Jump to content

Jagged_Fell_cz

Players
 • Content Сount

  17
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  64

About Jagged_Fell_cz

 1. Jagged_Fell_cz

  Vlajky německého císařství

  Jo, to je přesně projev inteligence a empatie, takže místo toho, aby jsme lidem vysvětlili vše ohledně svastiky a holt jim i vysvětlili, že bylo období, kdy svastika byla zneužita Hitlerem, tak rovnou samotný symbol odsoudíme, proč ne, to je projev naší inteligence a empatie. NE. To je projev malosti, blbosti a totální zabedněnosti. Komu co sakra dává za právo zakazovat symbol, který je starý pomalu jak lidstvo samo (ok, první dochované důkazy jsou jen asi nějakých 5 tis. let př.n.l). Symbol, který tu do nástupu Hitlera byl nějakých bratru skoro sedm tisíc let si najednou dáváme právo zakazovat? Jen kvůli tomu, že ho někdo zneužil? Hm, tak to jsme frajeři. Osobně, na model, do hry, která se věnuje té historii svastiku prostě dávám....a ne, já za svastikou nevidím ty lidi, co prošli koncentrákem, co si vytrpěli své. Za svastikou vidím jen symbol, který byl zneužit nacisty a ty viním ze všech těchto zvěrstev. Ale jasně, ono by s vysvětlováním byla spousta práce, navíc co kdyby to někdo nepochopil, tak holt odsoudíme svastiku, odsoudíme symboly (viz runy jsou chudáci zařazeny pod znak nacismu též), to je přece projev naší vysoké inteligence a empatie....tak z tohohle je mi na blití. Mimochodem, zakážeme tedy i Davidovu hvězdu? Tou přece nacisté označovali Židy a to je nekorektní ne? Zakážeme prosím i kříž jakožto symbol křesťanství? Mně jako člověka seznámeného s čarodějnickými procesy se to dost dotýká a věřím, že ti, co skončili na hranici neměli na kříž asi úplně nejlepší vzpomínky....takže jak to bude? Nebo holt některé symboly si budou rovnější jak jiné? Kdo nám vůbec dává právo toto posuzovat...
 2. Jagged_Fell_cz

  Info z RU fora - diskuse

  Ano, měl jsem na mysli samozřejmě úhel iniciace, pokud dojde k iniciaci, tak je to skutečně jedno. A komplexní...nevím, to je myslím spíše minimum, komplexní by to bylo v okamžiku, kdy bych před odpalem měl volit hloubku ve které torpédo poplave, rychlost (a tím pádem i dosah) torpéda, plus samozřejmě vypouštět torpéda odhadem a nikoliv že mi to ukazuje zaměření, kde se loď bez manévru ocitne. Ovšem je fakt, že pak už by DD hrálo naprosté minimum lidí. Takže to jsem schopen ještě zkousnout i ten úhel iniciace
 3. Jagged_Fell_cz

  Info z RU fora - diskuse

  Ale těžké lodě mají výhodu, dvě torpéda je rozhodně nepotopí, zatímco ty lehké už ano, tak kde je kruci problém? Já reagoval na původní hlášku, že u torpédoborců by mělo být jedno, kam to dostanou, prostě není... Ale jistě, já souhlasím, jen prostě jak jsem psal výše, to byla reakce na větu cituji "osobne DD nemá žiadnu ochranu tak by malo byť jedno kam to dostane". Prostě ne, není to jedno. Jinak já se nehádám o tom, že torpéda jsou díky obšívce redukována, to rozhodně ne. Na druhou stranu mohou být někteří hráči rádi, že opravdu se nebere v potaz místo zásahu a taky úhel pod kterým byl zásah proveden. A ne, výmluvu na magnetický zapalovač neberu :-)
 4. Jagged_Fell_cz

  Info z RU fora - diskuse

  A údaje z reálu hovoří o tom, že opravdu jedno torpédo nemusí být pro DD smrtelné, chceš to porovnávat?
 5. Jagged_Fell_cz

