Jump to content

efendialbatros

Players
 • Content Сount

  16
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  15154
 • Clan

  [CSP]

About efendialbatros

Recent Profile Visitors

18 profile views
 1. efendialbatros

  Otázky pro WG

  Mám v inventáři permanentní kamufláže, které nemám uvedené v seznamu kamufláží u jednotlivých lodí. Nemohu je tak používat. Jak je dostanu z inventáře na loď? Jedná se konkrétně o tyto kamufláže: Leviathan - North Carolina, Poslední boj, Ze dna moře - Bismark, Svyatozar - Čapajev, Svoboda - Cleveland.
 2. efendialbatros

  Otázky pro WG

  Díky za odkaz, pochopil jsem. Ovšem, zůstává stále část otázky nezodpovězena. Jestliže začínám úplně od nuly (třeba druhý účet pro zábavu nebo opravdu začínající hráč), za jak dlouho se dostanu z T1 na T10 s povolenými pomůckami a balíkem peněz?
 3. efendialbatros

  Otázky pro WG

  A to zní taky zajímavě. Jak se to dělá, jaký je postup a co je výsledkem?
 4. efendialbatros

  Otázky pro WG

  Dobře, to zní zajímavě. Ale můžu se dostat i na úroveň 15? a kapitána na 19? a můžu si koupit prémiovou loď s úrovní 1? a můžu mít vlajky a kamufláže na nízkých tierech? Mechanické výpočty potřebných XP narážejí na povolení hry pro jednotlivé úrovně.
 5. efendialbatros

  Otázky pro WG

  Včera jsem ve hře potkal soupeře s Chabarovskem. Když jsem se po skončení hry podíval na jeho statistiky, zjistil jsem, že tento hráč má odehráno 398 her. Zajímalo by mě, jak je možné, že má úroveň 15 a loď T10 po 400 hrách. Na každé úrovni měl průměrně 40 bitev. Jak se za 40 bitev vyexpí nová loď na vyšší úroveň? I kdybych jel jenom jednu linku jednoho národa s jedním kapitánem. Tedy, přesněji mě zajímá, jak se to dělá, já to chci taky! Udělám si nový účet a po 400 bitvách budu mít desítkovou loď a budu drtit statistiky s dvouletými zkušenostmi. Poraďte mi postup, co mám udělat, abych se dostal za 400 her z 0 na vrchol. 400 her mám za měsíc (přes Vánoce). Do Nového roku s novou statistikou. Díky, za reálný návod. Já to chci taky!
 6. efendialbatros

  Otázky pro WG

  Tato otázka, i když se zdá některým jedincům stupidní, je naprosto legitimní. "Proč?" A marketingové oddělení slouží tomu, aby odpovědělo: "proto!" A každý hráč si vyhodnotí zda "proto" vyváží jeho negativní zkušenosti.
 7. efendialbatros

  Otázky pro WG

  No právě. Kdyby měla původní charakteristiky a torpéda na 8km, tak by to byla skvělá prémiovka na tier 6, kam patří jak historicky, tak i v řetězci lodí WG. Ale protože se jmenuje Kozák, tak z ní chtěli mocí mermo udělat tier 8, kde se trápí s loděmi z padesátých let, třeba Loyang. Takže ji nevycházejí statistiky a musí ji buffnout, když na ní postavili hlavní odměnu v sérii Royal Navy. A logika musí stranou . . .
 8. efendialbatros

