Jump to content

P4RDUS

Players
 • Content Сount

  362
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

 • Clan

  [TCG]

1 Follower

About P4RDUS

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

455 profile views
 1. P4RDUS

  Holiday Lottery 2018 - Try your luck !

  I want to join the lottery. Thank you.
 2. P4RDUS

  Ocean

  Please insert the obligatory "I like Ocean. Most realistic map" nonsense here. Oh ok. Someone already did that.
 3. P4RDUS

  Sıralamalı savaşlar : 8. sezon Favori gemileriniz ?

  Atago döktürüyor.
 4. P4RDUS

  Holiday Lottery - Try your luck!

  Hi, I want to join the raffle. 1: Alabama 2: Enterprise 3: KII 4: Lo Yang 5: Prinz Eugen 6: Doubloon 7: Doubloon 8: Anything Good luck all!
 5. Gameplay is dead already. WG has no clue how to fix it. It can change to the worse. It is ok for me. I already have no hope at all.
 6. P4RDUS

  Aka. MegaZao

  Evet katiliyorum. Benim de geldi. Baska bir seyler var cok büyük olasilikla. WGnin neden oyun mekaniklerini sakladigini daha önce de sormustum ama ne yazik ki dogru düzgün cevap vermiyorlar. Hatta support üzerinden tartismalarimiz da oldu. Utanmadan yalan söylüyorlar. Insani aptal yerine koyuyorlar. community contributorlara tabi lafim yok bu arada. Direk WG calisanlarindan bahsediyorum.
 7. P4RDUS

  Aka. MegaZao

  Evet adam harika oynuyor gerçekten. Orda Gearing biraz daha bassa belki yanında Montana'yı da götürürdü ama belli olmuyor o ya. Kaç kere pusu kurup zırhlılara dalmaya çalışırken tek yedim. Hatta adam videoda nasılsa torpidolarını kullandı diye ve takım arkadaşları nasıl olsa indirir diye sallamıyor bile Gearingi Dediğim gibi şu sıralar pek oynamadığım için bilmiyorum ama Notser fikirlerine güvendiğim bir arkadaştır. Uçak gemilerine de biraz giydirmiş hatta, aynen katılıyorum İngilizler 5. seviyeden sonra zırhlı gibi değilde Muharebe Kruvazörü (Battlecruiser'ın Türkçe karşılığı bu mu? ) gibi oluyorlarmış. Zırhı düşük oluyor tabi bu durumda. Klan savaşları konusuna da aynen katılıyorum Bir de anlamadığım bir durum var. Bu yangın çıkarma olasılığının HE mermisinin kırılmasıyla ve kalibresiyle ilgisi var mı? Japon kruvazörleri yangın çıkarması ile ünlü mesela ama Atago ile rakibi 80-90 kere vurup, yangın çıkaramadığımı hatırlıyorum. Muhriplere ise hiç girmiyorum bile. Alman zırhlıları hariç başlamıyor o yangın. Hele Amerikalılar fokus yemedikten sonra yanmıyorlar resmen. Bilmediğimiz bir mekanik mi var? Yada olabileceğinden şüphelenen var mı? Mesela yangın çıkarma şansı %8 olan bir merminin, kırılması durumunda şansın %4 e düşmesi gibi. Üstüne Amerikan gemisine ateş edildiyse %3e düşmesi gibi. Amerikalılar tarihten de yangınla baş etme konusunda ünlüler. Sanki farklı bir mekanik varmış gibime geliyor. Mekanikleri WG maşallah devlet sırrı gibi sakladığı için, adamın aklına elli çeşit soru geliyor böyle. Yada ben mi bir şeyler kaçırıyorum gözden? edit: Bu arada zaten 4 yerinde birden yangın olan zırhlıdan bahsetmiyorum. Yepisyeni, hiç yanmamış zırhlıya 80-90 mermi gömüyorum Atago ile ama başlamıyor o yangın. Hadi o uç örnek, RNG der geçersin ama normalde de 100 mermide en fazla 3-4 yangın çıkıyor. Garip bir durum var. (Zao hariç)
 8. P4RDUS

  Aka. MegaZao

  Kendim hiç oynamadığım için pek yorum yapmak istememiştim ama Notser bugün yayınladığı videoda da conqueror 'un en iyi T10 zırhlısı olduğunu ve klan savaşlarında seçilecek en iyi zırhlı olduğunu söylemiş. Powercreep!
 9. P4RDUS

