Little_Rowboat

Players
 • Content count

  1,015
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  7109

About Little_Rowboat

Profile Information

Recent Profile Visitors

356 profile views
 1. Nie ma to znaczenia i chyba nie ma nawet różnicy w wyświetlaniu w grze pomiędzy eskdarami DB różnych nacji, zasięg aury AA jest liczony jedynie po odległości w poziomie. Żadne 3d nie wchodzi w rachubę, bo to by utrudniło tym_których_skilla_nie_wolno_oceniać zrozumienie (hehe) tak bardzo skomplikowanej mechaniki rozgrywki.
 2. Zależy od przypadku, 90% gier jechałem solo i przez ten czas nie byłem w żadnym klanie, więc plusy dostawałem głównie za wyciągnięcie bitwy lub za współpracę z innym graczem (tu dymek, tu radar, tu spot). Natomiast minusy od zatopionego przeciwnika, albo za to, że nie wyciągnąłem CV bitwy - ot w stylu, jak wygraliśmy bitwę to jesteśmy pro, ale jak przegraliśmy, to CV jest winne.
 3. Nie no, detonacja na randomie powinna występować, bo jak by nie było jest to uzasadnione historycznie i stanowi urozmaicenie. Wybuchło mi się ostatnio kilka razy, rzuciłem na tsie panią negocjowalnego afektu i tyle, a i tak dywizjon wyciągał mi bitwę (jak zwykle) Natomiast CW to już inna bajka. Prawie dobrze, pijesz już od rana, czy zbyt duża dawka leków przeciwbólowych? Nazywa się Anto_sky, może zwyczajnie poważnie traktuje swoją pracę, a jeszcze nie wie, że przesadne donosicielstwo na tym forum radośnie kwitnie. A jako nowy woli robić wszystko według reguł, większość z nas tak robiła na początku pracy. Ba, nawet mojego posta, traktującego o tym, że nazwę klanu ktoś musiał podpieprzyć polubił: Nie wiem, czy traktować to jako potwierdzenie mojej teorii, czy ostrzeżenie, że smutni panowie mogą przyjść w każdej chwili (takie rzeczy w wywiadzie i mafiach czasami się robi).
 4. Jeszcze jedna złota myśl na temat mentalności EU - jakby to zaproponował Flamu, czy inny znany streamer, to by społeczność sikała po nogach ze szczęścia i klikała na tak. Bo oni się nie zastanawiają nad zasadnością propozycji, ważne że to powiedział nieomylny autorytet (według nich), więc to musi być prawda.
 5. Ale co tu dużo mówić, to jest wina pewnej mentalności nabywanej prawdopodobnie już na poziomie kształcenia, a potem utrwalanej przez całe życie, co niestety zaczyna i do nas przychodzić. Ludzie są uczeni rozwiązywać skutki problemów, co widać na przykładach "oszczędzaj flagi", "popływaj, aż zdetonujesz" - a nie zastanawiają się nawet nad przyczyną problemu i możliwościami jej usunięcia. Jeszcze helmutów rozumiem, bo tam jest "befehl ist befehl", więc skoro zasady ktoś ustalił, to nie ma sensu się nad nimi rozwodzić, tylko się słucha, ale reszta Europy? A potem się człowiek dziwi, czemu EU jest traktowane jako dojna krowa, bo helmutowi jak braknie flag, to sobie kupi Jak na razie 40% jest za zostawieniem detonacji na CW, co jest wynikiem nieco przerażającym z punktu widzenia inteligencji populacji - ale nawet jakby 90% było za jej wywaleniem, to by i tak ją zostawili Tych_których_skilla_nie_wolno_oceniać profanie!
 6. Guys, you're talking about saving flags for ranked/CW, yet you're missing point of this topic. CW in concept should be something, that is skill-oriented game mode. Detonation is mostly rng dependant, therefore it's totally random, so it should be disabled just in this mode. Let it normally work at random, co-op, etc, but just turn it off for CW sake.
 7. Co oznacza w tym wypadku b. szybko? Do nastepnego patcha, co zajmie kilka tygodni, czy jakaś łatka zostanie wypuszczona w ciągu dnia-dwóch? Bo nie trzeba być ekspertem, żeby widzieć jak bardzo przegięty jest ten okręt i jak bardzo psuje balans na t8. Ja wiem, że nie masz na to wielkiego wpływu i tylko zbierasz na forum opieprz za pijanego gościa od balansu, ale jeżeli to możliwe, przekaż mu moje serdeczne "pozdrowienia".
