Jump to content
Public Test Server restart, downtime 1 hour Read more... ×

Toivia

Players
 • Content Сount

  3,979
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  21372
 • Clan

  [T-N-T]

2 Followers

About Toivia

 • Rank
  Captain
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

3,907 profile views
 1. Toivia

  Otázky a odpovědi

  No, věřím že ta pravidla platí, jenomže ve chvíli, kdy se limity změkčují po pár desítkkách vteřin u onoho prvního čekajícího, tak je to pro každého jednoho hráče v podstatě irelevantní. Jedině snad u podivných, netypických a fail divizí mohou podobná pravidla nějak znatelně změnit MM a čekání na bitvu (tedy hádám). (Jinak sorry za minulý post zřejmě do "otázek pro WG". Pamatuju, že jsem kontroloval, jaké vlákno to bylo, ale asi jsem viděl, co jse chtěl vidět.)
 2. Toivia

  Otázky a odpovědi

  Tady si dovolím odpovědět: Déle čekal nejspíš právě někdo z těch DDček. Vy jste to pak jen slízli... (Ta pravidla MM a časové rozlišení jsou dle toho, kdo nejdéle ve frontě čeká.) Přesunuto z Otázky pro WG
 3. Toivia

  Fotky, fórky, zajímavosti a jinej přístavní brajgl

  Z posledních patch notes: Já si říkal, že sestřelování letadel botům v Coopu jen tak dál nemůže procházet. Každopádně teď máme utrum i se sestřelováním spotterů, co myslíte?
 4. Toivia

  Otázky a odpovědi

  Ohledně dvojitého zasažení jedné Kamikaze a přežití a jediném zasažení druhé Kamikaze a potopení je několikero možností, o kterých můžeme jen spekulovat, jelikož pouze replay by mohl něco osvětlit (ne nutně všechno). A) Saturace funguje, jak už mnozí vysvětlili, hráč to špatně viděl/špatně si pamatuje. B) Saturace funguje, jak má. Hráč to viděl taky správně. Ale desync/lag/... znamenají, že co bylo vidět, nebyla realita. C) WG při buhvíjaké snaze rozkopal doposud platná pravidla saturace. Nejvíc bych věřil možnosti B, ale to opravdu jen hádám.
 5. Toivia

  Petropavlovsk

  Něvský je druhá desítka, je třeba přeexpit Rigu, což bohužel taková sláva není...
 6. Toivia

  Otázky a odpovědi

  T9 bitvy a výš. Čili mimo fail divize se tam můžou dostat T7 lodě a vyšší. (Psáno ve článcích na webu.)
 7. Toivia

  Otázky a odpovědi

  Vyhnout se naváděným torpédům? Hmm, to jsem tedy ještě nepřišel na to, jak... Jediná výjimka jsou torpéda vypuštěná někde do 2km ale dostatečně na stranu, že zkrátka nestačí dostatečně zahnout. Jinak i s DDčkem při plném manévrování je haluz vyhnout se jednomu z každých cca 4 torpéd vypálených ponorkou a je to o milimetry. Že ponorka pálí torpédo co pár sekund je další věc. Na straně druhé jsou letecké shozy, které jsem snad od posledních úprav nikdy neviděl i při přesném odhadu pozice ponorky víc jak jeden zásah. Fakt, že lehce světlí skvrna na hladině se vyskytuje naprosto náhodně v oblasti o šířce 7km koem ponorky ani komentovat nebudu. Suma sumárum, ponorka může všechno, hladinové lodě nic. Jediná šance je, že hráč v ponorce nechápe možnost ponořit se a pluje jen na hladině, kde se přiblíží natolik blízko, že se nechá spotnout a následně bombardovat od enemáků děly i leteckými shozy. To pak skutečně (naštěstí) nepřežije.
 8. Toivia

  Yamato

  Jednoduše řečeno jsou superlodě snaha WG omezit výdělky kreditů a jejich množství v herní ekonomice. Podobně jako opakované aukce všeho možného taktéž za kredity.
 9. коли бачу прапор України, у людей, у захваті

  1. Toivia

   Toivia

   Thanks, seemed like the least I could do (on the forums).