  Aka. MegaZao

  Kazanma oranı nerdeyse %70 olan bir oyuncunun Montana maçı. Adam B de DDnin batırılmasına yardım ediyor, gearing ile burun buruna geliyor ve batmıyor (ne yaptığını bilen zırhlının batması çok zor demiştik ). En önemlisi takımı gibi arkalara kaçmıyor. Direk aksiyonun içinde caplere destek veriyor. Boşa super unicum olmamış kısacası. 8.30 da dikkat edin, batıda bulunan düşmanın kendine ateş edememesi için adaları kullanıyor. Kruvazörleri ve muhripleri temizledikten sonra siper aldığı adayı terk ediyor. Montana ve Baltimore'un icabına bakıldıktan sonra A'yı ele geçiriyor. Tek salvoda muhriplerin canlarının %35 - %40ını götürüyor olması ise sınıflar arasındaki dengesizliğin en büyük kanıtı.
 10. P4RDUS

  Aka. MegaZao

  Yok orada senin rakibin olsaydım adaların arkasına geçerdim yada senin gemiye yan vermezdim. Böylece oyundan düşmüş gibi bir şey oluyorsun aslında. Karşı rakibin yapması gereken durumlardan bahsettim. Uzun zamandır oynamıyordum ama şu sıralar akşamları bir iki maç atıyorum. Çok fazla değişken olduğu doğru. Hele 12 oyunca ile bildiğin kaos ortamı oluşabiliyor. Ama yine de fikrim sabit. Değişeceğini de düşünmüyorum. Zırhlıların rolü keskin nişancılık değildir. Nasıl bir muhribin alan ele geçirmesi lazımsa, uçak gemisinin spotlaması lazımsa, zırhlının da çok açılmadan direk aksiyonun içinde olması gerekiyor. Ne çok geride durmalı ne de bir çok yeni alman kaptanının yaptığı gibi öne atlayıp fokuslarnıp hemen batlamı. Optimal noktayı bulması lazım.
 11. P4RDUS

  Aka. MegaZao

  Karşı takım az buçuk ne yaptığını biliyorsa senin onlara ateş edemeyeceğin bir pozisyona geçerler. Örneğin E4 adasının arkası bu iş gayet uygun. Ayrıca caplerden de uzak değil ve Byi direk destekliyor. Conquerorun ise o durumda 3 zırhlıyı olabildiğince uzun süre oyalaması ve kuzeye çekmesi lazım. Bunları yaparlarsa senin takımından 3 zırhlı direk oyundan düşmüş oluyor. Bölge elden çıkıyor. Hasar tanklamadığın için alan ele geçirmeye çalışan muhripler ve kruvazörler çok çok fazla zorlanıyorlar ve hatta batıyorlar. Bu durumun iki büyük eksisi var takımın için. Birincisi kar topu etkisi dedikleri şey (altta anlatacağım), ikincisi ise alanların ele geçmemesi ve rakibin 1000 puana ulaşması. Kar topu etkisi ile ise küçük bir dezavantajın zamanla büyümesinden bahsediyorum. Aynı yuvarlanan bir kar topunun büyümesi gibi. Misal tamamen bilgisayar kontrolünde 39 gemimiz olsun. Bunların 20si bir takımda, 19u da diğer takımda olsunlar. Topların dağılım yapmadığını, gemilerin aynı açıda durduğunu ve hareketsiz olduklarını kabul edelim ve savaştıralım. Savaşın sonlarına doğru 1 gemilik fark, 3-4 farka çıkacaktır. Dezantaj gittikçe büyüyecektir. Kısacası hasar vurmak için düzgün bir açı ararken, aslında takımını çok müşkül bir duruma sokmuş oluyorsun. Bir radarda fokuslanıp batan DD yada zırhlılar hasar tanklamıyor diye yalnız kalan kruvazörlerin yarattığı dezavantaj dönüp, dolaşıp seni ve takımını ısıracaktır. Hem de daha büyük bir dezavantaj olarak. Yine kazanabilirsin ama takımını zor duruma sokmanın bir manası yok. Dezavantajlı durumdan geri dönüş yapabilmek için bu sefer RNGye dua etmekten ve rakibin de hata yapmasını ummaktan başka çaren kalmıyor. Çok etken var tabi o konuda katılıyorum. Oyunu keyif için oynuyoruz eyvallah ama kazanmanın keyfi her zaman başkadır. Ayrıca karşı takımda 2 DD olsaydı ve batmayan DD ben olsaydım, senin takım da caplari sallamasaydı, o maçı çok büyük olasılıkla kazandırırdım. Kendini beğenmişlik değil yanlış anlaşılmasın. Aşırı aptalca hatalar yapabiliyorum oynarken. Hele yorgunsam neler neler... Ancak böyle bir senaryo ile karşı karşıyaysak (oyunda tek DD olmak ve istediğin gibi alan ele geçirebilme özgürlüğüne sahip olmak), o durumda iddialıyım ben o maçı %90 kazandırırdım. edit: İddiamı %60-%70lere düşürüyorum. Uçak gemisini yeni gördüm. İyi bir uçak gemisi kaptanı, alanların ele geçirilmesini engelleyecektir . Sürekli spotlayacaktır ve DDnin buna karşı yapabileceği hiç bir şey yok o yüzden DDlerin capin yakınlarında bir yerlerde Montana gibi gemilerden gelecek AA desteğine ihtiyaçları var. Buyur takımdan ayrılmanın eksilerinden biri daha.
 12. P4RDUS

