Marblehead_1

Players
 • Content count

  689
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  7533

About Marblehead_1

Recent Profile Visitors

384 profile views
 1. Ciekawi mnie jedna rzecz. Czytam temat i zgłupiałem trochę. Kijów z full camo ma spota 7,1km tak samo jak Mahan. W przypadku Mahana raczej nikt nie kontestuje brania przez niego capów a w przypadku Kijowa już tak. Naprawdę na VIII Kijowem capy bierze się tak trudno? Przy swojej trajektorii powinien chyba być biczem bożym na wrogie DD. No chyba, że się mylę? Domyślam się, że podobnie jak wszystkie VIII ma te super losowania 90% na X. Leningradem i Mińskiem dało się grać jak zwykłym DD ( no może z taką różnicą, że na Mińsku torpedy a raczej ich zasięg to jakiś kiepski żart ) Jazda na dwa klanowe DD nie jest problemem i gra jako pomoc. Pytam serio bo akurat sobie go odblokowałem, powoli przeszkalam kapitana i maksuję. Jak wymaksuję to wtedy rzucę się z nim na bitwy losowe. Mam dwóch kapitanów rosyjskich. Jeden 17 drugi 12 punktów - obaj szykowani pod niszczyciele z czego jeden bez CE a z AFT na Chabarowska.
 2. Aigle poprawiłem
 3. Mutsu to w ogóle jest ewenement. Do jego "sóper" pocisków dodałbym również niezwykłą jego celność. Jeden z niewielu okrętów premium, które uważam za bezwartościowe ścierwo. Arizona posiada fajne działa, Dunkierka prędkość. Mutsu nie posiada nic. Ktoś chce fajny pancernik na TV-VI to niech weźmie Arizonę czy Juliusza Cezara. Dunkierka z racji niebywałej celności IMHO to strata dublonów i jeżeli była by akcja wymiany okrętów premium na inne to bez wahania bym to zrobił. Mutsu to śmieć stojący tylko trochę wyżej od Mikasy. Jest to jedyny okręt premium poza lolkami jaki sprzedałem. Krasny Krym stawiam nieskończenie wyżej od tego cuda bo widziałem już wiele bitew w których Krasny Krym robił sieczkę. Nigdy nie widziałem aby Mutsu zrobiło coś w większego bitwie.
 4. Szczerze mówiąc jeszcze bym brał pod uwagę wyczyn amerykańskich okrętów w Surigao - bezpośrednie skasowanie pancernika i 3 niszczycieli - tylko tam wynik nie mógł być inny. Takich widowiskowych i ciekawych starć z udziałem ataków torpedowych niszczycieli było więcej choćby w Europie. Bitwa koło przylądka Bon - skala nieco mniejsza a zowniony przeciwnik no cóż był jaki był, starcie pod Sept-Iles gdzie Elbingi pokonały brytyjski krążownik i jego eskortę czy zapomniana bitwa koło przylądka Palos z Hiszpanii. Nie przypuszczałem, że tylu modelarzy zagrywa się w WoWsa.
 5. A to nie jest tak, że DWT mają być dopiero na VIII-X? Tak ktoś podawał informację.
 6. Ciekawostka. Tajlandzki niszczyciel Phra Ruang ma mieć 5.76km spota bazowego i 7.32km zasięgu torped o prędkości 51 węzłów. Torpedy możemy skrócić perkiem i kamuflaż tak samo poprawić. Coś zabawnego z tego wychodzi. Populacja BBabys nie jest zadowolona. Z kamuflażem i perkiem mamy 5.02km spota a torpedy po skróceniu mają 56 węzłów i 5.85km zasięgu. Co ciekawe okręt ma mieć całkiem znośną artylerię. Już mi się podoba. Takie skrzyżowanie Wakatake z G-101.
 7. To też prawda ale za to bombowce Bouge nie mają ręcznego ataku przez co ich możliwość ofensywna jest też dużo niższa - choć tego nie da się przedstawić w postaci liczb. No chyba, żeby przeanalizować WR, PR i DPB przed zabraniem alta i po. Z AA buildami jest taki problem, że są warte rozważenia do pewnego tieru - na X można pływać na full AA - tylko, że prawdopodobieństwo spotkania CV nie jest tak duże jak na IV-VII. Gra oferuje taką możliwość konfigurowania okrętów, że każdy znajdzie sam dla siebie coś ciekawego i można ciekawie eksperymentować z rozwiązaniami.
 8. Zawsze można tak zrobić Nicolasa. Tylko, że tam aura z 127mm nie jest rewelacyjna ale zaraz przedstawię ciekawe obliczenia. Na V jesteśmy ewenementem bo rozbicie a lotniskowce są bardzo częste. Nicolas ma 6,4 oraz 6,4 z dalekiej aury AA. Dalej będę podawał wartości w zaokrągleniu. Wartość bazowa: 6+6=12 Z BFT daje to 14,4 MCAA daje nam 28 aury Rozbicie daje nam 112 aury dalekiej na V tierze
 9. Detonacja tak jest oznaczana
 10. Azjatyckie niszczyciele mają stracić flagi narodowe na rzecz flagi z żółtym smokiem na czerwonym tle. Chodzi o butthurt w Chinach kontynentalnych i banderę Republiki Chińskiej. Japońskie krążowniki mają mieć buffnięty czas przeładowania torped. via EN
 11. Ciekaw jestem jak ten okręt by się sprawował mając do wyboru, sonar, naprawkę, rozbicie lub doładowanie torped. Bez wątpienia była by niezła możliwość konfiguracji okrętu. Choć bez wątpienia, doładowanie torped jest takie hmmm średnio przydatne. Mogli by mu dać więcej slotów na sprzęt i może nie było by tak źle. Nawet z naprawką ten okręt nie byłby przegięty.
 12. Stawiam na gracza z Niemiec. Wiesz co się robi wtedy? Wysyła do supportu. To działa.
 13. Jeśli będzie miał takie AA i rozbicie ( bo widzę, że koleś pływa na sonarze ) to z kapitanem z Anshana (CE, BFT, AFT ) może być fajnym okrętem do trollowania CV. Przeleciał 7km od dymu i nie ma eskadr How terrible Poza tym nie widzę jakichś plusów.
 14. Kupowałem dobrych kilka razy na A od sprzedawców płacących za dobra WoWs-owskie z Orange - nigdy nie byłem oszukany a kupowałem tak z 10 razy.
 15. *edited* na A: A nie potrafili zająć - Leander i Gneisenau blokowały 7 okrętów Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 1 punktu regulaminu (wulgaryzmy).