henryk5pio

Players
 • Content count

  221
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  1840

About henryk5pio

 • Rank
  Petty Officer
 • Birthday
 • Portal profile henryk5pio

Profile Information

Recent Profile Visitors

68 profile views
 1. Filmik wrzucony pierwotnie w temacie o HMS Conqueror przez użytkownika @Razjael . Przeklejam tutaj, bo jest kilka ciekawych informacji, a to temat o przeciekach w końcu... Najciekawiej dla Mnie brzmią informacje o RN BB, więc w skrócie: HMS Conqueror ma mieć na stocku działa 4x3 419mm z możliwością upgreadu do 4x2 457mm za 35k expa i 2,5mln kredek. Działa Nelsona 406mm mają być gorsze od tych 14 calowych z KGV na dystansie powyżej 15km (o ile dobrze to rozumiem) . Nelson traci katapultę z samolotem, ale zyska naprawkę jak RN CA. KGV spada z VIII na tier VII, ma mieć gorsze AA, ale więcej HP i krótszy czas przeładowania, w przeciwieństwie do Monarcha, z lepszym AA, ale dłuższym przeładowaniem. PS Mam ogromną nadzieję, że to KGV będzie premką, a nie Nelson, bo ten mniejszy czas przeładowania kojarzy mi się trochę z Scharnhorstem, więc może to będzie właśnie taki Brytyjski Szary, tyle, że bez torped :)
 2. @wittib1 Gratuluję, ja na SK poczekam dłuuugo oj dłuuuuugo bo mam karmę na 0. Najwyraźniej tygodniowa przerwa od gry to za mało, aby WG dało mi SK na dzień dobry :)
 3. @WujekJeff Obecnie jest Warspite i Hood. Dreadnought musi się pojawić na tierze III jako analog do Alberta, więc mamy już 3 premki. Monarch lub Nelson jako 4 BB premium, ale skąd masz info o Vanguardzie? Fakt faktem, wygląda na to, że RN będzie mieć tyle pancerników premium co USN. Ale nie martw się, Flota Czerwona ich dogoni, teraz wyszła Rewolucja Październikowa. W przyszłości pojawić się może Archangielsk (tier VI/VII) i pewnie Noworosyjsk (tier VII/VIII - dodatkowo skoro Nurnberg ma być premką jako Makarov, to ja nie widzę problemu w obecności tej dwójki) plus zakładam jeszcze jakiś papier, lub inny twór pancerny.
 4. Klientom w sklepie pewnie nie, ale to co powie znajomym i rodzinie ,to jego sprawa.
 5. Jest jeden problem, to, że przekażą to pół biedy, gorzej, że firma może to olać (i pewnie tak zrobi). U Mnie w firmie podobnie. Co z tego, że pracuję w dziale X, wszyscy i tak musieliśmy dzwonić i proponować wymianę sprzętu na nowszy, chociaż na umowie pisze, że pracuję w dziale X, a nie XYZ. Albo dzwonić do ludzi, aby nie wpadli nam w churn, czyli poza obowiązkami, z których jestem rozliczany, mam dodatkowe, aby w teorii mieć mniej do roboty w następnych miesiącach, tyle, że w Mojej opinii teoria nie pokrywa się z praktyką... Już widzę reakcję "góry" na moje obiekcje...
 6. Rok. Jestem świadomy tego faktu, ale pytać zawsze trzeba - kropla drąży skałę ;)
 7. Dobra, wracajmy do tematu. Czy ktoś z WG Staff może odpowiedzieć na parę pytań? 1) Dlaczego serwer EU nadal nie ma tego eventu na Rewolucję? 2) Czy serwery są równe i równiejsze? 3) Czemu zapowiedź, iż wszystkie serwery będą miały te same eventy "poszła do lasu"?
 8. Cenzura najprostszym sposobem na walkę z niezadowolonymi klientami. Dobrze, że nie wprowadzili obowiązku pisania na forum "pod krawatem"
 9. Przeciek: https://thearmoredpatrol.com/2017/07/20/wows-0-6-9-new-campaign-and-other-changes/ W skrócie: Nelson premką, KGV z działami 356mm ma spaść na tier VII, Monarch wskoczy w drzewko na tier VIII + parę dodatkowych zmian dla RN BB.
 10. Ciekawe, który będzie premką, na tym tierze VII.
 11. To tak abstrahując trochę od tematu, jak dzisiaj czytałem o tym co się działo w sejmie + to co wymyślił Prezydent, oraz posty ludzi pod newsami, to po przeczytaniu dziś bardzo trafnego komentarza, a mianowicie: jeden facet przypomniał sprawę Beger i Lipińskiego (głównie szło o fakt, iż nie porzuciła swojej partii pomimo kuszących propozycji), że jeśli Prezydent przepchnie swój pomysł, to PiS wcale może nie mieć tak łatwo uzbierać te 3/5 wymaganych głosów - i naszło Mnie wtedy, że świat się kończy bo gość ma rację i faktycznie ludzie z Samoobrony mieli więcej honoru niż obecna władza. Normalnie zatęskniłem za Samoobroną (!) Szok i Niedowierzanie.
 12. @Radeckij Ja wiem, że to co napisałem, jest strasznie utopijne, ale uważam, że tak właśnie powinno się zrobić. A potem już tylko system minimalnej emerytury obywatelskiej jak np. w Kanadzie.
 13. @mickecobra Właśnie skończyłem oglądać na YT i też miałem wrzucać na forum :)
 14. Gdyby jakiemuś politykowi zależało na poprawie systemu emerytalnego to by wprowadził ustawę, że z dniem tym i tym, wszyscy, którzy wejdą na rynek pracy są w nowym systemie, który gwarantuje im minimalną emeryturę obywatelską w kwocie X + waloryzacja o inflację LUB deflację. Ci, którzy mieliby małe kapitały, bo byli na rynku przez jakiś tam okres czasu - np. 5 lat mogliby się jeszcze przenieść do nowego systemu. Ci, którzy chcieliby wycofać wszystkie zebrane składki niezależnie od systemu w jakim są, powinni mieć do tego prawo, ale pod warunkiem podpisania świstka, że odstępują w ten sposób od wszelkich emerytalnych roszczeń wobec Państwa. Tak wyglądałby w moim odczuciu idealny kompromis, ale to nierealne, żaden polityk na to nie pójdzie bo po pierwsze temat jest śliski politycznie, po drugie gdyby ludzie nagle się rzucili po całą kasę, którą uzbierali i zaczęli ją wycofywać, to budżet by się załamał jak dowolna Piramida Finansowa :)))
 15. Ok, to trochę tłumaczy, ale i tak jest trudne do uwierzenia.