Jump to content

Wqux

Players
 • Content Сount

  64
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  548

About Wqux

 • Rank
  Leading Rate
 • Birthday 03/15/1973
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  İstanbul

Recent Profile Visitors

305 profile views
 1. Wqux

  MISSOURI ANALİZ

  :) Top Sesi Leş olduğu için Tavsiye etmiyorum mu demek istiyorsunuz yani ? anlamadım ki :)
 2. Wqux

  MISSOURI ANALİZ

  Merhaba. Bu yazından sonra aklıma bir şey takıldı. Premium gemilerinin içerisinde Arizona yok, oysa videolarını seyrettim yabancı forumlar da da, Arizona'nın Warspite dan çok daha iyi olduğunu söylüyorlar, ayrıca Arizona T6 olduğu için yine Amerikan ağacından New Mexico ile karşılaştırıyorlar, ondan da iyi olduğunu söylüyorlar. Bu konuda bir bilgin yada görüşün varsa paylaşabilir misin lütfen ? Benim Gönlümden Arizona geçiyor, zaten çoğunlukla Amerikan gidiyorum, Tarzıma da daha uygun. Bu konuda ne Düşünüyorsun ? yada diğer arkadaşlara da sorayım, Ne Düşünüyorsunuz ? Teşekkürler.
 3. Zırhlılar ile ilgili ilginç bir şey gördüm. Hepiniz yada bir çoğunuz biliyordur bunu. Bir site var, ismi : WoWS Stats & Numbers - https://wows-numbers.com/tr Bu sitede bir çok istatistiksel veri var, bu verilere göre kıyaslama da yapılabiliyor, bu gün sabah erkenden buna baktım, bana çok sürpriz olan bir sonuç çıktı ortaya, Ne Montana, Ne de Yamato, Karşıma istatistiksel olarak en iyi görünen gemi olarak Conqueror çıktı. 4 Tier 10 Zırhlının karşılaştırması aşağıdaki linkte mevcut, bir göz atın isterseniz. İnsan bilgisiz olunca bir konuda istatistiklere daha çok bakıyor hali ile, sonuçta ben bunların hiç birisini tecrübe etmedim, edenler de burada yazdılar zaten, ancak belki sorumu ben yanlış sordum, sadece Montana mı ? Yamato mu ? sorusu yanlıştı, doğrusu şu olacaktı, Montana, Yamato, Conqueror, Großer Kurfürst Bunların hangisinden oynamaktan zevk aldınız, yada hangisinin daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz ? Karşılaştırma Linki : BURADA
 4. Wqux

  MISSOURI ANALİZ

  Tamamdır, Anladım. Teşekkür ederim.
 5. Wqux

  MISSOURI ANALİZ

  Merhaba. Bilgi için Teşekkürler. Yalnız anlamadığım bir şey var. DP dönüşümü ile ilgili. Benim dönüşüm yapmak için diğer gemiler ile yine aynı miktarda DP ye ihtiyacım olacak ise, DP yi dönüştürmeme ne gerek var ki ? Aynı miktarda DP demek bir sonraki gemiyi zaten açabilmek demek Parasını vereceksin açılacak hepsi bu, yoksa yanlış mı anladım. Bırakın 1 gemi atlayıp almayı, yabancı forumlarda adamlar Montana yada Yamato almayı anlatıyorlardı yanlış görmediysem eğer, hepsini okumadım ancak normal DP gerektiğini yazanı da hiç görmedim, üstelik ben hala bu DP dönüşüm olayını anlamadım. Normal DP lazım + Doblon Lazım + Serbest DP lazım bir sonraki gemi için. Tamam bende Normal DP varsa, Doblona yada Serbest DP ye neden ihtiyacım olsun ki ? Dönüştürmem Normal DP ile açarım.
 6. Wqux

