Jump to content

HaraTameichi

Players
 • Content Сount

  119
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  330

About HaraTameichi

 • Rank
  Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

297 profile views
 1. HaraTameichi

  Dość

  Wchodzę w temat o brytyjskich BB, a tam pociski HE na BB lodzio miodzio, a AP beee. Pytam się o co tu biega, bo nie grałem w wows chyba z pół roku albo i dłużej. Czytam wypociny jakiegoś Rajzela który wali 115 k średniego dmg na KGV gdzieś tam za pleców kolegów i ma z tego fun. Z tego pewnie z 100k z samych pożarów. Jeszcze trochę to już w ogóle strzelanie z AP panckami będzie idiotyczne. Pushowanie BB to już w ogóle jakieś taktyki z średniowiecza.
 2. HaraTameichi

  HMS Pantera jest najlepszym czołgiem II wojny, a może to IS?

  Panda zapomniałeś o pamiętnikach Żukowa. Wyciągnięcie tego co jest właściwe kto co napisał nie jest proste. Prostemu żołnierzowi się wydawało, że każdym niemieckim czołgiem napotkanym jest Tygrys albo w najgorszym wypadku Pantera. Natomiast wielcy wodzowie w swoich pamiętnikach nie popełniają błędów i nie mają wpływu na wszelkie porażki. Guderian to już w ogóle samochwała i przebija go jedynie wielki Żukow.
 3. HaraTameichi

  HMS Pantera jest najlepszym czołgiem II wojny, a może to IS?

  Wszystko zgoda Falathi, tylko że do prowadzenia ofensywy potrzebny jest czołg, a nie działo pancerne z rodziny SU. Oczywiście jak przeciwnik ma słabe siły pancerne to idzie też wykorzystać i działa pancerne w ofensywie. Wiadomo że Tygrys był drogi w produkcji, jego konstrukcja raczej nie rozwojowa, potrzeba było dużo materiałów do produkcji. Poza tym największy problem to przestawienie produkcji na inny rodzaj podzespołów, co trwa naprawdę długo. Moim zdaniem Tygrys pod względem siły bojowej był świetnym czołgiem, ale wiadomo jakie były problemy. Ferdas od początku to była pomyłka, ale tak się dzieje jak coś się robi na szybko i bez doświadczenia.
 4. HaraTameichi

  HMS Pantera jest najlepszym czołgiem II wojny, a może to IS?

  Trzeba zacząć od tego dlaczego powstał Tygrys, Pantera czy Ferdynand. Na froncie wschodnim blitzkrieg kompletnie wygasł i trzeba było forsować dobrze umocnione rejony, duże miasta czy przeszkody terenowe. Okazało się że PZ III czy IV w bezpośrednich starciach gdzie nie mogą oflankować przeciwnika, są mało skuteczne. Zasadzki z okopanymi plot 88mm zaczęły być mało skuteczne, bo to Rosjanie się okopali, a co najważniejsze ustabilizowali linię frontu. Oczywiście bardzo im w tym pomogła pogoda i warunki terenowe. Ogromne ilości sprzętu które Rosjanie stracili na początku wojny nie były spowodowane tym że Niemcy mieli jakiś super sprzęt, tylko tym że Niemcy poprzez zaskocznie i szybkość działania odcinali od zaopatrzenia i dowodzenia ogromne oddziały Rosjan. Gdy ofensywa się zatrzymała, okazało się że tak naprawdę Niemcy nie mają wystarczającej ilości wojsk na obsadzenie całego frontu. Dodatkowo trzeba było się przebijać przez potężnie umocnione rejony i frontalnie ścierać z ogromnymi ilościami T-34 czy KW-1. Gdy nie masz jak oflankować przeciwnika, to musisz atakować frontalnie, a tam potrzebujesz sprzętu odpornego na uszkodzenia. I tu Tygrys okazał się genialnym czołgiem, co pokazuje nawet przegrana taktycznie bitwa na Łuku Kurskim. Te pojazdy pancerne musiał powstać, bo warunki frontowe wymusiły ich powstanie.
 5. HaraTameichi

  HMS Pantera jest najlepszym czołgiem II wojny, a może to IS?

  Nakręcone fajnie, ale co to ma pokazać. Pantera szybciej strzeliła i rozbiła Sherman, a Pers to samo zrobił z Panterą. Dodatkowo jeszcze miał ją od boku, gdzie pancerz jest bardzo słaby.
 6. HaraTameichi

  HMS Pantera jest najlepszym czołgiem II wojny, a może to IS?

  Jest fajnie, no to lećmy dalej. Podobno niektórzy twierdzą że Józek Stalin Drugi był lepszy od Tygrysa.
 7. HaraTameichi

  HMS Pantera jest najlepszym czołgiem II wojny, a może to IS?

  Ktoś się na oglądał Discovery i tym podobnych programów i uznaje to za pewnik. Czy Pantera była dobra, na pewno, ale nie aż tak by wygrać wojnę. Zwycięzcy mieli Shermany i T-34, czołgi na papierze bardzo przeciętne, ale jedne były niezawodne, a drugie produkowane w ilościach hurtowych. Zresztą wojna to nie pojedynek pojedynczych czołgów, tylko ogromne pole bitwy.
 8. HaraTameichi

  Osoby posiadające konto na RU

  Konto posiadam, ale nic mnie nie zachęca do dalszego grania. Nick krzyzyk77.
 9. HaraTameichi

  Czy WG planuje cos zrobiic z MM w rankedach??

  Dużo graczom marzy się jakaś forma rozgrywki klanowej. Z jednej strony to dobre, a z drugiej takie sobie. Jeśli by były konkretne nagrody klany by się nastawiły na wyniki, przez co by była duża rotacja graczy. Promowane by było granie drużynowe plus aktywność. Niektórych trzeba było by wywalić z klanu i być może właśnie na " Ciebie " by padło. OK. były by też pewnie słabsze klany, ale czy tort by był wystarczająco duży do podziału.
 10. HaraTameichi

  Polska reprezentacja na ruskim serwerze

  Pytanie było poważne, bo przypadkiem jakiś czas temu mógłbym być w tym klanie. Tak się składa że mam konto na RU. Dziwny był wtedy obowiązek posługiwania się językiem angielskim według informacji mi przekazanych. Życzę wam wszystkiego dobrego i niepotrzebnie się gotujecie. Baxowaty na RU też jesteś wielbicielem różu.
 11. Porównanie trafienia okrętu pociskiem, a trafienie człowieka 9 mm pociskiem jest do bani. Na filmach to fajnie wygląda jak bohater dostaje kilka kulek i dalej biega. Każde trafienie to niewyobrażalny wstrząs dla organizmu, szczególnie pociskiem z pistoletu, bo ma tępy czubek.
 12. HaraTameichi

  Polska reprezentacja na ruskim serwerze

  Tak po prawdzie to ilu Polaków zostało w POLMW, bo mi się widzi że chłopaki z NESI dali nogę.
 13. Czy tylko ja się duszę w tym dymie.
 14. HaraTameichi

  Arms Race - Rankedy

  No przeca mówiłem że BB będą ustawiać grę. No może nie o to chodzi. Granie BB jest bardziej bezstresowe.
 15. Oceany łez, a będzie co ma być.
×