Jump to content

Porpoisee

Players
 • Content Сount

  812
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2660

About Porpoisee

 • Rank
  Officer Cadet
 • Birthday 09/10/1983
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Brno, Czech Republic

Recent Profile Visitors

362 profile views
 1. Porpoisee

  7. sezóna hodnocených bitev

  Poslední ranked season, co jsem hrál mě stála rok pauzy od WOWS. Nechápu, že jsem se opět do tohodle pustil a teď už lituju. Kdy konečně WG udělá ranked bez záchytných bodů na každém levelu, aby se oddělili opice od lidí? To, co se děje na ranku 15 je neskutečný. S Bayernem mám úžasných 42% WR s průměrným damagem 85k a 1,5 fragem na bitvu. Jednu bitvu se DD rozhodnou suicide, druhou zase 2 Fusa přežijí v rohu mapy s full hp a třetí zas máme BB, co střílí HE. Toto je pro mě největší frustrace jakou mi hra může způsobit, ale bez DD je to pro mě nehratelné. No a vzhledem k tomu, že jediný DD, co mám vyexpený jsou ruský, tak se na to opět můžu vykašlat. THX WG. Opět jste se mi trefili do sezóny, kde nemám žádnou loď, která by byla schopná odtáhnout 6 idiotů. Pak si potkám pana Tuccyho a hádejte co jezdí? Ano, taky prémiovky, protože všichni víme, že lodě ze stromu jsou nejlepší.
 2. Porpoisee

  Premium Ger t8 CV Graf Zeppelin

  tak ony ani ty japonský vergly nebly rychlejší jak Hellcaty. Dokonce i zero bylo pomalejší jak Wildcat, takže je to opravdu jen balance. To BF109T je tam jen proto, že T bylo pro letadlovku plánované a vychází z pozdějších verzí Emila. Celkově ten setup letadel je braný tak na rok 1940, ale loď na variantu tak z konce války. No ale zas lepší než tam mít nějaké prototypy. Celkově si myslím, že Grafa měli šoupnout někam na tier VI a hotovo. Na tieru VIII to bude opravdu scifi. Už jen představa porovnání Avengera s tou Stukou.
 3. Porpoisee

  Pochváľte sa vašimi úspechmi

  Dobří holubi se vracejí? ... na rankedy?
 4. Porpoisee

  Admiral Hipper

  Ale jo, to dělat můžeš. Problém je to, že HE nedávají prakticky žádný okamžitý dmg narozdíl od jiných národů. S nabíjením přes 12s a typickým poškozením 860-1620 na salvu bez ohňů neuděláš nic. Proto se taky ty hry pořád točí kolem 50-60k/bitvu. Velmi vzácně exploduješ někam ke 100k, což u jiných křižníků není tak šílená meta. Na dobrou hru jsi odkázán jen tím, že ti nějaký nešťastník ukáže bok na dostatečně dlouhou dobu (kadence je hrůzná), nebo někoho vyyoluješ torpama. Totální neschopnost Hippera/Eugena dělat cokoliv vážného BB z něj dělá asi nejhorší tier VIII křižník, co se týče vlivu na bitvu. Oni už ani ty lidi nejsou takový boti, aby se v křižníku po ráně za 12k nenaújlovali. I když má dobré AAA, torpéda, výdrž a ani obratnost není taková, že by z toho člověk rost, tak děla jej opravdu srážejí hodně dolů.
 5. Porpoisee

  Prinz Eugen

  Momentálně hraju podruhé Hippera a máte tak nějak pravdu oba. Osobně bych ale od lodě očekával, že bude nabízet možnost využít potenciálu hráče a ne špatné hráče zvedat do průměru a ty dobré zase držet dole. Hipper/Eugen jsou plánované jako velké, výdržné křižníky. To by bylo fajn, ale jejich tankovací potenciál není ani proti křižníkům takový, aby vyvážil zcela chybějící DPS. Buď je potřeba zvýšit normalizaci AP nábojů, ale to zase budou brečet křižníkáři, nebo buffnout nabíjení. V současné době jakýkoliv křižník se 152mm děly s IFHE (a to včetně tieru VI) má mnohem větší dopad na bitvu než Hipper/Eugen. Co se týče Hindenburgu, tak to není o nějakých top hráčích. Z této lodě se stalo nové Zao. Právě expím Friedricha a průměrný Hindenburg si mě dá s prstem v nose. Kadence téměř DeMoinovská s dobrým dostřelem a trajektorií letu střel + na křižník excelentní armor je opravdu hodně silná kombinace. Když k tomu připočtu ještě fantastické AAA, tak máme nového krále tieru X. Velký problém Zao i Hindenburgu je to, že nejsou trestané za špatnou poziční hru. Mají opravdu špatně trefitelné citošky a navíc dostávají do boku spoustu overpenů (což teda nechápu proč).
 6. Porpoisee

