Jump to content

henryk5pio

Players
 • Content Сount

  2,316
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5456
 • Clan

  [HOB]

About henryk5pio

 • Rank
  Lieutenant
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

1,423 profile views
 1. henryk5pio

  24,000 doubloons for 'premium' Puerto Rico boosters.

  Steel veeeeery long, but 250k coal, probably 7 month. All you have to do is collect all three containers for the daily and always select resources to get a minimum of 400 coal. It is therefore a minimum of 1,200 coal a day, but x 365 days it is minimum 438k coal. PS Sorry for my english, i don't have english native speaker.
 2. henryk5pio

  Dyrektywy świąteczne - opinie...

  Obawiam się, że na takie dane jest NDA. Ale w wows-numbers zobaczymy chociaż liczbę bitew jakie ludzie rozegrają na PR.
 3. henryk5pio

  Dyrektywy świąteczne - opinie...

  Trafiłeś w punkt.
 4. henryk5pio

  Dyrektywy świąteczne - opinie...

  Akurat fioletowe moduły na botach były bardzo ok - za darmo, normalnie grając, mogłeś w 5 osobowej grupie zrobić w 100% jeden wybrany moduł. Ja z kolegami robiliśmy fioletowy dosył i koniec. Drugi front tylko dla jednego camo i też koniec, zero wydatku w PLN, dodatkowo WG wtedy ustawiło to tak, iż dziennie w tym trybie mogłeś zagrać max 4 czy tam 5 bitew z tego co pamiętam, bo potem kończyły Ci się wejściówki. To nie był chory grind, to była godzina lub półtorej dziennego klepania botów z kolegami. EASY and 1000% proof chillout Dla mnie to był jeden z lepszych eventów (obok Stalowych Łowów i wyścigów oraz mini gierki w łapanie puszek) w tym roku w WoT. Natomiast to obecne to faktycznie zareagowałem tak jak ten borsuk w memie z pierwszej strony tego tematu. Tyle free expa i normalnego expa jest wymagane do ugrania, że kilka razy całe linie ktoś se przegrinduje... Ja na sam widok tych dyrektyw wymiękam i spróbuję zrobić Gorizie, ale nawet tego nie jestem pewien... Zwłaszcza, że w tym roku w WoT za atmosferę świąteczną dają fajne nagrody, które ładnie zboostują grind kolejnych linii. Jak widzę co WG przygotowało do WoWs, a co do WoT, to od razu wybieram czołgi. Będzie prościej, łatwiej i przyjemniej.
 5. henryk5pio

  Krązowniki Pomocnicze Kriegsmarine

  Brawo @NextNoobPlayer świetny tekst :)
 6. henryk5pio

  [X] Smoleńsk

  Masz na myśli Slavę? Bo ja wciąż czekam na RU BB za stal/węgiel na tierze IX/X. Chociaż nie wiem czy nie wolałbym dostać OP UK CA, np. Minotaura z HE lub (ale to już pewnie za PLN) ITA CA VIII tieru z włoskim dymem, standardowym hydro i HE Tak, w porównaniu do drzewka to chyba byłoby "rakowe".
 7. henryk5pio

  Polskie drzewko - rewizja

  Nie nie wiadomo, za wcześnie na takie info. Owszem, jest to możliwe, ale ile można czekać? Poza tym zauważmy, że gdyby tylko WG chciało to dałoby radę zrobić całą Polską gałąź, ale woleli zrobić to co zrobili. Absolutnie nie wierzę w split tej gałęzi w 2020, za szybko, a WG jak wiemy musi zebrać dane etc. A zbierać dane to oni bardzo długo potrafią. W sekcji anglojęzycznej jakiś Szwed odpisał malkontentom, że Szwecja też ponosiła ofiary w czasie drugiej wojny światowej, bo przecież Szwedzi walczyli też m.in. w dywizji SS "Viking". Było tam też coś jeszcze o tym, że rząd Szwecji musiał ciągle balansować w swojej neutralności między Osią, Aliantami a Ruskimi. Wolałem wyłączyć kartę, bo jakbym mu coś odpisał, to bym pewnie wywołał burzę...
 8. Teraz Brytole, potem pewnie PAN EU/SWE DD. Ale to już bankowo 1 kwartał 2020. Jeśli będą chcieli iść za ciosem, aby utrzymać zainteresowanie drzewkiem Europejskim, to mogą zrobić następnie linię PAN EU/HOL CA/CL. A potem dopiero ITA BB. Albo z jakiegoś sobie tylko znanego powodu zrobić EU/SWE DD -> ITA BB -> EU/HOL CA/CL. Przecież wywoływałeś CM-a i niestety nie zareagował. A co do tych "europejskich" niszczycieli to po cichu liczę, że dodadzą nam chociaż na tier IV OF Ouragan z uzbrojeniem 3x1 120mm/45 QF Mk IX z Acasty + zostaje tylko jedna wyrzutnia torped, a nie dwie jak ma Bourrasque, ale w zamian dodaliby nam normalny standardowy dymek i jako taki okręt nadal mógłby być na tierze IV. Bourrasque w grze strzela średnio 9,09 razy na minutę (info z wiki wows), Acasta 12 razy, ale też ma 4 lufy, więc ma więcej pocisków na minutę. OF Ouragan z uzbrojeniem 3x1 miałby tyle samo pocisków na minutę co Bourrasque z 4x1. Jak dla mnie spoko opcja na lolka premium. A IV tier oznacza, że jakoś za bardzo nie odstajemy w grze od innych i nigdy nie zobaczymy potworów z VII tieru.
 9. I mają 100% racji, że narzekają. Ja nie miałbym z wczorajszą zapowiedzią najmniejszego problemu, gdyby wydarzyło się jedno z tych zdarzeń: 1) WG nigdy nie robi drzewka Pan-EU, Błyskawica wciąż jest pod naszą Polską banderą, a wczoraj byłaby zapowiedź drzewka SWE DD. 2) WG robi prawdziwe drzewko Pan-EU DD, w którym są też konstrukcje z Belgii, Jugosławii, Grecji, Hiszpanii, Holandii i dodaje drugi Polski okręt poza tym nieszczęsnym Gryfem. 3) WG w ogóle nie wstawia wczoraj Polskiego okrętu do tego nieszczęsnego drzewka, uniknąłbym chociaż mega rozczarowania.
 10. Czyli jak w pewnej piosence "za rok, może dwa". Poza Gryfem dłuuuugo jeszcze nie doczekamy się żadnego Polskiego okrętu w grze. No, chyba, że wrzucą jakaś premkę, np. OF Ouragan albo ORP Conrad/Dragon. Z tym, że dając krążki niejako zobligowaliby się do wypuszczenia w przyszłości linii krążowników Pan-EU.
 11. Bo u Niemców musi być ordnung, nie ważne jaki, brunatny, czerwony czy niebieski lub zielony, ale musi być. A na Wschodzie, gdzie musi być jakaś cywilizacja to już tak nie koniecznie. Mówisz o tym temacie? https://www.reddit.com/r/WorldOfWarships/comments/e6l4t9/paneurope_dd_line_announced/
 12. Dokładnie, a znalazło się miejsce dla Włocha, który mógł wylądować we własnym drzewku.
 13. Nie mam żadnego z nich, czekam ze stalą na Slavę lub wycofanie Stalingrada.
 14. A weź nie przypominaj nawet o tym...
 15. No to jest równowaga, bo w Polsce ludzie mają równie przyjacielskie poglądy wobec Radzieckich Towarzyszy.
×