Jump to content

piterski74

Players
 • Content Сount

  361
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  13541
 • Clan

  [TF16]

About piterski74

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

808 profile views
 1. piterski74

  Wkurzające osłabianie okretów przez programistów

  Wiesz, nawet zacząłem pisać coś w rodzaju elaboratu nt. potęgi WMF, coby trochę uświadomić Tobie, jakie bzdury nt. historii oferuje WG (częściowo też ta gra), ale odświeżenie przeglądarki spowodowało, że cały tekst "amba zżarła". I już mi się nie chce pisać tego jeszcze raz, ale całość Twoich wywodów i odporność na argumenty współpiszących w tym wątku można podsumować krótkim: "O, Bosz(ż)e, widzisz i nie grzmisz....."
 2. piterski74

  Wkurzające osłabianie okretów przez programistów

  Nie oszukiwali, to co napisał @dyzenstrator potwierdza tylko to, co sugerowałem już dawno Drwalowi, że część graczy naprawdę "uczy się historii" na podstawie gry i artykułów z jej oficjalnej strony.
 3. piterski74

  Wkurzające osłabianie okretów przez programistów

  Wiesz, nie bardzo rozumiem Twoje narzekania na Sinopa (nie Sinapa...). Sam go nie mam co prawda w porcie (co wiele razy podkreślałem, nie kręci mnie grind okrętów, które nawet nie zeszły z deski kreślarskiej), ale jak spotykam go w bitwach po przeciwnej stronie, to mam wrażenie, że bije bardzo mocno (na rankedach oberwałem już parę razy na Haidzie czy Belfaście z Sinopa z 8-10 km od dziobu czy rufy za połowę hp...) . Wydaje się więc, że - co sugerowali już moi przedmówcy - po prostu nie umiesz nim grać.... PS. Tak masz, rację - sowieckie pancerniki miału przewagę i nie były robione z drewna. PO PROSTU W RZECZYWISTOŚCI ICH NIGDY NIE BYŁO (wyjątki - Gangut/Oktiabrskaja, który był we Flocie Bałtyckiej i Sowieckij Sojuz - ten nie zdążył zejść z pochylni) .
 4. No nie przesadzaj, przesiadłeś na DDki to i Somers powinien Tobie podejść. Friesland to taki Chabarowsk się szykuje - będą nim latać po krawędziach mapy i spamować wszystko co wejdzie w zasięg armat (pytanie jeszcze jak z trajektorią pocisków, bo jak dostanie podobną do US/GB to będzie kompletnie bezużyteczny); na capa nie wejdziesz bo się nie obronisz przed czymkolwiek poza Panasia DD...
 5. @mickecobra, coraz częściej mam wrażenie, że za robienie tej gry zabrały się osoby, które raczej mają pojęcie o czołgach a nie okrętach. Bo przecież w tankach jest prosta zasada - najmocniejszy jest pancerz czołowy, w okrętach - odwrotnie, to burty były najlepiej chronione... Tymczasem wprowadzono coś, co dzięki inteligencji graczy i prostym zasadom matematyki wypaczyło ideę i zasady bitew morskich. Okazuje się bowiem, że w przypadku większości okrętów korzystniejsze jest granie na dziób nie z tego powodu, że przeciwnik ma mniejszy profil trafienia, tylko że dostajesz relatywnie mniejszy dmg z trafień a pokazanie burty i użycie pełnej artylerii to proszenie się o port... O kwiatkach w postaci cytadel w końcówkę rufy, czy dewastujące w top masztu, albo zalanie tylko na dziobie/rufie nie wspominając.... Ale to taki OT kogoś, kto mechanikę w grze uważa za mocno wypaczoną (co nie oznacza, że sam jej nie wykorzystuję).
 6. piterski74

  13 SEZON - Rankedy

  Jak ogarnięty gracz to i sobie stokowym shipem poradzi :) Też się zdarzy, że i dywizjon 2xBelfast nie da rady (wczoraj mieliśmy tak z @Lucius_Dentatus), ale jak dolosuje 4 egzemplarzy, którzy nic nie robiąc giną w 8 minut to i tak nie wyciągniesz :P
 7. piterski74

  13 SEZON - Rankedy

  No cóż, pozostaje tylko wyrazić współczucie z tego powodu... Oczywiście, wyrażane z punktu widzenia gracza w Belfaście . Fakt, ten sezon sprintu to klasyczne P2W - dywizjony 2xBelfast vel. Belfast + Sims rządzą (sam zagrałem jeszcze 2 bitwy Haidą i też mieli niszczarki aż miło).
 8. piterski74