  MISSOURI ANALİZ

  Evet haklısınız tabii, zaten bende hemen almak için söylemedim, şu serbest XP olayını çözmeye çalışıyorum tam olarak, bir maçta ne kadar kazanılır ? bir gemi için ne kadarı harcanır ? Falan gibi, ben zaten ağacın en başından başlayıp ilerlemenin daha keyifli ve öğretici olacağını düşünüyorum, diğer türlüsü zaten, bir sürü kurtun arasına düşmüş taze kuzu gibi olur, gemi ne olursa olsun. Peki diğer konudan sorduğum sorunun yanıtını da verebilir misiniz acaba ? Diğer konuda söylediğiniz gibi kısmen anlatmışsınız burada. Merak ettiğim aslında bir kaç şey var, bir ağaçtan ilerliyorum, ancak ilerlediğim ağaçtaki bir gemiden memnun değilsem o gemiyi atlayıp, diğer gemiye geçebilir miyim serbest XP kullanarak, yani bu durumda, atıyorum ben 2 seviye kruvazördeyim, 3 seviye kruvazöre gelmeden diğer zırhlı ağacının ilk gemisini alabilirmiyim doblon ile yada serbest XP ile, derdim parayı basıp yüksek TIER bir gemi almak değil de, hoşlanmadığım yada tavsiye edilmeyen gemileri atlamak istiyorum, boşuna kendimi hırpalamayayım diye. Bu yüzden Serbest XP olayını sordum 1 Doblon 25 Serbest XP mi yapıyor diye, atlama yapacağım zaman o geminin istediği normal XP puanı yerine Serbest XP ile ödeyerek alabiliyor muyuz ? Teşekkürller.
 7. Sanırım bakmadım, bakayım o zaman teşekkürler.
 8. Merhaba. İnternet üzerinden Hangi geminin ne kadar XP, araştırma ve satın alma ücreti istediğini gösteren bir tablo var mıdır acaba ? Buna göre bir plan yapacağım. Bir de, Ço iyi free xp kasılan bir zırhlı varmış, ismi Missouri bu gemiyi almak için 750K free xp gerekiyormuş, bunu yapmanın kolay yolu doblon satın almaktan mı geçiyor ? Dahası 1 Doblon 25 Free xp mi yapıyor ? Bu konuda da bilgi verebilir misiniz lütfen ? Teşekkürler.
 9. Wqux

  MISSOURI ANALİZ

  Teşekkür ederim bilgi için. Biraz meşagatli bir iş olsa gerek. Ancak Yinede Diğer gemileri de tecrübe etmek lazım öncesinde bence. Değil mi ? Merhaba. Aslında oyunda yeni olmama rağmen daha şimdiden 6 adet premium gemi aldım. Maddi olarak 387 TL bir şey değil aslında, ancak işin parasal boyutunu değil de, oyundan alacağım keyif kısmını düşünüyorum, alırım 30K doblonu hiç bir şey bilmediğim ve tecrübe etmediğim zırhlıyı alırım, daha önce ağacın diğer zırhlı larını oynamadığım için ondan keyif te alamam, kendimi geliştiremediğim için de o gemi ile bile bir şey yapamam. Bu sebep ile gerek yok, ben ağacın başından başlarım 750K serbest XP yi normal yolla kazanarak tecrübem ile alıp gemiyi kulllanırım. Bildiğim bir gerçek var, En doğru yol, zor olan yoldur, kolay olanın kıymeti de, keyfi de yoktur. Teşekkürler.
 10. Wqux

  MISSOURI ANALİZ

  Ben çalışan ve işten yorgun gelen birisiyim, o kadar vaktim olmuyor oyuna ayırabileceğim. Anlamadığım bir şey var, Doblon u serbest exp e çevirmek için diğer gemilerden de o miktarda normal exp istemiyor değil mi ? Yani çeviri sadece doblon = serbest exp miydi ? ben bir yerde görmüştüm ( oyunun içerisi sanırsam ) şöyle bir şey yazıyordu 25 exp + 1 Doblon = 25 Serbest exp bu durumda normal exp de lazım değil mi 750 k kadar ? Dediğim gibi ben acemiyim çok iyi bilmiyorum, daha öncede böyle bir convert yapmamıştım. Ayrıca bu şekilde düşünürsek parası olan Yamato da alır Montana da ( normal exp kasmadan serbest Exp ile )
 11. Teşekkürler tekrar. Tamamen katılıyorum. Madem Motorsikletin var ilgini çeker diye söylüyorum, belki bilirsin. TT Motor. Ben orada da çalıştım bir süre, bende onların nasıl sıfırdan tasarlanıp üretildiğini biliyorum ( Biliyorumdan kastım gördüm sadece, ben Bilgi işlemdeydim çünkü ) Birde, Elbette tecrübe etmemiz gerekli, o zaten birinci kural. Buradaki sorularımı sormamın sebebi, yanıtlarınız almak sureti ile, tecrübeye giden yolda, bana zaman kazandıracak ve yoluma ışık tutacak tavsiyeleri almak, ikisi farklı şeyler yani, farklı demeyelim de, tamamlayıcı şeyler demek daha doğru olur. Ben kimseye bir şey sormadan oyuna girip, deneme, yanılma yöntemi ile de öğrenebilirdim, ancak uzun ve meşagatli sürdüğü için, yanlışımdan dönüp, harcadığım zamanı boşa geçirdiğimi anlamam da ayrı bir cabası olurdu. Bu sebep ile buradan sorular sordum, aslında bir çok istediğim cevapları da aldım, aradaki çelişkilere rağmen ortak noktadakileri anlayabiliyorum en azından. Tavsiyelerin varsa hala seni konuya bekliyorum, bilmiş ol. Saygılar.
 12. Wqux

