ExecutionInProgress

Players
 • Content count

  443
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5982

1 Follower

About ExecutionInProgress

Recent Profile Visitors

113 profile views
 1. Od patcha 0.6.8 permanentny kamuflaż Gwiazdy i pasy będzie dostępny na Teksasie na stałe w grze
 2. Ja tu piszę posta z użyteczną informacją, można zgarnąć za free free xp, a wy tu z jakimiś przedszkolnymi pierdołami wyskakujecie i zaciemniacie obraz
 3. Po buffie w 0.6.8 do artylerii dodatkowej zastanawiam się czy zdecydowanie lepszą opcją w perkach kapitańskich nie będzie teraz AFT zamiast manualnej AA. W ten sposób Hindenburg może stać się jeszcze bardziej uniwersalny i używać AA nie tylko do samoobrony (jeśli pływa się bez wzmocnienia AA), ale też do zwiększenia zasięgu aury AA, a do tego będzie miał zasięg pomocniczej (z flagą) ok. 7.5 km, co jest całkiem niezłym wynikiem.
 4. Pamiętajcie, żeby do jutra rano za zebrane do tej pory na Chabarowsku zwykłe XP odkryć krótkie torpedy ET-46 (nie trzeba kupować za kredyty), jeśli do tej pory tego nie zrobiliście. Dzięki temu po wprowadzeniu patcha dostaniecie 30.000 wolnego XP. Zawsze będzie bliżej do Missouri albo na inne wydatki. 53-39 mod.3 Torpedo Replacement Rules If by the time Update 0.6.8 goes live, players that have researched but not yet purchased or already sold the ET-46 torpedoes will receive 30,000 Free XP to their accounts If by the time Update 0.6.8 goes live, players have researched and purchased the ET-46 torpedoes (even if they are kept in the Inventory), those players will receive 30,000 Free XP and 2,200,000 Credits to their accounts
 5. Nie przekonuje. Wiem jakie są Twoje argumenty, sam się nad tym zastanawiałem zanim napisałem w tym temacie, ale mimo wszystko nie sądzę żeby inne umiejętności w łącznej cenie 4 pkt. przeważyły nad kamuflażem. Ale możemy sobie prowadzić taki dyskurs akademicki i do niczego nie dojść, bo pewnie każdy zostanie przy swoim. Proponuję zatem wyzwanie - Kuma Challenge, w trybie kooperacyjno - kompetytywnym. Jesteśmy mniej więcej na tym samym poziomie umiejętności, więc skill nie będzie zbytnio różnicował wyników. Pogramy dobre kilka gier w dywizjonie Kum (kum-kum), ja z kapitanem 10 pkt. z kamo, a Ty ze swoimi perkami bez kamo. Na początku postaramy się żeby każdy wchodził na inną flankę, żeby warunki były jak najbardziej zbliżone do gry solo. Do jednoznacznych wniosków pewnie i tak nie dojdziemy, ale będzie się działo, będzie zabawa Challenge accepted?
 6. Camo zawsze przydaje się, szczególnie na początku (oczywiście przy dyscyplinie na spuście) żeby nie dostać focusa od połowy wrogiego teamu i na końcu żeby łatwiej zająć capa czy podejść bliżej na yolo. Nie, nie przekonasz mnie że dodatkowy samolot czy nawet szybsze przeładowanie torped jest bardziej przydatne niż ponad kilometr mniejszego spota
 7. Jak ma się 10 pkt. do wydania to jest to wystarczająco żeby mieć eksperta w kamuflażu, który jest musem nad musami. Najlepiej więc wydać 10 pkt. na: cel priorytetowy (1), szybszy obrót dział (2), podpałka (3), camo (4). Czyli zestaw podstawowy, który przyda się na każdym krążowniku japońskim aż do Zao.
 8. A gdzie selfie? "Autorytety" się z kośćmi zamordowanych i umierającymi powstańcami lansują, a Ty się nawet przy kawałku metalu z historią nie sfotografujesz? Edit: zapomniałem słowa autorytety wziąć w cudzysłów.
 9. Ostatnio znowu męczę Darkest Dungeon. Krwi, growego miodu i gęstego soku z mrocznych opowieści ma na hektolitry
 10. Prawdopodobnie będzie w sklepie z chwilą rozpoczęcia kampanii Dunkierki i wprowadzenia patcha 0.6.8, czyli 20 lipca.
