henryk5pio

Players
 • Content count

  339
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2088

About henryk5pio

 • Rank
  Petty Officer
 • Birthday
 • Portal profile henryk5pio

Profile Information

Recent Profile Visitors

167 profile views
 1. Też Mnie dziwi zabawa w ctrl+c Alabama->ctrl+v Massachusetts, ale cóż, kto WG zabroni? Co do ORP Piorun to na tierze VII mamy już Błyskawicę, to też ludzie by marudzili, że skok na kasę bo: - ten sam tier - bo ma jedną lufę mniej (3x2 vs 1x1+3x2 - wprawdzie Piorun miał jeszcze działko 102mm, ale w grze pewnie robiłoby za pomocniczą) - bo jest wolniejszy o 3 węzły od Błyskawicy (która w rzeczywistości mogła wyciągnąć 39.6 węzła, w grze ma 39, a Piorun robił 36 węzłów) - bo Błyskawica ma torpedy 2x3 a Piorun 1x5 Dodatkowo pewnie byłyby narzekania na to, że malowanie nie teges, oraz dlaczego kapitanem nie jest Tadeusz Gorazdowski. Pewne wszystko dałoby się ustawić miękkimi statystykami, ale wolę już aby w grze nie było ORP Pioruna, niż żeby był wstawiony na tej samej zasadzie co Massachusetts względem Alabamy.
 2. Ten Massachusetts to faktycznie przegięcie. A pamiętajmy wszyscy, że w tym roku ma jeszcze wyjść Giulio Cesare i Roma oraz Okt. Rewolucja na pozostałych serwerach poza RU. Dodatkowo pojawią się FRA BB, a Zerra na swoim kanale mówił jakiś czas temu o tym, że ponoć dość szybko ma wyjsć Jean Bart. Biorąc pod uwagę jak w tym roku wypuszczają okręty premium (zapowiedzą A, zrobią B, wypuszczą C) to obecnie wszystko jest możliwe... Ja bym jeszcze nie narzekał, gdyby ta zapowiedź to był jakiś Brytyjski BB VIII tieru, albo właśnie Jean Bart lub Roma. Z drugiej strony do dziś nie potrafili wypuścić Makarova i Kidda. Pamiętam, że gdzieś na forum ktoś wklejał screena z jakimś USN BB, który pasował na tier III. Byłoby miło, gdyby Falathi w swoim feedbacku dla góry napisał, że są ludzie, którzy uważają, iż wypuszczanie kolejnych zapowiedzi okrętów premium po tym, jak się nie wypuściło jeszcze gotowych poprzednio zapowiedzianych jest nędzne/słabe/żałosne, a próba dodawania kolejnego okrętu premium tej samej klasy w jednym roku zakrawa na kpinę, ewentualnie skok na kasę. Pozwalam powyższe cytować każdemu kto zechce
 3. Trochę krótko, Black ma 20 sekund. Te 15 w teorii powinno nam starczyć na 5 salw, ale to tylko teoria.
 4. Ja wiem, ze Aslain na to pozwala, ja się tylko dziwię, że moderacja nic z tym obrazkiem jeszcze nie zrobiła ;)
 5. A ja się tylko dziwię, że tu jeszcze ten obrazek ze swastyką wisi
 6. Skoro tak to podziękuję. I tak dziś wpadną mi 2 sklep za Yamamoto, więc...
 7. Mam ponad 330k fexpa, a do przeetopu ponad 600k,ale tez się nad tym zastanawiam, bo to w sumie pozwoli przeskoczyć dowolną linie do 8 tieru, (nie topiąc expa) jakby Mnie coś naszło... Ile max free expa lub srebra wypada z super kontenerów?
 8. Czyli jednak WG chyba Mnie zmusi do wydania fxp na przeskoczenie jednej z dziewiątek w drodze do GK lub Moskwy. Pytanie tylko, którą dziesiątkę zrobić najpierw, oraz czy to się w ogóle opłaca... <myśli>
 9. Przepraszam, mój błąd, zapomniałem o Kadze. Ona faktycznie chyba jest ze względu na ten inny zrzut OP, ale na obronę mam fakt, że wstałem dziś wcześnie rano i jestem bez kawy :) Cóż, każdy kiedyś musi z siebie zrobić idiotę :)
 10. To, że Nelsona można mieć za darmo, nie zmienia faktu, iż jest to okręt "premium", gdyż nie jest on częścią składową (listek po listku w gałęzi) linii RN BB. Zarabia też jak premka, ale rozumiem inne podejście do niego i Missouri, gdyż są to okręty premium na specjalnych zasadach. Premki mogą być OP, ale nie muszą. Wszystko zależy od gracza, dlatego jeden mając Tirpitza zmiecie pół wrogiego teamu, a ja zrobiłbym nim nie wiele więcej niż Bismarckiem (dlatego też nie zamierzam go kupować). Za OP można uznać (wg. forumowych opinii) Imperatora, Alberta, Enterprise bo ma bomby AP. Nie wiem jak teraz z Gremiaszczym, ale dawno żadnego nie spotkałem, co mówi samo za siebie. W mojej opinii na OP okręcie nawet dziecko z przedszkola powinno robić dobre wyniki i naprawdę, żadna z ostatnich Premek, które wymieniłem w poprzednim poście (z wyłączeniem Nelsona) nie jest OP. De Grasse bez nerfa do RoF mógłby takim być. Jak znajdę w końcu dla siebie OP okręt, to pochwalę się na forum jakie to kosmiczne wyniki na nim robię ;)
 11. Zgadzam się, że balans jest zachowany. Gdyby Conqueror był OP to by wygrali bitwę, a tak to pomimo dwóch krakenów Conquerory nie capowały i przegrały, więc nie są OP i wszystko jest w normie :) WG może odetchnąć ;) @LubierznyBarkas Czy ja wiem? Graf Zeppelin OP nie jest, Gallantów, Duc d'Aosta, De Grassów, Hoodów czy Alabam jakoś nie widuję za często, a gram najczęściej 5, 7 i 8 tier, więc powinienem je spotykać. Co do OPowatości Nelsona się nie wypowiadam. Jeśli pominąłem jakieś ciekawsze tegoroczne premki z serwera EU to przepraszam.
 12. Aaaaa, o tym mówisz, a Mnie już na myśl jakieś wygibasy przyszły a'la laptop Ziobry...
 13. Jak można zdjąć samego siebie?????
 14. Czekajmy na Asia DD. Wtedy wyjdzie linia, której operatorzy będą unikali walki na capie tylko popłyną od razu po bb, co mimo wszystko powinno je przerzedzić. Dodatkowo módlmy się, aby FRA BB okazały się przegięciem w drugą stronę (tak dla równowagi): świetne AP, nędzne HE.
 15. To ja się "pochwalę", na Iron Duke mam gorszy WR i DMG niż na Königu... Sam zachodzie w głowę jakim cudem...