Jump to content

henryk5pio

Players
 • Content Сount

  2,165
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5142
 • Clan

  [HOB]

About henryk5pio

 • Rank
  Lieutenant
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

1,243 profile views
 1. henryk5pio

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Zobaczcie na daty (kiedy rusza 4 etap na krążek, a kiedy kończą się "Rycerze Devonu"), ewidentnie nikt kto chce zgarnąć Exetera za friko nie zrobi nim tej misji.
 2. henryk5pio

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Jeśli dadzą go do zdobycia w maratonie, to zmieni postać rzeczy. Chociaż danie dzień wcześniej za kasę, a chwilę później w maratonie wygląda trochę słabo. Nie miał bym żadnego ale, gdyby to było w jednym dniu, gdyż wtedy dają mi od razu na starcie wybór: albo kupuję, albo grinduję - to jest według mnie ok. Natomiast jak przypomniał @DarkmanPLX na razie nie ma żadnej informacji o tym maratonie. Zauważ jednak, że moja główna i w sumie jedyna obiekcji,a była wobec dania go tylko i wyłącznie w jednym, najdroższym zestawie. Czemu piszę o najdroższym? Bo zestawy admiralskie zawsze takowymi były i utarło się, że jest do wyboru goły okręt, zestaw kapitański lub admiralski.
 3. henryk5pio

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Wiem, że wyjdę na malkontenta, ale danie Exetera (tier V(!)) tylko w zestawie admiralskim za blisko 120zł to już jednak objaw ogromnej chciwości. Do tej pory okręty premium były w trzech zestawach: goły okręt / okręt + kilka dodatków / najbogatszy: okręt + mrowie dodatków. Teraz nagle Exeterem WG zrywa z tą tradycją. Ciekawe...
 4. henryk5pio

  Zmiany w CV i plany na przyszłość

  Bo wcześniej lepszą taktyką było najpierw wytłuczenie większości wrogich myśliwców. Na tierach IV-V, gdzie nie ma alta, doskonale mi się to sprawdzało.
 5. henryk5pio

  Zmiany w CV i plany na przyszłość

  Według Mnie WG powinno wczytać moduł starych CV i cofnąć wszelkie zmiany w AA. Oficjalnie przyznać, że rework to nie wypał, każdemu w ramach rekompensaty dać 30 dni premium + 500k free expa, po to, aby Ci, co mieli wcześniej np. tier X Hakuryu, a teraz mają tylko tier VI, mogli szybko odzyskać to co mieli. Bo umówmy się, wprowadzanie zmian na każdym koncie odrębnie to mrzonka i nikt by tego nie zrobił. Następnie na starych CV usunąć alta z fighterów (celem uniknięcia tak szybkiego gwałcenia noobków przez fioletów) i oficjalnie ogłosić, że zaczynają prace nad UI CV, aby samoloty latały jak należy, nie robiły głupich kółek etc. W latach 1923-27 Francuzi przebudowali nieukończony pancernik Béarn na lotniskowiec, a w 1935 modernizowali go. Przed reworkiem skrycie liczyłem, że WG da nam go jako premkę na tierze IV :) https://pl.wikipedia.org/wiki/Béarn_(1920)
 6. henryk5pio

  Ilość nowych okrętów premium

  Ponoć WoT wypadł z pierwszej dziesiątki najlepiej zarabiających gier free to play, oby się to nie odbiło też na WoWs.
 7. henryk5pio

