Jump to content

Avirator

Players
 • Content Сount

  16
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4278
 • Clan

  [BSW]

About Avirator

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
  [BSW]
 1. Ktoś próbował tego perka na niszczycielach radzieckich od Kijowa w górę?
 2. Avirator

  Ekspert przeżywalności

  Jak to jest z tytułowym perkiem? Rozumiem, że na każdy tier okręty przypada 400hp. Na X tierze byłyby to 4000hp. A jak wygląda naprawa zniszczonego okrętu, na którym był kapitan z tym perkiem? Na niszczycielach jest to ok 1/4 bazowego hp. Czy za naprawę zatopionego statku płaci się o 1/4 więcej niż normalnie?
 3. Avirator

  Umiejętności Kapitanów - wersja skrócona

  Jako, że pojawiły się nowe perki i można rozdać na nowo punkty zacząłem myśleć jeszcze raz nad kapitanem radzieckich niszczycieli. Osobiście właśnie te okręty najbardziej mi odpowiadają i dają największą radość z gry. Drugą klasą okretów, którymi lubię grać to pancerniki japońskie, ale nad kapitanem do nich muszę jeszcze pomyśleć. Ale wracając do niszczycieli. Na razie jestem na VI tierze (Ognevoj), ale chciałbym dojść do Khabarovsk'a i w między czasie zrobić już na niego kapitana. Tak więc moim zdaniem najlepszy układ perków to (zakładam, że nie zmieniła się maksymalna ilość punktów, przyjmuję 19): - Rozeznanie w sytuacji (1p) - Strzelec wyborowy (2p) - Nadzorca (3p) - Zaawansowany trening artyleryjski (4p) - Zapobiegawcze utrzymanie (5p) - Ekspert przeżywalności (4p) Kolejność, którą podałem jest tą, która wydaje mi się najbardziej odpowiednia. Jako, że gra radzieckimi niszczycielami bardziej przypomina grę krążownikami, postawiłem na artylerię i wytrzymałość okrętu. Stąd moja decyzja o wybraniu eksperta przeżywalności i zapobiegawczy utrzymaniu. Szczególnie mam duże nadzieje, że w końcu przestanie tak często padać silnik albo ster. Są to moje osobiste przemyślenia, bez większego doświadczenia na wysokich tierach i dlatego chciałbym usłyszeć wypowiedzi innych osób co sądzą o wyżej wymienionym zestawie perków dla kapitana radzieckich niszczycieli.
 4. Avirator

  Krążowniki

  A czy tak naprawdę niszczyciele radzieckie od V tieru nie są bardziej lekkimi/bardzo lekkimi krążownikami? Po prostu mam takie wrażenie nimi grając.
 5. Avirator

  Krążowniki

  Ew. mógłby się jeszcze ktoś wypowiedzieć na temat Hindenburga? Najlepiej podobny sposób jak o Zao i Des Moines
 6. Avirator

  Krążowniki

  Teraz rozumiem. Dziękuję wam za wyjaśnienie mi różnicy między oboma okrętami Dobrze, że są ludzi, którzy nie hejtują, tylko normalnie odpowiedzą mniej zorientowanym osobą. Jeszcze raz dzięki
 7. Avirator

  Krążowniki

  Czyli rozumiem, że w starciu Zao vs Des Moines wygrywa (a w każdym razie teoretycznie ma większe szanse) Zao? Ale jeśli chodzi o niszczenie innych krążowników to lepiej rodzi sobie Des Moines? A jak to wygląda w przypadku niszczenia nimi pancerników i niszczycieli?
 8. Avirator

  Program przestał działać

  Niestety, ale nie pomoże mi to, gdyż nie używałem nigdy portu Yokosuka.
 9. Avirator

  Krążowniki

  Jak tak czytam wasze wypowiedzi to od razu widać, że preferowane są krążowniki japońskie. Docelowo chciałbym kiedyś spróbować dobić do X tieru. Preferuję używanie artylerii niż torped. Nawet w niszczycielach dużo więcej jestem wstanie zdziałać pociskami, niż torpedami. I stąd jeszcze pytanie odnośnie porównania Des Moines'a z Zao. Jak w rzeczywistej rozgrywce sprawują się te okręty? Na pewno trajektoria pocisków i torpedy przemawiają za Japończykiem, ale w Des Moines ciekawie wygląda szybkostrzelność (10 : 4,4 strzałów na minutę dla Amerykanina), obrona przeciwlotnicza i więcej HP (o ok. 10'000).
 10. Avirator

