Jump to content

PanNickt

Players
 • Content count

  3,785
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  7977
 • Clan

  [ZGZ]

About PanNickt

 • Rank
  Captain
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

890 profile views
 1. Mam pytanko - czy ktoś może wie, gdzie można szukać pomocy w sprawie identyfikacji munduru ze starej fotografii (szacuję, że z okolic 1915-1925 roku)? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
 2. Kontenery Royal Navy

  Nerf zdzislaw ASAP. Moje chyba też podbiera, bo wpadły tylko 5T i 6T. Żeby mieć drugiego Dunkirka będę musiał dychu wydać na jeden kontener premium, bo 10 suwerenów braknie...
 3. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  W sklepie premium pojawiły się oferty pod hasłem: Tydzień francuski. W kliencie - zniżki na wybrane okręty brytyjskie. Suma sumarum - wygląda to razem na promocje z okazji wojny stuletniej. :)
 4. GDYNIA 2018: SPOTKAJMY SIĘ!

  Przed spotkaniem szarą, po spotkaniu w panierce. Upieczoną jako zakąskę pod coś mocniejszego. :)
 5. "Superkontener"

  Tak, oczywiście miało być mniejszą. Poprawiłem cały przykład, bo wyszedł mi bez sensu. Jak się człowiek spieszy, to się... :)
 6. "Superkontener"

  Oczywiście, że jest miejsce na "przypadek" przy losowym generowaniu liczb (nagród) przez zaimplementowany generator pseudolosowy. Przykładem może być wywołanie funkcji los() w Excelu. Jest to czysta, niezmanipulowana, liczba losowa. Przypadkowa z punktu widzenia użytkownika. Hipotetyczny przykład: Wywołujemy funkcję los(). Jeśli uzyskaliśmy wartość mniejszą niż 0.01 to dajemy SK. Natomiast teorią (spiskową?) jest twierdzenie, że w przypadku losowania czegoś (składów, SK) WG (czy inny deweloper) manipuluje tą czystą liczbą losową. Hipotetyczny przykład: Wywołujemy funkcję los(). Jeśli gracz ma konto premium, to mnożymy wynik *0.5. Jeśli uzyskaliśmy wartość mniejszą niż 0.01 to dajemy SK. Wywołujemy funkcję los(). Jeśli gracz nigdy nie dostał SK, to mnożymy wynik *0.05. Jeśli uzyskaliśmy wartość mniejszą niż 0.01 to dajemy SK. Wywołujemy funkcję los(). Jeśli gracz źle pisze o WG, to mnożymy wynik *10. Jeśli uzyskaliśmy wartość mniejszą niż 0.01 to dajemy SK.
 7. Royal Navy Event

  @WG_Lumberjack czy wiesz i możesz nam napisać, czy kontenery premium RN (te zawierające m.in. 15 suwerenów) będą nadal w sprzedaży po wejściu aktualizacji 0.7.10, czy też znikną i zostaną zastąpione kontenerami haloweenowymi lub owieczkinowymi?
 8. "Superkontener"

  Przypadek. Ja, mając aktywne od kilku miesięcy konto premium, otworzyłem w ostatnim czasie 24 SK (z tego 22 z urodzin za 10T) i miałem samo badziewie. Najlepsze co wypadło to 1000 dublonów (raz) i 2x po 15k węgla, 7 dni premium i 50k fxp. 19 z tych 24 SK to były flagi (lepsze albo gorsze) lub kamuflaże (w tym 3x najgorszy chyba z możliwych - Nieprzerwany ogień).
 9. Royal Navy Event

  Tak, to ostatni tydzień zbierania suwerenów. Od przyszłego czwartku (po wejściu 0.7.10) być może będzie można jeszcze kupić suwereny w skrzynkach premium (ale pewności nie ma - być może skrzynki RN zostaną zastąpione skrzynkami z owieczkami).
 10. Royal Navy Event

  Tak. Ostatnie 4 tygodnie zbierania gwinei będą po wgraniu aktualizacji 0.7.11.
 11. Royal Navy Event

  Skoro masz 155, ugrasz 60, to brakuje tylko 5 suwerenów - wystarczy, że skończysz tydzień w złotej lidze i masz Warspite. Gwinee będą zbierane tak samo, tylko nagrodami za dyrektywy nie będą skrzynie z suwerenami tylko z owieczkami... czy może Owieczkinami?
 12. Royal Navy Event

  Nie, trudność dyrektyw jakoś zauważalnie się nie zwiększyła. Chodzi o to, że w trzecim tygodniu gracze mający RNDD5-6T mogli ugrać 2 dodatkowe zwykłe kontenery (poniekąd kosztem posiadaczy RNDD7-8T, którzy też dostali 2 zwykłe kontenery zamiast jednego premium). W tym tygodniu już takiej anomalii nie ma - RNDD5-6T nie pozwala ugrać ostatniej misji (czyli nie dostaną dwóch ekstra kontenerów), a za to posiadacze RNDD7-8T dostaną znów kontener premium.
 13. Aj, bez aluzji do Ciebie, tylko do ex-ministra pod-Szyszko-wnika. :) Mi nie raz i nie dwa zdarzało się z EP grać na Atago. Powód był prosty - przeszkalałem kapitana z którejś IJN niszczarki. Zdarzało mi się też na Atago przeszkalać kapitanów z CV - tam dopiero miałem egzotyczny dobór perków z punktu widzenia CA. Także z ostrożnością podchodziłbym do wrzucania wszystkich użytkowników EP, na dziwnych okrętach, do jednego worka.
 14. Wiesz, z gustami się nie dyskutuje. Jeden lubi chłopczyka, inny córkę ogrodnika leśnika. Jak ktoś ma fantazję dać IFHE na Zao to zyskuje przebijalność wobec okrętów mających między 34 a 44 mm. Pytanie, czy są okręty mające pancerz z takiego zakresu i jeśli tak to ile. Ale nie w tym rzecz. Niech sobie ludzie wybierają jakie chcą perki, jak lubią. W tym przypadku chodziło o ikonkę, która w działaniu perka nic nie zmienia, ale powoduje zgorszenie i daleko idące żądania. :)
 15. Mistrzu, działanie i skuteczność to dwie różne sprawy. Perk działa jak działał, nic się nie zmieniło. Natomiast ktoś w WG uznał, że w przypadku Zao jest on nieskuteczny lub mało skuteczny. Można dyskutować czy słusznie, czy nie, ale jakie to ma znaczenie? To co ten ktosiek sobie uznał przełożyło się na ikonki na perkownicy. Tylko tyle. Gracz ma swój rozum (hahahaha, ale mi żart wyszedł) i może uznać, że WG się myli, perk jest skuteczny i go używać.
×