Jump to content

Marblehead_1

Players
 • Content count

  1,357
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  11206
 • Clan

  [CSMW]

About Marblehead_1

 • Rank
  Midshipman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

961 profile views
 1. Top 5 Most Favourite Ships - What's your list?

  Tree: 1.Minotaur, 2. Richelieu/Amagi, 3.Lyon, 4.Myoko, 5. Hosho/Langley. Premium: 1.Fujin, 2.Okhotnik, 3.Anshan, 4.Błyskawica, 5.Scharnhorst.
 2. Kamikazes are very easy to counter by CV ( which are quiet numerous in their tier range ) and almost every DD in their tier range ( with exception of Minekaze, Mutsuki and Monaghan hull B ) They are good ships but not undefeatable. BBaby got oneshot for sailing 5 minutes straight line - very good and it should be working like this and Jap torps should be buffed. WG/Lesta should introduced more strong counter for BB's, Asashio was not exactly good way but at least exists a whip against them. If BBaby AP fart from 20 km can one shot my DD despite maneuvres because RNG so why I can't punish him with torps for no attention? Okhotnik is better stress reliever And this smile when You release 12 short torps into enemy smoke and few seconds later you got 3 frags with 2 DS
 3. Showing shipgirls in very dark way is great for me - tbh I prefer dark works. Few of the paintings really resembles Naive art as a genre and some of it will be awsome when made as stained glass works which is advantage for me not weakness. Level of symbolism which is included in some of works is really awsome and I very appreciate works with so many overtones. Anybody knows something similar from KC? It is a pity that the author did not introduce more characters or made single works with Chiyoda, I-8, ( this made properly and with taste can be masterpiece ), rest of Myoukou sisters and Libeccio ( contrast beetween sweet, innocent loli and horrors of war ) Something diffrent but same dark way: https://danbooru.donmai.us/pools/10544 100% SFW but gore content in Takanami and blood in some other pages. Haruna and Tenryuu pages very emotional. Let me guess: From Miyuki to Iowa - order of sinking/scrapping/ending of their steel life. Iowa and Intrepid exists, Tan Yang/Yukikaze and Decabrist/Verniy/Hibiki ended their life long after WWII.
 4. Yes. Some of this paintings can work very nice as hanged on wall. Some of them will be great stained glass work. I only don't understand symbolicity of deer motif in Hagikaze and giraffes with panda in Isuzu ( exit from zoo like death, zoo is war or maybe enemys? but she sank almost at end of war so zoo is metaphore of war? ) Untranslated names on zoo wall possibly will be answer to this. Haruna's zebra is ofc reference to the last camouflage. Shark from Yamakaze ise reference to submarine sunk by Yamakaze in early 1942 which crew survived sinking but were not rescued same as few months later Karma returns to Yamakaze. THIS IS AWSOME!
 5. Founded during surfing on internets. I don't know is it known but I post it because this is great. Sad, depressing and great, symbolism is awsome. It's really rare for me to find really good fanworks from KC. https://danbooru.donmai.us/pools/11067?page=1 Don't worry it's 100% SFW despite page. CG of Yamakaze ( IMHO best, this wallpaper knife in her hand and stitches on the cervical aorta ), Ashigara, Takanami ( very brutal ), Haruna ( IMHO sitting on swing as metaphore of childish innocence or mental illness after death of her sisters? ) and ZuiZui ( she has few pages ) are just great. Ashigara is only character not fully depressing. Now I know that she likes lewd books, because she smuggled in 1937 some porn from England to Japan despite law-ban and Kempitai. How to not love her? I always know that my waifu is good, clever and lewd girl . Final proof! I am asking you not to remind me Maya and Choukai because they are statfu - not ringed like Ashigara but decorated in name of Admirality using the Order of the Silver Signet for exploits against Abbysals ( no coincidence that this two is very strong and useful, that means P2W stats and only stats. I don't even like Maya and I can't stand her voice I know I"m bad Admiral but I'm good with it )
 6. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Można by przyjanuszować jeśliby ktoś miał długi staż w WoT-a ( a nie gra już ) i ma sporo lolków bo 30 dni premium + kolejne ileś dni za rekompensatę w goldzie. Zakładając, że przeciętny lolek to 750 golda to daje 9000 golda ( choć i tak pewnie by wyszło więcej bo TIII kosztowały więcej zakładając, że ma się je wszystkie ) to można by to wymienić na konto premium. 2500 golda daje 30 dni a 13500 daje pół roku. Dane za stroną WoT-a.
 7. Worcester

  @Davao - Zdzisław stajenny?
 8. Szansa na ORP Orkan?

