Jump to content

Marblehead_1

Players
 • Content Сount

  1,934
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  17696
 • Clan

  [O-R-P]

About Marblehead_1

Recent Profile Visitors

1,730 profile views
 1. Marblehead_1

  teoria spiskowa dotycząca misji na legendarny moduł dla Desa

  Już nie dostaniesz, zostały wycofane jakiś czas temu i mają być zastąpione innymi w Research Bureau.
 2. Marblehead_1

  Się nie da grać?

  Swoją drogą ciekawe czy to ktoś zirytowany przypadkiem nie zamówił DDoS-ika jak niedawno? Jakoś tak przypadkiem się składa, że w kilku innych produkcjach online w jakie grywam psychofani całkiem często wykorzystują to do nękania produkcji.
 3. Considering that my nick in AL is same as in WoWs I think I know who become part of PvP defence flex team.
 4. Terrible Sisters were obtinable in both Divergent Chessboard and Scherzo.
 5. Marblehead_1

  Bitwa Pod Cuszimą

  Jedynym wyjściem było by nie wysyłać całej tej armady, która już w opisywanym Dogger Bank pokazała co potrafi a przygody "Kamczatki" to już fenomen, który pokazuje co się stanie gdy za dużo wódki idzie w parze z ogromną paranoją. No ale Rosja zawsze była rządzona dziwnie, choć to i tak nie pojęte żeby tak coś spieprzyć jak to zrobili pod Cuszimą. Mimo wszystko wcześniej Rosjanie w Port Artur starali się coś robić, ich użycie broni minowej nie było złe a umożliwiło jedyne morskie sukcesy zatapiając wiele japońskich okrętów jak chociażby oba utracone pancerniki japońskie. Wojna lądowa to już porażka na całej linii chociaż obrona Port Artur była niezwykle krwawa dla obu stron ( 10 lat później okazało się, że może być dużo gorzej ) a Cuszima to już wisienka na torcie. Przy I Wojnie z Chinami było podobnie - skrajnie nieudolny i skorumpowany przeciwnik ( gdzie jedynie niewielka część kadry chińskiej i najemni oficerowie-doradcy coś starali się robić ) kontra zdeterminowane i dobrze przygotowane załogi. I Wojna Światowa to ich minimalny udział polegający na Oblężeniu Tsingtau ( gdzie stracili stary krążownik i niszczyciel ) i wysłaniu eskadry niszczycieli na Morze Śródziemne w zamian za ogromne zyski kolonialne. BTW. Okręty z tych czasów są po prostu piękne, ich design jest niesamowity, szkoda, że tak mało jest ich w grze ( szczególnie te nieszczęsne francuskie budownictwo okrętowe )
 6. Marblehead_1

