Jump to content

__5erhat__

Players
 • Content Сount

  48
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5986
 • Clan

  [TUR]

About __5erhat__

 • Rank
  Able Seaman
 • Birthday 01/29/1994
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Bursa

Recent Profile Visitors

423 profile views
 1. __5erhat__

  [TSK] Türk Silahlı Kuvvetleri

  Eski Klanım TSK Başarılar Dilerim. en güzel oyun zamanlarım Bu Klanda geçti, TSK Klanına büyük emekler vermiş OttomanEmpire'ye Selamlar.
 2. __5erhat__

  Forum Güncellemesi

  Forum görsel olarak çok kötü olmuş. eski hali kat kat iyidi bundan, sanki foruma mobilden girilmiş gibi basit bir arayüz görsel olarak fazla basit hiç hoşuma gitmedi. savaş sayısı, location gibi şeyler eklenmiş güzel olmuş, ama Türkçeleştirilmesi gerek. Birde mesaj sayılarında azalmalar olmuş sanırım artık kendi konuna attığın yorumlar sayılmıyor. burayı tam çözemedim.
 3. Montana 316k Hasar. gizliliğe dayalı kaptan ve yükseltme.
 4. __5erhat__

  Oyun İçin İki Öneri

  Benimde bir kaç önerim var mesela WG yetkilileri üyeler ile iç içe olsalar sorulan sorulara cvp verseler. şimdi diyebilirler sorunuz varsa ticket atın diye ticket cevaplarına bakınca acaba diyorum wot sayfasınamı ticket attım yanlışlıkla diyorum. alakasız cvp lar vb... Rus forumuna ve diğer forumlara girin bir bakın yetkililer neler paylaşılar neler yazıyorlar sadece güncellemelerde ortaya çıkıp tanıtım yapmıyorlar! bizleri diğer forumlara muhtaç ediyorlar. diğer forumlardaki yetkililer, geliştiriciler öyle harika konular açıyorlarki sırf okumak için google çeviri kullanmak zorunda kalıyorum. mesela ses yapısı, model yapısı, pyton programlama yapısı. en azından çeviri yapıp paylaşabilirler. zaten toplasan 10 kişiyiz forumda aktif onlarda giderse kendi açtıkları güncelleme tanıtım konularını kendileri okurlar.
 5. __5erhat__

  Sıralamalı Savaşlar [ 7. SEZON ]

  Aslında Gönlüm Fuso dan yana ama şimdi düşününce neredeyse her maç uçak gemisi denk gelirse pek akıllıca bir seçim olmayabilir. Belki bir Cleveland denemesi yapabilirim. Premium gemim olmadığı için. Leader ve Perth de sis var muhripleride sayarsak sis içinde geçicek bu Sezon diyebilirmiyiz? Perth gemisi geçen sezonun Belfastı gibi satışlarda Bir patlama yapabilirmi? Ryujo Bu Sezon iyi işler çıkarabilirmi Kadroya baktığımız zaman gemilerin uçaksavarları olarak değerlendirirsek?
 6. __5erhat__

  Sıralamalı Savaşlar [ 7. SEZON ]

  Ben fuso ve Leander ile bu işi götürürüm diye düşünüyorum. Zırhlılardan Fuso ve Bayern ağır basabilir bu sezon. Kruvazörlerden benim tercihim Budyonny ve Leander den yana. Bakalım yine sis ağırlıklı bir sezon olabilir.
 7. __5erhat__

  Sesler

  Bu Güncelleme ile Ultra seslerin gelmesi dışında bir değişiklik daha gözüme çarptı! önceden Banks klasöründe bulunan oyun içi müzikler intro müziği, Liman Müzikleri vb... Bunlar wem formatında Banks klasöründeydi bunları istediğim gibi değişiklik yapabiliryordum, özellikle video login müziğini yani intro müziğini değiştiriyordum. ancak bunlar Banks klasöründen taşınmışlar. şıkıştırılıp başka yere taşınmışlar. şimdi bu oyun içi müziklere nasıl ulaşıcaz? sanırım res klasörüne pck olarak taşınmışlar yanlışmıyım? Bir çözüm arıyorum.
 8. __5erhat__

  Kaptana Ekstra Sesler

  Mesela kendi gemimiz tespit yediğinde sesli bir uyarı sesi olabilir. Muhrip oynarken özellikle çok dalıyorum tespit yediğimi dahi farkedemiyorum bazen son zamanlarda kaptan seslerine yeni eklenen sesler oldu. torpido ateşlendiğinde çıkan ses. evet bu kaptan sesleri arasında mp3 olarak da kullanma imkanı veriyor uçaksavar ve top sesleri gibi. mp3 destekliyor. Telegraf_Bell bunu yeni gördüm yeni gelmiş buda sanırım "Full, Stop 1/4, 1/2 hız arttırdığında çıkan ses kaptan seslerine eklenmiş. daha önce diğer sesler arasındaydı. daha birkaç eklenen daha var ancak onları tam çözemedim bakalım araştırıyorum Oyun içi müzikler Banks Klasöründe değiller artık. WG bunları topladı şifreledi sıkıştırdı başka bir yere gönderdi. ama bnk olan sesler aynı yerinde duruyor. wem formatında olan oyun içi müzikleri Toplayıp pck olarak başka yerlere saklamaları iyi olmamış kendi açımdan baktığım zaman. ama bu kaptan sesleri yakında mp3 olacak isteyen kendi zevkine göre değişiklik yapabilecek bu olacak ben inanıyorum, şuanki durumlar onu gösteriyor.
 9. __5erhat__