  Krążowniki

  Cześć. Które drzewko krążowników polecacie? USA, japońskie, czy niemieckie? Osobiście nie jestem fanem gry na krążownikach, ale są misje gdzie ciężko się bez nich obejść. Dlatego chciałbym wykorzystać te gry do rozwoju jakiegoś drzewka. Chodzi mi przede wszystkim o zalety i wady konkretnych nacji, jak i o opinie na temat gry krążownikami poszczególnych krajów.
 11. Avirator

  Program przestał działać

  Parę dni temu odblokowałem pancernik Myogi i problem zaczął występować przy większości prób gry tym pancernikiem. Ktoś wie jak pozbyć się tego problemu?
 12. Avirator

  Montana czy Yamato

  Jeszcze jedno mnie zastanawia. Od czego zależą ogólne wartości artylerii, kamuflażu itp? Myślę, że wiecie o które mi chodzi. Rozumiem, że są one obliczane tylko i wyłącznie na podstawie jakiegoś algorytmu i stąd wychodzi, że sumarycznie te wartości są wyższe u Montany, niż u Yamato?
 13. Avirator

  Montana czy Yamato

  KaraMon wiem, że chodzi o to jak wygląda gra w praktyce, a nie w teorii. I dlatego się pytam. IDAGI owszem, nie grałem na tierach gdzie można spotkać Yamato. Zacząłem grać w to ok. tydzień temu. Zacząłem od niszczycieli rosyjskich/radzieckich, doszedłęm do piątego tieru, ale nie o to chodzi. Ostatnio zaciekawiła mnie gra lotniskowcami i poszedłem w amerykańskie (ale na razie to nie moja bajka ) i zaczęła podobać mi się gra pancernikami, więc chciałbym zacząć je rozwijać. Żartów sobie nie robię, że porównuję te dwa okręty. Po prostu zmyliły mnie parametry okrętów. Owszem, wydawało mi się, że 460mm jest zabójcze, no ale... Czyli wychodzi na to, że wszyscy są za Yamato. I chyba tym się pokieruję. PS. przepraszam, ze pomyłkę. Wcześniej nie chodziło mi o różnice w szybkostrzelności, a o prędkość obrotu dział. Pomyliłem parametry.
 14. Avirator

  Montana czy Yamato

  KptStrzyga, nie do końca przekonuje mnie twoja odpowiedź. Montana ma jednak grubszy pancerz niż Yamato. Owszem, działa kalibru 460mm mogą sobie całkiem nieźle z nim radzić, ale czemu w takim razie 406mm nie radzi sobie z cieńszym pancerzem Yamato? Do tego dochodzi jeszcze dużo większa szybkostrzelność i więcej dział Montany, więc czy ilość obrażeń zadanych nie jest porównywalna na obu okrętach? I jeszcze jedno mnie interesuje. Jak wygląda porównanie tych obu okrętów w walce z innymi okrętami? Nie tylko między sobą, ale między innymi z X tierowymi krążownikami i niszczycielami, jaki i z okrętami z niższych tierów? Czy właśnie szybkostrzelność nie stawia Montany w lepszej sytuacji niż Yamato jeśli muszą się mierzyć z okrętami innych klas i tierów? Ps. są to moje przemyślenia na podstawie parametrów statków i chciałbym poznać opinie innych osób.
 15. Avirator

  Montana czy Yamato

  Cześć wszystkim. Jak uważacie, który pancernik X tieru jest lepszy? Amerykańska Montana, czy japoński Yamato? Otóż mam dylemat w które pancerniki na początku iść. Z jednej strony Montana wydaje się być (po zsumowaniu punktów statystyk) lepsza, ale jednak 460mm u Yamato wygląda kusząco, jak i również przemawia za nim historia. Proszę o uzasadnienie swoich odpowiedzi
×