Jump to content

poseidon_1971

Players
 • Content Сount

  18
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  17827
 • Clan

  [TSK]

About poseidon_1971

 1. poseidon_1971

  REZİLLİĞİN SON PERDESİ CONQUEROR

  Oyunda hiç köşk atamayınca, bunun için eğitim adası açıp deneme yaptım. Herkese yapmasını tavsiye ediyorum. Her açıdan her mesafeden denedim. Yemiyor. Bu durum da doğal olarak sabır sınırlarını zorluyor. Oyunun dengeleriyle bu kadar oynanması kabul edilemez.
 2. poseidon_1971

  REZİLLİĞİN SON PERDESİ CONQUEROR

  Bu gemileri oyunda denemeden sisteme dahil etmiş olsalardı bir hatadan söz edebilirdik. Oysa bu gemiler haftalarca denendi. Sisteme bu özelliklerle sokulmalarının amacı oyunun dengesini bozup herkesi bu gemilere sahip olmaya itmekten başka bir şey değil. Bu da bedava olmuyor ))) Sebep duygusal.
 3. poseidon_1971

  REZİLLİĞİN SON PERDESİ CONQUEROR

  Asla köşk yemeyen zırhlı icat etmişer. Doblonları basıp bir an önce 9. -10. seviye İngiliz zırhlısı kasmanız için Wargaming sizden hizmet bekler. Oyunun tüm dengelerini değiştiren Wargaming sizleri de bir İngiliz zırhlısı sahibi yapacak... Aylarca emek verip açtığınız Yamato , Kürfürst , Montana birbirlerinden köşk yerken Conqueror hiç birinden köşk yemiyor. Öyle böyle değil. Açın Eğitim odasını, verin karşıya 10 tane Conqueror... Hatta deaktif ve silahsız olsunlar. Geçin yanlarına , 90 derece açıdan, buruna , kule atına , küpeşte hizasına , baca altından su hizasına , kıç toplarının altına , üstüne atın salvoları... Yamato ile Kürfürst ile Montana ile deneyin. Bakın bakalım hiç köşk vurabilecek misiniz? Wargaming 'in yaptığı hileden beter bir rezillik. Paranın ucunu gösterin bunlara , füze kruvazörü cebinize gelsin. Tuzu kapıp koşun , bozdurun doblonları sizin de asla köşk yemeyen geminiz olsun.
 4. poseidon_1971

  [TSK] Türk Silahlı Kuvvetleri

  Klan savaşı modunda maç yaparken canbanur ile karşılaşma şerefine erişmiştim. Rakiptik. İkimiz de zırhlı ile oynuyorduk. Gemimin yarıdan az canı kalmıştı. Mevcut durumdan sağ salim çıkma ihtimali görünmüyordu. Yukarıda yorumlarını okuduğumuz canbanur hemen önümdeki ada arkasında %80 can puanıyla ( benim takım oyuncularına ateş etme imkanından mahrum bir şekilde ) kahramanca savaşırken! tespit edildi... Tam yol üzerine gidip benim gemim ile çarpışmasını sağladım. Bunun üzerine " Şu oyunu oynamanın da bir şerefi , haysiyeti var o sende yok " mealinde bir şeyler yazdı. Ben de bunun üzerine kendisine " Zoruna mı gitti ...( erkeklik organı) yazdım. Ancak o kaba ifadeyi yazarken 3 yahut 4 tane "R" kullandım. Bu durum biraz ağır oldu. Bu sebeple özür dilerim
 5. poseidon_1971

  Oyun 7. seviyeden sonra oyuncuyu adeta cezalandırıyor.

  Değerli kardeşim Coutson , 12 no'lu gönderide diyorsun ki zarar söz konusu olmazsa herkes çabucak T10 gemileri alır hesapta 50 m kredi birikir oyunda amaç kalmaz bu durum da insanları oyundan soğutur... Ben de diyorum ki bu parametreler ile bir adet T10 gemi alabilmek dahi oyuncuyu oyundan soğutacak kadar zaman istiyor. Lütfen buyrun burada hesabını yapın. Günde 3 saat oynayan bir oyuncu her seriden ( Zırhlı , Kruvazör , Muhrip ve Uçak gemisi ) sahibi olması için kaç ay yada yıl harcaması gerekir? ( Bu bahsettiğimiz örnek oyuncu mümkünse günde 16 saat oyun oynamasın , her savaşta 7 düşman gemisi batırmasın , her savaştan canlı çıkmasın kısaca ortalama bir oyuncu olsun. Anlaşıldığı kadarı ile hepimizden ( belki %95' imizden tecrübeli bir oyuncusunuz . Rica ediyorum şu an oynadığımız parametrelerle bir hesap yapın; hep birlikte görelim, oyun oynamaktan başkaca meşgalesi de olan ve bu oyunu oynamayı seven birinin ne kadar zaman harcayarak T10 gemi serisine sahip olabileceğini. Bu şekilde bilinçlendiğimiz ve birlik olduğumuz zaman , ifade ettiğimiz doğruların akıl sahibi olduklarından süphe duymayacağımız geliştiriciler tarafından dikkate alınması olasıdır diye düşünüyorum
 6. poseidon_1971

  Oyun 7. seviyeden sonra oyuncuyu adeta cezalandırıyor.