  Info z RU fora - diskuse

  Dobrej vtip, prosím pak vysvětlení, jak je TOTO možné Případně toto A kupodivu ani jedna z lodí se nepotopila.....čím to sakra je?? A to jsem vybral fotky torpédoborců, které to dostaly opravdu do trupu, ignoroval jsem zásahy do přídě viz tato fotka:
 6. Jagged_Fell_cz

  Opět další klamná propagace

  Nevidím nic, prosím vysvětlit :-)
 7. Jagged_Fell_cz

  Opět další klamná propagace

  Asi těžko, už 11 září byl Steel Ocean prezentován na Greenlightu, takže opravdu ne :-) Tak okamžik, kdy se na foru WoWs mluví najednou o nereálnosti, mně teď rozesmál. Není to tak dlouho, kdy mi bylo řečeno, že reálnost musí ustoupit hratelnosti a ehjle, najednou se jiné hře vyčítá nereálnost? V čem jsou prosím torpéda u WoWs reálnější?
 8. Jagged_Fell_cz

  Opět další klamná propagace

  Ehm, takže popořadě. Píšeš, že nechceš obhajovat WG, ale už první větou to děláš a to ještě dost neobratně. WG přišlo první s tanky. Konec. S letadly přišel první Gaijjin s hrou War Thunder, a co se týká lodí, tam bych byl opatrný. je pravdou, že Steel Ocean byl vydán až teď, na druhou stranu otevřená beta WoWs běží mám dojem od 17. září tohoto roku, opravdu myslíš, že koukli na otevřenou betu a za dva měsíce měli hotovou hru? Asi těžko. A i kdyby, tak co se týká online námořních bojů, tak to byl pokud se nepletu první Navyfield, když budu brát období druhé světové války. Pravdu můžeš mít maximálně v tom, že recenzentovi to nemyslí, ono srovnávat zrovna War Thunder a WoT případně WoWp je nesmysl, zatímco Gaijjin má své hry postaveny jinak,(neříkám lépe či hůře, prostě jinak), WG to samé. Stačí si vzít propastný rozdíl mezi arkádou....o dalších stupních ve WT se nemá cenu zmiňovat. Ale beru, někomu vyhovuje toto, někomu zase něco jiného, chce jednoduchou hru, kde nemusí zase tak moc přemýšlet. OK beru. Co se týká hry Steel Ocean, schválně jsem si ji nainstaloval, jak budu mít trochu více času, tak zahraju a napíšu výhody a nevýhody oproti WoWs z mého pohledu.
 9. Jagged_Fell_cz

  Tleskám WG

  Ne, o tom nemluvím, když se podíváš na statistiky Kagera, tak u protiletadlových zbraní prostě nejsou ty pětipalcovky uvedeny, u Fubuki ano, u Šimakaze ano, ale prostě Kagero je uvedeny nemá. Takže buďto je to bug v statistice, nebo tedy opravdu u Kagera pětipalcovky proti letadlům nefungují.
 10. Jagged_Fell_cz

  Tleskám WG

  Dobrá, odpovídš mi prosím tedy na jednu základní otázku? Nakolik je vybalancovaná hra, jestliže děla, která mohla střílet proti letadlům ve hře nemohou, zatímco jejich protějšky ano? A kupříkladu teď jsem koukal, a pokud to není bug, tak u Kagera zapoměla ta děla proti letadlům střílet úplně....
 11. Jagged_Fell_cz

  Plánovaný rollback damage modelu

  Hm, až na to, že Wargaming je Běloruská firma....a měl jsem za to, že Bělorusko je samostatný stát. Jinak celkem trapné už neustálé ohánění tím, že toto se může stát JEN v Rusku....buď ignoruješ ostatní firmy a nechceš vidět, nebo nevím....nechceš mi doufám tvrdit, že západní firmy fungují naprosto perfektně. Jistě, pokud vezmeme za bernou minci Paradox a jejich feedback s hráči, pak opravdu Wargaming je totálně v háji, to ano :-)
 12. Jagged_Fell_cz