  Süper Kutular Gerçekten Süper Mi?

  süper kutu çıkma olasılığı premium olanlarda dahamı fazla?
 10. __5erhat__

  19 Mayıs ve Bismarck Avı Etkinlikleri

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tasarım yarışması. Minotaur [Mod]
 11. __5erhat__

  ALT saldırısı olmayan torpil uçaklarından sakınma?

  Ben ilk zamanlarda uçaklardan nasıl kaçınılır nasıl bir manevra yapmalı. bunları bilmiyordum ne zamanki uçak gemisi oynamaya başladım ister istemez gözlemliyorsun adamların attığın torpidolardan nasıl kaçtığını. bazı cv oyuncuları öylesine ustalaşmıştırki alt saldırısında ilk saldığında torpidoyu 1.5 saniye kadar suya batar, sonra görünür olduğuyla gemiye çarpması bir olur işte çok yakından atarsanda altından geçer heleki içeri doğru dönerse, işte o ince çizgiyi ayarlamak lazım buda pratik ister. aslında japon ve abd nin torpido atış şekilleri aynı değil gözlemlediğim kadarı ile abd nin torpidoları yakından atmak gerekiyor japonda ise biraz daha uzaktan. daha fazla torpido tutturmak istiyorsanız. alt saldırısı yapmayan bir uçaktan kurtulmak daha kolaydır aslında ve zaten t9, t10 cv oyuncularına bakarsanız alt saldırısız oynamazlar. alt saldırısı yapmayan birinden kaçmanın bir yoluda hız kesip içeri doğru dönmek 1 tane yersiniz belki ama etkilidir. veya kruvazörseniz manevranıza güveniyorsanız adam sağınızamı geçti hemen önünüzü o tarafa dönün solamı geçti hemen sende o tarafa dön o sırada uçaksavarların adamı indirsin zaman kazan. bunu genelde muhripler ve kruvazörler yapabiliyor. ben cv ustası değilim t10 gemi yok, bildiğim kadarı ile yazıyorum. yani kısacası alt saldırısı ve uçak gemisi önemlidir. İstatistik kasanlara ve İstatistiği iyi olanlara bakarsan genelde uçak gemisi oyun sayıları yüksektir. ve İstatistik sitelerine baktığımız zaman 1. adamlar hep cv oyuncuları.
 12. __5erhat__

  Türkçe Kaptan Sesleri (Bitti)

  Teşekkürler. şimdiki sesler biraz daha doğala yakın oldu hepsi olmasada en azından bir kısmı kendi sesimi tercih etmedim. sebebi kalın bi ses oyuna entegre ettiğin zaman boğuk bir ses çıkıyor hiç hoş olmuyor. sesler biraz ruhsuz olmuştu, cansız robot gibi onları biraz elden geçirdim. ilk çalışmam olduğu için eksikler var ama zamanla daha güzelleri olur. yapımı hakkında bir video çekicem o zaman daha iyilerini yapanlar olucaktır. teşekkürler.
 13. __5erhat__

  Türkçe Kaptan Sesleri (Bitti)

  türkçe ses v1 tamamlandı.
 14. __5erhat__

  Bu Ne Şans Demişler!

  daha oyunun ilk zamanlarıydı. Başıma geliceklerden habersiz ilerlemeye başladım. sonra son hızla gelen bi zırhlı bana hafif yandan bir çarptıki bunca yıllık wows kariyerimde daha öle birşey göremem. daha bizim base yakınlarındaydık bu olay gerçekleştiğinde. öyle bir pozisyondaydıkki bakan bir daha bakıyordu bi ara gemi ters döndü aha dedim galiba battık, herif ısrarla tam düzeldim bu sefer dediğimde ters manevra yapıp tekrar beni yan yatırmış vaziyette itmeye devam etti. neyse bu şekilde baya ilerledik hatta ben bi ara bıraktım klavyeyi olayı izliyorum. sonra düşmanda yakınlardaymış onların önüne bıraktı beni. alın beyler size benden hediye dercesine. tabi muazzam bir ateş geliyor o sıra bana can çekişerek battım o anki foto yu çekemedim ona üzülüyorum. sonra bu ne biçim şans la dedim, ama güzel bir hatıra kaldı. yaşadığım bu anıyı hiç unutmam. paylaşmak istedim.
 15. __5erhat__

  Mermi Dağılımı

  peki bu sigma olayı tam olarak ne oluyor biraz açıklarmısınız. mermi deliş gücü filanmı?
×