wytypować grupy klientów. W oparciu o wyniki badań raz na jakiś czas market zmieniał ustawienie wszystkich produktów, by zmaksymalizować szansę na zakup produktu przez konsumenta. Jesteśmy programowani na każdym kroku, działania WG nie mijają się jakoś z działaniami rynku. Osobiście uważam, co już powtarzałem wielokrotnie, że najgorsze co Wotowi i Wowsowi się przydarzyło to WG właśnie. WG to firma prowadzona przez biznesmenów dla zysku, a nie pasjonatów dla sztuki. Nie zmienia to jednak faktu, że biznes by Bialorussia jaki WG prezentuje jest dość żenujący. Jest milion sposobów na utrzymanie zysku i sprawienie przyjemności graczom. Na rynku jest sporo produktów, które cieszą i zarabiają. Tymczasem polityka WG jest czysto ekonomiczna, rzekłbym rabunkowa, ale przecież nikt nie jest zmuszany do zakupów w premium sklepie. Opiera się na takim utrudnianiu rozgrywki i mieszaniu w głowie konsumenta, że ten kusi się na kolejne zakupy mające tę rozgrywkę "podnieść" jak np.OP pojazdy.okręty czy czas premium, amunicja gold (oby nigdy w wowsie) itp itd. Wot z czasem zaczął mnie frustrować, marnowaniem czasu na bitwy typu 0:15, znikającymi pociskami, strzałmi z boku za 0. W Wowsie widzę schemat się powiela. Czasami w WOT miałem wrażenie, że gra "MA BYĆ" przegrana i nic tego nie zmieni. Ofc można to zwalić na RNG, ta losowość to jedyna linia obrony WG. I dobra. Nikt z nas nie przeanalizuje takich danych, bo musiałby mieć bazę kilkuset tysięcy próbek do badań, zaangażowanych setki ludzi w projekt, może wtedy coś by się tam udało udowodnić, ale to i tak bezcelowe, bo WG zrobi co zechce. W ostateczności pozamykają serwery i każą się nam wszystkim bujać, bo tak naprawdę nie jesteśmy właścicielem niczego, ani konta, ani pikseli. Pozostaną tylko screenshoty w folderze. ..się rozpisałem :P
 5. tfujlesiu

  ciagle przegrywanie

  MM nie jest zależny od konta premium. I premium i free mają **** MM, a jest taki gdyż statystyka powiedziała WG, że z takiego modelu czerpią najwięcej korzyści finansowych. Jedyne przy czym gmerają to pewnie skrzynki i losowania CCków, bo jak się plebs napatrzy to potem kupuje.
 6. tfujlesiu

  ciagle przegrywanie

  Nie teoria spiskowa ale algorytm opatentowany przez WG. Poza tym nie lubią Polaków i jak masz IP stąd to walą cię w ( * ). VPN IP np z Niemiec i zaraz bujasz się jak Adolf w '39.
 7. tfujlesiu

  Fajnie sie bawi WG z tyli losowaniami

  W Lineage 2 współczynnik rng losował się przy założeniu konta. Pewnie WG zerżnęło pomysł od wschodnich kolegów :)
 8. tfujlesiu

  Kontenery CZARNY PIATEK

  Mnie i z darmowych i z premium wypadła kupa. RNGesus nie przepada za mną :/
 9. tfujlesiu

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Mnie też nie działa :/ widać dla wybranych ...
 10. tfujlesiu

  return of 200% of the doubloons value

  I use this. If u spend any money in premium shop, this money * 2 equivalent in doubloons will be back to ur account, fe. if u spend 20$ u get 40$ doubloons cost back.
×