Jump to content

kucuk_barbaros

Players
 • Content Сount

  39
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  8261
 • Clan

  [ORSA]

About kucuk_barbaros

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

510 profile views
 1. kucuk_barbaros

  Turkish Top Scores / wows ''EN'' leri

  I done 31482 commander xp with Minotaur in one match. I couldn't find an achievement like that at list. Can you add this These are my stats of end of match.
 2. kucuk_barbaros

  Türkçe haber kaynağınız fleetreview-tr.com

  Hocam elinize sağlık
 3. kucuk_barbaros

  T8 - T9 - TX Tecrübeli Arkadaşlardan bilgi istiyorum.

  Abi dediğin gibi gemi türlerine göre hareket edilmediği için böyle oluyor. Muhrip geri kalıp takımı kör bırakıyorsa, ki bu durumda kendisinin atış menzili ve torpido menziliyle kayda değer iş de yapamıyor çoğunlukla, bu tarz 3 4 oyuncu olunca zaten maçı çevirmek çok zor oluyor. Bu sefer o muhribin yapmadığı işi yapmak için kruvazörlerin hatta zırhlıların girmesi gerekiyor. Bu da o gemilerin tespit mesafeleri ve ana görevlerinin o olmamasından dolayı işler sapıtıyor
 4. kucuk_barbaros

  T8 - T9 - TX Tecrübeli Arkadaşlardan bilgi istiyorum.

  Bu konuda dediğin gibi yüksek seviyelerde bazı sıkıntılar var ama bunu tüm gemiler veya tüm oyuncular için söylemek doğru değil. Burada oyuncuların kaçırdığı bazı noktalar var. Oyunda tek başına her işe koşabilecek/tek tabanca takılıp başarılı olabilecek hiçbir gemi yok. Tabii ki bazı yetenekli ve gemisini tanıyan oyuncular kimi durumlarda bu işi başarıyorlar fakat ortalama olarak her geminin zayıf ve güçlü yanları mevcut. Aynı zamanda her gemi türünün maçlarda üstlenmesi gereken roller mevcut. Rollerinin farkında olmayan veya rolünü bildiği halde deneyim veya daha fazla hasar yapmak için bencilce oynayan oyuncular bu kalitesiz savaşları tetikliyor. Herkes saklanıyor sözüne kısmen katılıyorum. Özellikle zırhlı oyuncuları can basma yetenekleriyle ve daha kalın zırhlarıyla çok yüksek hasar tanklama özelliklerine sahip. Bu özellikleri takım yararına kullanarak cap noktalarına kısmen yakın durup muhriplerini ve kruvazörlerini destekledikleri zaman oyunu kazanma açısından iyi işler yapmış olacaklar. Fakat birçok zırhlı oyuncusu patlayıcı mermiler ve torpidoların hedefi olduklarından dolayı takım arkadaşlarına ve cap noktalarına yakın durmak yerine uzaktan savaşmayı tercih ediyorlar. Bunu yapan oyuncu maç sonunda iyi hasarlar vermiş olsa bile takım oyunu adına katkıları az oldukları için verdikleri hasarların sandıkları kadar önemli olmadığının farkında değiller. Bu demek değildir ki zırhlılar da muhriplerle cap noktalarına girip savaşsın. Sadece oyunu ve haritayı okuyup oyunda kendisine ve o sınıfa ait gemilere biçilen rollerin gerekliliğini yapsın. Alt seviyelerdeki maçlarda bu kadar korkak oynanılmamasının sebebi oyuncuların oyuncuların ortalama olarak daha acemi olmasından kaynaklanıyor bence. Özetleyecek olursak, yapımcılardan sürekli yakınıyor olsak da oyun içi rollerinin yeteri kadar uygulanamamasından dolayı oyun kalitesi ve maçlardan keyif alma olasılığı düşüyor.
 5. kucuk_barbaros

  Destroyer Avı

  Özellikle yüksek seviyelerdeki hemen hemen tüm kruvazörler muhrip avlama konusunda çok başarılılar. Güçlü ve bol mermili salvolar, hidro ile torpidolardan kaçınma ihtimali ile çok matah bir iş değil bir kruvazör için muhrip avlamak. Fakat oyun tarzlar ve haritadaki konumları gereği (dost muhriplere destek olmak maksadıyla cap alanlarına yakın durmalarından dolayı) İngilizler ve Amerikanların muhrip avlama ihtimalleri fazladır.
 6. kucuk_barbaros

  Sıralamalı Savaşlar Sezon 8: Genel Tartışma

  Tebrik ediyorum. Darıs isteyen herkesin başına
 7. kucuk_barbaros

  KUZEY BURNU DENİZ MUHABERESİ

  Hocam o zırhlıyla yaparsan daha fazla yıldız alarak kısa sürede toparlayabilirsin onun esprisi o
 8. kucuk_barbaros

  Sıralamalı savaşlar : 8. sezon Favori gemileriniz ?

  Uçaksavar güverteli Benson iş yapar mı acaba?
 9. kucuk_barbaros

  [VET] Veterans Klan Manifestosu

  Nickim kucuk_barbaros. Oyunu hırs yapmadan stres atmak için oynuyorum. Özellikle iyi olduğum bir gemi sınıfı/dalı olamasa da muhrip ile oynamayı seviyorum. Full Broadside kanalının müdavimi olarak bu klana katılmayı isterim.
 10. kucuk_barbaros

  ENTERPRİSE ve KUTUZOV

  Ben de siz söyledikten sonra fark ettim. Ne olduğunu bilmiyorum
 11. kucuk_barbaros

  ENTERPRİSE ve KUTUZOV

  Anında geçiyor olması lazım hocam. Premium hesap ayda doblon alınca anında geçiyor. Uçak gemisi hakkında deneyim sahibi değilim fakat kutuzov oldukça eğlenceli bi gemi. Zırhlılardan kolay hasar alabiliyor biraz dikkatli ve borda göstermemeye çalışmak lazım. Hata affetmiyor. Fakat sis içinden ve menzil avantajıyla çok iyi oyunlar çıkarabilirsiniz. Buradan Kutuzov oynanış videosunu izleyebilirsiniz karar verme açısından.
 12. kucuk_barbaros

  7. Sezonda takımdan yüzü gülmeyenler yardım ve dayanışma derneği

  Bence 6. sezondan çok daha adil bir sezon. Belfast, Arizona gibi radarlı gemiler yok. Shıratsuyu gibi torpido canavarı yok. Saipan gibi op gemi yok. 6. seviye gemiler üç aşağı beş yukarı aynı gemiler. İçlerinden çok fazla sıyrılan gemi yok. Gallant ve Perth etkili gemiler seviyelerine göre ama sıralamalıda hiç denk gelmedim. Perth'e rastglee savaşlarda falan denk geliyordum satışa sunuldu mu bilmiyorum. Çok oynama fırsatı bulamadım keşke staj dönemime denk gelmeseydi
 13. kucuk_barbaros

  Forum Güncellemesi

  Mobil cihazlardan forumu kullanmak eski haline göre daha iyi olmuş
 14. kucuk_barbaros

  Şimdiye Kadarki Oynadığım En Garip Maç

  Genelde gece ve yüksek tier gemilerle oynayınca böyle mm denk geliyor bana. Tüm avrupa server oyuncuları bayramlaşmaya gitmiş demek ki
×