  Oyunu bozan şeylerin başında bu batmaktan çekinenler geliyor. Düşmana saldırırken sürekli arkaya bakmak ayrı bir meşgale ... 5 gemi 3 gemiyi sıkıştırmışken bir bakıyorsun 3'e 1 kalmışsın , kalanlar adaların arkasına kaçmış. Al sana hayat dersi. Oyun "adam" tanımak için oldukça güvenilir bir mecra haline gelmiş. Oyunun bir savaş oyunu olduğunun farkına varmayan çok kişi var. Oyunda olabildiğince gerçekçiliği yakalamaya çalışan geliştiriciler , savaşta ekibini yalnız bırakıp dağın tepenin arkasına kaçanlar için bir simülasyon hazırlasalar da ( mesela gemi değerinin %10 gibi bir ceza yahut 2 saat ortak savaş haricinde bir savaş moduna katılamama gibi ) bu batmaktan korkan tayfadan kurtulabilsek.
 7. poseidon_1971

  Oyun 7. seviyeden sonra oyuncuyu adeta cezalandırıyor.

  Zaten anlatmak istediğim de bu. Elbette bu oyunun üreticileri bu işten para kazanmalı. Bunu kesinlikle hak ediyorlar. Premium hesap için istenen ücret de fahiş sayılmaz. ( Tabii ülkelerin gelir seviyelerine oranla bizimki hepsine göre yüksek kalıyor ancak bu durum onların sorunu değil ) Sorun keyif almak için oynanan bu oyunda 7. seviyeden ötesine ilerlemenin, oyuncuyu bıktıracak kadar zor olması ... Bu konuda parametrelerin düzenlenmesine şiddetle ihtiyaç olduğuna inanıyorum. Oyunun , oyuncuları son seviyeye ulaşacak kadar gelişmeye teşvik etmesi gerekirken , ilk paylaşımda da açıkladığım üzere , parametrelerin oyuncuyu, oyundan soğutacak kadar dengesiz hale gelmesi. Bu noktadaki oyuncu için çözüm olarak sunulan tek şey ise; Manila Kanyonu adlı ürünü satın almak... Zira premium hesapla oynasanız dahi 9. seviyeden 10. seviye bir gemiye geçmek tahammül sınırlarını zorlayan bir zaman ayırmanızı gerektiriyor. Umarım sistem yöneticileri bu konuda bir düzenleme yaparlar. Sevgiler.
 8. Bu oyunu yaratanlar elbette ürettikleri bu ticari üründen para kazanmalı. Ben de bu konuda kendi üstüme düşeni layıkıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum. World of Warships harika bir oyun. Oyuncuyu kendine bağlıyor. Ancak bu konudaki düşüncelerim 7 seviye gemilere ulaştığımda değişmeye başladı. Elbette seviye yükseldikçe oyunun zorlaşması beklenir. Ancak benim şikayetim oyunda ilerlemenin para harcamadan imkansız hale getirilmesi. 7. seviye gemilerden sonra otomatik onarım bedeli ve mühimat kazandığınız herşeyi alıp götürüyor. Batmaktan ve yenilgiden bahsetmiyorum. Gemi batırdığınız , kazandığınız bir savaşta dahi zarar etmekten bahsediyorum. Kısaca örneklemek gerekirse IX seviye muhrip olan FLETCHER ile yaptığım bir savaştan bahsetmek yerinde olur. Bu savaşı takımım kazandı. Ben de bir gemi batırarak görevimi yaptım. savaş sonunda 100877 kredi ve 2276 DP kazandım. 135.900 kredi onarıma, 8.400 kredi mühimmata gitti... 43.487 Kredi ZARAR ettim... Bu oyunu premium hesap ile oynamış olsaydım 6.950 kredi kar edecektim... Diyelem ki Fletcher dan sonra Gearing almayı planlıyorum; Gearing'in satın alma fiyatı 19.500.000 kredi. ve 236.000 DP 236.000 DP için bu savaşı 103 kez tekrarlamanız lazım. 20 dakika x 103 = 2060 dakika = 34 saat aralıksız savaşmanız lazım. 19.500.000 kredi için standart hesap ile ( kredi biriktirme şansınız olmayacağından) süre sonsuza gider. Premium hesap ile oynarsanız 19.500.000 / 6950 = 2805 kez bu savaşı tekrarlamanız gerekir. Bu noktada şu kadar dakikadan bu kadar gün sürer diye bir hesap yapmaya gerek duymuyorum. Bildiğim tek şey bu onarım ve mühimmat maliyetleri ile ilgili adam akıllı bir düzenleme yapılmazsa oyuna devam edebilecek sabrın bende bulunmadığı...
 9. Selam arkadaşlar . Oyunu 5 aydır oynuyorum . Ekip savaşlarına katılmak için klan arıyorum. Kruvazör ve Muhrip kullanmayı tercih ediyorum. Oyunun teori ve pratiğine vakıf ( tercihen deniz kuvvetleri personelinin de bulunduğu ) bir ekipte yer almak istiyorum.
 10. poseidon_1971

  Bir Bilene Sor !