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  @WG_Lumberjack Bardzo się cieszę, że mamy od was jakaś informację, co do dalszych losów reworku, choć niestety ludzie narzekający na to, że jesteśmy królikami doświadczalnymi mają rację. Co do spotu okrętów z CV to mam kilka propozycji: 1) Ograniczenie spotu do zasięgu pelotki, czyli coś na zasadzie, że ktoś nie inwestuje w zasięg obrony przeciwlotniczej, ma więc mniejszy spot z powietrza, ale jak go lotnia dorwie, to ma przegwizdane. I vice-versa, ktoś ma większy zasięg pelotki, to lotnia widzi go wcześniej (wpadając w ten zasięg oczywiście). 2) Zostawić jak jest, ale wizualny spot tylko dla CV, dla reszty graczy jedynie ikona na minimapie. 3) Wykastrować spot CV: lotnia spotuje tylko sobie, nikt nie widzi okrętu wizualnie ani też nie ma ikony danego okrętu na mapie - nie wiadomo więc co wyspotowano, natomiast pojawia się wtedy na minimapie czerwona obwódka wokół kwadratu, w którym przebywa wyspotowana wroga jednostka. O np. tak: Dlaczego to proponuję? Z dwóch względów, po pierwsze nasz team wie, gdzie jest zagrożenie, może jednak tylko zgadywać jakie, ale ma o nim pojęcie. Może się jakoś przygotować, podjąć jakąkolwiek reakcję. Po drugie lotnia miałaby cel dla siebie i tylko dla siebie - sama go znalazła, więc sama się z nim bawi - nikt by jej go nie podkradał. Spowodowałoby to, że wprawdzie CV nadal będzie dla DD groźna (jak i krążowników Brytyjskich), ale już nie tak zabójczo groźna i tylko i wyłącznie samą swoją "osobą". Niszczyciel natomiast nadal powinien spotować dla całej drużyny. Dodatkowo należy pamiętać, że lotnictwo w trakcie drugiej wojny światowej informowało drogą radiową co znaleźli, ale zdarzały się pomyłki i najczęściej jedyną pewną w przybliżeniu informacją była ta, w jakim rejonie jest wróg. Można by więc uznać, że ten system w jakimś stopniu oddawałby realia wykorzystywania lotnictwa do działań wojennych na morzu.
 8. henryk5pio

  Ilość nowych okrętów premium

  Wystarczyło w swoim czasie kupić Missouri i problem z kasą z głowy. Zrobisz nędzne 40-50k obrażeń i jesteś 200-300k srebra do przodu.
 9. henryk5pio

  Zasady wydarzenia Fly! Strike! Win!

  Dzięki za wyjaśnienie.
 10. henryk5pio

  Zasady wydarzenia Fly! Strike! Win!

  @WG_Lumberjack "Zestawy z lotniskowcami można wymieniać jeden po drugim. Każdy z nich jest dostępny raz dla konta." - jak rozumiem nie oznacza to konieczności kupienia najpeirw zestawu z t4, potem t6 i dopiero na koniec t8? Pytam, bo już się z taką teorią zetknąłem, a osobiście uważam, że będzie można po prostu uzbierać 150 koron + 2500 florenów i wybrać od razu zestaw z VIII tierem. Dobrze sądzę? A w wersji angielskiej to brzmi tak: The bundles with aircraft carriers can be exchanged consecutively, one by one. Each bundle is available only once per account.
 11. henryk5pio

  Ilość nowych okrętów premium

  Ciekawe, o tym nie wiedziałem. Czyżby szykowała się detronizacja "słynnego" Grafa Zeppelina?
 12. henryk5pio

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  @lobuzjeden Generalnie się z Tobą zgadzam, że rework raczej nie przyniósł oczekiwanej zmiany w liczbie grających w WoWsa, ale stwierdzenie, iż " Mam tylko nadzieję, że statystyki pozwalające to potwierdzić nie będą zaciemnione sztuczkami pokroju wprowadzenia nowych linii (typu RU BB) czy specjalnych eventów, boostów 200% do expa czy innych zagrań mających sztucznie i tymczasowo zwiększyc populację graczy na serwerze. " jest wadliwe, ponieważ od dawna wiemy, że: - raz na x miesięcy (od3 do 6) wchodzi nowa linia, a to musi wpłynąć na populację graczy - mamy naprzemiennie rankingówki i klanówki, co też wpływa na zmianę dynamiki przypływów i odpływów graczy - nawet rzucenie nowego okrętu premium do gry może wpłynąć na wzrost zainteresowania graczy ową grą - praktycznie co miesiąc mamy teraz bonusy za logowanie itd. Nie ma szans, abyśmy mogli to oddzielić od reworku CV i czy to się nam podoba czy nie, te wydarzenia również wpłyną na "sukces" zmian w lotniskowcach.
 13. henryk5pio

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Proszę o szczerą opinię, jak teraz sie gra na CV? Konkretnie na amerykańskich, bo z tego co mi wiadomo to Haku tak wykastrowali, że szkoda gadać i raczej nie warto go grindować.
 14. henryk5pio

  Kupowanie Premek-Terapia Uzależniowa zbiorcza ;-)

  Trochę grafomańsko, ale dałem łapkę w górę. Trzeba wspierać początkujących poetów.
 15. Uważaj, bo Twój dziesięciolatek w końcu wpadnie na pomysł i powie "Mamuś/Tatuś, to może zróbmy tak i ja wam dam te 36 złotych i 6 groszy, a wy mi za to kupicie tego Texasa? Proszę, proszę prooooooszęęęęęęe".
×