  Aka. MegaZao

  Bu maçı kazandınız mı? Zırhlılarla nasıl oynanmaması gerektiğine dair ders niteliğinde gösterilebilecek bir ekran görüntüsü gerçekten. Neyse ki rakip DD de batmış. Karşıda ne yaptığını bilen bir DD oyuncusu olsa oyunu çevirmek çok zor. O üç zırhlı G4, G5 civarında B'ye basmış olsalardı rakip DD indirilirdi ve dost DD belki batmazdı. Galibiyet %90 garanti altına alınırdı. Amacım laf sokmak değil. Kuytulara kaçmanın ve gruptan ayrılmanın hata olduğunu anlatmaya çalışmak. Bu hatayı (gruptan ayrılıp, 1. veya 10. çizgiye gidip, capleri sallamama hatası) yapan zırhlılar yüzünden kaybettiğim maçların haddi hesabı yok. Ayrıca sonradan forumda biraz okuduğum kadarıyla Conqueror'un topları ilk haline göre AP hasarı ve sigma değeri azaltılarak zayıflatılmış. Ancak kendim oynamadığımdan dolayı gemi hakkında pek yorum yapmak istemiyorum.
 13. P4RDUS

  REZİLLİĞİN SON PERDESİ CONQUEROR

  Gördüğüm kadarıyla Fatty ortamı germiyor ve fikirlerini gayet efendi bir biçimde yazıyor. Ama karşılığında yalaka diye suçlanınca sinirlenmesinin normal olduğunu düşünüyorum. Oyun hakkında söylediği şeyler ise çok doğru arkadaşlar. Misal zırhlıların oyundaki görevleri hakkında söylediklerinin altına imzamı atarım. Ben zırhlıyı öyle oynamam diyorsanız eyvallah sizin kararınızdır. Ancak Counter Strike oynarken pompalı ile çatıya çıkıp pusu kuruyor musunuz? Yada MMO oyunlarında, damage dealer görevi üstlenip sonra da "bana ne arkadaş bizim gruptaki healer biraz da hasar versin" diyor musunuz? Diyebilirsiniz tabi sizin seçiminiz ama öyle yapmamanızı biri önerirse, bir dinleyin derim. Belki de bir bildiği vardır ve sizin iyiliğiniz için diyordur.
 14. P4RDUS

  REZİLLİĞİN SON PERDESİ CONQUEROR

  Koca firma inadına iş yapmaz tabi Aldıklarını bazı kararların absürtlüğünü belirtmek amacım. Para kazansınlar. Ona lafımız yok. Yoksa bu oyun da olmazdı. Ama EA veya Ubisoft gibi para için her şeyi yapacak firmaların izinden gitmemeleri lazım. Dediğin gibi "Müşteriyi mağdur etmeden".
 15. P4RDUS

  REZİLLİĞİN SON PERDESİ CONQUEROR

  Şu sıralar çok oynamadığım için bilmiyorum ama o kadar yangın çıkarıyor, üstüne bir de öyle hasar veriyorsa gerçekten dengesizlik var demektir. Her dilden forumda Powercreep muhabbetleri dönüyor zaten. Oyuncuların sevmediği bir çok şeyi inadına yapıyor gibi bir hali var şu an WGin.
×