Jump to content

Cpt_Andrej_Drozd

Players
 • Content Сount

  16
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2587

About Cpt_Andrej_Drozd

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

47 profile views
 1. Cpt_Andrej_Drozd

  Velkolepé námořní bitvy

  Já se přiznám že jsem nikde na stránkách EVENTU nenašel informaci o datu ukončení nebo toho že bych měl diamanty vybrat. Posunutí milníku jsem si přeložil jako prodloužení čekání na vyvrcholení. Nechci zpochybňovat něčí práci na stránkách české komunity, ale tohle je zásadní fail a za mne palec dolů pánové a "dámy"?! No uvidíme co přinesou další eventy. Chybama se člověk učí tak snad se poučí i organizátoři :-).
 2. Cpt_Andrej_Drozd

  Ruske krizniky

  Kutuzov je taky papírová [Editováno] když na to přijde. Je to otázka názoru a stylu hraní. Nemá cenu plakat nad tím že lodě které WG přidává nejsou nejlepší nebo nejhorší. Hru to dobarvuje a zpestřuje protože nároky na hraní takových nových obludek budou zase úplně jiný. Vemte si taková DDčka. Byla tu větev US a IJN a popravdě myslím že nebylo o co stát. Možnost hraní byla jasná, strategie taky. Ale co přišli RU DD tak se všecky možnosti násobí protože se ty lodě hrajou zase úplně jinak a za tohle patří tvůrcům palec nahoru . Nové lodě by měli přinášet do hry pestrost a nové možnosti strategie. Jestliže to bude svítit na sto honů určitě bude mít ve flotile svoje uplatnění. Power hráči si najdou zase jednu dobrou loď z celého stromu a všichni budou spokojený Nebo ne? Na čem by se mělo pracovat je ten [Editováno] MM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pokud nebude fungovat tohle tak můžem jít každej večer spát o 3 hodiny dřív.
 3. Cpt_Andrej_Drozd

  Invis fire - aktuálně

  A nešlo by vzít obojí? Přiznám se že nevím kolik je max bodů pro kapitána. Ale nejspíš by to znamenalo hoooodně expení.
 4. Cpt_Andrej_Drozd

  Invis fire - aktuálně

  Já s tím US proti RU většinou dokážu pustit torpéda v boji na krátkou vzdálenost a hodně tak ovlivnit alespoň směr jeho jízdy. Takže ho buďto dostanou torpéda nebo ho ustřílím s převahou toho že si vyberu kam ho nasměrovat jelikož jeho torpéda nemají dosah. Ale je to jak říkáš boj na ostří nože a do posledního dechu. Jediné IJN DD co dokáže zranit je asi Hatsuharu, ale to se musí s tou mizernou kadencí ještě trefit. Každopádně ať se džíme tématu, potvrzuješ tedy že INVIS FIRE pro RU DD funguje, takže jsou to plnohodnotné gunboaty. Protože podle tohohle videa to vypadá na parádní srandu :-)
 5. Cpt_Andrej_Drozd

  Invis fire - aktuálně

  Původně jsem myslel že bych kvůli tomuhle rozjel i RU DD. Ale proč jezdit novou větev když nemám dokončenou ani první, tak jsem si řekl že to otestuji s mahanem. T9 Faragut by pak přinášel o to větší ovoce protože má větší fire range. Problémem jsou tedy jenom IJN DD které nevidíš a nemůžeš se vyhnout jejich dosahu pro zajištění INVIS FIRE range.
 6. Cpt_Andrej_Drozd

  Invis fire - aktuálně

  Přesně téhle taktiky se držím, nicméně mám trochu problém s RU DD které po hladině spíš létají než plují Obecně mi přijde rychlost střel pro US DD strašně pomalá což přiznávám asi nebude příliš kladný argument pro hraní US DD jako gunboat proti BB. Jen jsem chtěl rozšířit díky tomuhle perku další možnost využití lodi. Protože jinak jsem opravdu platný pouze pro base camping se snahou likvidovat enemy DDs. Torpéda sice mají větší dostřel ale jsou pomalá. Takže myslíš že by enemy BB ujelo při střelbě na 10,3 až 13,9 km? Při fire rate kterým US DDs disponují by to i s tou 5% šancí na zapálení bylo zajímavý pozorovat :-)
 7. Cpt_Andrej_Drozd

