Jump to content
Forum Shutdown 28/7/2023 Read more... ×

Toivia

Players
 • Content Сount

  4,019
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  24345
 • Clan

  [T-N-T]

3 Followers

About Toivia

 • Rank
  Commodore
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

4,519 profile views
 1. Well, currency exchanges are a good thing. Offering otherwise unobtainable premium ships for regular currencies is a good thing. Now the transaction prices are horrendous though. To think T7 Nelson was available for 375 000 FreeXP not so long ago. Heck a bunch of T9 ships are still available for 1 million FreeXP. Coal makes the ships as expensive as T9-T10 ships. CaptainXP and credits go into silly numbers. Eh, still might use the FreeXP because research bureau is too much of a hassle and fat chance of new FreeXP ships.
 2. Toivia

  still can't connect unless i use vpn

  Ok, so Sunday I got ready to set up that Quad9 DNS @Karasu_Browarszky mentioned above and as if on purpose, from Monday on, the issue seems to have disappeared. I guess we'll see. Still handy to have some alternate options ready.
 3. Toivia

  still can't connect unless i use vpn

  Hmm, I seem to have had the same issues. Everything game related was inaccessible (browser stated address didn't exist, game wouldn't connect) on the whole of Wednesday and then whole of Friday and Saturday. On Thursday I logged in just fine, same as right now. Since I didn't see anything out of the normal on twitch and twitter, assumed it must have been something wrong specifically with my connection (not that anything like this has ever happened), but now I see I'll have to mess with tracing, DNS and stuff if/when it happens again.
 4. Wow, first news in months (maybe years?) that pushed me to find an appropriate thread on the forum to respond (favourably). Great news, I've been waiting for that. Maybe I'll willingly get back into Randoms after 15 months of Coop/Ops/some Ranked. (I mistakenly ran into one Random battle when i though Coop was selected a couple months ago.)
 5. Hmm, už je tu příliš málo perspektivních naivů, od kterých může WG očekávat doporučení hry nebo utrácení pěněz. No nic, holt budu mít víc času na jiné věci nebo se víc uchytím na ENG foru. Co se týče Discordu, to je jakžtakž použitelné na momentální oznámení, ale rozhodně ne na obsáhlejší diskuze (neříkám odbornější, moudřejší nebo distingovanější - těch je pomálu kdekoliv na internetu). No a detailní popisy toho či onoho jsou tam v podstatě nemožné (lodě, mechaniky, testování bugů apod.). Mnoho zdaru, štamgasti!
 6. Toivia

  Diskuze k "Otázkám pro WG"

  Domnívám se, že tady se mýlíš. Superlodě mají MM stejný jako ostatní tiery od T5 výš. Tedy nejníže mohou potkávat jen T9 lodě (mimo fail divize samozřejmě, v takovém případě se do bitev se superloděmi mohou přichomejtnout i T8 lodě).
 7. Toivia

  Pochváľte sa vašimi úspechmi

  Včera jsem viděl Flolovo poslední video s Vermontem, kde ho trýznila Divize ponorka, CV a Nebraska (čili polo-CV). To bych tedy nechtěl potkat...
 8. That's clearly a mod displaying hydro and radar ranges.
 9. Toivia

  Nováčci, otázky & odpovědi

  Na testu by se ti měla takto získaná nafta uznávat pro klan, ve kterém jsi právě na testu. Ale vzhledem k tomu, že jde o jiný server, tak se nic na testu samo o sobě nepřenáší na "živý" server, tedy ani na tvůj klan na živém serveru (odměny za účast na testu - respektive za mise splněné na testu, které slibují odměnu na "živém" serveru - jsou po určité době manuálně aktivované a posílané na dotyčné účty).
 10. Toivia

  Diskuze k "Otázkám pro WG"