  Selamlar oyunda ping değeri ortalama 44 ms görülüyor. Zaman zaman 70 civarına çıkıyor ve lag uyarısı alıyorum. internet bağlantım 50mbit herkes benzer sorun yaşıyor mu yoksa benim konfigürasyonda mı bir sorun var?
 11. poseidon_1971

  Restorasyonun R'si Hedef Değişikliği

  293 inciyi gördük çok şükür.,
 12. Seyyah kardeşim, büyük emek vermişsin. Ben kendi adıma teşekkürü borç bilirim.
 13. poseidon_1971

  Anshan ve Lo Yang'ın önünde diz çökün!

  Evet bunlar premium gemiler. Hayat dersi insan oğluna . Sen ne kadar çalışırsan çalış parayı veren her türlü önüne ( yada arkana ) geçer diyor geliştirmeciler.... Yakında bir buton daha eklerler 10 USD verince rakibini yenersin oyunda. İş oraya gidiyor. Oyunu çok seviyorum ama para tırtıklamak için bu kadar takla atanını görmedim.
 14. Coutson olayı farklı bir yönden değerlendirmiş. Yazdıklarına katılıyorum. Oyun güzel eyvallah ancak biraz fazla paragöz. Ben oyunun para harcayan açısından bu kadar kolaylaştırıldığı ve oyuncular arasında haksız rekabet yarattığı başka bir oyun bilmiyorum. İş elbette ticari. Oyunu geliştirenler açısından para kazanma amacıyla yapılmış. Ancak para harcayıp gemi satın alan için kantarın topuzu fazlaca kaçırılmış. O halde oyuna bir buton eklesinler. Parayı basınca düşmanını yok etsin. Geliştirme açısından zaman kazanmak için para verene sözüm yok. Ne kadar geliştirisen geliştir para verenle rekabet edebilecek gemi çok az. . Dp ile aldığın gemiyi satınca yarısı gidiyor. Oyun içinde tecrübe kazanarak DP ile aldığın geminin üst modelini alıyorsun, 6. seviye geminin etkinliği 5. seviye gemiden kötü... Japon muhribi minekaze den sonra bir mutsuki faciası var ki sormayın. Zırhlı Fuso'dan sonra gelen Nagato oyundaki en büyük pislik. Fuso 356 mm 12 topa sahip, Nagato'nun 410 mm 8 topu var. Fuso 21,6 mil sürate sahip Nagato 22,3 mil ancak Fuso'nun manevra kabiliyeti 27 Nagato ise 18 ... Fuso ile 6. seviye muhriplerin yahut uçakların topridolarından kurtulmak mümkünken Nagato ile 7 seviye ne muhrip ne de uçaklardan kaçmanız mümkün değil. Lunaparkın atış poligonundaki ördekten farkınız yoktur. Nurnberg'ten sonraki Alman kruvazorleri Yorck ve Admiral Hipper gerçek baş belaları. Admiral Hipper boyutları itibariyle pek çok zırhlı ile eşit. Tek bir zırhlı salvosu ile canının %90'ını kaybeder. Kaçak dövüşmediği sürece genellikle oyunun sonunu göremez. Oyun geliştiriciler Almanları hiç sevmiyorlar emin olabilirsiniz. Cleveland 6. seviye itibariyle oyunun en iyi kruvazörü. Aynı yetenekteki iki oyuncunun Cleveland ve Yorck , hatta Cleveland ve Admiral Hipper ile karşılklı savaştığını düşünürsek galip ger seferinde Cleveland olacaktır. Atlanta ise oyundaki en büyük adaletsizliktir. Gerçek anlamda ateş yağdırır. Her halükarda yanarsınız. Minekazeden sonraki japon muhripler diğerlerinin biraz gerisinde torpido menzili haricinde bir artıları yok. Amerikan ve Rus muhripleri kullananlar için mutluluk kaynağı. Benson Fletcher ile aynı seviyede denilebilir. Lo Yang yine bir haksız rekabet unsuru parayı veren düdüğü çalar kabilinden... Oyunun geliştiricileri bir taraftan hayat dersi vermekteler. Sen ne kadar çalışırsan çalış, birisi gelir , parayı verir ve senin önüne geçer diyorlar. Ona da eyvallah , iyisini parayı verene ver gitsin. Ama bu garibanlara da , düşmana verdiğin silahın neler yapabildiğini yaz be mübarek.
×