Jump to content

Mr_dajbicz

Players
 • Content Сount

  241
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  11315

About Mr_dajbicz

 • Rank
  Chief Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

394 profile views
 1. No chyba raczej nie pancki skoro temat wiadomości od Wargaming był: Wypróbuj Tirpitz oraz Scharnhorst za darmo! Nie widzę niestety ich w karuzeli.
 2. Witam! Panowie dodali teraz tyle tego szajsu w interfejsie, że nie mogę się połapać? Gdzie jest funkcja "wypożyczenia" okrętu? "Zaloguj się teraz i odbierz: " - jaka jest definicja teraz wg Wargaming? Kiedy mija "teraz" bo co nie widzę, że "Te dwie wspaniałe jednostki czekają na Ciebie w porcie wraz z kilkoma innymi prezentami!"?
 3. Mr_dajbicz

  Możemy już przestać z 12-0?

  Co tydzień szpilamy do 12-tej w nocy w siatę i w kosza - to jest gra towarzyska. MMO w swoim głównym nurcie to zwykła elektroniczna rozrywka oparta jednak na socjotechnice. Tak jak pisałem, poza głównym nurtem są różne ukłony w kierunku gamerów i pasjonatów historii itd. ale to czysty wyrachowany marketing. Sama koncepcja randoma - co to kurna jest? To powinno być tak zrobione żeby przypadkowa kupa ludzi miała jasny cel i bez zbytniej współpracy zasuwała na capa. A Oni z tego zrobili klikacza dla dzieciaków i dywizjonowy exploit dla statsiarzy. Gdzie rozrywka? Może, jak to napisał ktoś na forum WOTa - "w napierniczaniu nubów goldem"?
 4. Mr_dajbicz

  Możemy już przestać z 12-0?

  Gameplay PVP jest nudny i schematyczny. Już po kilkuset bitwach położyłem lachę na PVP i myślałem, że z "okrętów" nie da się zrobić atrakcyjnej gry. Zaskoczyły mnie pozytywnie "bitwy kosmiczne" - znaczy się jednak da się. Gry WG projektowane są biznesowo i naukowo. Zaczyna się wszystko od szkieletu socjologicznej manipulacji i dopiero później robi się jakieś ukłony w stosunku do gamerów. Przecież w grach WG nie ma żadnego polotu - technologia w służbie manipulacji, kopiowanie i ulepszanie schematów. Nawet trudno im z tego było zrobić e-sport bo wychodziło strasznie drętwo i nudno... a przecież upośledzona społecznie gawiedź nawet minecrafta ogląda z wypiekami.
 5. Tak na prawdę grę uratowałaby zmiana balansu na modłę bitew kosmicznych tj. tylko tryb dominacja i szybkimi 3 capami 3pkt/s Walka odbywałaby się krótkich dystansach, kunktatorskie dziobowanie, palenie na max dystansie po prostu nie miałoby sensu. Bitwy były szybsze i żydzenie hp byłoby bez sensu. Pancki wpływające na na capa, ścigające DD, przyjmujące na klatę po 6 torped ale nie odpuszczające... Walka na max zasięgu oczywiście też byłaby ale głównie polegająca na odcięciu wyspotowanych krążków od capa w pierwszej fazie bitwy. To samo z CV - główna rola polegająca na spotowaniu i odcięciu/odstraszeniu/spowolnieniu wroga w podążaniu na capa, nawet kosztem utraty samolotów. Yamato w takich warunkach znalazłby się bez problemu - bez potrzeby bufowania.
 6. Mr_dajbicz

  Windykacja jak w filmie

  No tak to się skończyło: https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/getback-czy-afery-mozna-bylo-uniknac-dzialania-knf/e9me3ty Kiedy pisałem o prymitywach w garniturach to się nie bardzo myliłem.... a w 2017 to była jeszcze szanowana spółka giełdowa.
 7. Problemem graczy/społeczności jest to, że nie mają wiedzy lub nie chcą przyjąć do wiadomości, że zdecydowana większość graczy to dzieci lub nieudacznicy. Gracze mmo nie reprezentują przekroju społecznego z "reala". WG robi gry tak aby się dobrze grały i sprzedały - to są profesjonaliści, mają wszystko obcykane. Nawet jak coś jest "niby omyłkowo" źle zbalansowane to jest to faktycznie taka ukryta promocja dla głąbów mmo.
 8. Mr_dajbicz

  Nasze osiągnięcia

  Bariera 3000 tabelkowego expa w bitwie kosmicznej pękła. Szkoda, że nie nagrywam ponieważ wygrać końcówkę samemu przeciwko DD+CA+BB nie było łatwo i się chłopcy chyba pocieli na koniec. Jak zawsze, grałem na czysto bez flag i premiumsów.
 9. Mr_dajbicz

  Wybitnie niesprawiedliwy MM - studium przypadku.