  Nemyslím, že máme od WG způsob počítání splash DMG (jako většinu mechanik...). Ale jestli si dobře vzpomínám na testování LittleWhiteMouse (zejména právě detonací, které jsou způsobeny udělováním poškození modulům lodi), tak u HE granátů zpravidla podle velikosti granátu, jeho váhy (respektive váhy výbušné směsi) a buhvíjakých dalších WG faktorů se vypočítává vzdálenost, do jaké se uděluje splash DMG od místa výbuchu granátu a výše poškození. Nejsem si teď jistý, jestli se poškození bez překážek snižuje se vzdáleností, nebo je totožné do vzdálenosti působnosti. Každopádně důležitý poznatek tehdy LWM měla, že pancíř dle tloušťky snižuje splash DMG poblíž vybuchlého granátu, ale snad ne na nulu. Z toho pramení ten můj (pokud vím zatím nijak testováním nepodložený) odhad, že možná i prťavý HE granát s malým splash DMG dokáže při opakovaném zásahu vyřazovat moduly schované klidně i za silným pancířem. (U těch nových IJN CL věže nemají silný pancíř, o to snazší to vyřazování je.) Samotný fakt, že je vež vyřazena (nebo kormidlo či stroje vyřazeny) potom záleží na RNG šanci při každém udělení poškození danému modulu (u HE stačí splash DMG z poblíž vybuclého granátu, u AP musí dojít k dostání se do modulu). Ta šance se ovšem zvyšuje se snižováním HP daného modulu. U zničitelných modulů (dělové věže, sekundárky, torpéda a AA) potom pokud vím dochází k permanentnímu zničení, až když se vyčerpají HP modulu. Čili je šance, že každým zásahem s minimálním poškozením ti RNG dá a modul dočasně vyřadí. Ale budeš muset minimální poškození opakovat ještě tisíckrát, než se zcela vyčerpá HP modulu a bude vyřazen zcela. Nebo modul trefíš granátem z Yamata či Thundereru, RNG ti napoprvé nedá a modul nebude vyřazen, ale na druhý zásah už se vyčerpají HP modulu a ať by dal RNG cokoliv, modul padne tak jako tak. (Hloupý příklad: při citadelování nějakého křižníku je při každém zásahu šance, že se mu vyřadí pohon. Ovšem třeba po 4 citadele už je ta šance velmi vysoká a třeba při 6 už se vyčerpají HP modulu strojů a budou vyřazeny na 100%.) Já jen, že to pak mate. Nepenetrace je jak u HE, tak u AP, a to ještě různých typů a z různého důvodu. Proto mám rád v termínech pořádek. EDIT: Ale jsem hodně zvědav, jestli na tohle bude mít Žabák nějakou fundovanou odpověď, protože v tomhle se svého času vyznali jen LWM, pár jejích pomocníků, možná iChase a když budu hodně milý, tak i snad někdo z developerů... Ti první už dali lodím vale a kdo, ví, zda ti hypotetičtí druzí ještě pro WG pracují.
 11. Toivia

  Diskuze k "Otázkám pro WG"

  AP snad u každého DD má dostatečnou penetraci na proražení 25mm veže (pokud nestřílí z 15km). Z toho důvodu zrovna u těch lehkých IJN křižníků odchází věže jak z palby HE, tak i AP i od malých děl. Ale poprosil bych tě neoznačovat nepenetrace HE jako "odrazy". Odrazy jsou "ricochets" u AP granátů, které se doslova odrazí od plátu kvůli přílišnému úhlu. HE má vlastně jen 3 možnosti výsledku setkání s pancířem: penetrace (DMG), penetrace torpédové obšívky (či jiného plátu, za kterým není HP lodě - žádné DMG) a nepenetrace (žídné DMG).
 12. Toivia

  Diskuze k "Otázkám pro WG"

  Jenomže s AP předpokládám penetruješ (či overpenetruješ) věže těch lehkých křižníků. Tam dáš DMG jak lodi, tak modulu. Pokud bych se nemýlil, tak s AP bys neměl být schopen vyřadil věž bitevky, kterou neprobiješ, právě kvůli absenci splashe.
 13. Toivia

  Diskuze k "Otázkám pro WG"

  Jestli ono to s věžemi nebude jako s jinými moduly (typicky třeba muniční sklady a detonace i granátem HE, který nevybuchl na stěně skladů, ba ani nepenetroval, ba dokonce ani netrefil loď, ale díky "splash damage" udělil poškození modulu a shodou náhod to stačilo na detonaci). DMG lodi samozřejmě nedáváš, když to HE nepenetruje věž, ale "splash damage" modulu věže se stejně uděluje. A vzhledem k tomu, jak málo pancíře ty věže mají, tak je toho splash DMG prostě hodně a stačí to po pár blízkých zásazích na vyřazení modulu. To by vysvětlovalo i možnost vyřazení dobře pancéřované věže bitevky jakkoliv titěrnými HE granáty. Při dostatečném počtu nepenetrujících "splash damage" se postupně vyplýtvá HP zásoba modulu, přestože HP lodi se neuberou žádné. Na co přesně se to vlastně ptáš u toho zapálení HE granátem? Fakt, že zapalují i nepenetrace, je v pořádku a známý (to bylo i v těch videích s trýzněným Fusem, iirc.
 14. Toivia

  Fotky, fórky, zajímavosti a jinej přístavní brajgl

  Jojo, Alasky jsou nádherné lodě. Jediné americké, co se mi skutečně líbí. Nádherné proporce.
×