  Otázky pro WG

  Cossack/Haida Historicky jsou oba torpédoborce totožné, stavěné podle jednotných (stejné rozměry, pohonná soustava, děla, torpéda) plánů třídy „Tribal“. Bylo postaveno 27 jednotek, 16 britských, zbytek kanadské a australské. Cossack byl postaven v roce 1936, tedy před válkou, jako jedna z prvních lodí třídy Tribal. Měl proto výrazně slabší protiletadlové dělostřelectvo. Naopak Haida byla postavena jako poslední loď této třídy, která zasáhla ještě do války. Byla postavena v roce 1943 a promítly se do její stavby zkušenosti pěti válečných let. Byla modernizovaná na standard roku 1943. Měla výrazně posílenou protiletadlovou výzbroj. Byla sundaná zadní dělová věž (2děla), místo ní namontovaná 2 protiletadlová děla a posíleno malorážní protiletadlové dělostřelectvo. WG se, víceméně, při uvedení do hry lodí Cossack/Haida držel historických vzorů. Modernizovaná loď Haida má větší odolnost (+500). Více protiletadlové obrany, méně hlavních děl (-1věž), Cossack 8 hlavních děl/ Haida 6 hlavních děl. Upravené nástavby, takže větší spot (Haida 5,7/Cossack 5,5). O něco větší rychlost, ale tím pádem horší obratnost. Dělové náboje Cossacku dávají o něco nižší poškození (HE Cossack 1700/Haida 1900) ale lépe zapalují (Cossack 8%/Haida 5%). Haida díky tomu o 400m delší dostřel. Potud vše OK. Ovšem zásadní problémy jsou tyto. Torpéda Cossacku dávají stejné poškození a mají stejnou rychlost jako torpéda Haidy. Ovšem jejich dosah je o 2 km delší (Cossack 10km/Haida 8km). Totožný typ torpéd obou lodí je na starší a nemodernizované lodi výrazně lepší. Chápu WG, že když chtěly mít Cossack tier VIII, museli mu dát něco lepšího. A lepší být musel, protože Cossack česky znamená Kozák. Ať je to v rozporu s historií nebo ne. To, co je ovšem naprosto nehorázné, je úprava Cossacku po posledním upgradu. Cossack má o 100% zlepšené otáčení děl a o 50% zrychlené nabíjení torpéd! Haida, totožná loď, má původní charakteristiky. Takže, když jste si koupili Haidu za 8 stovek, máte ji teď výrazně horší, než buffnutý Cossack, který se dá vyjezdit s doplatkem 22 korun!
 9. efendialbatros

  Otázky pro WG

  Bohužel smícháváš dvě věci dohromady. Počty radarů a sílu lodi. Síla lodi je srovnaná stejnými počty lodí v typech a tierech. To funguje. Počet radarů je počet radarů. Je úplně jedno jakých! Hlavně, že obě strany mají stejný počet. Protože to nefunguje! Zase jsem hrál dnes hru, kde soupeř měl 2 radary a my žádný. Hned na to druhou, kde soupeř měl radarů 5! (4C + Missouri) a my jen 2. Obě hry se hrály na capy, obě jsme prohráli. Soupeři stačilo stát s radarem za ostrůvkem u capu. Když někdo vjel dovnitř, tak zapnul radar a kdo mohl, do něj střílel. Takový systém MM je jen k vzteku. Už při pohledu na soupisku je jasné, že jsme v p....i!
 10. efendialbatros

  Otázky pro WG

  Dík za odpověď týkající se radarů. Rozumím tomu, že se s nimi něco změní, že WG vnímá problém. Já ovšem nevidím problém se samotným radarem. Ať klidně zůstanou jak jsou! Problém vidím v MM! Je třeba upravit MM tak, aby rozřadil do týmů stejný počet radarů. Čili aby každá strana měla stejný počet radarových lodí. Aby se nemohlo stát, že jedna strana nemá žádnou a druhá má čtyři. Takže upřesňuji dotaz. Jsou si vývojáři vědomi, ,že problém je v MM? A hodlají, v rámci uvažovaných změn radaru, zahrnout do nich úpravu MM? Pokud ne nebo nevíš, mohl bys je na to upozornit?
 11. efendialbatros

