Jump to content

The_InflexibleTitan

Players
 • Content Сount

  186
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4778

About The_InflexibleTitan

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

1,320 profile views
 1. The_InflexibleTitan

  My hopes for the new cv ui

  I think WG doesn't know what to do about CV rework.Because for 2 years they says 'soon'.But there is nothing.Actually WG is making more mistakes as try to fix CVs. Ok a great CV player can do something despite the AA wall.However, this anti-aircraft power has began to exaggerate by WG.Now CVs motion fields restricted.Just two worcester can block CVs Now WG is complaining about the lack of competitive CV players.Is that a joke?They don't tell anything about how to play CVs to players and nerfed CVs. I want the CV rework.But looks like WG won't do this.
 2. The_InflexibleTitan

  Gemilerde Yüksek Uçaksavar Savunmaları (AA)

  Sana tavsiyem eğer ilk önce T7 ve üstü BB'lere saldırıyorsan büyük hata ediyorsun zaten AA'ları OP.Çünkü birçok zırhlı oyuncusu WG'ye ağladığı için AA'ları CA'lar kadar olmaya başladı.Eğer muhrip avlayabiliyorsan ilk önce muhripleri avla.Böylece üst sıralarıda garanti edersin.Ayrıca takımında muhrip tehdidinden kurtulup daha rahatlayacaktır.Ardından zırhlıları avla.Çünkü muhrip ve kruvazörlerin HE spamlarından dolayı AA'ları kırılıyor onları daha rahat avlayabilirsin.
 3. The_InflexibleTitan

  Sıralamalı Savaşlar [ 7. SEZON ]

  Benim Cleveland'da şuanda hem yangın hemde IFHE var.Oldukça iyi yakıp oldukça iyi deliyor.Rahat 40'ın üstüne geçiyorum.Evet taretleri yavaş ama diğer 155'likleri takınca hızlanıyorlardı galiba ama dolum süre uzuyordu.Eğer istenilen verim alınmassa az önce bahsettiğim 155'likleri takabiliriz.Mermi hızı konusunda kesinlikle katılıyorum.Hele bi muhribe veya kruvazöre ateş edilcekse ekranın dışına çıkarmak lazım.Uçaksavarları bu sezon en muhtaç olunacak şey.Malum 6. seviyedeki zırlıların AA'sı iyi olmadığı için CV'ciler onlara dadanacaktır.Burdanda Cleveland'a ihtiyaç olucaktır. Leander ve Cleveland bu sezonun en ünlü kruvazörleri olucaktır.Farragut sisinden dolayı bir artış alacaktır çünkü zırhlılar ve kruvazörler sis içinde olursa ağır bir destek sağlayacaktır.Zırhlıların alayı güzel (WG sayesinde).
 4. The_InflexibleTitan

  Sıralamalı Savaşlar [ 7. SEZON ]

  Independence her ne kadar 1-1-1 ile Ryujo kadar tehlikeli olsada 1-1-1 ile hangarda birim başına düşen uçak sayısı çok çok az.Mesela bombardıman filosu yok oldu 6 uçak hangardan alınacak böylece hangarda bombardıman uçağı kalmıyacak.Zaten Independence için seçeneklere bakarsak 1-1-1 en mantıklısı.Bence çoğu kişi Independence'yi hangar kapasitesinden dolayı seçmemiştir.Ama torpido bombardımanları ve pike bombardımanları oldukça güzel.
 5. The_InflexibleTitan

  Sıralamalı Savaşlar [ 7. SEZON ]

  Zırhlı olarak bana göre Fuso veya Arizona ve Bayern öne çıkacaktır.Bu 3 zırhlı oldukça ünlü gemiler. Kruvazör olarak yine Leander,Perth,Cleveland veya Budyonny öne çıkar.Ama özellikle Cleveland'a ihtiyaç olucaktır.Çünkü CV kullancakların çoğu usta olduğu için uçaksavar'a ihtiyaç var.Cleveland full AA yapılıp Uçaksavar Savunma Ateşi'ni açarsa CV saldırılarını püskürtecektir. Muhrip radar olmadığı için bu sezon öne çıkan gemi türü olacaktır diye düşünüyorum.Gaede ve Japon muhripleri öne çıkacaktır.Eğer sis ihtiyacı olursada Farragut öne çıkar. Uçak gemisi olarak o Amerikalı'nın ismini ağzıma dahi almak istemiyorum o yüzden direk Ryujo diyecem. Bu sezon galiba Ryujo,Cleveland ve Hatsuharu (evet garip biliyorum ama Shiratsuyu için) kullanacağım.
 6. The_InflexibleTitan

  Cici Maç Sonuçlarımızı Burada Kapıştıralım mı ? :P

  Ah süre yetseydi 200'ü bulcaktı.Ama arkadaş nasıl 168K damage üstüne 3. olunur
 7. The_InflexibleTitan

