Jump to content

Mar_gun

Players
 • Content Сount

  196
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  8170
 • Clan

  [CSNL]

About Mar_gun

 • Rank
  Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

402 profile views
 1. Mar_gun

  Bonusové kódy zdarma

  Řekl bych, že každý kód bude nějak limitován, a vzhledem ke zveřejnění na streamu má teď spousta cizinců v přístavu tu vlajku, kterou nikdy nepoužijí... Chtělo by to kód obnovit a šířit ho po českých a slovenských řekách a rybnících @YabbaCoe ...?
 2. Mar_gun

  Vývojářský blog

  Technicky vzato, SSSR nemělo dost bitevních lodi na vlastní větev...
 3. Já tedy CV moc nehraju, do hry dle mne patří, test jsem nezkoušel a trochu se bojím dopadu do hry. Jestli místo reworku neměli nejdřív zkusit nějaká omezení, jako dolet apod. Vážně budou jen čtyři lodě ve větvi?
 4. Číst můj druhý odstavec až do konce, viděl bys že se celkem shodujeme. Nezbývá než doufat, že v těch místech se nenajde nerostné bohatství, aby USA, Čína, Rusko nebo jiná velmoc tam nemuseli jít rychle vojensky "bránit" tu jejich svobodu... Ale pokud bych se měl za svobodou stěhovat já, asi trvá moje volba :-) Celkem trefné, s tím se dá souhlasit.
 5. Vůbec ne, každá velmoc, i lokální, rozpoutávala konflikty. Ale to že se o nich můžeme veřejně bavit, že je můžeme za to i veřejně odsuzovat, a nedostane se nám za to ani veřejné ani skryté perzekuce, to je výsada svobodných lidí ve svobodné části světa. A to je ten rozdíl, který vidím. V jakém státě jsou lidé svobodnější než v USA? My v Evropě vyměnili mnoho svobod za jistoty, sociální ( dávky, důchody...), levné či bezplatné zdravotnictví atd., ale pořád jsme dost svobodní k vedení debat a výměně názorů, i když zdaleka nesmí být jakékoli... (musíme být zkrátka sluníčkoví ) Pokud jde o označování, byl si to ty, kdo mne označil za fanatického kapitalistu :-) považuji se spíše za realistu, ale neuráží mne to. Jak by si označil sebe?
 6. Žádné a už vůbec jsem si nic nemyslel. Nechme raději toho. Myslím že své názory jsem zde prezentoval více než zdrávo, a přesvědčovat kohokoli o čemkoli nepotřebuji. Věnujme se raději představené větvi rusko-sovětských skvělých bitevních lodí.
 7. Čím vším se liší nacistická, rudá, zelená, aj. ideologie, a co všechno mají společného? Rudá ideologie bude mít v součtu více obětí než nacistická. Co je špatného na možnosti rozpoznat k jakému přesvědčení se hlásíš? Chceš s tím tajnůstkářit a naoko se tvářit jinak? Jinak OK, Amerika jen v minulém století rozpoutala dvě světové války atd. To nemá cenu komentovat.
 8. S tím mne napadá, máme velitele Jamamota, Halseyho, kde je Hipper, Sheer, Makarov, Togo, Beatty atd.? Chápal bych vynechání admirálů třetí říše, ale když nevadí Jamamoto... Proč se míchají skutečné legendární postavy s nesmysly? S vlajkou Vilémovského císařství je problém ten, že po zákazu nacistických symbolik ji za svou vzala německá ultrparavicová hnutí... a tak se zakázala také... U WG se postoj k historii evidentně a v celku logicky řídí tím, nedělat si zbytečné potíže kdekoli po světě... Z těchto důvodů bych dal přednost nezakazování žádných symbolů, nakonec ty přece odjakživa slouží k rozpoznávání, a je lepší nácky i komouše rozpoznat včas, ne je tlačit ke schovávání za zástupnou povolenou symboliku. Každý soudný člověk by měl rozpoznat co je propagace názorů extrémistů a co propagace historie takové jaká byla.
 9. No jo, kdyby byla historie jednoduchá, možná bychom se z ní dokázali poučit...
 10. Svoje vlastenectví si musí každý zdůvodnit sám v sobě. Člověk za život získá nějaké zkušenosti, ti vnímavější je dokáží čerpat i z historie, (i když ta obvykle podléhá svému výkladu) , a pak si dříve či později odpovíš na otázku, "kdybych před vás postavil dvě naprosto, ale naprosto stejné krabičky od sirek ... "
 11. Na HIV nenadávat, jeden z mála fr. panovníků po kterém pojmenovávali lodě i za republiky- tedy tradiční jméno ( ješte svatý Ludva, a Charles Martel...). Nebyl strůjcem vyvraždění Hugenotů, a naopak s jeho panováním náboženské války ustaly, alespoň na čas, dá-li se to tak říci.
 12. Mar_gun

  Nováčci, otázky & odpovědi

  já to jel s Kuťákem, a s tím se taky dá...
 13. Mar_gun

  Nováčci, otázky & odpovědi

  Není to ta co běží teď, a podmínkami rozšířenými o všechny spojenecké křižníky tier 8? Třešňový květ?
 14. Porovnával jsem carské Rusko a Sovětský Svaz, a proč pro současného postsovětského obcana jde o egu milou nostalgii. Na Ameriku mi nesahej, něčeho lepšího už asi nejsme jako lidstvo schopni, tak nám to musí stačit takhle. Budiž nám to odměnou i trestem... Ale současné světové politice bych se tu chtěl vyhnout.
 15. Mar_gun

  NÁVRH: Linie bitevních křižníků (Německo)

  Tak ale z toho by šlo vybírat, ne že né. Přidáme klasické modernizační schéma- atlantickou příď, protiletadlové 105 atd., nějaký nový dálkoměr a radar, a nezbytné protažení komínů s nástavcem a hotovo Normálně mne to spíš štve, viz německé BB, ale tady, pokud by to dostalo do hry ty skutečné BC, tak mi to nevadí. Jen kdyby třeba stockové trupy nechali v původních tvarech alespoň, no.
×