 10. Toivia

  Otázky a odpovědi

  Ze všech návrhů, co jsem tu zahlédl by toto opuštění bitvy bylo bráno jako potopení. V podstatě "scuttling" lodi. A oprávněně, je to totéž, jako bys opustil hru nebo se stal AFK. Vše vede k růžovění... Čili by sis statistiku nezlepšil.
 11. Toivia

  Otázky a odpovědi

  Tady nejde o blbé najetí, ale o poslední vzdor proti mnohonásobné enemácké převaze. Moc nechápu, proč bych se měl 3 enemy bitevkám, křižníkům a DD, co mne permaspotí po zdechnutí všeh spoluhráčů na té straně mapy vzdát boje a plout bokem k nim všem jenom kvůli tomu, že mi došla mapa na ústup. Zní to složitě, ale taky jako dobrý nápad. A propos, napadá mne, že se zřejmě na problém díváte hlavně z pohledu DD. Já naopak bráním hlavně křižníky, které ustupují před enemy flotilou. Nepamatuji si, že bych se na lajnu dostal s bitevkou nebo DDčkem, aniž by šlo o chybu typu nabourání do ostrovu a poté nemohl bez problému plout jiným směrem. Naopak u křižníků se na lajnu dostávám celkem často, když padne celý flank a já jen (většinou marně) čekám, jestli zvítězí druhý flank a připluje na pomoc. Typicky jsem permaspotlý DDčky a pálí na mne několik bitevek. Jakákoliv snaha vyhnout se lajně je tak sebevražda.
 12. Toivia

  Otázky a odpovědi

  Jo, dost často se na lajně zaseknu na dlouhé minuty, výkon na nule a nemůžu nic. Bitva je zatím dobojována na druhé straně mapy. Dost mi to připomíná zaseknutí na mělčinách různě po mapách. Jinak přece nebudu odbíhat od lajny za cenu toho, že nepřátelům ukážu bok, tím spíš, že drahnou dobu pořád stojím skoro na místě. Úhlovat s a přežít, i za cenu toho, že už nic dalšího v bitvě neudělám, je přece jasně důležitější než darovat loď enemákům jen proto, že lajna je fuj.
 13. Toivia

  Otázky a odpovědi

  Já bohužel jo. Dřív jsem jim dokázal na poslední chvíli uhnout. Teď buď opravdu schválně cílí na taran soustavně po celou dobu nebo jsem se dost zhoršil v ovládání lodí.
 14. Toivia

  Shchors

  No, to tě asi moc nepotěším. Chapayev je v podstatě stejná loď jako Schors. Stejně náchylná na devstrike, stejně neobratná. Doporučuji podobné hraní, jako Wolffi popsal výše u Schorse. Sice nezapomínat na radar (tuším dokonce vyšší dosah než conceal nebo velmi podobný), ale nenechat se kvůli tomu rozstřílet hned na úvod hry. Až Donský na T9 dost mění způsob hraní.
 15. Toivia

  Otázky a odpovědi

  Čili pokud tě taranuje 100 000 tunové monstrum, které je poškozené a hoří, tak by ti mělo dát menší DMG než nablýskané a zbrusu nové 100 000 tunové monstrum? Je to samozřejmě otrava, ale v podobných situacích je zřejmé, že te oponent obehrál. Stává se to všem. Buď očekáváme, že místo taranování bude chtít vystřelit a přežít, nebo že se dřív potopí a nebo že zkrátka přece nebude chtít vyměnit top tier full hp bitevku za low tier křižník či cosi. Je spíš mrzuté, jak často začali taranovat boti v Coopu...
×