  Aktualizacja 0.8.5.1

  No niestety, ale ostatni pacz to była klasyczna "naprawa lustra młotkiem" - zamiast tylko nieco podkręcić plotkę wywalono wszystko do kosza... Zgadzam się - okręt plot i perki kapitańskie powinny dawać obronę ... Teraz jest niestety do bani - wczoraj kompletnie nie zrobionym pod plotkę Fiji w bitwie utłukłem 15 samolotów z Lexa i to nie żeby się jakoś CV-crew uparł na mnie... to wszystko kosztem jakich 15 tys. hp. Niestety, ale te ostatnie zmiany potwierdzają tylko, że odpowiedzialni w WG za gameplay lotnisk dalej nie wiedzą jak sobie poradzić z ich obecnością w grze.
 9. @WG_Lumberjack, 1) ale nikt nie twierdzi, że macie zastępować rodzica czy nauczyciela. Niestety, ale jak już pisali przedmówcy - obecne pokolenie szkolne (a nawet tzw. 20-kilku latkowie) czerpie wiedzę z tego, co jest najbardziej dostępne (czyli z internetu, w tym też i z gier) i czasem choćby rodzic "na głowie stawał", to nie przekona do przeczytania choćby jednej tematycznej książki. Są już w tym zakresie badania naukowe, więc (tak mi się wydaje) wprowadzając na rynek produkt choćby w części aspirujący do miana "historycznego" (a biorąc pod uwagę hasła reklamowe WG w necie typu "zasiądź za sterami historycznych samolotów" czy "wciel się w rolę kapitana historycznych okrętów" takie nawiązanie sugeruje) developerzy powinni zdawać sobie sprawę z takiego odbierania produktu przez "niewyedukowaną" część klientów. 2) no cóż - zabrzmiało to jednak trochę jak "szydera" 3) czyli mamy rozumieć, że wdrożenie do gry 'zd...shipów" jest dużo prostsze? Aaa, no tak - springsharp wszystko przyjmie (vel. jakieś inne podobne narzędzie) i nie trzeba się będzie tłumaczyć przed "ortodoksami" skąd się wziął taki czy inny papierzak? jak tak, to polecam: https://jksbattleship.blogspot.com/ jest tutaj źródło okrętów nie tylko na jedno drzewko, ba ! na wszystkie gałązki polskiej linii do implementacji w grze.
 10. Gdyby tylko "ortodoksyjni historycy", jak nazywasz część z nas, grała w tą grę to: (i) już dawno nie miałby kto w to grać, (ii) ilość i częstotliwość żali oraz uwag co do tego, co robicie z historycznymi okrętami w grze byłoby większe niż głębokość J. Ładoga.... Niestety, ale powinniście przyjąć do wiadomości, że dla pewnych grup, ta gra (podobnie jak WOT czy WOWp) jest elementem, który pogłębia ich (niekiedy niemal żadną na początku) wiedzę z zakresu historii wojskowości XXw. Więc naprawdę warto byłoby się, aby twórcy artykułów dla graczy dostępnych na stronach gier przykładali się do swojej roboty i jednak przekazywali informacje możliwie najbardziej zbliżone do stanu faktycznego (w mojej opinii wespół z zespołem odpowiedzialnym za parametryzację okrętów w grze) - bo później będą wychodziły takie "kwiatki" jak niedawno przywołany przez @AslanBialy1 przykład jego siostrzeńca, który na podstawie gry wywnioskował, że "RKKF był najlepszy na świecie" Oj, jeszcze w pewnych grupach preferencyjnych, zostałbyś posądzony o głoszenie herezji .
 11. piterski74

  Pograłbym w przyzwoitym klanie PL

  No, prawie wszystko... nad resztą się pochylimy :P
 12. piterski74

  Propozycja

  Na podstawie czego wnioskujesz, że jest silniejsza? A co do Marine Nationale vs. flota radziecka to przewaga francuskiej polega na (choćby): (i) większość okrętów będących w grze istniała w rzeczywistości a nie była "z d...shipami" wyciągniętymi z czeluści archiwów (o ile tak było ) (ii) okręty francuskie nie zaczynały się rozpadać przynajmniej na testach jak to miało miejsce w przypadku "cudownych radzieckich" liderów (iii) w opisach okrętów wprowadzanych do gry nie było informacji o rewelacyjnych danych i osiągnięciach okrętów francuskich (jak to ma miejsce przy drzewku ruskich pancerników, z których to AŻ 1 istniał w rzeczywistości ). Więc racz skończ wymyślać i nie odpowiadaj na moje posty...
 13. piterski74

  Propozycja

  Dlaczego usunąłeś w całości mój post? Nie uważam, że w jego treści były jakiekolwiek elementy wymagające "wygumkowania"..... Odniosłem się do trollowatego tonu - zresztą jak zwykle - w odpowiedzi Greysharka do @MW_RP i @AslanBialy1. Peter Darman, "Statystyki. Fakty. II Wojna Światowa" Wyd. Aka, strona 99: "Podczas wojny (radziecka) marynarka wojenna zatopiła 708 okrętów wojennych przeciwnika i 791 statków towarowych" No tak, Sowieci zatopili kilkaset jednostek wojennych i transportowych, ale są to wszystkie jednostki zatopione przez (i) jednostki podwodne, (ii) jednostki nawodne i (iii) lotnictwo morskie. Za to jednostki nawodne radzieckiej floty (większe od trałowca, bo te to chociaż miny stawiały, na których jakieś tam łajby Niemcy stracili) mogą się pochwalić takimi sukcesami w walce przeciwko Kriegsmarine i flocie handlowej III Rzeszy, że hej...
×