Jump to content

cptJozo

Players
 • Content Сount

  149
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  1426

About cptJozo

 • Rank
  Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

244 profile views
 1. cptJozo

  HMS Hood

  Klid, bylo to bílý a vlastně to bylo i šedý. Když to bylo nový, tak to bylo samozřejmě bíly, zešedlo to časem, když se to vyšisovalo. Klasická vlastnost plachtoviny.
 2. Nojo, to je to "slavný" RNG.... Jsem se tuhle přestřeloval s Bismackem s nějakou IJN BB (už nevím co) někde mezi 6-10km. Ani jeden jsme nebyli schopný se pořádně trefit, furt cinkaly nějaký odrazy, nebo za pár HP. (WTF? Na tuhle vzdálenost?). No, nakonec jsem ho upižlal sekundárama, ale bylo to hodně trapný, kroužili jsme okolo sebe víc jak 2minuty (min. 4 salvy) a nebyli schopný jeden druhýho sejmout (on měl 1/2 HP, já 2/3), nejvíc jsem mu bral těma sekundárkama, resp. ohněm z nich - a taky dostal experta na boj zblízka, to už jsem řval smíchy, ale byl to hodně hořkej smích....
 3. Rozdíl v tierech v bitvě zůstává stejnej, takže T5 se s T10 v jedný bitvě nepotká (ale na to už jsi asi přišel, pokud sis zahrál). Prostě je to soutěž pro lodě od T5 výš, no. předpokládám, že níž to nejde jednak proto, aby nováčci měli motivaci hrát (a postupovat) a aby zkušení borci z vyšších T se nechodili "odreagovávat" na nižší T a nepůsobili tam stejnou spoušť jako kuna v kurníku. A ano, je to soutěž hlavně pro nolifery. Samozřejmě, že je to zaměřený především na to, aby WG vydělalo (což je pochopitelný a legitimní), ovšem skoro jako všechno to dělá opět svým nešťastným způsobem "dlouhej klacek a na konci hodně malá mrkev", takže se za tou mrkví požene jenom pár opravdu velkejch oslů.
 4. cptJozo

  Pochváľte sa vašimi úspechmi

  Přijde na to. Jednou nám tam vjely dvě enemácký DD chvíli po začátku bitvy a šly samozřejmě ke dnu, jenže vzápětí po jejich potopení tam vjely dvě naše DD, podporovaný CA+BB a bylo rozhodnuto. Zbytek týmu jel "po křídlech" a přestože jsme jedno projeli, ten průnik středem enemáci nerozdejchali.
 5. cptJozo

  0.6.3 Test server a odmeny

  Jo, ovšem to je tak jediné pozitivum. Jenže většina to má už dávno vyzkoušený, takže na to kašle. No a protože jinej důvod, proč tam lízt moc není, tak tam neleze, což taky bylo při posledním testu vidět.
 6. cptJozo

  Superkontejner ?

  Nojo, jenže to nic neznamená, bo to má bohužel každej individuální. Někomu může vycházet 1:30, někomu třeba klidně 1:20 a někomu 1:100000. Navíc to, že dostaneš SC, dneska už taky nemusí být žádná výhra. Dřív tam byly alespoň nějaký jakš-takš použitelný věci (i kdyžs dostal třeba 250 vlajek, dřív nebo později jsi tak jako tak zužitkoval), dneska z toho padaj neuvěřitelně nanicovatý junky.
 7. cptJozo

  HMS Hood

  Tak třeba bude mít i nějakej perk "detonace", aby se trošku vyhovělo reálný předloze....
 8. cptJozo

  Superkontejner ?

  Jo, stalo se mi něco podobnýho, když už konečně přišel, tak z něj vypad nějakej modul na AA, nebo co to je za broskvovinu.
 9. cptJozo

  Ktoré línie rozbehnúť?

  DD - Amíci byli zlatej střed. Ovšem netuším, co to s DD obecně udělá teď, po posledním patchi, kdy dostali slušně na zadek. Když teď DD po výstřelu vždy svítí (a svítící DD je napůl mrtvý DD), dostanou se podle mě do popředí ty s dlouhým dostřelem torpéd, resp ty, který maj slušnej počet torpédometů a rozumnej poměr mezi dostřelem torpéd a spotem. Na nějakej HE spam z neviditelnosti jako dřív se může zapomenout. CA - rozhodně nebrat Amíky, zbytek dle vkusu každýho soudruha. Mě na rozdíl od většiny sedí spíš Angláni, byť ty jsou náchylný na "umění hrát", tam každá chyba hodně bolí, nebo Rusové. Ruský sirky jsou nepřekonatelný a ten jejich HE spam je jednak šíleně otravnej a pak i docela bolí, v pořádání ohňovejch slavností na cizích palubách jsou profíci. Japonci mi moc neseděj pro jejich (dle mě) šíleně dlouhej reload, byť uměj rozdávat rány co bolí. BB - Němci mi přijdou coby nejlepší, byť oceňuju jisté kouzlo Amíků, které spočívá v dosahu viditelnosti. S perkem na kapitánovi se dá dostat na snad nejmenší concealment ze všech BB, což v kombinaci s dostřelem není vůbec špatný. Dá se vystřelit (20sec svítit) a pak zmizet. CV - No, co na to říct, dostávaj na frak snad s každým patchem a dneska vpodstatě nehratelný. Nemá moc smysl snažit se něco trefit po začátku hry, bo prakticky všechny lodě maj dneska šíleně OP AA, to je nejrychlejší cesta jak přijít o letadla. Takže se spotuje, sestřelujou enemácký letadýlka, hledá enemácká CV a čeká, až si ty dole vymění pár salv, drobet si posekaj moduly a očešou AA. A ani pak není vyhráno. Není problém, zvlášť na vyšších tierech, končit hru bez letadel. Dost lidí preferuje Japonce, bo maj dvě letky TB (byť jenom po 4 letadlech), takže se daj torpéda shazovat "do V", což je obvykle obtížně vymanévrovatelný. Amíci maj sice jen jednu letku, zato po šesti letadlech, takže povedenej nálet bývá zhusta smrtelnej. CV jsou snad nejtěžší na hraní, musí se myslet dopředu a hlídat spousta věcí, takže záleží na tom, kolik toho kdo zvládá. Japonci toho sice maj nejvíc, ale uhlídat šest letek, enemáky, vlastní loď, zbytek týmu (bo ostatní mívaj takovej blbej zvyk na vlastní CV zapomenout a nechat ji někde na pospas), mapu a ještě dopředu odhadovat, jak a kam se situace vyvine, je docela hoňka. Takže bych se spíš rozhodoval podle toho, nakolik to kdo zvládne.
 10. cptJozo

  Veřejný test verze 0.6.3 - Ostatní změny

  Nojo, ale anglickou hubu. Nemohl bys prosím napsat alespoň stručnej výcuc o co jde, ať z toho něco máme i my, co tomu nerozumí? Díky.
 11. cptJozo

  Statistika obsahu kontejnerů

  Páni, ty máš ale práporků....
 12. cptJozo

  Otázky a odpovědi

  Vždyť jde v zásadě pouze o "kosmetickou vadu". Prostě k vyzkoumání (něčeho) potřebuješ "xy" XP. Podstatný je, že na "základ" s těmi a těmi parametry potřebuješ tolik a tolik XP, na něco "lepšího" tolik a tolik XP a podobně. A je úplně buřt jak se to ve výsledku jmenuje, jestli popátý zkoumáš už vyzkoumanej typ děla či torpédometu, nebo jestli je to jednou "model 1910 MK1 a podruhý MK2, třeba, to je "jenom" ona kosmetika. Nakonec ono by se to nejspíš odrazilo jinde - sice nemusíš zkoumat už jednou vyzkoumanej typ, byl-li na jiný lodi ten samej, ale o to "dražší" bude základ. Jo a jsi si jistej, že ta "sleva" už právě není započítaná v tom "dražším" základu?
 13. cptJozo