  MISSOURI ANALİZ

  Merhaba. Güzel incelemeniz için teşekkürler. Başarılı bir aktarım ve paylaşım olmuş. Sormak istediğim bir şey var, bildiğim kadarı ile bu gemi sadece Serbest Exp ile açılıyor değil mi ? Eğer öyleyse 750.000 serbest XP nasıl birikir ve ne kadar sürede ? Not : Ben oyunda yeniyim bu sebep ile sorum size garip gelebilir. Teşekkürler.
 13. Arkadaşlar. Öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerden sadece bir tek istirhamım ( Genç arkadaşlar bilmiyorsa Rica demektir ) olacak. Ben ve benim gibiler, herkesin söylediğine, ciğercinin önündeki kedilerin, ciğerlere baktığı gibi baktığını düşünmelisiniz önce ( Bence ). Çok rica ediyorum, tartışmaya girmesek te, konu layık olduğu gibi ilerleyip sürse. Şöyle bir şey var, konumuz çok basit aslında, evet geniş bir kavram, ancak göreceli şeyleri sormuyorum aslında, spesifik ve herkesin hem fikir olacağı şeyleri sormak istedim. Zırhlının ne yapması gerektiği, belkide göreceli bir kavramdır, bu sebep ile herkes kendi tarzının doğru olduğuna inanıyordur, bir acemiye yapılabilecek en kötü tavsiye şu şekildedir " Bunun söylediği yanlış, doğrusu budur" Bunun yerine " herkesin kendi tarzı vardır, ancak benim tarzım budur, hangisi işine gelip kolayına giderse onu yaparsın" demek kanımca daha doğru, yakışık alan ve yapıcı bir yaklaşımdır ki, sonucu tartışma doğurmaz. Sadece sizlerden rica ediyorum, konu kişisel meselelere dönmesin, gerçekten bunu kendim için istemiyorum, bir başka acemi gelip okuduğunda, kafasının karışması yerine, herkesin kendine özgü oyun deneyimi ve stili ile oluşturmuş olduğu, kendi edindiği tecrübe ile harmanladığı, tavsiyelerini paylaştığı bir konu olduğunu, herkesin bilgi, deneyim ve stiline saygı duyduğunu gördüğü, bir şeyler olmasını istiyorum. Ben okuduklarımın hiç birisinin yanlış olduğunu söylemiyorum, sadece lütfen paylaşım yaparken, diğer acemileri de düşünüp, sadece kendi fikirlerinizi ve sonuçlarını anlatınız, bu herkes için çok faydalı olacaktır, ne sinirler geilecek, ne de öğrenmek isteyenin kafası karışacak. Bu durumda şu anda konu "Acaba Kim doğru söylüyor" a doğru ilerliyor ki, bu sebep ile bu mesajı yazma gereği duydum. Yardım ve tavsiyeleriniz için, hepinize teker, teker teşekkür ediyorum, lütfen paylaşımlarınızın da devamını bekliyorum, birbirinize kızıp, lütfen cezayı sizden bilgi ve tecrübelerinizi bekleyen acemilere kesmeyiniz. Teşekkürler.
 14. Merhaba. Espirili ve güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum :) Bahsettiğiniz gemi türünün Muhripler olduğunu anlamam çok uzun sürmedi aslında. Ancak ben 12 KM den torpido atacak bir oyun tarzına sahip değilim işte sorun burada :) Konuyu da bu yüzden Zırhlılar bölümünde açtım. En iyi tecrübe kendi edindiğimiz tecrübedir, katılıyorum size, ancak ben buradaki konuyu tecrübe kazanmak için değil, tecrübe kazanırken yoluma ışık tutacak, bir bilgi eksikliğimi tamamlamak için açmıştım, ikisi farklı şeyler yani. İyi Forumlar.
 15. Merhaba. Herkesin yazdığını okuyup vakit ayırdığı için teşekkür ederim hep, bilirsiniz, bu mesajı yazan arkadaşa da teşekkürümü ettim. Benim bir forum konusunda en sevmediğim şey, çelişkiden doğan ve kavga boyutlarına varıp çöp olan konu sonlarıdır. Yanlış anlamayın bunu sizler için söylemiyorum, hatta diğer yazan arkadaş için de söylemiyorum, sadece benimkisi bir temenni. Derdim benden sonra okuyacak olanlara temiz bir bilgi kaynağı da bırakmak aynı zamanda. Teşekkürler. Sizinle zaten görüşeceğiz, şu anda herkesten, her şeyi, doğrusu yada yanlışı ile öğreniyorum, sizden de çok şey öğrendim sayenizde, tabii buna @canbanur da dahil. Teşekkürler.
×