 11. Im mam więcej, tym mam mniej. To samo mnie powstrzymuje przed większymi zakupami okrętów. Teraz chyba wolę wydać na kamuflaż Hindenburga i pływać tym co wiem że mi sprawia przyjemność i faktycznie gram. Może jeszcze z dużej ciekawości i chęci podjęcia wyzwania kupię Indianapolis i pewnie tyle.
 12. Zwiększa zasięg rysowania (pokazywania) okrętu na ekranie. Zasięg jest wyznaczany tym przezroczystym, bardzo jasnym stożkiem na minimapie. Jeśli okręt jest poza tym zasięgiem, wówczas jest pokazywany na minimapie (niepełna ikona okrętu), ale nie na ekranie głównym. Gdy masz moduł to pokazuje Ci okręty w dalszej odległości, ale oczywiście tylko wykryte, bo moduł nie ma żadnego wpływu na wykrywalność okrętów. W praktyce właściwość nieprzydatna. Zwiększenie zasięgu proxy spota z 2 na 3 km, które daje ten moduł czasami bywa przydatne, szczególnie na brytyjskich krążownikach, które siedząc w dymie są często rushowane przez okręty przeciwnika, ale generalnie o wiele wiele bardziej przydaje się moduł kamuflażu na tym slocie. Przyspieszenie torped nie ma żadnego sensu na brytach. Najbardziej optymalny build na Leandra/Fiji/Edynburga według mnie to: priority target, adrenalina, superintendent, camo, wykrycie torped, jack of all trades. Za 4 pozostałe punkty można wziąć albo radiolokację (kapitan przeznaczony wyłącznie na krążownik) albo obrót dział z high alertem (gdy kapitana wykorzystujesz też na Warspita). Opcją za dwa punkty jest także większy dym, ale generalnie powoduje to że inni z drużyny ładują się do mojego dymu, co nie jest dobre ani dla mnie ani dla całej drużyny (dym to magnes na torpedy). Chyba że często grasz w dywizjonie, wtedy większy dym warto, szczególnie na Fiji dla kumpla np. z Atlantą, radar i sonar odpalony i obaj robicie rozp.....l na pół mapy. Na slocie 2 biorę zwiększenie celności (AA i tak jest słabe, a jakoś szczególnie nie czuję szczególnego zainteresowania przeciwnych lotniskowców, chyba że w dymie, no ale wtedy ten moduł i tak nie za bardzo pomoże), na 3 slocie modyfikację steru (pożarami w ogóle się nie martwię, bo często jestem w dymie, Rki można używać bez większych obaw, nie dostanę trwałych pożarów, poza tym mam leczenie żeby całkowicie skontrować obrażenia od ognia, lepiej ochronić się przed utratą napędu, jeśli nie możesz się ruszyć najczęściej giniesz od torpedy czy salwy, w dymie czy poza dymem).
 13. Tak jak napisał Bursztynq, camo to podstawa, jest bardzo przydatny. Dzięki temu perkowi schodzisz ze spotem na zawrotne 11,9 km, czyli zbliżasz się do poziomu krążowników. Sam dyktujesz wtedy przebieg starcia, kiedy strzelasz, a kiedy wstrzymujesz się i w niewidzialności czekasz na odpowiedni cel. Co do innych perków - Expert Marksman oczywiście się przydaje (nawet po buffie szybkości obrotu wież), Adrenalina i Superintendent tak samo. Preventive Maintanance osobiście zamieniłbym na Priority Target, który staje się dla mnie priorytetowym perkiem nie tylko na krążownikach, ale też na pancernikach (wiesz wtedy kiedy możesz zrobić zwrot, a kiedy trzymać gardę i kątować), ale to już do debaty. W ogóle to na Warspicie (tak jak na większości premek) powinieneś wykorzystywać kapitanów z drzewkowych okrętów, czyli w przypadku Brytów z krążowników i nie wiem czy jest sens robić dedykowanego kapitana na Warspita. Na wszystkich brytyjskich krążownikach rządzą Jack i Vigilance, więc to są perki które będziesz woził też na Warspicie i na nim też się przydadzą.
 14. Nie musi, wystarczy rozkruszenie. IFHE przyda się do Czapajewa włącznie, na Dońskim i Moskwie jego wpływ na penetracje jest mniejszy.
 15. I IChase: