Jump to content

Marblehead_1

Players
 • Content Сount

  1,444
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  12159
 • Clan

  [CSMW]

About Marblehead_1

 • Rank
  Midshipman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

1,061 profile views
 1. Marblehead_1

  Dyskusja o reworku CV

  W przypadku IJN brakuje sporej części konstrukcji. IJN CVE jak Taiyo czy Kaiyo, CV jak Junyo, Akagi, Unryuu czy Shinano i ten podział byłby bardzo łatwy bo podział na CV, które były na nie projektowane i CV, które zostały na nie przebudowane. V. Taiyo, Shinyo jako premka np. z nową mechaniką bo szkolenie kapitanów na okręty japońskie i niemieckie z oczywistego powodu. VI. Kaiyo, VII. Junyo, VIII. Unryuu, Katsuragi jako premka bo jedyny duży IJN CV, który przetrwał wojnę. IX. Akagi, W drzewku bo nie trawię papierów. X. Shinano.
 2. No nie do do końca bo raczej nie było okrętu o takiej nazwie pośród krążowników typu Czapajew, czy to zbudowanych czy planowanych.
 3. Marblehead_1

  Operacja "Operacja"

  Gram w to co lubię, Ty grasz w co lubisz a, że akurat na TVI-TVII jest większość moich ulubionych okrętów ( i prawdziwych ) to... no cóż. Zbieram ekipę i farmimy srebro, free expa, elit expa a to umożliwia stosunkowo bezstresową farmę. Na zeszłorocznej Narai zrobiłem 90% freeexpa z Missouri. Co do Rankedów to akurat nigdy ich nie krytykowałem - mają swoją formułę, która wielu się nie podoba z czym też się w wielu aspektach zgadzam. Wyznaczałem sobie cel, który realizowałem możliwie najszybciej by zdobyć określone dobra w grze. Rankedy na TV to interesujący pomysł, który propsuję ze wszystkich sił. Koopy są też fajne dlatego, że mogę grać w pracy. Szanuję czas innych i wkurzam się jak ktoś zAFK-uje wobec czego w sytuacji, kiedy zawsze mogę gdzieś być wezwany nie będę innych doprowadzał do szału. Inna sprawa to przeskakiwanie modułów, przeszkalanie kapitana ( okrętów japońskich i amerykańskich premium mam powiedzmy, że "kilka" dziesiąt i taka rundka daje niezły bonus expa, w dodatku taki kapitan z DD na Missouri może gdzieś indziej wywoływać zrozumiały i usprawiedliwiony ból ) Idioci w full HP Z-39 co na Narai dają się zatopić Nicolasowi czy Szczorsy ( w sumie jest bardziej nienadający się okręt do Narai? ) tonące w drugiej minucie na randomie grają zapewne tak samo jak nie gorzej. Śmieszy tylko jak przez takie !#$%@ czasami nawet 270k dmg na Narai nie starcza do wygranej. ( Co przy okręcie premium obwieszonym flagami i OP camo powoduje zmarnowanie dobrych flag ) Kiedyś poznałem właśnie na Operacjach parę osób, które nie grały prawie w ogóle randomów tylko spodobał się tak im tryb Operacji. Ja sam mam stricte pod nie zrobione kilka okrętów w tym chociażby Perth i Aosta ( kupione ) czy Huang He ( SK z III rocznicy WoWsa ) - moje pieniądze mój wybór, o czym sam dobrze powinieneś wiedzieć Poza tym po dwóch latach ta gra po prostu staje się męcząca i irytująca. A random prędzej czy później odstrasza lub denerwuje. Przynajmniej mnie. Dlatego tak bardzo śmieszą mnie głosy na TS-ie co po 10-tej przegranej z rzędu bluzgający na czym świat stoi nadal wciskają pomarańczowy przycisk - pewno Wania przystawia pistolet do skroni i każe grać? Mysz razi prądem? Nawet mi ich nie żal. Gra ma sprawiać przyjemność a gdy jej nie ma to nie ma sensu grać. Bezstresowe granie? Czemu nie. Tak samo Klanówki, Wyścig Zbrojeń czy Rankedy zagram z ochotą. Random mnie napawa obrzydzeniem. Niech każdy gra sobie w to co mu się podoba. Tyle ode mnie.
 4. Marblehead_1

  Operacja "Operacja"

  Bo z Operacji zrobił się taki sam random jak jest na randomie. Dodając do tego weekend warriorsów, wyjątkowo nie pasujące do operacji okręty i bóle dupska jak się takiemu milordowi zwróci uwagę to mamy wynik jaki mamy. Co i tak nie zmieni mojego zdania, że ten tryb to skarb, bo sory ale do randomowego syfu to ja na pewno nie wrócę.
 5. Marblehead_1

  Favorite shipgirl (Kancolle) and arpeggio of blue steel too

  Saury Event finished. Rest of fishes converted into 1 Canned Mackerel ( to avoid Tanaka suprise Catapult ) and screws.
 6. Marblehead_1

  Royal Navy Event

  Wpadły Acasta i Jervis. Dublony z Warspita dołożyłem do ciułanych od dawna i kupiłem za nie Romę nie dając grosza. Dodatkowo wpadł Bert Dunkirk. Za jakiś czas wpadnie Cossack czyli będę miał dwie premki TVIII za 3,54 PLN. Takie interesy to ja rozumiem.
 7. Marblehead_1

  Rankingowy sprint

  Który jest bardzo długi, niezbyt zwrotny, ma długi czas przeładowania głównej baterii ( 10s bazowo czyli najwięcej ze wszystkich DD!!! ) i wymaga bardzo mocnego kapitana, bo trzeba zniwelować jego największe bolączki jak obrót dział godny pancernika, szybkostrzelność oraz zasięg dział... Torpedy są super ale bardzo sytuacyjne ( choć trzy fragi jedną salwą w dym na raz nimi zrobiłem ) Brak AA pomijam bo AA wszystkich DD TV poza Nicolasem B ( AA boost ) jest takie sobie. Osobiście uwielbiam ten okręt i pewnie nim zagram ale IMHO Fujin i Juliusz z Rewolucją tylko wchodzą w grę ( w moim przypadku ).
 8. Marblehead_1

  Nieaktywne perki kapitańskie??! Reset perków za FREE

  Ja jestem od tego bardzo daleki. Sam często przeszkalam na co-opie na Missouri kapitana z DD ( bo robię rundkę wszystkimi premkami USN przy zbiciu gwiazdki ) i akurat premki rządzą się swoimi prawami. Bardziej chodziło mi o słusznie wyśmiewane na forum przypadki w stylu sławnego Kurfursta z 109k hp. Post poprawiłem by nie budził wątpliwości. Dlatego sądzę, że tym bardziej deweloperzy powinni to byli zaznaczyć w grze by niedoświadczeni gracze nie brali tego jako noobtrap jak się to dzieje teraz. Tym bardziej, że część takich perków jak owy IFHE na Zao potrafili tak zaznaczyć. Zresztą w którymś z artykułów o perkach na stronie głównej podkreślano także jak mało daje EP na BB czyli pewnie WG dostrzegło problem. Tylko tutaj muszę zadać pytanie jak dużo początkujących graczy to w ogóle czyta.
 9. Marblehead_1

  Nieaktywne perki kapitańskie??! Reset perków za FREE

  Faktycznie. Masz rację. Zły dobór słów. Powinienem napisać Praktycznie wszyscy doświadczeni gracze.
 10. Marblehead_1

  Nieaktywne perki kapitańskie??! Reset perków za FREE

  Tylko z tą perkownicą jest jeden zabawny absurd. Praktycznie wszyscy doświadczeni gracze wiedzą o bliskiej zeru przydatności perka Ekspert Przeżywalności na drzewkowych BB czy CV ( pomijam przeszkalanie kapitana na premce ) a mimo to ten perk nie został dla mniej świadomych i zorientowanych w mechanice graczy zasugerowany jako bezużyteczny.
 11. Marblehead_1

  Kontenery Royal Navy

  Z kontenera wypadła akurat misja na TVII. Fajnie!
 12. Marblehead_1

  Event Owieczkina

  Waldusia i jego śmiech przy Dewastującym Uderzeniu.
×