  Damage Saturation-Detaylı Anlatım

  Damage Saturation Selamlar arkadaşlar.Nadiren olan bu olay birçok tartışmaya neden olmuş ve birçok hipotezler öne atılmıştı ama artık kesin olarak bilinmesine rağmen büyük bir çoğunluk bu olaydan haberdar değildir. Damage Saturation Nedir? Savaş gemilerinin her bir bölümü vardır ve bölümlerde CP vardır.Aşağıdaki resimde gemi bölümlerine bakabilirsiniz Bu bölümlerdeki CP biterse parçanın canı tamamen tükenmiş olsa bile over pen ve köşk hasarı geçerlidir ama normal pen hasarı verilemez ama over pen ve köşk hasarı verilir.O bölüme değilde başka bölümlere atarsanız mutlaka normal pen hasarı verirler. Şimdi ise aklınızdan şu geçecektir.Damage Saturation olacak kısımları nasıl bileceğiz?Çok basit!Eğer gemide kararan bir kısım görürseniz orada Damage Saturation ya olmuş yada olmak üzeredir. NOT:Midsection bölgesi için saturation geçerli değildir.Midsection bölgesinin CP’si bitsede yine hasar almaya devam eder Uygulama Bu sabah Mahan ile karşıma bir Grozovoi aldım ve bir süre ona ateş ettim ve ateşi kestim.Kararan kısma torpido attım ve Damage Saturation!!!8 torpido ve ölmedi. Şimdi birde Budyonny üzerinden deneyelim.Mahan ile baş kısma yine torpido atışları ve oda ne?7 torpido öldüremedi.Burda işte Damage Saturation var.Ama ilk başta dediğim gibi sonradan attığım mermiler normal pen olduğu için hasar vermediler ama over pen olsaydı mutlaka hasar verirlerdi. ÖNEMLİ NOT:Geminin gözüken can değeri parçaların toplam can havuzunun neredeyse yarısı kadar Gözüken can değeri tükendiği anda gemi batıyor yani tüm parçaların can havuzu bitince değil Eğer takıldığınız veya merak ettiğiniz nokta varsa sorabilirsiniz (Konuya katkısından dolayı Fatty_TheCaughtCarrier'a teşekkür ederim)
 8. The_InflexibleTitan

  Cici Maç Sonuçlarımızı Burada Kapıştıralım mı ? :P

  Bir an sanki aynı anda 2 CV oynuyormuşum gibi hissettim
 9. The_InflexibleTitan

  Türk Gemisi Projesi

  Peki ya Anshan veya Lo Yang'in yaptığı tarihsel olay var mı?Lo Yang'İn tarihini araştırmak istedim ancak herhangi bir kaynağa rastlamadım bende Benson'ın tarihinden baktım ana tarihsel bir olayı yok.Onlarda yoğun istek üzerine gelmiş.Eğer bizde biraz baskı yaparsak pekala gelebilirler.Zaten kendimde T5 altı gelmesi taraftarı değilim.
 10. The_InflexibleTitan

  Türk Gemisi Projesi

  Olabilir ancak Türk oyuncularının çoğu T5 altı ya oynamıyordur yada nadiren oynuyor.Bu yüzden gelsede çok alan olmaz.Turnuvalarda kullanabileceğimiz ve/veya kullanışlı T7 veya T8 bir gemiyi getirebilmek.Bunun içinde bence TCG Giresun oldukça uygun veya Gleaves sınıfından bir muhrip.
 11. The_InflexibleTitan

  Adaletsiz Maçlar

  Torpido isabet simgesi çıktı mı?Eğer çıktıysa ve hasar vermediyse torpido isabet eden kısmın HP'si bitmiştir.O yüzden hasar vermemiştir.Ama simge çıkmadıysa torpidoları çok yakından atmışsınızdır ve torpidolar aktif olmadığı için hasar vermemişlerdir.
 12. The_InflexibleTitan

  Kutumuzda ne var!

  Hey maşşalah herkese bu aralar 50K free XP çıkıyorEn iyisi bende bu aralar şans kutusu alayımda belki çıkar şu lanet olası Independenceyi geçerim sonrada Shokaku'nun parçalarını açarım.
 13. The_InflexibleTitan

  Cici Maç Sonuçlarımızı Burada Kapıştıralım mı ? :P

  Önceden daha az kredi gelirdi.Ama yenilgiye rağmen bu kadar kredi verildiğine göre CV ekonomisi canlandı
 14. The_InflexibleTitan

  Muavenet'in Yeri

  Zırhlılarda bugünlerde aşırı bir artış var.CV'ler için bol hasarlı günler olcak galiba BB oyuncularına uyarıyı şimdiden verelim Ayrıca 'ZARARLI HAŞERE' popülasyonundan eser yok
×