  Bitwa Pod Cuszimą

  Istnieje też taka książka https://lubimyczytac.pl/ksiazka/24552/cuszima-epopeja-wojny-morskiej - autor w 1937 roku dokonał całkiem ciekawej analizy samej wojny, książka interesująca z racji karkołomnego zadania jakiego także podjął się autor czyli apologii Admirała Rozestwieńskiego. oraz taka https://lubimyczytac.pl/ksiazka/24562/ostatni-z-cuszimy - wspomnienia jednego z rosyjskich oficerów. Swoją drogą zawsze ciekawiło mnie co by było gdyby zamiast Z.Rożestwieńskiego dowodził ktoś inny. Koleś wybitnie nie nadawał się na stanowisko, jego bierność była wręcz zadziwiająca. Nieporównywanie wyżej cenię Niebogatowa, który przynajmniej umiał podejść do sprawy logicznie a nie prowadzić bezsensowną walkę. Dziwi mnie, że nigdy nie próbowano podzielić sił i próbować się przedzierać kilkoma drogami bo przecież IJN nie mogła by się aż tak podzielić lub chociażby wykazać minimum inicjatywy. Zdaje się także, że na Borodinach poza jedynie Oriełem zupełnie pomijano przygotowanie przeciwpożarowe okrętu - sprzęt gaśniczy czasem nie działał czy przygotowanie przeciwpożarowe ( usunięcie łatwopalnych elementów wyposażenia ) Orieł jako jedyny pancerników tego typu przetrwał tą bitwę, choć potwornie postrzelany i uszkodzony.
 7. Poczytałem trochę i wygląda na to, że temat o banach za warpacka na ich stronie ma 645 stron. Szczerze mówiąc jestem zaszokowany, nie zdawałem sobie sprawy z tego jak musieli na RU jechać na cyber dopingu. W sumie znalazłem ciekawą informację na temat WoT-a z marca 2020r. https://www.dom1n.com/newsy/fair-play-aktualizacja/ więc obstawiam, że proporcje w WoWs mogły być bardzo podobne chyba, że istnieją takie dane też dla WoWs-a.
 8. Dane o odpływie graczy z serwera RU wziąłem z tego tematu: Jedyne co widzę na tym wykresie to to, że na RU widać wyraźny spadek graczy dziennie kiedy liczba graczy jest na innych serwerach jest dużo bardziej stabilna - pomijam szczyty z okazji eventów Bożonarodzeniowych. Wykres od znanego streamera wydaje mi się wiarygodnym źródłem informacji ale może są inne dane ( tak jak z liczbą PR-ów na serwerze ) więc czekam na dane przeczące temu lub inne bardziej wiarygodne dane.
 9. A mnie tylko zastanawia czy jakby inna linia dostała parametry jak te nowe rosyjskie okręty to czy też byłby taki ból pupy forum czy może jednak zamiast zbiorowej histerii jednak byłby zbiorowy zachwyt połączony z polerowaniem torpedy bo DaJo DoBrO i MoCnO lINiE. Sam stealth radar jest zły i nie powinno go być w ogóle i to chyba każdy rozumie. Deweloper pochodzi z takiego kraju a nie innego więc płacze, że robią coś pod swój serwer przypominają trochę te oburzenia w Hollywood, że za mało gejów czy czarnoskórych jest w jakimś filmie. Robią część kontentu stricte pod serwer RU i nikt im tego nie zabroni Stawiam, że jakby dali to tylko na serwerze RU to dopiero byłby płacz, że nie dajo u nas. Sam obstawiam, że event na rosyjskie CL może być bardzo bogaty w kontent właśnie z myślą o przyciągnięciu graczy serwera RU.
 10. Sorry, but I have strong allergy on her in KC. I very dislike her "always lost" loser personality.
 11. It looks like new AL event will bring us more carriers. USS Casablanca:
 12. Marblehead_1

  Na randomach nie da się grać....

  Co do banów na czat to byłbym bardzo ostrożny co system automatycznie uznaje za przekleństwa a co nie. Przykładowo ostatnio miałem bana na czat na 4 dni za scenariusz bowiem pewien znany wszystkim skrót FFS przełożyłem raz na pełne znaczenie za to przy różnym użyciu kropek przy podobnym wytłumaczeniu nigdy nie było problemu.
 13. Marblehead_1

  Moskva compensate?

  I didn't remember similar case in WoWs unfortunately and so far no clear devs statement was made. What it makes it worse there are more then 4 weeks for this split. During IJN DD split (4 years ago? 3 years ago? long time ago) owners of camo on TVI recived as I remember camo for both ships, on other tiers same. Personally I bet You get permacamo for new tree TX VMF CA ( don't remember the name ) and you still retain Your Moskva with permacamo but it's mainly comes from one precedence from WoT. I didn't think You lose anything during this split and rather only gain more of content. Also it's VMF event so considering country of origin of WG I will be very suprised if they make split event detrimental for players.
 14. I'm not suprised that bxp income has been cut because this was real thing with this Operation ( in example in Saving Raptor AI autopilot bugs still occur ) so everybody knows what was real case but I'm really suprised that this Operation returned. So now I'm waiting for Cherry Blossom, Last Frontier and Dynamo. About bexp cut - Storytelling with overtones I sit in restaurant and eat a delicious meal, then one guy sits on next chair and farts loudly. Stinks everywhere. After scolding him he told only: Take it easy, maybe it stinks a little but the tea is good!
 15. Pomyliłem się bo zaomniałem, że taki okręt był także nie mam HSF Graf Spee ( jest ciekawym okrętem o tyle bo można na nim grać japońskimi kapitankami z HSF coś jak Owieczkin Car może grać na okrętach rosyjskich i amerykańskich i zdaje się, że kapitanka z HSF Graf Spee może dowodzić HSF Harekaze ) Śmieszna sprawa z tym Admirałem Makarowem, okręt raczej nie uchodzi za mocny, miał zdaje się troszkę gorsze AA ( nie wiem jak teraz ) i ma gorszy sonar niż Nurnberg a póki co jest wyłączony ze wszystkich form zdobycia go. HSF Graf Spee jest uwiązany do collabu i pewnie za jakiś rok może krócej się pojawi.
×