  Otázky pro WG

  Jestli to není změněným prostředím. Když skoro všechny křižníky mají radar, pak nepotřebují DD pro spot. A dělové DD (Kitakaze a Harugumo) jsou funkční křižníky bez radaru, takže tak hrát musí. To není kritika tvého názoru ale podpora. Jenom uvažuji nad prostředím hry, kde dominuje radar. Pro zajímavost extrémní příklad. T5 Minekaze se běžně dostává do bitev s T7. Taková Atlanta má dosah radaru 8,5 nebo Indianapolis 9,9. Dosah torpéd Minakaze je 7km. Děla má nepoužitelná. Pokud nedostane odměnu za spot, pak musí hrát jako sólista, protože se nedostane k vypálení torpéd, je dříve odhalen a zničen.
 12. efendialbatros

  Otázky pro WG

  Včera jsem hrál bitvu T 7-9. 3DD, 5C, 3BB, CV na každé straně. Ovšem naše strana měla 4 radarové křižníky a druhá strana nula. Bitva byly Ledové ostrovy na 3 capy. Průběh bitvy byl dost jednoznačný. Ve třetí minutě měli nepřátelé potopené první DD a všechny 3 capy jsme obsazovali. Ve 4 minutě přišli o další DD a my měli obsazeny všechny capy. Od toho okamžiku jsme pouze blokovali capy a nepřítel musel zoufale útočit. Nám se načítaly body za capy. V deváté minutě byl konec. Soupeřům zbylo CV a DD, které se odmítlo dát se zmasakrovat radary a vrátilo se úplně dozadu k CV. Vše ostatní jsme potopili. Naše ztráty byly 1BB. Na druhé straně byly 2 fialové lodě, my neměli žádnou. Dosažení 1000 bodů za 9 minut tímto způsobem se mi zdá pochybné, protože jsem je zažil na vlastní kůži na opačné straně. Taková hra prohrávající stranu totálně otráví. Ani já jsem z ní moc nadšený nebyl, protože vím jaké to je na druhé straně. Je neuvěřitelně nefér, že se tohle stává, že jedna strana má více radarů než druhá. A to až po extrémní hodnoty 0-4. MM pro rozřaďování do týmů musí sledovat i počty radarových lodí na obou stranách, zvláště když se hrají capovací bitvy! Nemůžeš to Žabáku podpořit?
 13. efendialbatros

  Otázky pro WG

  Dík za odpověď. Jestli to dobře chápu, tak MM rozřazování nepoužívá, protože si na radary všichni zvykli? Tak zní tvoje odpověď? Já si taky zvykl na radary, ale nemohu si zvyknout, že jich má soupeř více, obvykle. A na začátku bitev, když se jede hromadně do capů, tak vymažou nepřátelské straně bojující DDečka s jejich DD. Dobře budu mrtvý, ale ať má naše strana možnost totéž udělat na jiném capu! Je to velká výhoda pro víceradarovou stranu, když po prvních třech minutách vymaže jedno, někdy dvě DD soupeři. Pokud se hraje na čtyři-pět DD na každé straně, ještě půl bídy. Ale když se hraje na jedno nebo dvě a všechny jdou ke dnu? Pak tento spotřební doplněk rozhoduje bitvu a není jen slušnou výhodou, je rozhodujicí výhodou! Proto se mi jeví jako nefér, že MM nesleduje při rozřazování počty radarů. Navrhuji jedno ze dvou řešení: 1) upravit MM na sledování radarů (optimální, férové řešení) 2) přidat tlačítko: vzdávám se, chci novou hru (a v týmu nahradit mou loď tímtéž botem, řešení sice na houby, ale nebudu ztrácet čas v nevyhratelné bitvě, chci mít možnost rozhodnutí, když je MM pitomý) Aby sis nemyslel, že nerozumím tvé odpovědi. Spolupráce v týmu mezi loděmi je nutná. Ano radar sám poškození nedává. Ovšem, když jej nemáš na potřebném místě, tak poškození nedáš! Protože nemáš komu. Když budeš hrát blbě, můžou mít všechny tvoje křižníky radar a prohraješ. Když ale hraješ slušně a soupeř má o radar dva více, tak to je stejná výhoda, jako by měl o DD nebo dvě více (za každý navícový radar). Tomu říkáš slušná výhoda s 12 loděmi hrát proti 14? To má soupeř rozhodující výhodu. A hrát předem ztracenou hru? Zabít 20 minut času pro nic? Čekat na konec bez zájmu? Dostat report od spoluhráčů za afk, při odejití z pitomé hry? Proč jsem donucen hrát evidentně zmršenou hru? Pokud WG něco neudělá s férovostí (stejné podmínky pro obě strany), vyvstává potřeba poohlédnout se po jiné hře.
 14. efendialbatros