 8. Drodzy panowie z WG, ja rozumiem, że pierwotna wersja Grafa była czymś, co się nie nadawało do użytku, ale kto był taki mądry i wypuścił coś takiego do testów?! W przeciwnym teamie spotkany Graf, gdzie kapitanem był stereotypowy ten_którego_skilla_nie_wolno_oceniać, nie umiejący używać nawet ALT-a. Co z tego, skoro jego pojedyncza eskadra fighterów mająca 10-11 samolotów (nie byłem w stanie policzyć) za głupim związaniem fighterów powodowała natychmiastowe wyparowanie połowy mojej. Bez fałszywej skromności, graczem na CV kiepskim nie jestem, ale kiedy wykończyłem zapas jego fighterów (łącznie wypuścił około 30) ostały mi się jedynie 4. I koleś nie użył ani razu alta! Do tego bez użycia alta za pomocą DB zdewastował trzy nasze BB w trzech atakach, a mi przy rozbiciu i połową eskadr (atak altem dwoma pozostałymi myśliwcami) wbił 20k, a potem wykończył z pomocniczej -_- Podsumujmy, wyszedł okręt, który mając za sterami tego_którego_skilla_nie_wolno_oceniać, może: - Zestrzelić gigantyczną ilość samolotów, a przynajmniej wrogie myśliwce zwyczajnie na nie klikając. Z altem po prostu by skasował moje eskadry. - Kompletnie niszczyć BB i CV autodropem. Wyobrażam sobie, co to robi na manualu. - Obronić się przed atakiem z powietrza oraz deskami. Pierwszy raz to napiszę, ale #nerfCV! Garść screenów jako materiał dowodowy:
 9. E tam, i tak najlepszą nauczką byłoby to, że nawet z cheatami nie będzie wygrywać albo i zebrałby bana
 10. Istniała (chyba nawet ciągle istnieje) teoria, że zamiast budować nową platformę pod testy dział elektromagnetycznych i laserowych chcą wykorzystać istniejące Iowy w celu wyłapania błędów projektowych. Oczywiście w tym wypadku bez energii jądrowej ani rusz, ale rozmiar kadłuba pozwoliłby na wsadzenie tam sporego reaktora (rdzeń, turbiny, akumulatory etc) umożliwiającego produkcję i magazynowanie dużych ilości energii. Ale trzeba pamiętać, że powyższe ociera się o sf :P
 11. Btw 1500 bitew na 1 tierze? Szanuję...
 12. True, zapomniałem o nich. Ale to działa jak wyżej, gdzie upadną pociski ma stosunkowo mały wpływ, bo zazwyczaj i tak jest za późno na reakcję. Położenie okrętu w zasłonie dymnej też robi niewielką różnicę, bo można strzelać po tracerach, a i czas dymku u przeciwnika dudy nie urywa. Podsumowując to są mody dla *edited* _których_skilla_nie_wolno_oceniać, a do tego bardzo sytuacyjne, więc nie zapewniają realnej przewagi w bitwie. Edit:// Zmiana słowa, bo jeszcze ktoś by się poczuł urażony, doniósł i teczka w SB by mi urosła. Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 1 punktu regulaminu (wulgaryzmy).
 13. E no panowie, trzeba nieść kaganek oświaty. - Cheatami nie chitami. - Jakieś tam instnieją, ale co najwyżej pokazują gdzie strzelać, żeby trafić okręt płynący danym kursem z daną prędkością (a jak skręci, to już duda). Coś mi się o uszy obiło, że i pokazują trasę wrogich torped. Czyli nic, czego dobry gracz nie mógłby zrobić. Tradycyjny aimbot, czy wallhack jest niemożliwy do napisania bez włamania się na serwery gry. - Powyższe wspomagacze są na liście nielegalnych modów i nawet jakieś bany za nie rozdawali. - Pytanie co uważasz za cheata? Może podaj kilka sytuacji, wrzuć kilka powtórek, żeby przekazać, o co Ci chodzi. Kaganek został przyniesiony
 14. Wraca człowiek zmęczony do domu, bierze Midwaya, w przeciwnym teamie ogarnięte Haku + Des + Monty, przy czym wszystko na fullretard AA, wobec czego nie mogłem nic zrobić. Co dostaję od mojego teamu, złożonego w dużej mierze z tych_których_skilla_nie_wolno_oceniać? "Noob CV" + Jako bonus: Od kiedy Montana ma torpedy? Czy ja coś przeoczyłem?!
 15. Mmmm, 8 stron tematu, w tym sporo dramy Co do teorii spiskowych: - Czy WG ma możliwości techniczne, żeby wpływać na RNG pojedynczego gracza choćby na zasadzie sprzężenia zwrotnego? Tak. - Czy byłoby to zasadne z punktu widzenia developerów? Sure, w celu uśrednienia wyników graczy i utrzymania w grze tych_których_skilla_nie_wolno_oceniać. (taka forma, bo ostatnio ktoś na forum traktuje zapowiedzianą ustawę o sygnalistach zbyt poważnie) - Czy taki mechanizm działa? Tego raczej nigdy się nie dowiemy, chociaż moim zdaniem, na podstawie doświadczeń z kilku tysięcy bitew jest to mało prawdopodobne.