  Invis fire - aktuálně

  Ahoj, chtěl bych znát názor někoho zkušenějšího na téma DD a invis fire. Konkrétně na youtube kolují zajímavá videa, která už bohužel nejsou aktuální díky úpravám na DD. Konkrétně mne zaujalo tohle video od iChase: Po nerfnutí DDček už většina z toho neplatí, ale jak je na tom "přídavná hodnota" pro "spot range" během střelby? Platí stále obdobná čísla jako uvádí iChase? Zkoušel to poslední dobou někdo z vás? Momentálně jezdím s T7 Mahan a nemůžu se ubránit myšlence na invis fire gunboat díky kapitánskému perku +20% fire range. Pro Mahan jako takový by to dělalo podle iChaseovy teorie 11,6 * 1,2 = 13,92km dostřel a 7,9+3,8= 11,7km spot range během střelby bez 5tkového perku na spot ((7,9+3,8)*0,97=11,35km včetně kamo a (7,9+3,8)*(0,97*0,9)=10,22km včetně perku). To dělá celkový rozsah 2,22 až 3,7km ze kterého mahan může využívat invis fire. Přiznám se že jsem si u kapitána raději vzal zvýšení HP lodi, protože do střeleckých soubojů se více HP hodí, ale pokud počítám dobře, asi investuji nebo vyměním kapitána :-) Tak směle do diskuse kapitáni
 8. Cpt_Andrej_Drozd

  Lodě - spotřební doplňky a výbava

  Sigimundus, on 20 January 2016 - 09:16 AM, said: Uz jsem to tu jednou psal ale kdyz si v pristavu rozkliknes Artillery u prislusne lode a potom jeste rozkliknes parametry hlavni baterie tak se ti tam ukazuje disperze na maximalnim dostrelu lode. Nasledne kdyz namontujes tenhle modul tak se ti na stejnem miste ukaze i zmena disperze. Tady podotknu jen to, že před namontováním není možné zjistit jak moc se to změní. Nebo ano? Protože podle mého to nefunguje stejně jako u modulů kde si kliknu na nový trup a okamžitě se mi zobrazí ve stat.vykřičník u změny. Tohle by byl dobrý námět na opravu. berenal, on 20 January 2016 - 09:59 AM, said: Otazka zni, ovlivnuje to i vertikalni rozmer? Podle mě to bude prostě stejný poměr. A to je v podstatě zásadní, tedy pro palbu do nějakých 30° úhlu. Je těžší odhadnout úhel přibližování/oddalování než rychlost. V palbě bokem ta disperze udělá hrozný bordel protože dobrá třetina až polovina střel pak letí před nebo za loď a potopí se (pokud jede loď řekněme do nějakých těch cca 20 - 30° odklonu od kolmice na směr mých střel. Spojeno. CE
 9. Cpt_Andrej_Drozd

  Matchmaking od verze 0.5.0

  Podle mě je to dost nedodělaný a kazí to hru. Pokud to má být nastavené na nějaký rozumný "čekací" čas než MM sestaví skvadru která spolu popluje tak za sebe říkám ať to klidně trvá 2x tak dlouho ale ať nehází automaticky mezi lodě o 2t vyšší. Jediné fuso T6 a háže mě to např. mezi 6ks T8....Stejně tak Nagato T7 a háže mě to mezi samé T9. Zajímalo by mě jak moc by to hnulo s čekacím časem pokud by MM bylo možné překročit max o 1 tear?
 10. Cpt_Andrej_Drozd

  Ranked Season 3

  Ono když ti to chvíli po začátku bitvy spadne a nechce se přihlásit dokud nerestartuješ hru tak to není tak jednoduchý. Ale souhlasím s "Maarshajev", že takhle by to dál nešlo. Ani dva schopní hráči kteří potopí většinu ten tým nezachrání pokud nehrajou jako tým.
 11. Cpt_Andrej_Drozd

