Jump to content

PanNickt

Players
 • Content Сount

  4,520
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  10996
 • Clan

  [-FZO-]

About PanNickt

 • Rank
  Rear Admiral
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

1,386 profile views
 1. PanNickt

  Kontenery - Dyskusja

  Masz karę za to, że nie chciało Ci się go zdobyć jak był event z Exeterem jako nagrodą główną.
 2. Tak gwoli potwierdzenia - czy dobrze zrozumiałem, że jeśli zresetuję linię, wybadam za fxp, ale nie kupię okrętów i nie zagram nimi bitwy to mogę ponownie zresetować linię, wybadać jej jakoś i jak zagram odkupionym okrętem to otrzymam sumę punktów za pierwszy i za drugi regrind, oszczędzając tym samy nieco kredytów?
 3. PanNickt

  Francuskie niszczyciele: część 2

  Odpowiadałem na zadane pytanie więc odpowiedź była jak najbardziej na miejscu. Jak masz z nią problem to czep się tego, kto z złym temacie zadał pytanie.
 4. PanNickt

  Francuskie niszczyciele: część 2

  No, a widziałeś kiedy napisałem odpowiedź, którą zacytowałeś?
 5. Smoleńsk do zdupenszip by WG, Colbert to ostatni krążownik zbudowany w Europie. Dlatego Colbert >>> Smoleńsk. :)
 6. PanNickt

  Kilka rozmyślań odnośnie gry

  Jeśli to aluzja do mnie, to pozwól, że przypomnę iż nasza dyskusja sprzed kilku tygodni wynikała własnie z tego, że przeczytałem Twój artykuł i przedstawione w nim tezy (jak mniemam będące pochodną twierdzeń głoszonych przez pracowników WG) wydały mi się rozbieżne z tym co pokazywały wykresy. Żeby nie sięgać daleko - powyżej przedstawiłem swoją interpretację wrzuconych przez Ciebie wykresów. Jeśli jest ona błędna to wskaż proszę błąd, podaj konkretne kontrprzykłady, pokazujący iż z wykresów wynika, że skillgap się (istotnie) zmniejszył.
 7. Bonus 2x punkty za pierwszą "oddaną" linię ma być w każdym 3-miesięcznym sezonie. Nie ma chyba informacji, czy sezony będą następowały bezpośrednio jeden za drugim, czy też będzie między nimi jakaś przerwa. Wydaje mi się, że na to Biuro trzeba spojrzeć przez pryzmat pewnego eksperymentu, który kilka tygodni był widoczny w sklepie premium - "przyspieszacza grindu". Nie zdziwiłbym się gdyby za jakiś czas pojawiły się analogiczne "przyspieszacze" nastawione już nie na ściągnięcie "z rynku" (od graczy) fxp i kredytów, ale $$$ i euro. I żeby była jasność - nie mam nic przeciwko. WG jako firma szuka sposobów na zarobek i ma ku temu pełne prawo.
 8. PanNickt

  Kilka rozmyślań odnośnie gry

  Ale wiesz, że te obrazki nie pokazują, że zmniejszył się skillgap, ale wpływ CV na wynik gry? Jeśli weźmiesz i porównasz wyniki dla powiedzmy 25% gracza i 75% gracza, to się okaże że stosunek ich wkładu do bitwy się praktycznie nie zmienił. Przykładowo - average frag. Przed - gracz 25% robił 0,75 fraga, gracz 75% robił 1,75 fraga. Stosunek: 42,85% Po - gracz 25% robił (*) 0,5 fraga, gracz 75% (*) robił 1,25 fraga. Stosunek: 40,00% Różnica - w granicach błędu. Z pozostałymi wskaźnikami jest podobnie, a może wręcz pokazują, że skillgap się... zwiększył: absolute damage: Przed - gracz na początku wykresu robił 62k, gracz na końcu wykresu 125k. Czyli najgorszy był w stanie zrobić 49,6% tego co najlepszy. Po - gracz na początku wykresu robił 50k, gracz na końcu wykresu 110k. Czyli najgorszy był w stanie zrobić już tylko 45,5% tego co najlepszy. (*) Dane są sprzeda iluś tygodni. Od tamtej pory wpływ CV pewnie jeszcze bardziej się zmniejszył, a skillgap niekoniecznie.
 9. Podkreślę celowo fragment wypowiedzi, bo to ważne - podwójne punkty są za pierwszą zresetowaną linię, a nie za pierwszą, którą się od nowa wygrinduje. Zatem bardzo ważna jest kolejność resetowania linii, a nie kolejność ich późniejszego grindowania.
 10. PanNickt

  Kilka rozmyślań odnośnie gry

  Hm... a to nie taka była konkluzja, jak próbowałem Ci udowodnić, że z natury rzeczy (zwanej matchmakingiem) średnie WR na klasie zwanej CV musi wynosić dokładnie 50% i jest niezmienne przed i po reworku? Okazało się, że ja cały czas myślałem, że mówimy o średniej ważonej liczbą gier, a okazało się, że wniosek był taki, że jest to prosta średnia, bez ważenia liczbą gier?
 11. PanNickt

  Kilka rozmyślań odnośnie gry

  O ile pamiętam swoją dyskusję na ten temat z @Dark_Havoc to cały wic polega na tym, że analizowano WR graczy na CV, ale bezwzględne, czyli nie było ono ważone liczbą rozegranych bitew. Na przykładzie: dane wejściowe: gracz 1: 1 bitwa WR=100% gracz 2: 2 bitwy WR=100% gracz 3: 100 bitew WR = 10% wniosek: WR graczy na CV wynosi średnio 70%
 12. PanNickt

  Kilka rozmyślań odnośnie gry

  A moim zdaniem różnorodność CCków ma swoje zalety. Jak to w życiu, jedni będą chcieli słuchać kogoś, kto ich uczy jak grać, inni będą woleli pooglądać kogoś kto gra gorzej od nich, bo to zawsze jakaś satysfakcja. Jeszcze inni mogą znajdować przyjemność w słuchaniu "wiązanek" z komputera (wszak różne patostrimy mają się, niestety, nieźle). Gdyby wszyscy CCkowie byli superunikumami to byłoby nudno. Co więcej człowiek mógłby w jakieś kompleksy powpadać albo co gorsza w depresję. A tak jak jest - jest IMHO dobrze - są CCkowie mający różną wiedzę, doświadczenie i umiejętności, czyli tak jak w grze. Ważne by oni sami i ich "oglądacze" dobrze się bawili i otrzymywali to, czego od strimu oczekują.
 13. Ciekawe. Jest napisane: W grze pojawiła się nowa nacja – Europa. Łączy w sobie liczne kraje europejskie, które do tej pory miały w grze tylko po kilka własnych okrętów. Czy ktoś mógłby mi łaskawie wskazać choć jeden, jedyny kraj europejski, który miał do tej pory choćby dwa okręty i który wejdzie do linii panEU? Skoro takie kraje są liczne, to wskazanie jednego nie powinno sprawić kłopotu, prawda?
 14. PanNickt

  Build kapitana na francuskie niszczyciele.

  Tuż, tuż... Wymodliłeś :)
 15. A po co procedury i ich prezentacja, skoro szansa na wypadnięcie tego superdropu została ustalona na 0.00%?
×