  Na Kolnie najwcześniej trafiły śmigłowce. Z Noworosyjskiem to chyba poza sporą wymianę AA+elektroniki nic więcej nie dawano ale akurat wyposażenie rosyjskich okrętów zdobycznych to jedna wielka niewiadoma z czasami po wojnie.
 9. HMS Minotaur Tier X

  Szczerze? To jest moja jedyna linia CL/CA jakie mam na TX i pewnie będzie jedyną ( no jeszcze jest Salem ale to nie jest linia, jak go sobie za węgiel kupię to będzie drugi CL/CA TX ale TYLKO z powodów sentymantalnych i chyba, że jeszcze WG da drzewko CL/CA Wspólnoty Narodów to będzie druga linia, z tego samego powodu zrobiona ) więc porównania nie mam i równam go siłą rzeczy do tych CL/CA jakie znam z niższych tierów Zapewne jest to błędne porównanie i nie mam zamiaru sie kłócić bo pewnie racji nie mam Z minusowych prędkości to IMHO przyśpiesza słabo a akurat w dymie często pływam przód tył bo po kilku niefajnych trafieniach to IMHO minimalizuje szansę na blindkilla ale zapewne jest zrywny lepiej niż jego rówieśnicy tierowi. Jak dla mnie to brytole mają słabą zrywność, choć pewnie w porównaniu do DM czy Moskwy ( nie wiem, nie mam a na testowym nie robiłem i nie mam zamiaru nawet tych X robić poza Yamato i Zao bo to jedyne TX jakie jeszcze chciałbym mieć) lepszą. Wierzę na słowo Ja widzę przydatność Vi bo je kilka razy pozytywnie przetestowałem na różnych okrętach różnych trzech klas ( BB,CA,DD ) i go daję teraz na większości okrętów. bo przy ogromnej liczebności CV czyli ich praktycznemu nieistnieniu, wiem, wiem poczekamy do reworku A.D. 2100 a nie czekaj A.D. 3199 lub 5199 wydaje mi się to niezbyt potrzebne, w dodatku Vi pomaga też innym tak jak perki AA. To jest tylko moje zdanie z którym nikt nie musi się zgadzać i szanuję krytyczne opinie. Jeszcze jedno. Czy opłaca się robić ten super moduł na Minotaura? Mi wydaje się być przydatnym bo daje 2,5kk srebra ze sprzedaży bo jest nerfem spota i dymu ale tutaj niech się ktoś jeszcze wypowie.
 10. Szansa na ORP Orkan?

  W sumie też pasuje ( ale tierowo w ogóle ) bo Kirow to Projekt 26 a Maksym Gorki to Projekt 26bis ( czyli Mołotow na TVI). Chodziło mi o Konigsberga i jego bliźniaka Koln z Fl 282 Kolibri na pokładzie w 1942 roku.
 11. HMS Minotaur Tier X

  Ja jeszcze dodam, że średnią aurę z 76mm często mogą nam rozbić HE do zera ( Conueror pierdnął z 20km o i już nie ma połowy AA taki psikus ) a z głównej baterii rzadko kiedy traciłem na stałe jedną wieżę. Mam moduł na wytrzymałość wież i wyrzutni torped więc to pewnie to jest powodem. Też się podepnę pod pytanie o perki. Co sądzicie o takim buildzie kapitana? Kolejny reset robiłem: http://shipcomrade.com/captcalc/0100000001000010000001010000001119 Z AA mam moduł na zasięg i moduł na dps aury, który być może też wywalę na wymianę na moduł na dps głównej baterii, bo żeby powalczyć z CV to muszę koopka cisnąć to znacznie prędzej go dostanę. Vi bo Minotaur nie jest zrywny więc ten większy ( zresztą argumenty @Odo_Toothless mnie przekonały do wartości tego perka na praktycznie wszystkich klasach ) spot torped mnie często bardzo ratował i jak kiedyś dostałem modyfikację sondy z SK to ją dałem na Mino to też ją na ten okręt zamontowałem.
 12. Szansa na ORP Orkan?

  Z jednej strony się dziwiłem bo Boise w argentyńskiej służbie miał wyjątkowo niefajną historię i dlatego na pewno nie kupię żadnego z obu wariantów ( tak jak Musashiego nie kupię przez wyczyny spieszonej załogi w Manili ) i jest poza tym generalnie jednym wielkim nołnejmem. Z drugiej strony mamy wraz z Belgrano taki okręt jak Giuseppe Garibaldi ( Abruzzi z rakietami, ale takimi mocnymi, mocniejszymi niż inne ) czyli II wojenny klamot mocno zmodernizowany pod realia zimnej wojny. Nie zdziwiło by mnie gdyby Belgrano i Garibaldi trafiły na TVIII/IX z nową fajną mechaniką rakiet/śmigłowców ( śmigłowce mógłby mieć już nawet pewien tier V - kto zgadnie jaki ) lub jako jeden z najsłynniejszych okrętów wojennych po IIWŚ po prostu trafi do drzewka co piję też do Garibaldiego ( Yamato, Bismarck, Admiral Hipper czy Acasta są lub będą drzewkowe )
 13. Nie wiem czemu ale wygląd Daszy na fotkach jako US i RU kapitan wydaje się być zamieniony. No chyba, że nawiązanie do US zdjęć propagandowych z lat 40-tych.
 14. Nowe stateczki

  #problemypierwszegoświata
 15. Co mnie denerwuje w Innych graczach

  Kolejna ciekawostka. To bodajże czech ( w marynarce austro-węgier ofc ) był najwyżej punktowanym nie niemieckim asem okrętów podwodnych w IWŚ ( kiedyś uznawano tego austriaka co ze swego potomstwa zrobił całkiem popularny chór po wojnie ale potem to zmieniono o ile pamiętam). Z drugiej strony skąd się wzięli czesi w Rosji? Bo zdaje się, że po gigantycznej dezercji motywowanej ruchem pansłowiańskim kilku oddziałów na stronę Rosji. Ten topic to typowy przykład zachowania jakie nazywam WoWs jako problemy pierwszego świata.
×