  Otázky pro WG

  Ahoj Žabáku, mám dotaz k MM. Jak funguje náhodný výběr lodí do bitvy. Je nějak zohledněno zda má loď radar nebo ne? Jezdím výhradně s DD. A běžně se mi stává, že opačná strana má radarovou loď a naše ne. Respektive, že opačná strana má více radarových lodí než my. Je to údaj, který mě, jako DD, velmi zajímá a tak ho sleduji. Zcela běžně, v devadesáti procentech bitev má druhá strana více radarů., o jeden, dva či tři. Nejhorší zkušenost jsem udělal, když naše strana neměla žádný a druhá měla 4. Takže už na začátku bitvy mohu odhadnout, kdo pravděpodobně vyhraje. Pouze asi čtvrtina bitev je po této stránce vyvážených, že není možno pohledem na soupisku týmů určit pravděpodobného vítěze. Musím říct, z vlastní zkušenosti, že každý radar navíc je jako DD navíc, protože maže naše DD. Při pohledu na soupisku, kde má soupeř o 2 radary víc ( nebo o 3, nebo o 4) bych nejraději zmáčknul tlačítko: vzdávám se, chci novou bitvu. Takže znovu opakuji otázku: počítá MM i počty radarových lodí na obou stranách? Když ne, proč ne? A to vůbec nejde o divize, fialky nebo tiery.
 15. efendialbatros

  Otázky pro WG

  To s tím campingem je jasné. No dobře, tak to bude hra pro campery. Na začátku! Ale do dalších kol půjde o to, koho zabili v prvním kole. Jestliže budou týmy nevyrovnané početně nebo typy lodí, nezbývá než jít do rizika. Já bych se toho nebál. Tento herní princip je vysoce oblíbený u jiných celosvětově hraných her: PUBG nebo Fort Nite. A hrají se tyto hry masově! Ale prosím, ať je to zákeřné (sice si nemyslím, že je to třeba, ale vyrovnávám se s tvou námitkou), první bitva bude vždy na otevřeném oceánu! Ať žije camping! Teprve další budou náhodně generované mapy. Co se týče námitky na puštění naráz: klanovky, rankedy, sbírky, zdrojovky etc. To jsou výdělečné záležitosti WG. Pro každého milovníka námořního válčení by tato klasika byla mnohem přitažlivější. A nebyla by přehnaná. Jednou denně můžeš zkusit od 8 do 9. Zabijí ti po 5 minutách? No nezadařilo se, jdu hrát náhodné. Ale v 9h na mě vyskočí hláška, jak jsme dopadli. Má to ale druhou výhodu. Když půjdu do bitvy s T5, vím, že budu bojovat opravdu jenom s T5. Tato možnost může být pro spoustu hráčů rozhodující. Co se týče mínusů, ty by mohl dát v Bitvě flotil jen komodor a třeba za bitvu jen jeden, stejně tak plus. Myslím, že se tento nápad dá docela dobře a jednoduše vyladit. Pokud bude zájem. A ty tvrdíš, že zájem máš. Tak se do toho pusťme!
×