  Tleskám WG

  Ale o to se nehádám, taky dle mého by Fubuki měl být na úplně jiném tieru. Prostě OK, je to arkáda, ale tak kruciš japonci těch torpédoborců neměli málo, ono opravdu dát JPN torpédoborec, jehož doba vzniku je v roce 1926 a ve službě je od roku 1928 (v té době by ty hlavní baterie na tehdejší letadla celkem stačily) a jako protivníka na stejném tieru má u USA torpédoborec s datováním vstupu do služby o 12 let později..a rusové dostanou torpédoborec z roku 1939 takže o 11 let..,,,,tak to chudáci japonci. Odobně bych to viděl na sedmém tieru Fubuki, osmý Kagero, devátý tier Akizuki, desátý Shimakaze.
 13. Jagged_Fell_cz

  Tleskám WG

  Dobrá, ještě jednou. Psal jsem snad, že ta modifikace je nereálná? Ne, ale psal jsem, že zatímco ve skutečnosti byl Fubuki schopen používat hlavní věže k palně už od začátku, tak dle WG MUSÍM nejprve vyzkoumat tuto schopnost u děl a navíc tím automaticky příjdu o zadní věž. Neboli WG si vymyslelo, že prostě v základu Fubuki není schopen AA palby z hlavních věží. No a o účinnosti děl 127/50 bych tedy diskutoval. Ano, měli menší kadenci než americký protějšek, v jejich prospěch naopak zase hrála vyšší úsťová rychlost střely. A odstranění věže X a následné nahrazení trojčaty 25mm, bylo asi to nejhorší, co mohli udělat, protože zrovna 25mm bylo snad to nejhorší, co na svých lodích mohli mít. Ale to jsem se zapletl do svých úvah, prostě nic to nemění na tom, že třída Fubuki (dobře, budu raději konkrétnější respektive podtřída Shikinami a Akitsuki, neboli zmiňované druhé a třetí série) byla vyzbrojena DP děly a rozhodně nepotřebovala odstraňovat zadní věž, aby byla schopna AA palby. Jsem rád že jsi se pobavil, mne jsi zase pobavil obratem 200% historická hra. :-)
 14. Jagged_Fell_cz

  Tleskám WG

  Netrpělivě očekávaná hra World of Warships je nejnovějším titulem ze série HISTORICKÝCH online free-to-play bojových her,... Takže to jsme si myslím ujasnili, jak je to s tím, že WG NIKDY nenazvalo žádnou ze svých her historickou....kdyby jsi mi nevěřil, máš to hned tady: http://worldofwarships.eu/cs/content/game/
 15. Jagged_Fell_cz

  Tleskám WG

  No tak vzhledem k tomu, že na druhém tieru je u JPN Umikaze, což je torpédoborec jehož služba začala před první světovou válkou a skončila tři roky před zařazením "Dlouhého kopí".....myslím že zbytek psát nemusím, že ne? Ovšem kupříkladu Fubuki by prostě měl mít Type 93 a můžeš si říkat co chceš....rozhodně aspoň jako poslední modifikaci, z počátku byl pravda vyzbrojen torpédy Type 8. Naopak torpéda Type 90 nenesl.... A jistě, hratelnost bude před realitou, ovšem taky jsem psal, že poměr arkáda a simulace musí být vyvážený. A odvážné tvrzení o poměru reality/zábavnosti, to je odvaha. Já psal o simulaci, kdyby jsme šli k realitě...no schválně. Fubuki má maximálku dle WG 35,8 uzlů, skutečnost 38 uzlů. Výkon strojů souhlasí. Výzbroj. Torpéda jsem popsal výše, dle WG aby mohli hlavní děla střílet proti letadlům, musím odmontovat jedno dělo, skutečnost je popsaná v mém prvním příspěvku. Takže znovu, mluvil jsem o vyvážení simulace/arkáda, kdybych měl do toho míchat ještě realitu, tak nechtěj vědět, jak by mé hodnocení znělo. A prosím, nech si stranou extrémy jako je "Long Lance" od druhé úrovně, na to jsem už celkem moc starej :-)
×