  NEVIDITELNÍ TORPÉDOBORCI

  Tak se mi konečně podařilo dostat 5 torpéd v T2 ijn''s DD Funguje to vážně pěkně. První torpédo za cca 6k, další do stejného místa (bohužel kormidla) po cca 300dmg. Jelikož byl dotyčný při smyslech našlo se ještě torpédo do trupu, ale můžu potvrdit že to funguj i u Umikatze.
 12. Cpt_Andrej_Drozd

  Lodě - spotřební doplňky a výbava

  Právě pokud střílíš s BB na kratší vzdálenost, například čelně se přibližující CC nebo DD tak je to spíš jako střílet z brokovnice na mouchu. Pravdou je že jsem ten rozdíl s vylepšením nezaznamenal. Zkusím se na to zaměřit a poreferuji, neboť ho nejspíš odstraním a zaměřím se na AA. Tzn ale kapitánovi přidat taky nějaké bodíky pro AA. Rozhodně už teď s Fusem a Kongem jsem sestřelil víc letadel najednou než s německými křižníky. Dost mě ty lodě zklamaly.
 13. Cpt_Andrej_Drozd

  Lodě - spotřební doplňky a výbava

  Takže se ti osvědčilo víc zvyšovat výdrž hlavní baterie než přesnost palby? Jedu IJN BB a přijde mi že pro palbu na větší vzdálenost se to docela vyplatí. Pravdou je že zničený turet nepotěší nikoho a 20% je hodně. Ale jsem zatím na Nagatu. Zajímavý názor je i zvýšení bodové obrany. Osobně bych jel primárně všechno na opravy/výdrž a hlavní baterii. A co ta "asi třetí" úprava - +20% ke změně rychlosti nebo +20% otočení kormidla? Třetí výběr si z hlavy nepamatuju. Ale dle mého názoru líná BB potřebuje proti torpédům lepší obratnost, takže bych volil asi kormidlo.
 14. Jelikož jsem nenalezl žádnou diskuzi,a nebo jsem málo hledal, mám nezodpovězený dotaz - námět k diskuzi. 1) Používáte placené spotřební doplňky? Přijde mi že do tearu 5 to ani nemá smysl. Momentálně jsem opustil hru za Cruisery a začal aktivněji s DD a BB a tady už mi cca od T6 přijde nezbytností dokoupit protipožární ochranu a opravy pro BB a smoke pro DD. Ale s takovým kongem (T5) mi přijde že je zbytečné utrácet tolik kreditů v poměru k možnosti vyhraných. 2) A jak jste na tom s doplňkovým vybavením "vylepšením" pro jednotlivé typy lodí a jejich teary? Konkrétně by mne zajímal názor na výbavu pro BB - zvýšení odolnosti proti zapálení / zaplavení? -3% a -5% mi přijde směšně málo. Stejně tak -20% na vyřazení lodi. Ještě jsem neviděl vyřazenou BB které by se kouřilo z komína, zato poškozené kormidlo je věc častější.
 15. Cpt_Andrej_Drozd

  Ranked Season 3

  Já se tak trochu peru s problémem některých lodí a jejich životaschopnosti v RB. Hraju celkem rád všechny typy, poslední dobou jsem trochu zanevřel na křižníky protože je beru spíš jako potravu pro ryby (od doby co hraju BB), ale po čertech mě udivují DD. Mám pro Random oblíbené Minekaze, ale v poslední době mám pocit že jsem měl spíš jezdit US DD než čínu. Mutsuki jsem po dvou odehraných bitvách prodal. Spot obou lodí se najednou změní z cca 6 km na 4 km a hned je vedle mě jiné DD co mě stopí pomocí děl jako kotě. Obecně se mi líbí systém nových RB, ale pokud nefunguje coop tak je to poměrně rychlovka. Zauja mě jedna hra, kde jsem byl protivníkem zřejmě označen a stal se s Fusem (hned po DD a křižníku po mém boku) terčem většiny a kupodivu tenhle enemy tým měl odehráno za pár minut. Všechno fungovalo jak má, BB se zaměřovaly na větší cíle a pěkně popořadě stopily celou skvadru. Chtěl bych se proto zeptat na Váš názor na taktiku.
×