  Royal Navy

  No ono to dopadlo a dopadlo. Z čísel vyplývá, že průměrní hráči mají se Scharnhorstem opravdu dost solidní problémy nastřílet nějaký damage. Naopak nejlepších 10% hráčů v něm má neskutečně OP statistiky a podle nich by jej měli nerfnout alespoň 15x. (Tuším, že mám se Scharnim něco přes 90k/bitvu a WR kolem 75%.) Naopak průměrné lodě s lamovzdornými děly (New Mexico, Amagi, Fuso, ale i vše s německými 380mm) odpouští i špatný gameplay a přijdou horším hráčům jako perfektní, zatímco horních 10% je označuje jako OK lodě, ale nic zvláštního. Myslím, že právě šedý průměr by měl velký problém v KGV v historické konfiguraci poškození dávat. Je taky obrovský rozdíl, že Scharnhorst v reálu téměř nepotkává lodě o 2 tiery výš. Tier IX BB nejezdí moc a většina je jich naskládaná v bitvách spolu s tier X. Naopak velice často se pase na populárních tier VI BB. KGV na VIII tieru bude trávit minimálně 40% bitev proti tier X a co si budeme povídat. Všechny tier X tankují o poznání lépe jako IX a to nemám na mysli HP pool. Prakticky už i 380mm děla tu mají se vším problém a dokonce i 406mm například na Friedrichovi nijak zvlášť nezáří. Doufám, že se jim podaří udělat nějaký dobrý balance, že loď bude hratelná s oběma setupy. Dobré je to třeba u Friedricha, kde si můžete vybrat DPM s 406mm a velkou penetraci s 420mm. Celkově si ale nedokáži představit, že by KGV měla na VIII tieru děla s podobným výkonem jako Fuso. Bylo by to opravdu zoufalé. Nějaký buff penetrace, nebo extrémní normalizace by byl potřeba.
 7. Porpoisee

  Vzor odhozu torpéd CV

  Celkově jsem na ni moc chvály neslyšel.
 8. Porpoisee

  Premium Ger t8 CV Graf Zeppelin

  Trochu mě zklamalo, že legendární Stuka bude v roli, v které ji neznáme. Jinak 3 letky po 5 bomberech s nejsilnějšími leteckými torpédy asi dokáže pěkně pokousat. Survabilita TB bude patrně dost tragická a proto jich bude tolik. Jsem zvědavý, jaký budou mít vzorec shozu. Asi to bude hodně závislé na MM. V tier VIII bitvě to bude proti lowtier cílům strašně OP, ale v X bitvě bude trpět víc jak Shokaku. Uvidíme, jak to bude vypadat ve finální verzi, ale tyhle pomalé TB v defensive fire z mojí Moskvy by byly yommy yommy.
 9. Porpoisee

  Admiral Hipper

  Furt to stojí za pendrek. Je to asi trochu lepší než si pamatuji, ale stejně tvoje dmg v Hipperovi závisí na ohních a pak využití AP. Hodně salv končí na BB s poškozením kolem 800hp. Když se štěstí usměje, tak strop je asi tak někde kolem 4500dmg na HE salvu, ale většinou se pohybuješ kolem 1500dmg. Japonce v tomto nepřekoná nic a Hipper se bohužel neblíží ani Rusovi, ani Američanovi. Šanci na oheň má ale solidní a AP z boku fungují pořád velice dobře.
 10. Porpoisee

  Omaha

  hraju sólo a jsem pořád v VII. No a hrozně mě baví ty bitvy, kdy mě na 13km spotne DD načež následuje focus 5 tier VI+VII BB... Hlavně hraju permanentně otevřený mapy.
 11. Porpoisee

  Které linie se vyplatí expit?

  Ty lodě jsou tam jaké jsou s tím, že je WG balancovalo na "průměrného" kapitána. Proto má Mutsuki extrémní camo, když máš CE. I bez něj ho má dobré, protože je to jinak nebetyčný drek. Já si zahraju se vším a taky v tom dokážu, jako ostatní dobří hráči, zahrát. To že to zvládne 5% top hráčů na serveru s vytrénovanými kapitány, které 90% hráčů na tomto tieru mít nebude, tak mi toho o síle lodě moc neřekne. Silná loď je třeba Bayern - každý na tom dá dmg. Sílu lodě nemůžeme měřit objektivně podle špičky ledovce. To je jak kdybych posadil pilota F1 do Octavie RS a nechal ho závodit na okruhu s mojí mámou v M5. Pak by asi taky nepůsobila tak hrozně. A vůbec. Řekni mi teda které IJN DD je horší na svůj tier v konkurenci ostatních lodí než Mutsuki?
 12. Porpoisee

  Které linie se vyplatí expit?

  a kdo má na tieru V 10 bodového kapitána? Teda kromě lidí, co si tam chodí chladit žáhu... Já osobně lowtiery nechci ani vidět.
 13. Porpoisee

  Které linie se vyplatí expit?

  Blbost. Mutsuki nemá vůbec nic. To, že dokáže trefit lowtierovou lamu, která plave celou dobu rovně z toho nedělá dobrou loď.
 14. Porpoisee

  Omaha

  V současné camping metě a perma tier VII bitvách je to asi nejhorší tier V křižník. Nemá obratnost ani rychlost a absolutně otřesný spot. Pokud se vám poštěstí být alespoň jednou za 10 her toptier, tak je loďka schopná. Bohužel WG matchmaking, kdy se tváří, že "teoreticky" by hry měly být rozděleny na třetiny. Dělal jsem si čárky za 17 her jsem nebyl ani 1x v tier V bitvě a 3x v tier VI. Ostatní tier VII.
 15. Porpoisee

  Které linie se vyplatí expit?

  Já to bral spíš k poměru k ostatním lodím na svém tieru. Mogami má děla, ale tím to tak končí. Je to od Kumy jediná loď v IJN linii, co dostane citadelu i pohledem. Určitě to není odpad, ale většině lidí bude dělat mnohem větší problémy s ní hrát než třeba s Myokem, či Aobou. Všeobecně na tieru VIII to kromě Chapayeva a Martela žádná hitparáda není. U Japonců vybrat je složité, protože všechno se hraje tak nějak stejně, ale vybral jsem Shiratsuyu před Shimakaze, protože na svém tieru je jednoznačně lepší a možná i nejlepší tier VII DD vůbec.
×