  Noskillowy MM jest nieodzowną pierwszą warstwą manipulacyjną każdego rasowego MMO. Tylko noskillowy MM zapewni, że nawet 4-latek może wygrać bitwę i nawet napakowany premiumsami i modami pro-player może przegrać. Drugą warstwą manipulacyjną są premiumsy i mody - generalnie manipulacja polega na tym żeby graczowi wydawało się że dają one lepsze efekty niż w rzeczywistości - patrz 1 warstwa. Trzecią warstwą manipulacyjną są plutony/dywizjony oraz korzystanie z przejściowych luk w balansie - powoduje iluzję "omijania systemu" i "sypania piasku w tryby MM" . Efekt buntu - podobnie jak w Matrixie powoduje lepszy chów świnek mmo. Czwartą warstwą są e-sporty oparte o mechanikę gry. Mają one zmanipulować gracza, że traci czas na czynności o charakterze sportowo-rekreacyjnym. "To nie jest nałóg ani hazard". To trochę jak tłumaczenie prostytutce, że nie jest prostytutką a pracownikiem branży porno na dorobku.
 10. Mr_dajbicz

  Bitwy kosmiczne powracają!

  A mi się ten tryb podoba. Zwróćcie uwagę, że tam jest inny balans który narzuca większe tempo rozgrywki. Punkty z capa lecą szybszej, okręty są celniejsze, radary powszechniejsze. Wymusza to bardzo ryzykowną grę żeby nie przegrać na punkty. "Dziobowanie" nie ma sensu, gry nie ciągną się w nieskończoność, częste są 100% anihilacje drużyn co przekłada się na dobre zarobki. Jedynie krążki mają ciężko bo przy tej celności pancków to tylko włączyć radar i modlić się żeby przeciwnik wybrał kogoś innego. Jest dużo słabych, niedoświadczonych graczy co czasami irytuje ale z drugiej strony grając deską albo szybkostrzelnym Paryżem można sobie przyjemnie pofragować.
 11. Mr_dajbicz

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Niestety. Kupon jest tylko na "zestawy bohaterskie". Przycisk "prezentu" jest nieaktywny.
 12. Mr_dajbicz

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  To było jakoś tak: "nie łatwo jest zatopić 4 okręty w trybie kosmicznym... dostajesz od Nas 70% kupon..." Mogę kupić "Szarego" za 50 zł z goldem i dupsami. Szkoda, że się zmarnuje bo prezentu nie da się zrobić z kuponu, a tak na własny użytek to mi szkoda kasy.
 13. Mr_dajbicz

  Nasze osiągnięcia

  Kosmiczne bitwy mnie trochę odciągnęły od coopa - ale to nie na moje nerwy. Tutaj nie mogę zabić wszystkich - dzieci nie pomagają i ten cholerny fokus z całej mapy... Udało się zatopić maksymalnie 5 i wziąć tylko 2 capy z 3. Prawie 3 tys tabelkowego exp. Może jakieś premiumsy użyć bo gram na goło?
 14. Po ostatnim kraszu serwerów dołożyli kilka dodatkowych chomików bo skraszowane serwery nie zarabiają piniondzów. Od tego czasu wszystko wraca do normy - serwery nadążają z próbkowaniem i obliczeniami. Ale kamperska brać dalej będzie wierzyć w RNG, dyspersje i inne ciche nerfy.
 15. Mr_dajbicz

  Zatopiony przez swojego (spotkanie znajomych z forum)

  Wczoraj spotkałem jednego z Lobuz'ów na coopie (nie będę wymieniać bo to chyba wstyd dla takiego gamera). Został spaziowany w pancku przez bota na początku bitwy. Chyba mocno go to zabolało co przełożyło się na ogólne narzekanie na drużynę. Próbowałem go pocieszyć, że jak większość humansów się chowa o fokus od botów jest zabójczy. Boty są taktycznie głupie ale mają chyba jakiś specyficzny auto-aim - taki bez zakłóceń na ostatnio niewydolnych serwerach. Wystarczy eksperyment najlepiej w brytyjskich CA - akcja 1 na 1. Bot potrafi wsadzić 90% pocisków z maksymalnymi obrażeniami pomimo całkiem ostrego kąta, człowiekowi w takiej samej sytuacji wejdą może 1-2 pociski z cytkami. Generalnie teraz więcej wchodzi cytek przypadkowych a mniej zamierzonych. Animacje pocisków nie są zsynchronizowane z obliczeniami na serwerze. Na coopie widać to bardziej ponieważ walka jest bardziej klarowna i dystanse znacznie mniejsze. Może dlatego WG "unieruchamia" cele w pokojach treningowych - żeby się gracze nie zrorientowali jakie babole robi serwer. Dalmierz przy ruchomym celu czasami totalnie wariuje (szczególnie dla pocisków z tylnych wież) - na randomie, na dystansie 20 km, gracze zrzucają to na karb RNG, ale to nie jest żadne RNG, tylko chomiki WG się nie wyrabiają.
×