  Veřejný test verze 0.6.3 - Ostatní změny

  Mě napadá proč jenom pro čety? Proč ne pro všechny? Už teď jde ve hře zadat "soustřeďte palbu na nepřítele XY". Stejnětak je známý a vyzkoušený, pokud jedna strana spolupracuje (jede několik lodí spolu) a ničej enemáky soustředěnou palbou, je šance na výhru značná. Obvykle ty druhý roznesou na kopytech a dokážou otočit i na pohled ztracenou hru (druhá strana má víc capů/víc bodů). No a vzhledem k tomu, že se skoro vždycky najde nějakej "individualista", kterej je schopnej ignorovat příkaz k (hromadný) palbě na enemáka (kterýho má klidně i "vedle sebe") a raději se snaží trefit nějakou marnou loď 150km daleko, tak by možná i měl větší motivaci ten příkaz poslechnout. Nebo by, na rozdíl od ostatních, z toho měl alespoň prd (nedostal by boost). Docela se bojím situace, kdy pro stromy nebude vidět les. Tedy že například budou 4 čety v rámci jednoho týmu, každá si pojede svoje v honbě za bodíky, ale celkovej obraz bitvy jim trošku unikne. Případně nastane situace, kdy se budou účelově zakládat čety naprosto neznámejch lidí před začátkem bitvy (místo aby do bitev vstupovali už jako četa). Což se zase negativně podepíše na tom, že budou rozstřelený po celý mapě, takže po začátku hry to bude škatule hejbejte se, aby se sčuchli k sobě.
 14. Zrušení ALTu u CV beru jako krutý zhoršení!!! Jak už tu zaznělo, někde se to naučit musí a od T-VI je pozdě. Ono i na vyšších T trefit CA, natož DD je sakra umění, při tom, jak jsou ty lodě pohyblivý na automat bez šance a ručně téměř taky. Samozřejmě, pokud v tom CA sedí osel, co umí akorát jet rovně a čučet do dalekohledu, potom ale dobře mu tak. Ono stačí to, co je už teď. Na vyšších T ze začátku hry aby jeden akorát kroužil s letadýlkama a čekal, až ty dole trochu posekaj enemáckou AA, nebo se letadýlka akorát perou mezi sebou, snažej se vypátrat druhou CV a tu sejmout. Maximálně tak spotujou. Cokoli jinýho bez šance, snažit se v začátku bitvy někoho sejmout (nejlépe tak akorát BB) je nejrychlejší cesta, jak nemít s čím lítat. CV jsem měl rád, ale nějak se to dneska už hrát nedá. Mimochodem na testu jsem řádil s T-10 USBB a zasedla si na mě T-10 IJNCV. Nevím proč, blíž byly lepší cíle, ale asi se rozhodl, že se mu můj xicht nelíbí, tak mě sejme. No, nepovedlo se mu to, byť se fakt snažil (torpy do kříže a tak). Měl ten stock 3TB, 3DB a neměl šanci. Něco jsem vymanévroval, něco vyžral, celkem dost mu toho sundal a než přilít zas, něco opravil. A jsem přesvědčenej, že ho takováhle hra rozhodně nemohla bavit. Mě by teda nebavila.
 15. cptJozo

  Veřejný test verze 0.6.3 - Ostatní změny

  Tak v tom případě je nejlepší to otočit přímo na ní. Obvykle po první citadele dá pokoj a jde si najít "lepší" terč, kterej tolik nekouše. (ovšem nesmí v ní sedět někdo, kdo to umí, pak se nelekne, začne ujíždět včas a dál vesele griluje...)
×